Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

retete pt. micul dejun


Recommended Posts

Eu mai fac asa: - foietaje cu gem, ciocolata, branza sarata, branza dulce cu stafide (cumpar foi de foietaj patratele si le umplu dimineata cu ce vreau eu) - sandwichuri in toaster - omleta cu sunca, porumb, cascaval - oua prajite cu crema de branza pe paine - lapte/ iaurt cu cereale - cremwursti cu paine - paine cu unt si miere/ dulceata si lapte cu cacao - pate de casa cu paine si ceai sau rosii - clatite/ clatite marocane/ pancakes cu dulceata/ ciocolata Astea imi vin acum in minte si cam astea le alternez pentru micul dejun la noi in familie. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! Anda si Carina (deja domnisoara) http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

1.felii de bagheta peste care punem cascaval ras,amestecat cu ou si/sau cu o felie de bacon/file si bagate la cuptor 10 min pana cand se rumeneste 2. clatite 3. friganele (paine inmuiata in lapte si tavalita prin sos de snitel) 4. gogosi cu aluat nedospit . 5. pastame,dulceturi,branzeturi... Din pacate doar duminica ne permitem ... in restul saptamanii nu gasim loc de mic dejun. Mi-ar place Alina a fi om e lucru mare ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sint clatitele marocane? Friganelele cred ca sint ceea ce in sua se numeste french toast. dar puneti si zahar pe ele nu? Suna bine, multumesc de idei. Anamaria, am facut frittata. din pacate n-am avut vas de fonta ci am facut in cel de ena dar e pericol sa se sparga direct pe aragaz. Tot fonta e sfinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

French toast-ul pe care l-am mancat cand am fost in State nu seamana deloc cu friganelele. Friganelele sunt sarate oarecum, se fac din paine obisnuita. French toast-ul (cel putin cel pe care ni-l servea noua) era dintr-o paine dulce, semana extrem de mult cu un cozonac simplu, fara umplutura (era si foarte galben, ca o coca cu ou). Eu friganelele le dau doar prin lapte si ou batut, nu mai pun faina, ca este destula faina in paine, si le mancam in special cu mancare de mazare. French toast-ul il mancam cu sirop de artar.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...