Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 8 )


Recommended Posts

Salut fetelor Scurt ca sunt la servici: [?] Voi ce stiti, de care lapte de vaca trebuie dat copiilor? Eu stiam de lapte cu 3.5% grasime, pediatrii pe-aici prin Craiova spun lapte cu 1.5% grasime. Mie una mi se pare normal cu 3.5% grasime, ca doar de la san nu-i degreseaza nimeni laptele. M-au zapacit [alcool] Miro, au aparut pozele mele proaspat adaugate la "recent activity"? Ale tale au aparut deja [;)] Revin pe seara [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare, am ramas aseara la mesajul dayanarei de pe pagina 12. continui: Roana super mami - ti-ai reincarcat bateriile? treci pe baricade. [pup] Dbunny ce-am mai ras cu stimularea apetitului cu Magne B6. ha ha ha - radeam de una singura. majoritatea dam vina pe vitamine sau pe alte pastile - dar de fapt - papa ne ingrasa pe noi .... ca nu ne putem abtine. Stai - sa nu ma bati - sunt si eu pe felie cu voi in dieta - doar ca eu incerc sa reduc si putinul de paine pe care-l mananc si sanu mai pap nika dupa ora 7 seara - doar fructe (mere in general). Incerc - am zis. nu stiu daca voi si reusi. [pup] Alex mama- acum bronsita? draga de tine - sanatate mami! Pupam cucuiul lui Mark. [pup]
quote:
Originally posted by Dbunny ...in schimb a infulecat seminte de floarea soarelui d'alea curatate gata..cam sarate, dar am mancat toti 3! Stiati ca semintele de dovleac pe stomacul gol ajuta la eliminarea viermisorilor intestinali?
Dbunny - nu vreau sa te sperii si nici nu vreau sa ma injuri - dar te rog eu frumos sa ai mare grijacu semintele, de dovleac, de floarea soarelui, cu nuci si alte cele - SUNT ffff periculoase. Ei inca nu le pot mesteca cum trebuie si risti sa i se opreasca una pusa de-a curmezisul ingat si sa se sufoce. Stiuun caz concret la noi in OR - suntem si prieteni cu respectivii - al caror baietel de 2 ani jumate a murit astfel. Mama lui era fix langa el si nu l-a putut ajuta cu nimic -era prea adanc bagata samanta - pana a sosit salvarea - a fost prea tarziu. [q] Te rog eu - ai mare grija. Mie mi se ridica parul pe spate cand aud asa ceva. nu te superi pe mine, da? [pup] Cu fructele - eu zic sa incerci in checuri integrate. [;)] Angy pupam Iulia cu cazatura ei cu tot. Am vazut si pozele- dar nici nu poti crede ca Iulia nu papabine - bine cao vad in filmulete. Fainaidea aia cu locootiva care urmareste bilele pe masa de papa. [;)] Auzi? Da numai de acel catel ii e frica? Ia incercati si cu unul static. Nu pot spune ca e un lucru rau ca-i este teama de ei - insa nici unul bun nu e. Macar de plusuri sa nu-i fie teama (aici ma refer strict la caini). Kara mea e inlimba dupa ei - uneori tre s-o trag eu inapoi -ca ea s-ar baga in gura oricarui catel de pe strada. Sa nu mai vorbesc de pisici. [bang] Curata ma-sa! La filmuletzul cu painica ... cana acea de lapte era a ta sau a Iuliei? [:D] Doamne cum ciuguleste ea din paine - ca o pasarica mica. Si ce fain e la voi prin parc - mi-a placut. [il] Auzi? Mai voiam sa-ti spun ceva - de fapt si tie si tuturor - asa drag imi e de voi - uite Angy scrie la fel cum vorbeste - adica olteneste, Dayanara a ajuns sa se destainuie, am vazut ca au inceput si moldovencele pe graiul lor - mama da ce-mi place de voi - inseamna ca va simtiti bine aici una cu alta, asa-i? Va iubesc! ... dar asta v-am mai spus-o; [;)] Vad ca Roxana nu a mai dat nici o veste. Fug sa citesc la subiectul ei. mayaione ceva poze cu oameni relaxati aveti? Si voi cu cucui? Pupam sila Anacucuiul.[pup] desiree felicitari pentru laptele de vaca. Buey Alina - da ce trusa de trusa avetivoi acolo. Super faina. Parcacitisem si de un ATV-u? sau? cine aizic ca i l-a cumparat? vazut pozele voastre. sunteti frumosi- mai dace par are si Octa .... [pup] Vio bafta va doresc si munca multapentru un caiet mai ordonat simai frumos. [pup] Pt sa maabonez la tine pentru niste partituri usurele (de copii) cand o sa inceapa Mihnea lectiile? Nepotica mea e talentata rau - si acum are o fazacu pianul - am invatat-o tot ce am stiut eu - dar acum gata - nu maistiu nimic nou. Ma poti ajuta? trimit mesajul asta si revin cu pozele si filmele. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [pup] Nu mai am timp de nimic [bang]de citit citesc dar cu scrisul mai greu zilele astea Antonia e bine a redevenit "caprita turbo" [:D] Dayanara-cum sunteti?Ivan e mai bine?tu?[pup] Dbunny-da ia placut capritei spanacul cu orez [yum] Mirona-bine ati revenit [bis] Desiree-f frumoasa camera lui Octavian [cool],ce mare si scumpe e o sa rupa inimile fetelor blond cu ochii albastri [il] Angi-[m-a]de Iulia Dodo-pui-multumim de cafea[pup],wow ninge la CT Violeta-spor la scrisul frumos [pup] Angi-si eu la fel stiam de lapte 3.5 %grasime,medicul de familie mi-a zis 1.5 % si pediatra 3.5 % ,am ales sa-i dau dorna rosu de 3.5 %
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2016/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am mai amintit ceva: Alina in albumul camera - poza 11 - aio carticica cu niste ochi mari - "Casuta pisoiului" - la fel avem si noi o carte - cred ca e din aceeasi colectie - a noastra e cu o veverita - "Prieteni buni". E interesat Octa de ea? Kara doar isi vara degetele prin acele orificii si cu asta basta. DAR!!!! la OR a stat smirna pana i-a citit Adnana toata Alba ca zapada. Si domle', nu e o poveste scurta, da? laOR a invatat-o Adnana sa bea cu paiul. la OR a pictat cu noi cu culorile de apa. buy frate - cat de mult inseamnasa socializeze si cucopii mai mari - era numai dupa ea, o imita la greu si a inceput sa sirepete cuvinte dupa ea. uitati [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/SfintelePASTE2008"]aici[/url] poze si filmulete din mini vacanta avuta de Pastele catolic.
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by angi_m
Salut fetelor Scurt ca sunt la servici: [?] Voi ce stiti, de care lapte de vaca trebuie dat copiilor? Eu stiam de lapte cu 3.5% grasime, pediatrii pe-aici prin Craiova spun lapte cu 1.5% grasime. Mie una mi se pare normal cu 3.5% grasime, ca doar de la san nu-i degreseaza nimeni laptele. M-au zapacit [alcool] Miro, au aparut pozele mele proaspat adaugate la "recent activity"? Ale tale au aparut deja [;)] Revin pe seara [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Angy - eu stiu ca tre sa fie pasteurizat - si atat. Incepi intr-adevar cu cel de 1.5 - ca sa poti sa-i faci trecerea usoara de la laptele praf - la cel de vaca - dar apoi treptat te poti duce la cel de 3.5 daca vrei. Eu sunt acum la zuzu de 1.5 de aparut au aparut - la activity - insa nu m-a anuntat nima - daca nu intram eu sa vad activitatea recenta ... hai va pup - ca iar am scris ...pentru o saptamana [pup]toata gasca.
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

angi,eu ii dau lapte nedegresat.cica degreasarea aia nu e chiar buna, e un proces mecanic.... mirona, de aia am si pozat cartea aia, e innebunit dupa ea sa-l vezi cum chiuie cand o vede pe raft..evident ca doar ochii il intereseaza dar in timp ce dam paginile imi arata si animalele care au ochii respectivi si eu ii spun fiecare ce e...ca toate vor sa stinga un foc de la pisica de acasa... i-am mai luat si o carticica tridimensionala da deocamdata o tin pe raft ca s-a apucat sa traga de 3 d-urile alea si nu vreau sa le rupa aia e cu forme geometrice, culori, etc...e cam devreme pentru 3 d m-am convins...da vreau sa o aiba intreaga cand va fi efectiv interesat de ce e acolo! i-am luat si puzzle si cred ca o sa i le arat abia pe la 3 ani...ca arunca cu cartoanele prin casa..glumesc, incet incet i le arat ocazional si cand va inceta cu aruncatul atunci poate o sa vorbim aceeasi limba..e devreme de puzzle fie el si cu catzei![:D] facem castele de zor cu piese lego, eu le fac, el le darama, eu fac moaca de suparata el rade si incepe sa le puna la loc..ce mai, intelege si moaca mea....dar nu are rabdare decat pentru vreo 3-4 piese apoi imi intoarce fundul si incepe sa se catere pe dulapuri..azi m-a pus sa scot salteaua de la pat sa faca el pe acrobatul pe schelet..
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vazut fiecare pozica si filmulet cu Kara[il]...ma puca dorul de patrie cand va vad pe meleagurile parintesti...off Doamne...cu semintele...nu m-am gandit ca se poate inneca[bang] dar acum ma gandesc ca daca cu seminte de marimea unei muste se poate inneca, atunci cu ce nu se poate inneca? Stiam de nuci si alune, dar la seminte nu m-am gandit, si cum sa ma supar? ca vrei binele copilului meu? te pui la dieta? punte in locul meu, ca eu tare flescaita-s...si faza cu Magne B6...tu razi, dar vitaminele si mineralele stimuleaza pofta de mancare...si prea repede am pus eu 2 kg...asa in 8-10 zile au fost gata instalate...stiu ca nu-s yo grasa, numa rotunjoara pe alocuri, acu o sa zici ca m-ai vazut...si eu te-am vazut pe tine, si tu esti mai bine proportionata, eu ma pling de depuneri pe alocuri, in special colacel de salvare si bortica...e maricica si moaaaale... Bambo[pup] desire noi avem norocul probarii jucariilor inainte de a le cumpara, acas la soacra mea sunt de toate ca mai are vreo 5 nepoti...si in ultimul timp Dani arata mult interes pentru Lego...urmatoarele cadouri pt Dani vor fi lego si un cortulet d'ala subtire cu tunel...Ikea style...a'propos...de dieta nu ne tinem ha? Angi laptele nostru de vaca e degresat, dar e mai complicat, adica eu scriu ce scrie pe cutie: grasimi saturate:0,41%, grasimi mono-nesaturate 1,56%, si poli-nesaturate0.23%, deci un total de 2,2% grasime...dupa cate stiu eu alea saturate ingroasa sangele, circulatia si se depune, cele nesaturate is grasimile bune... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirona,cum sa nu... pastrez lectiile de pian si cand ai nevoi ti le dau...le scanez si ti le trimit! numa' sa nu uit cine mi le-a cerut[:D] can o fi mai dau un strigat... va multumesc la toate pt incurajari! ca tare greu e in clasa I-a....nu de alta dar din ce am mai discutat cu alte mamici la noi doamna face mult mai multe cu ei(adica mai mult decat e normal pt clasa I-a)...e bine intr-un fel ca-i pregateste pt munca,dar e si f greu pt ei ca sunt inca mici...nu ca ai vostrii[:D]dar pt mine tot mic e.....cred ca asa o sa fie si cand s-o insura[:D] acum legat de lapte si eu am auzit ca e mai sanatos cel nedegresat,copilului nu-i face rau,nu e bun pt adulti,dar pt ei e f bun.... va pup...noi mergem la lectii,ca vineri avem test la mate [alcool] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BAMBO....mersi pt reteta.cand nu s-or mai .... sandokanii precum ratzele,le fac si lor spanac u orez.pana atunci baga numai orezul in ei....asa!asa!capritza a devenit turbo iar?pai nu poate fi nimic mai imbucurator,nu-i asa mami? DBUNNY.....mersi de link,recunosc ca l-am deschis si mai mult l-am rasfoit,dar ma asez eu o data la comp. sa stau sa-l iau la puricat. si eu iau de ceva vreme omega3 in combinatie cu supradyne...sa ma ami tina si pe mine puterile.omega3 este intr-adevar foarte bun. DAYANARA.....eu tot bruneta sant si cred ca bruneta raman.adevarul e ca nu-mi sta nici o culoare mai bine ca negru.daca ma fac maro sau ciocolatie,arat ca o tzaranca care asteapta rata(adica autobuzul)....un bun prieten de-al meu mi-a spus asa:un ferarri e frumos si galben si negru la culoare,asa cum esti tu blonda,dar unui ferrari nu-i sta alta culoare mai bine decat rosu,asa cum iti sta tie bruneta.tu cu parul negru esti ca un ferrari rosu....asa ca ma mai dau si eu gagica vreo cativa ani pana imi ia pistolul foc....ca apoi,vin batranetele. nu te condamna cu iesirile tale si nu le numi iesiri.....e pe undeva drept sa vrei sa fii sau sa-ti iei ceva numai pt tine...eu te inteleg.ceva vesti de acasa?ce face catelul? DESIREE.....pai pe spic se poate face conferinta,ne adunam cu toatele si bagam la malaxor....dar nu-ti pot spune exact cand sad si eu ca fimeia la comp mare.ma trimite mai mereu la dormitor cu laptopul in brate...fac anunt oricum. doamna alina,vai dar chiar mi se facuse dor de dvs.bine ca ai mai trimis si tu un rand de poze ca ma prelingeam pe aici implorand poze.pai tu vrei sa te apuci de dieta?mai fetelor ce-i cu voi?tu esti toata numai tzatze,ca erau sa ma dea jos in pozele cu bluza galbena,,,,ce sa slabesti?asa esti construita tu si nu te vad slaba,scuze dar mie mi se pare ca asta esti tu si ca asa esti tu... misto tare camera lui octavian,faina rau perdeaua si covorul.cartile alea stau asa mereu acolo sau stau numai pt poza,ca la noi e totul,dar absolut totul cu susul in jos. VIOLETA.....felicitari pt mihnea!de obicei oamenii inteligenti scriu urat dar cum caietul este oglinda elvului,putina stimulare in a bucla literele nu strica.mult succes si multa rabdare de ambele parti...vai ce ma asteapta,tu cu unul aproape ca te culci la 12,dar eu cu doi cand ma voi culca?mi-e groaza cumva cand citesc ce povestesti... foarte mult imi place ca incepe studiile la pian...apoi in excursie,ce frumos!o sa i se dea lui penelul dupa litere puse pe bigudiuri cum vrea d-na,cu mai multa munca decat altii care deja au literele cretze :)
quote:
Iepurasului i-au inghetat oualele
...doamne ce m-ai facut sa rad.unde mi-e iconul cu ala de se da de-öa dura de ras,nu-l mai gasesc iconul dar sa stii ca eu ma dau chiar pe bune de-a dura...de ras.ai tu ceva al tau care ma amuza rau..mare figura esti. am vazut pozele voastre.eu nu am decat cuvinte de lauda despre iulia,care imi place de ea din ce in ce mai mult,sant "invidioasa" pe coditele ei...dar asta-i alta poveste si in filmuletul cu catelul,parca am vazut-o pe sophia mea,ea face eaxct la fel...dar de balerina iulia ce sa mai zic?ai o mandrete de fata si se vede ca tasu e in limba dupa ea.felicitari ce copila aveti! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...