Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

copilul ca unealta!!!


Recommended Posts

koraica, nu prea inteleg postarile tale, ai mai initiat o discutie pe tema asta, ti-au raspuns f multi insa din partea ta nu am vazut decat tacere. Acum intrebi ceva similar fara sa ne spui daca este vorba despre tine, despre o prietena sau despre o eventuala amanta a sotului tau, doar intrebari ... Bun, nu vrei sa spui despre cine e vorba, macar un "mersi pt raspunsuri" sau "vorbim" singuri aici? Intrebarile tale au un singur raspuns pt mine, acea femeie nu este OM, nici macar animal nu poate fi, ar insemna sa jignesc un intreg regn.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De cand ma stiu mi-am dorit sa fiu mama. Se pare ca undeva sau candva am gresit. Dumnezeu m-a pedepsit nu numai prin faptul ca natural nu pot ramane insarcinata dar si luandu-mi doi pui(poate de aceea o sa fiu rautacioasa). Si am simtit cum imi pierd mintile. Daca nu ar fi fost sotul meu in viata mea ,as fi ajuns la varsta de acum fara sa fiu mama iar fizic nu ar fi fost nici o problema (stiu...prea multi daca :) ) in mod sigur as fi facut un copil. Stiu ca o sa aruncati cu rosii in mine dar nu mi-ar fi pasat daca este o aventura de noapte, daca respectivul este insurat sau orice altceva. (ok, este putin probabil sa fi sarit in pat si mai ales sa fac sex neprotejat cu un necunoscut).Si as fi facut acel copil numai pentru mine. Probabil este un gand egoist dar asa simt acum cand nici un "daca" nu este valabil. (m-a ferit DD :ganditi-va putin. in situatia mea sa nu pot ramane insarcinata ,sa nu stiu si sa incep cu aventuri de o noapte [:D]). Dar as fi avut grija sa nu oblig persoana respectiva(partenerul) la nimic. Probabil egoista din nou. Sa folosesti copilul ca pe o unealta in orice - sa fortezi mana unui barbat sa se insoare cu tine, sa il folosesti pt a santaja intr-un divort, orice de genul acesta - mi se pare de mii de ori mai egoist. Mizerabil. Inacceptabil. Si in mod sigur individa nu se numeste mama.Este ca si cand ti-ai trimite copilul la semafor sa cerseasca si apoi ti-ai lua vodca saniuta. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehei, daca prostia ar durea...
Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123541"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista si asemenea femei???? Ca sa nu fiu off topic,cred ca natura feminina are tot ceea ce ii trebuie pentru maternitate.... Mama care foloseste copilul,mai ales cu dizabilitati,pentru a menevra asa zisul tatic... Hmmmm,copiii isi manevreaza oricum taticii(sa nu uitam ca si ei sunt oameni,bravo mie ca zic asta[bang]),sa nu uitam ca si tatii sunt parinti,si ca sunt si mame denaturate... Ce zic eu? Ca daca chiar e adevarat primul post,e o mama denaturata...,natura e plina de surprize,nimeni nu e perfect,asta e insa o incalcare a principiilor sufletesti.Porti un copil in burta atata timp doar ca sa ai pe cineva?Si daca,doamne fereste,are handicap,uiti de momentele frumoase ale sarcinii? OOOOOOOOOOOOOO Eu as zice ca e nevoie de un psihiatru... Dar fiecare problema are 2 fete,poate incerci sa arunci vina asupra ei,poate nu o iubesti si ea o stie(dtiu eu ca esti m),si ca incerci sa scapi de ea... Indiferent de situatie,exista atatea metode de contraceptie incat nu se mai pune o asemenea problema... Sorry,ai postat,si stiu ca esti m,adica cica barbat...,unde iti era prezervativul? De ce intotdeauna sunt femeile vinovate pentru o sarcina nedorita??? Nu e cazul meu,dae mi se pare aiurea,zau! Nu vrei un copil in zilele noastre,nu il ai... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O astfel de femeie nu e capabila sa creasca un copil pentru ca nu poate avea grija de nimeni, nici de ea insasi. O astfel de femeie ar trebui sa ia drumul terapiei ca sa afle ce ii lipseste atat de acut incat se agata de un barbat. Nici o mama adevarata nu isi doreste un copil cu probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Koraica, lamureste-ne, te rog. Despre cine e vorba? Asa cum suna postarea, am senzatia ca nu este vorba de tine ci de....o femeie care face ceea ce spui tu iubitului tau. Nu stiu de ce mi-a venit ideea asta, dar postarea ta suna ca si cand ai acuza si tu persoana respectiva. Si mai suna ca....o minciuna masculina. Repet, scuza-ma daca gresesc, dar suna foarte bizar...Cum poate o femeie sa faca in asa fel incat sa nasca un copil cu dizabilitati? Adica ce face? M-am gandit ca ai un iubit care iti spune ca trebuie sa se desparta de tine fiindca o femeie i-a facut asa ceva. Da' ma cam tem ca te minte...Si, chiar asa, barbatul ala sufera atat de tare ca are un copil cu dizabilitati nascut in urma unei nopti de sex?! Adica, asa ar fi normal, dar....Hai, lamureste-ne, poate chiar se gaseste cineva sa iti dea un sfat bun. Koraica, inca o intrebare ciudata: tu esti barbatul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu' chiar ne dam fiecare cu parerea.... Mie nu mi se pare ca este vorba de Koraica, foloseste niste cuvinte "grele". O femeie indragostita nu spune ca vrea "sa puna mana" pe un barbat, spune ca vrea sa ramana vesnic alaturi de el sau asa ceva. Apoi, cuvantul "santaj" are o conotatie negativa. "Sub perdeaua unor lacrimi" suna ca o inselatorie...Mie mi se pare ca aproape ne cere sa "desfiintam" femeia in cauza...De aceea m-am gandit ca cea (cel) care posteaza este fie barbatul, fie o alta femeie care vrea barbatul. Si apoi, de ce nu ne raspunde? Poate a postat doar ca sa ii arate barbatului/femeii "ce zice lumea".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...