Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 8 )


Recommended Posts

mai fetelor eu mi-s cam asa...fara boi acasa..in sensul ca lui octavian ii cam sparge o masea sus, acum se crapa gingia, azi a dormit fix juma de ora toata ziua, in rest ne-am jucat, am mai si marait, am supt la greu si ne-am agitat din plin..asa ca nu ma injurati, va rog, ca scriu mai rar de 3 nopti nu dormim cum trebuie din cauza trezirilor, nici unul dintre noi nu beneficiaza de odihna ca lumea asa ca ma scol dimineata cu fundul cam in sus! imi povestea al meu ca azi-dimineata pe la 6 cand s-a dus el la munca, sforaiam de cred ca auzeau si vecinii..cred ca abia atunci am reusit sa adorm si eu ca lumea...vreo 3 ore pana la 9 cand facu ochi definitiv dayanara, ma bucur ca e mai bine ivan..pantofi normali mi-am luat, din piele, simpli, cu toc mediu ( unde-s vremurile cu tocuri cui [bang])unii maro si unii negri miro, bine ai venit! koko, te pup..nu am mai vorbit pe spic cam de mult..cand facem o conferinta? sau andi a monopolizat de tot calcul si pe tine te mazileste mereu la laptop? [:D] in rest, mare noutate mare..octavian bea lapte de vaca..de unde pana mai ieri il scuipa si sa nu-l vada...acum bea in fiecare seara la culcare un biberon de vreo 200 aproape pe tot..si ii place mult! mare minune!ma bucur cand il vad ca bea lapte, e foarte bine sa-si creeze de pe acum aceasta obisnuinta..mai ales ca el nu stia alt lapte decat tzitzti! ne intelegem din ce in ce mai bine,suntem la unison, nu mai este asa insistent cand vrea un lucru si nu se poate..adica ii fac cam toate poftele momentan dar nu mai stam o ora la chiuveta sa ne balacim, ci stam doar vreo 10 minute, i-am satisfacut placerea, i-am spus gata mama a obosit sa te mai tina in brate, stergem manuztele si mergem la jucarii...se conformeaza linistit fara sa mai bata din picior si sa maraie..si asa cu fiecare activitate din asta mai speciala...astazi a inceput sa bucatzaleasca un sul de hartie igienica,a facut numai hartie prin casa, l-am lasat in pace nu i-am zis nimic....la sfarist s-a dus in camara si a luat matura sa faca curat...din proprie initiativa....imi venea sa ma reped la el si sa-l imbratoshez da m-am abtinut..sa-l las sa-si faca treaba..evident ca mi-a intins hartia si mai mult prin casa cu matura..dar intentia conteaza..cred ca o sa am un ajutor de nadejde mai devreme decat credeam eu [:D] azi i-am facut o mancarica de cartofi cu pui buna buna nu ma asteptam sa pape fiindca in ultimele zile nu prea a papat decat dimineata si lapte seara..pranzul il sarea tacticos...si a mancat de m-a speriat..nu se mai oprea..un castron de mancarica+un iaurt+3 felii de cascaval,...mi-a fost frica sa nu i se faca rau la un moment dat..dar nu, el manca cu gura plina si cu ochii la baby einstein [:D]...a recuperat mititelul ce nu a papat saptamana asta!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Dbunny
Cum sa fac sa pape fructe? blenduite de 7 luni nu mai servim...acu 3 zile a papat o pruna in felioare subtiri... si saptamana trecuta juma de banana...asta nu-i treaba...ce fac? Am trimis reteta de cozonac... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
octavian mai papa si cate un sfert de mar asa din mana lui..dar foarte rar..eu ii servesc dimineata mar ras sau banana sau piersica cu cereale si lapte....ii mai fac sucuri naturale de ananas, portocala, mar, morcov cand il vad asa mai cu pofta..si in storcator pun mereu si o juma de banana da o aroma si o dulceata sucului ca imi vine sa i-l beau eu in rest, ce mai pot sugera...branzica frecata cu mar ras sau cu banana,sau daca papa pandispanuri poti sa bagi in ele fructe la greu..al meu inca nu agreeaza fainoasele astea..dar noi doi le agreem la greu..fac si eu cam o data pe saptamana si bag tot ce gasesc prin camara, ca si fructe...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa ... culcat fata - darprevad cao luamcu noi in pat asta noapte - prea e maraita si ii si umflata gingia la maseluta nr.4 Deci pana acum avem 8 dinti si 3 masele. Mult? Putin? nici ca-mi pasa - important e ca nu mai avem 2 dinti ca sa-mi zica careva sa tac din gura. [alcool] am eluat cu cititul de la pagina 9 - asa ca va spun ca am vazut si eu pozele cu Bambo si Koko - alea faine si sexoase. [il] Bambo felicitari pentru pansat. Marani vazut pozele simurit de atata frumos. Mi-a placut in toate - si in cea cu baticul canadian, si in cea cu sarafanul si in cea cu palarie - mor nu alta ce dulce e. Cum adormiti voi ziua - asa adormim noi seara - asaimbratisate - cateodata ma mai si strange in brate. [il] Pisica de sub masina lui tati ... mai e intreaga? [:D] .... si DA - se vede dragostea, pupa-i-as eu maselutele ei de ursoaica. [bibe] Doamne KOKO ce ai patit cu Sophia!!! offf - din pacate te inteleg - doar ca pe mine Kra ma striga cand i se intampla asa ceva - la noi au fost mai dese astfel de cazuri pana a implinit anul. Of si acum si cu buza sparta ... of of sracuta. desiree cummerge cu noile activitati? ce ati bagatieri si azi? ai pus cumva poze cu trusa de scule si io nu le-am vazut? daca da- mai pui plizzz o data pentru o baba uituca? tnx. Ce ai postat tu acolo lung si cu albastru -tre reluat - astaseara nu mai poci. [;)] Dbunny cum bea Dani laptele nou? Cel degresat cu Omega3? Scuze - dar asta ce e? ceva vitamine? Si noi trecem pe lapte pasteurizat - incet incet - acum avem doar 30ml de lapte nou. Vreau sa fac trecerea lina si in timp. Koko asa-i ca si pe mine ma iubesti? Mie mi se pare ca doar Pascal seamana cu tine - iar Sophia seamana cu Andi. Ce zici? imi dai si mie un pupic dulce? [hop][hop][hop] Cat despre ziua numelui la Pascal - pupa-l tare si de la noi. [pup] Doamne - acum citesccasunteti toti 4 bolnaviori - insanatosire grabnica. ALEXANDRA insanatosire grabnica!!!! si si tie. [pup] buey - si la noi a nins - dar nu s-a prins nika - chiar magandeam -iote nene ce Paste avem - o zi fu soare si 3 cu ploi si ninsoare. Dbunny nici noi nu amprimit cadouri - ne-am axat doar pe copii. [;)] dayanara imi pare tare rau de vestile rele care ni le dai. mi se rupesufletul cand aud despre animalele de companie de care tre sa ne despartim. MAi ales ca si la noi va urma un astfel de episod - catelusa nostra e deja batrana si bolnava.[q] Cum mai e acum Ivan? Il mai doare urechiusa? Cu papa cum stati? Ce trucuri mai pui la cale? Apropo - ii mai dai papa de bebe? Cum faci legumele ? Fierte? La cuptor? Dodo-pui voi cum mai sunteti? de la 10 fara un sfert de cand am inceput acest mesaj s-a trezit de 3 ori - am pus-o deja in patu mare - fug la dus si ma duc si eu langa ea. ne vedem maine - noapte buna!
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooofff, obosita, obosita rau... Pai, la servici munca, acasa munca... Ma apucai de curatenia de Paste. Incepui cu bucataria... E luna, sclipeste nu alta... ei, mai sunt vreo 2-3 chestii care-mi stau ca pumnu-n ochi, dar nu mai avusei timp si de ele, poate maine. Azi nu ma jucai deloc deloc cu Iulia. Miloaga, s-a invatat sa chiraie cand nu-i convine ceva. Azi-dimineata de exemplu, bause apa si se udase pe bluza. Bineinteles ca vrusei sa i-o schimb. Sa o dau jos pe aia uda nu fu nici o problema, dar sa o pun pe aia uscata fu un adevarat circ. Auzi la ea, ar fi vrut sa stea in pielea goala prin casa. Normal ca nu o lasai si o imbracai fortat. Si se puse, nene, pe un chirait, ca de ce o imbracai. Daca vazui asa o lasai in pace sa chiraie cat vrea ca eu trebuia sa ma imbrac sa plec la servici. Si ii zisei ca poate sa chiraie acolo cat are chef, si cand termina sa vina la mine. Si continua ea ceva timp, dupa care incepu sa se joace singura, linistita. Cand o bagam eu sau taica-sau in seama iar se punea pe chirait. [bang] Aoleu, Mayaione, cum sa scap fata de pe birou. Pai cred ca avea ditamai cucuiul daca o scapam de la asa o inaltime. Doar de pe masuta, care are vreo 50 de cm inaltime. Ei bine, eu ma uscam pe par ca facusem baie si nu eram foarte atenta la ce acrobatii face ea pe masa [:D] Kokorina, bag seama ca pe vremea asta Iepurasului i-au inghetat oualele si l-a trimis pe Mos Craciun la voi. Brrr, acu ce sarbatoriti? Boboteaza? [:D] Desiree, felicitari. Chiar este o realizare mare ca bea lapte de vaca. Poate incet incet o sa se intarce singurel, mai sti... [pup] Mirona, bine ati venit. Te asteptam cu poze. [pup] Ma duc sa vad daca pot pune ceva poze pe net. Sper sa am rebdare ca e ora cam inaintata. Revin. Daca nu, noapte buna [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am pus poze. Da' mult imi lua. De [url="http://picasaweb.google.com/angighita2/2008_martieAprilie/photo#5181806826170674514"]aici[/url] incolo. Noapte buna [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi regasite, poftiti la cafa [cafea] cu ce prieste fiecaruia si o gustarica[papica]. La Ct ninge iar ninge,ninge iar [*][*]si ce-i mai rau ca bate un vant[bang]. [pup] intregul [grup] fara exceptie. [ruga] Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raportam sculat la ora 6 copilul nu a mai adormit pana acum, eu baut cafeaua vreo 2 cani, astept si pe dodo sa mai dea una ca sunt cam chiauna... angi, am vazut pozele, e haioasa iulia tare..de catelul ala fuge si octavian mancand pamantul..nu-i place deloc..acum a mai prins curaj si il ia de urechi si il tranteste de pamant sa-l faca sa taca..cred ca tipa prea ascutit catelul ala si il sperie...[:D] deci si voi va delectati cu joculete la masa...si noi eram asa..acum am cam obosit eu sa mai inventez asa ca daca vad ca nu papa il dau jos si-l las in pace..il mai incerc cu mancare, daca papa bine daca nu, nu...am obosit sa-l distrez la masa,,,,,oricum da semne de foame cand incepe sa-mi roada coji de paine de prin pungi si atunci e semn clar de foame..il iau si-l pun la masa..papa cat vrea...si daca vrea...aseara dupa ce am zis ca a mancat de m-a speriat..a vrut si ravioli cu zahar din farfuria noastra, a bagat in el vreo 10 bucati de alea ( erau cu branza si bune bune) ma uitam la el si ma gandeam unde mai incape atata mancare mirona, am pus poze cu scula [:D][:D][:D]..merg sa le caut ca nu mai stiu ncii eu pe unde le=am postat pana una alta, poate va era dor de noi ( aviz koko, sunt si eu pe acolo, miss romania fara pantofi pe masura, sa-ti potolesti putin dorul de mine), poze si cu camera lui octa aproape terminata si altele,[url="http://s191.photobucket.com/albums/z280/AlinaDesiree/camera/"]aici[/url]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! am mai aparut si eu[:I].....nu va spun de scutece si biberoane[:D] va spun despre lectii...ca mai aveti putin si tb sa stiti[:D] suntem sper ocupati cu scrisul....am lasat totul balta si facem ortografie.... nu stiu daca v-am spus ,dar la sedinta ne-a facut doamna morala.....ca avem cel mai urat caiet din clasa [alcool][xx(] ca Mihnea e un copil cu mintea sclipitoare si ca va fi unul dintre varfuri,dar ce facem cu caietul?! [:D]asa ca am pureces la lupta dreapta [pk]...si crancena[^] ce naiba sa facem cu caietul?![bang].....il facem din nou,nu mai scriem la semiinternat si gata.... asa ca asta lupam de zor...suntem pe baricade [bang] acum scrie frumos...a primit si felicitari...il fac....scrib,ce sa mai!!!!![:D] in fine,tb sa scrie si frumos ca e si asta o chestie.... numai ca seara scriem pana picam direct in pat....aseara a facut 15 propozitii in care sa fie si cuvinte cu litera j si am scris in total 3 pagini... noroc ca tema la mate o facuse la semi ca altfel ne culcam la 12... in we ne-am luat pian [:D]asa-i zic eu ca el e de fapt pianina-orga.... nu chiar, ca arata ca pianu' [xx(] curand o sa inceapa si lectiile...sper....numai sa incercam sa ne mai eliberam cu scrisurile astea [bang] si pe 2,3 si 4 aprilie plecam in excursie cu scoala...cu clasa....cu copii,nu stiu.... va pup pe toate de la a la z fara exceptie [pup][pup][pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mult drag si zor felicitam scribul Violetei[pup], muram bine ati revenit Mironei...multumim Dodo-ului pt cafeluta delicioasa, admiram Iulia frumusoca cu 2 codite lungi lungi lungi!!!felicitam Mihnea-ul pt bautul lapticului de vaca si pupacim intregul grup[pup] Eu am adormit ca poarca ieri inainte de 10.30...eram rupta de oboseala Miro...Omega3 este un acid gras polinesaturat care se gaseste in tesuturile anumitor pescuti, in in sau nuci. Omega3 este foarte bun pt bolile cardiovasculare(reduce colesterolul), are efecte beneficioase asupra activitatii creierului, reduce efectele depresiei, etc. Cred ca e cunoscut si sub forma de ulei de peste...Chestia e ca ne place mult, i-a redus colesterolul la tati...si inclin sa cred ca ne-a ajutat sa-l avem pe Dani...acu, nu stiu ce sa zic referitor la Dani, dar aici lapte bio nu gasesti nicaieri... cred ca nici vacile nu-s vaci..[:D]...pe cutie scrie ca contine si acizi oleici din masline...250ml lapte contine 37% calciu din cantitatea zilnica recomandata...deci Dani are trebui sa bea 750? Unde-s pozele cu Kara? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...