Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie la cumparaturi


Recommended Posts

Eu am luat de la Carrefour o tavita de kiwi si jumatate din ele erau moi spre alterate si una stricata.Evident ca nu erau proaspete,deci stiind ca au tendinta sa le doseasca asa incit sa nu stii ce e inauntru,mai bine luati la bucata.Deasupra erau bune![bang] Nu a fost destul cu kiwi prunele erau bune la suprafata si in jurul simburelui stricate.E adevarat ca nu se vede, dar la pretul asta ar trebui sa verifice ce marfa au,sint totusi 12 lei kg. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am patit-o cu capsunile, baietelul meu le adora si ma bucur si eu cand vad ca mananca ceva fructe. Aseara am luat de la Real, in caserola la fund erau toate moi, aproape stricate, la suprafata frumoaaaase de-ti luau ochii. In afara de banane nu prea mai mananca altceva. Pepenele verde ii place la nebunie dar nu cumpar decat vara, cand e sezonul. Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cumpar niciodata fructe/legume la caserola, doar la kilogram si de preferinta merg in locuri unde pot sa imi aleg eu bucata cu bucata. Dupa fructe ma dau si eu in vant, dar prefer sa le consum in sezonul lor, asa evit surprizele, plus ca (oi fi eu mai mofturoasa) mi se pare ca nu au acelasi gust ca si atunci cand este sezonul lor.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alison
...in romania totul e posibil!
-hai ca se intampla si in afara ,nu numai in Romanika noastra -iaca ca am cumparat si eu de aici din Germanika niste 'barabule' si tot stricate erau ,pe dinauntru...bleeaacssss si cu capsunii o patesc INTOTDEAUNA,mucegaiti pe fundul caserolii si frumosiiiiiiii deasupra de nu-mi vine sa-i mananc Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MadalinaP
Eu am patit destul de des la piersici/nectarine. Sunt foarte frumoase si par proaspete dar cand le tai sunt stricate. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_perchiata/my_photos "]Madalina, Edis si Zara [/url]
Si eu o patesc fest cu piersicile, mai ales cind sint extra-sezon. La fel si cu ciresele care sint ambalete deja in pungi, multe stricate, la struguri, cartofi - la fel. Sau portocale cu coaja extrem de groasa si pline de simburi :( Dar totusi aici de multe ori cind incep sa se mai invecheasca fructele/legumele li se reduce pretul considerabil si atunci nu ma astept sa le iau perfecte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...