Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stii de ce te-a parasit sotul tau?


Recommended Posts

Xioooooo, asta ai intels tu din ce spune Nuschu???/[bang] Spune Nuschu ca dipare dragostea si trebuie sa traim in lipsa de dragoste??? Ma uciiiiiiizi!!!!!! [cusca] CITESTE CU ATENTIE!!!!! DACA N-AI RABDARE, FA ALTCEVA, DACA ESTI OBOSITA, IA UN ENERGIZANT!!!! na, ca m-ai enervat! [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Xio, si eu ca si Denizel m-am lamurit. Daca tu din ce am scris eu acolo ai tras concluzia de o expui, nu stiu ce-mi mai bat capul sa-ti spun ca la varste diferite iubesti diferit si ca o agitatie hormonala, sau o perioada grea in casnicie nu inseamna ca nu mai iubesti! Daca nu ai inteles ca la baza a tot ce am scris sta iubirea si ca prin toate alea transpare iubirea, nu stiu la ce fel de dragoste te referi tu. Cum se manifesta iubirea, daca nu prin gesturi din astea concrete, dintre care unele raman in urma? Nu iti poti impune sa iubesti, dar iti poti impune sa nu te indragostesti! Cel putin la o anumita varsta, cand ai trait si acumulat anumite experiente si ai depasit anumite frustrari. Caci amorul incepe de la chimie, de la hormoni; ce brodezi, ce construiesti apoi, pe langa, e iubirea. Acum, depinde de care parte a gardului esti: mie mi se pare trist ca dupa 15-20 de ani sa nu ai nimic in comun, tie ti se pare trist sa fi construit niste repere care, intr-un mic dubiu, sa te ajute sa-ti recastigi echilibrul. Eu sunt de principiul ca mai bine repari decat sa iei unul nou. Nu stiu de ce, poate si pentru ca ma atasez puternic. On topic: Clara, de ce ai curiozitatea sa te uiti la pozele cu fosta sotie a sotului tau? De unde stii ca ea nu da o mana de ajutor in gospodarie? De unde stii ca nu are alte valori decat tine, pentru ea povestile nu sunt importante? De ce ne spui ce e negativ la ea si nu ne spui ce faci tu de-ti tii sotul acasa? De ce nu ne spui cum se manifesta fericirea ta si ne povestesti in ce consta nefericirea ei? Spune-ne ce crezi tu ca il face pe sotul tau sa te aleaga si azi, si maine, si cand ai migrena, si cand prajesti ceapa. Ce zici, schimbam accentul povestii? ************ Nus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, draga mea... care este de fapt scopul acestui subiect? Si ce vrei tu de fapt sa discutam ca femei mature si inteligente? De ce ne-au parasit barbatii? Ca asa suna titlul... Haide sa iti spun eu la ce concluzie am ajuns, dupa ani terapie: o relatie ia nastere, creste, infloreste, da roade si moare. Daca este intretinuta bine (cu atentie, respect, dragoste si alte ingrediente) are sanse sa dureze pina la adinci batrineti. Dar citeodata ceea ce se intimpla in viata noastra (aparitia unui copil, cariera, banii..etc) ne fac sa uitam sa mai ingrijim aceasta relatie, sa o facem sa creasca iar atunci se usuca si moare... Citeodata se poate reinvia cu multa rabdare, dragoste si intelegere. Alta data si in alte circumstante pur si simplu lasi relatia sa se termine... In cazul meu am ajuns la concluzia ca menirea lui in viata mea a fost sa ma invete ce inseamna iubirea, rabdarea, iertarea. Si mai ales... sa fie impreuna cu mine atunci cind doua minuni au venit in viata mea, fetitele mele. Pentru ca ele au ales sa fie nascute in familia noastra: eu si el. Iar acum si-a indeplint aceste meniri si a iesit din viata mea, lasind loc unei si mai mari iubiri... O iubire nu se termina niciodata. Nu are cum. Se transforma in alta iubire si tot asa, pina la sursa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xio,dragostea/iubirea nu dispare,ci se transforma...cred ca asta a vrut sa spuna si nuschu... o sa intelegi tu mai tarziu... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Haide sa iti spun eu la ce concluzie am ajuns, dupa ani terapie: o relatie ia nastere, creste, infloreste, da roade si moare. Daca este intretinuta bine (cu atentie, respect, dragoste si alte ingrediente) are sanse sa dureze pina la adinci batrineti. Dar citeodata ceea ce se intimpla in viata noastra (aparitia unui copil, cariera, banii..etc) ne fac sa uitam sa mai ingrijim aceasta relatie, sa o facem sa creasca iar atunci se usuca si moare...
Pacat ca asta nu se preda la scoala! Pare o chestie banala, dar daca am intelege-o cu adevarat din tinerete cate drame nu ar fi evitate! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuschu , asta ai spus , ca dragostea se transforma in altceva.Ca nu dureaza o viata. Ei , eu iti spun ca la mine a durat peste 8 ani . Evident,nu am nici un cuvant de spus , ca nu am 40 de ani [:D] Stiu deja asta. Dacamaturitatea te-ar impiedica sa te indragostesti n-am mai vedea tzaspe casnici terminate pt. ca unul din parteneri s-a indragostit. Cam contrzici tot ce-am invatat eu la psihologie, poate de-asta mi-e greu sa inteleg. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO Daca maturitatea te-ar impiedica sa te indragostesti, n-am mai vedea tzaspe casnici terminate pt. ca unul din parteneri s-a indragostit. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Pai tocmai ca maturitatea te impiedica sa te indragostesti aiurea si te face sa nu-ti creezi disponibilitati pentru indragosteala. Da' ma rog...:-)).
Citat:
Ei , eu iti spun ca la mine a durat peste 8 ani .
Pai, parca ziceai la un moment dat ca ati avut o perioada in care ati fost despartiti. Faptul ca v-ati despartit si apoi v-ati regasit, nu cumva e o dovada a faptului ca dragostea voastra a parcurs niste etape, ca s-a transformat? J_G, ce dulce esti!!!! [pup] Glumeam, mai! Imi exprimam indignarea [:D] ca, fete cu care am intrat destul de des in rezonanta, nu mi-au trimis si mie un pemeu de atentionare :-)).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...