Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 8 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by kokorina cine naiba are nevoie de geamuri sclipitoare si haine ordonate ca la magazin in dulapuri?....ma simt ca naiba si abia astept sa le fie foame si sa ma duc cu un bibe la ei sa-i tin in brate si sa-i miros asa cum fac de fiecare data.... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
noroc ca ai scris asta, ca altfel te-as fi intrebat eu pe tine acelasi lucru si ti-as fi tinut o prelegere asa cum fac eu ca o dadaca buna ce sunt [:D] de nu-ti mai trebuiau geamuri spalate pana la craciun (anul viitor)....si eu am momente din astea cand ma rog in gand sa ma lase sa termin macar cele 3 farfurii de spalat din chiuveta, si nu mi se indeplineste niciodata![:D].....copiii simt ca ai alta preocupare in afara de ei..si nu se simt bine..si e normal....daca te-ai pune langa ei pe covor si doar i-ai privi jucandu-se, fara sa faci nimic special sau sa fii activa in jocul lor..ei nu te-ar baga in seama, te-ar sti acolo, cu ei, pentru ei....si ar fi altfel! stiu ca esti zeloasa, harnica, nu ai ajutor si trebuie sa le faca cineva(desi la o curatenie de asemenea anvergura ar fi trebuit sa iti iei si tu o femeie sa te ajute, ,macar o zi)...eu daca imi pun in cap de ex azi spal faianta..apoi o spal in 3 zile..munca de o ora..asta fiindca domnul printul nu vrea domle sa priceapa ca eu am treaba [:D] si tot vine si isi baga nasul in produsele mele de curatat si in carpa mea jegoasa ( carpa lui curata e neinteresanta) asa ca imi impart munca pe zile..maine doarme o ora poate reusesc sa spal partea de la geam..poimaine cea de langa aragaz, si tot asa... desigur, casa mea nu e nici pe departe atat de curata cum as fi vrut sa fie..desi am zugravit acum un an cand ne-am mutat aici, acum peretii sunt plini de urme de degetele si resturi de mancare..dar plini, nu asa....mor cand ma uit la ei..nu- suport..da tac si astept sa creasca ingerasul si sa-mi lase peretii in pace...daca nu i-o lua la desenat pana atunci, mare minune! si colac peste pupaza, cum lipsi tati, cum nu avusei timp nici firimiturile de biscuite de printre jucariile aruncate in toata casa si polonicul de ciorba, facaletul si un pampers murdar...sa le strang..asa ca azi-noapte la ora unu cine dadea cu matura ( dar incet sa nu trezeasca cupilu) si spala o chiuveta plina de vase si urme de iaurt de pe gresie? copiii ne umplu viata! plictiseala a murit!traiasca copiii!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine cu omida lui DAYANARA....da curajoasa te mai am..pai eu nu mai intram in sufragerie si asteptam sa vina salvatorul planetei(adica sotul meu)....ca el ia orice ganganie pe pe pereti cu o hartie si un pahar si apoi le da drumul pe balcon.....eu mai bine ma intalnesc cu un leu,jaguar sau crocodil decat cu o omida,paianjen si tot ce inseamna ganganii,dar mai ales cu multe picioare....brrrr!!!sa-ti trimit o paleta electrica.e ca de tenis,dar mai mica si are un buton pe maner.functioneaza cu baterii...e funny dar mie mi-e frica si cu plaeta in mana de de-astea. BAMBO....am vazut poze cu voi,cu frumoasa ta.pai semnul de pe fata sant mai mult decat sigura ca nu-i ramane,ce rozaliu s-a facut si in catva timp dispare de tot.bravo antonia!bravo capritzo!iar tu,cocheta cum te stiu...asa cald e in iasi de umbli numai in gecuta aia meseriasa dar....subtire?ai ochelari D&G nebunatico.eu sant mai mult decat obsedata de produse D&G.am 3 ceasuri,blugi,lant de pus la gat,parfumuri si cosmeticale nu mai zic....asa ca nu mi-au scapat ochelarii tai din poza.am niste ochi de vultur... si pe tine te afecteaza luna plina?si pe mine,nu mi-e somn si am o usoara stare de nervi.si asta de fiecare data.poate ca ieri ne-am enervat reciproc,eu pe copchii si copchii pe mine.....dar ma simt ca un rahat cand stiu ca i-am ignorata atunci cand vroiau ceva.am ignorat tot ca sa nu explodez cumva....am zis ca mai bine ignor fiecare aaaa!!!aaaa!!!aaaa!!!!aaaaa!!! MARANI.....dar de ce zici ca s-ar putea sa ai gemeni la urmatoarae sarcina?aveti in familie?si daca e sa fie 2 ce?Dumnezeu iti va da putere...vai ce sot ai,ca si al meu...salvatorii de ganganii... scrisesem mai multe,dar nu mai stiu ce... stie cineva ceva de ROXANA si CALIN? de DODO si BOGDAN? DBUNNY.....dar ce naspa povestesti tu cu cazatura ta.e bine ca nu ti-a ramas semne,dar cred ca ai trecut printr-un soc.aveai 3 ani,iti mai aduci aminte? Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna fetelor, voaim sa va mai povestesc din ograda proprie. Am pus si poze noi - asa ca le gasiti voi printre randuri. Daca va intrebati ce e cu [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Martie2008/photo#5179344912189254322"]poza asta[/url] - va explic - a primit o pusculita - vaca- de la Flore si Alessia de ziua numelui - si iata ce a ajuns din ea. A traiat saraca - doua luni -si ce draga ii era ... punea si sotea din ea monezi aproape zilnic. No- si ieri - a dat cu ea de pamant. Normal -din greseala - dar acum s-o vedeti cum povesteste despre ea: "muuuu - tati - oooooo (stramband din nasuc) - pleaaahhhhh - nu-iiiiii" ADICA - se jucacu tati cu muuu - a cazut pe jos - apoi au aruncat-o la cos si acum vaca nu-i mai. [pk] Azi nici nu a trebuit sa am grija dusului la WC - avea fii-mea grija de asta. "Mama" - si venea si ma lua de mana. "Unde mergem mama?" "Unde ma duci?" "aida" -si da din cap ca si cand ma cheama - haide. ma duce bineinteles la wc si incepe: "taaaasssshhhhh" eu ma pun [:D] si asteptam pana vine totusi ceva. Ce aude ii convine - caci imi spune si un: "babooooo". Dau sa ma ridic si ea incepe iar: "kaka". [bang] Koko cumparat si noi muzicuta la fata - i-o dam de Paste - o s-o filmez si va dau filmul sa-l vedeti. [il] Angi zi-mi si mie cum te anunta nenea Picasa ca unul din favoriti si-a mai pus poze? Eu te am pe tine la favoriti si pe Koko- si intre timp ati mai pus poze - dar pe mine nu m-a anuntat nima. Deci tre io sa verific. Asta e ca si in bancul acela cu ce scrie pe usa scotianului - "Nu sunati! - ies eu din cand in cand." Asa si eu - verific zilnic daca aveti poze noi ori ba? Si ultima faza - am primit un link de la Danita [pup] si mi-a filat o lampa. Kara e preocupata de cateva zile de sireturile de la pantofiorii ei. Ii desface -si mama ii pune inapoi - si iar ii desface. Asa ca inspirandu-ma din net [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Martie2008/photo#5179915972794050610"]iaca-ta[/url] ce i-am fabricat azi si [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Martie2008/photo#5179921844014344338"]ce fain ne-am distrat[/url]. Mai apoi am gasit o chestie cu mult mai multe gauri - din plastic - ceva de la sterilizatorul meu defect - si se potriveste pentru activitatea de azi. Intre poza cu vaca sparta si filmuletzul cu activitatea zilei de azi - mai aveti poze si filme sa va delectati cu noi. [pup] cam atat pentru azi. Imi verific mesajul sa nu fie lipsa acuta de space-uri si ma duc. Parca mai era ceva ... dar nu mai stiu. noapte frumoasa va doresc si va pup pe toate [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa!!!mi-am amintit de dormitul antoniei in patutul ei,si cum s-a deplasat ea singurica....super!pai chiar sa nu-ti vina sa crezi,si eu zic ca si DESIREE....creste si are nevoie de intimitate.oricum cum ai povestit ca antonia a facut....mi-a placut la nebunie. Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a dat aka pe mess 2 filmuletze cu baby desteptu'...i-am pus dimineata..ramasese cu gura cascata si uitase sa inghita..la primul film s-a uitat la tot..circa 5 minute, la al doilea fix 10 secunde! deci mirona, asteptam coletul cu taxa inversa[:D]! e clar, dupa cum se comporta piticul meu trebuie sa umplem timpul cu alte activitati decat cele de pana acum! domnule, vrea numai la chiuveta, tinut in brate, sa flescaie mana prin apa, sa arunce pe jos cu gelul de dus si sapunul si iar sa flescaie..dar nu 10 minute, ci ore intregi...nu se mai da dus..de la dush trebuie sa inventez mereu ceva sa-l atrag sa-l scot din apa fara plans..daca ii spun ca s-a luat apa imi arata robinetele de apa sa le dau drumul adica ce el e prost nu stie ca de acolo vine apa daca invartim de butoane? pe cine vrei sa pacalesti? sau vrea ( tot asa, ore intregi) tot timpul afara..cum intram in casa imi arata usa, eu incep sa-i explic ca abia am intrat in casa si sunt rupta de picioare si ca el tre sa faca nani si sa pape..canci, copilul vrea afara..si insista, are o rezistentaaa...cum aude cheile in usa miscandu-se, cum hop, vrea afara, cum vede un geam, face cu mana cica sa plecam pa!..cum aude un partz de pisica pe afara, hop vrea pa! cum aude in vreo propozitie facuta de mine care nu are legatura neaparat cu "afara" cuvantul "plecam" sau "plec" sau "pleci" cum face cu mana si alearga intr-un suflet la usa ca el pleaca pa! ..azi s-a incaltzat cu adidasul lui tatsu, era in putzulica goala, s-a suit in carutz a tras bara si mi-a aratat usa..ce era mai clar de atat?...si da-i munca de convingere si distragere! il scot zilnic cateva ore, il scot cateodata si cand doreste muschiuletul lui, 5 minute, dar nu pot sa-l scot din ora in ora cand i se face lui dor de pa!... deci tre sa suplimentam activitatile ca sa umplem timpul!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce scriu pe bucati?iaca m-am pus pe strans puncte,vreau stele,ce?n-am voie?si plus ca baba mai greu sta cu memoria,acu citeste,acu uita.... DESIREE.....poate respiri si tu in vichend,ca tati e acasa.am si eu niste biscuiti printre lego,dar ii scot maine ca azi ama vut copilul prietenei mele la noi si au facut toti 3 ravagii,inclusiv geamurile mele sclipioare sant exact la fel cum aratau inainte de a ma apuca sa le sterg... MIRONA....mersi de lista,dar aflu de luna plina de la sandokani.au grija sa-mi "spuna" ei,plus ca si eu ma simt altfel la luna plina....imi ies coltii :)de vampir....si ce activitate faina cu sireturile.muzicuta daaaa!!!!sa faci film si sa trimiti.ai mei acu unul sufla in muzicuta si unul intr-un fluier.stii cum am nervii,nu? Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor , ma simt ca naiba !! am lasat capacul yena fierbinte pe masa iar P s-a intins si l-a atins . a urlat , s-a speriat , s-a ars dar superficial , adika fara urme doar putina roseatza . i-am dat cu bioxiteracor si apoi a inceput sa rada . a fost marait oricum era tare obo dar asta a pus capac ...... :(( offf [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by Mirona Azi nici nu a trebuit sa am grija dusului la WC - avea fii-mea grija de asta. "Mama" - si venea si ma lua de mana. "Unde mergem mama?" "Unde ma duci?" "aida" -si da din cap ca si cand ma cheama - haide. ma duce bineinteles la wc si incepe: "taaaasssshhhhh" eu ma pun [:D] si asteptam pana vine totusi ceva. Ce aude ii convine - caci imi spune si un: "babooooo". Dau sa ma ridic si ea incepe iar: "kaka". [bang]aoleeeuu, nu mai pot, am ras cu lacrimi, ce naspa e sa razi in hohote in liniste..e dementiala fi-ta..pai si ce ai facut te-ai scremut pana a iesit si treaba cea grea? te si vad schimbandu-te la culoare [consti]!..deci pricepe cum e treaba cu wc-ul..ia data viitoare pune-o tu pe wc..adica tu faci pipi si ea kaka..asa sa-i spui mami pip...i kara kaka..poate face! si noi mai nou la wc, olita sa nu o mai vada ( orice minune a tinut 3 zile)...dar cum vede wc-ul se screme pana se inroseste! e super avansata cu vorbitul kara, fata desteapta bravo ei..octavian face silabe si el..dar normal ca nu se intelege nimic adica vine la mine imi arata telefonul de ex si spune ceva de genul:ba-ta-ta-dish-pi-ta..ma rog, sa nu deranjam creatorii de limba romana![:D] si inca o data te admir pentru inventivitate! la tine vin cand sunt in pana de idei...asa cum a fost si cu trusa de scule!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca e vb de puncte - hop ca mi-am mai adus si eu aminte de ceva: voiam sa mai pove de ganganii. Da ce aveti fetelor cu ele? Si mie mi-e sila de ele - dar daca e de atacat ... io nu ma tem sa le dau un toc in bot. Cu paianjenii mi-e mai nasol ... dar ii birui si pe aia. Nu stiu daca va mai amintiti de pe vremea odiseei povestea mea cu sobolanul ... dar acum o pove pentru Dayanara - ca ea nu fu cu noi prin odisee si deci nu o stie. Asadar -nu mai stiu exact cate luni aveam de sarcina - dar era vara si eram la ai mei - la OR. Noaptea - ca orice [gravi] m-am dus la buda. Fiind vara - s-a lasat peste noapte usa deschisa la wc - care este pe o terasa (din terasa se intra in case - doua case -doua intrari separate - buda pe terasa- la mijloc). Asadar intru la buda, inchid usa - ma asez si fac ce fac ... dar cu ochii mijiti sa nici nu-mi piara somnul de la lumina. Aud niste scrijelituri la usa. Mi s-a oprit si urina in mine de frica. [bang] Deschid ochi si vad la usa un ditamai sobolanelul cum zgaria usa sa iasa. Am inceput sa dau din picioare si sa urlu ... ala de frica s-a intors inapoi in baie si s-a ascuns dupa masina de spalat. Am continuat sa urlu si am dat drumu la ce mai aveam de facut .... si dadeam in acelasi timp si din picioare. Am fugit din baie cu chilotii ne-trasi ... uitasem sa sting lumina - sheet! - ma intorc tropaind - o sting si las larg deschisa usa sa iasa dihania. M-am intos in pat langa Dani si i-am povestit tremurand. Dimineata la prima ora Dani a incercat sa ma ia in brate - si normal sub influenta fazei de noapte - am inceput sa urlu iar. Nici in zi de azi parintii mei - care dormeau langa noi in alta camera - si care m-au auzit urland in noapte - nu ma cred ca era sobolan - ei spun ca am visat. [:-@] Desiree io nu stiu de nici un BE de doar 5 minute - zau nu stiu ce filmuletz ai primit tu - dar ale mele dureaza cca 30 minute. Daca am promis - am promis. La intoarcere pun coletu la posta - ca de scris - am scris deja DVD-urile. no? mai era ceva? mai stau 5 minute- daca nu-mi amintesc - chiar ca ma duc la nani. P.S. Koko - sper ca remarci - cat de ingrijite imi sunt mesajele - le rasfoiesc de 2 ori pana sa le trimit. [^]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...