Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stii de ce te-a parasit sotul tau?


Recommended Posts

Eu propun o sedinta de exorcizare. Mai fetelor voua nu vi se pare ciudat ca apare cate un subiect controversat, apar doua capitole in doua zile iar cand se linistesc apele ca doar toate suntem racorite si ne-am spus ofurile am sustinut ,injurat, tiganit etc tup, apare altul. Variatiuni pe aceeasi tema...Sunt gata sa bat pariu ca dupa ce ne epuizeaza si Clara o sa apara Maricica sa ne spuna ca a distrus doua casnicii iar nespalatele de neveste care obligatoriu or sa miroasa a ceapa (am observat ca e parfumul anului pt neveste) si-au pus poalele in cap iar acum e gata sa o distruga pe a treia iar din toate astea s-a umplut un orfelinat cu copiii celor trei soti. Si noi o sa incepem campania de sustinere, blestemele, injuraturile etc.Dar de ce nu? Audienta mare spatiu publicitar pe masura. Pt neveste sau amante [:D] Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Eu de abia astept sa merg la day-care sa imi iau copiii, sa ii imbratisez si sa ma pupe... Stii ce inseamna iubirea neconditionata a unui copil?... Stii caldura aia pe care o simti in suflet cind te uiti la copiii tai?...Ei bine, senzatia aia nu ti-o poate da nici un mascul din lume! Si somnul linistit pe care il ai atunci cind stii ca mergi pe drumul cel drept nu il poti inlocui cu nici un numar de orgasme!
Ce frumos ai spus-o, meriti o pajiste de flori[flo][flo]. Aseara, am citit vreo 3 ore alt subiect vis a vis de amante, am uitat cum se numeste topicul,in fine, ideea e ca, am mers la culcare pe la vreo 2 noaptea, cu scenarii, replici, in minte si...ce am visat? ca mi-am inselat omuletzul[bang].Bine ca nu am vb prin somn, ca imi faceam probleme fara sa am vreo vina,[alcool] Asta era off topic, ca on topic...sunt inca in soc, nu-mi vine sa cred ce am citit. [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Albastrel[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am uitat si eu la nr de mesaje al initiatoarelor subiectelor controversate. Sa ma ia naiba...toate cum isi gasesc amant-sot, sot-amant vin pe DC. Cata vreme am pierdut din viata mea. Eu am descoperit forumul asta cand am inceput sa fac investigatii despre sarcina,FIV, salpingografii etc. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nikole
Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Eu de abia astept sa merg la day-care sa imi iau copiii, sa ii imbratisez si sa ma pupe... Stii ce inseamna iubirea neconditionata a unui copil?... Stii caldura aia pe care o simti in suflet cind te uiti la copiii tai?...Ei bine, senzatia aia nu ti-o poate da nici un mascul din lume! Si somnul linistit pe care il ai atunci cind stii ca mergi pe drumul cel drept nu il poti inlocui cu nici un numar de orgasme!
Ce frumos ai spus-o, meriti o pajiste de flori[flo][flo]. Aseara, am citit vreo 3 ore alt subiect vis a vis de amante, am uitat cum se numeste topicul,in fine, ideea e ca, am mers la culcare pe la vreo 2 noaptea, cu scenarii, replici, in minte si...ce am visat? ca mi-am inselat omuletzul[bang].Bine ca nu am vb prin somn, ca imi faceam probleme fara sa am vreo vina,[alcool] Asta era off topic, ca on topic...sunt inca in soc, nu-mi vine sa cred ce am citit. [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Albastrel[/url]
Eu aseara am visat numai sunetul ala de la concurs!... Scirt...tac! tac! Tac! Acum m-am prins ce este! Se deschide cutia Pandorei pe DC si se rostogolesc din ea amantele, una cite una... Nikole draga, eu daca eram in locul tau nu stateam pe DC sa citesc asa ceva, ma cuibaream linga barbatel si multumeam lui Dumnezeu, si il pupam pe Albastrel!.. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehei, Anca, ce n-as da sa vad un grup de barbatei certandu-se si eu sa ma amuz de pe margine! Auzi: soti contra amanti. Parca-i aud pe amanti : *Pai da, de-aia va lasa nevestele, ca va cresc burtile, sforaiti cand dormiti si uitati sa va mai puneti sosetele murdare la spalat, dupa ce va insurati. Ce, ati uitat cum erati cand s-au indragostit nevestele de voi?...* Nu-i asa ca ar fi amuzant??? Happy_in_Toronto, un mare buchet de flori (virtuale, din pacate) din partea mea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Adela este ca o floare pe langa Clara...Adela are bun-simt, nu jigneste.... Clara, cum se face ca super-masculul a ales-o, intr-un moment al vietii lui pe femeia aceea ne-femeie? Era minor pe atunci? Sau era mai prost pana sa te intalneasca pe tine? A facut si un copil cu ea. Probabil nu stie cum, fiindca inteleg ca la al doilea nu a stiu (sau nu a vrut, nu-mi amintesc si nu intentionez sa-ti recitesc mesajul). Clara, tu o cunosti pe femeia aceea? Inteleg ca nu ai vazut niciodata copiii tarani si psihopati...Asa iti povesteste el? Si tu il crezi...Sincer, ti-ai testat vreodata inteligenta? Incearca, poate afli cate ceva...Si daca sunt psihopati copiii lui, vezi ca vine de la gene si ale cui gene le poarta? Ale ei, ca el nu a stiut ca face copii.... Nu stiu de ce s-a casatorit cu cealalta, dar cred ca ei i-a spus tot ce iti spune tie acum (stii, barbatii au niste "placi"...Mai ales unii...). I-a spus ca e frumoasa si feminina si desteapta si probabil i-a mai spus ca nici nu se compara cu fosta lui prietena, care era taranca si psihopata. Vezi ca poate tocmai acum ii povesteste unei "amice" despre casnicia (sau relatia, nu am retinut) voastra mizerabila. Maine o sa i se faca ei mila de el. Tin sa te anunt ca nu exista "barbat fara cusur". Exista barbati cu defecte acceptabile. Si exista si o alta categorie de barbati, cred ca le-as putea spune "plini de cusururi neacceptabile" (pentru o femeie, cel putin sau pentru ceea ce tu numesti o non-femeie). Este vorba de barbati care isi abandoneaza nevestele si copiii, de barbati care isi barfesc cu "amicele" sotia. Bleah, ce femeie vrea un asemenea barbat? Pardon, un asemenea specimen... Clara, daca ai intrat pe forumul asta ca sa enervezi femei si mame (sau non-femei si non-mame cum le consideri tu), ei, bine, cu mine ai reusit. M-ai enervat rau de tot. E OK pentru tine? Mai ai si alte bucurii in viata? Iti place sa superi - te pricepi. La altceva te mai pricepi? Sa faci rost de un barbat pe care nimeni de pe forumul asta nu da doi bani. Pastreaza-ti-l, daca ai vrut sa ne faci invidioase pe "fara cusur"-ul tau, ei bine, asta nu ti-a reusit. Si daca ai incercat sa trezesti admiratia cuiva, chiar nu ai reusit (vezi ca exista alte forumuri pentru barbati si femei de genul tau...). M-ai enervat. Dar nu te urasc, te dispretuiesc pur si simplu, de fapt va dispretuiesc pe amandoi (si, de fapt, si pe toate viitoarele amante ale actualului tau amant).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Pai Adela este ca o floare pe langa Clara...Adela are bun-simt, nu jigneste.... Clara, cum se face ca super-masculul a ales-o, intr-un moment al vietii lui pe femeia aceea ne-femeie? Era minor pe atunci? Sau era mai prost pana sa te intalneasca pe tine? A facut si un copil cu ea. Probabil nu stie cum, fiindca inteleg ca la al doilea nu a stiu (sau nu a vrut, nu-mi amintesc si nu intentionez sa-ti recitesc mesajul). Clara, tu o cunosti pe femeia aceea? Inteleg ca nu ai vazut niciodata copiii tarani si psihopati...Asa iti povesteste el? Si tu il crezi...Sincer, ti-ai testat vreodata inteligenta? Incearca, poate afli cate ceva...Si daca sunt psihopati copiii lui, vezi ca vine de la gene si ale cui gene le poarta? Ale ei, ca el nu a stiut ca face copii.... Nu stiu de ce s-a casatorit cu cealalta, dar cred ca ei i-a spus tot ce iti spune tie acum (stii, barbatii au niste "placi"...Mai ales unii...). I-a spus ca e frumoasa si feminina si desteapta si probabil i-a mai spus ca nici nu se compara cu fosta lui prietena, care era taranca si psihopata. Vezi ca poate tocmai acum ii povesteste unei "amice" despre casnicia (sau relatia, nu am retinut) voastra mizerabila. Maine o sa i se faca ei mila de el. Tin sa te anunt ca nu exista "barbat fara cusur". Exista barbati cu defecte acceptabile. Si exista si o alta categorie de barbati, cred ca le-as putea spune "plini de cusururi neacceptabile" (pentru o femeie, cel putin sau pentru ceea ce tu numesti o non-femeie). Este vorba de barbati care isi abandoneaza nevestele si copiii, de barbati care isi barfesc cu "amicele" sotia. Bleah, ce femeie vrea un asemenea barbat? Pardon, un asemenea specimen... Clara, daca ai intrat pe forumul asta ca sa enervezi femei si mame (sau non-femei si non-mame cum le consideri tu), ei, bine, cu mine ai reusit. M-ai enervat rau de tot. E OK pentru tine? Mai ai si alte bucurii in viata? Iti place sa superi - te pricepi. La altceva te mai pricepi? Sa faci rost de un barbat pe care nimeni de pe forumul asta nu da doi bani. Pastreaza-ti-l, daca ai vrut sa ne faci invidioase pe "fara cusur"-ul tau, ei bine, asta nu ti-a reusit. Si daca ai incercat sa trezesti admiratia cuiva, chiar nu ai reusit (vezi ca exista alte forumuri pentru barbati si femei de genul tau...). M-ai enervat. Dar nu te urasc, te dispretuiesc pur si simplu, de fapt va dispretuiesc pe amandoi (si, de fapt, si pe toate viitoarele amante ale actualului tau amant).
[cool] mai bine de-atat nici eu nu ziceam [:D] de la mine[asia] [flo][flo][flo] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Pai Adela este ca o floare pe langa Clara...Adela are bun-simt, nu jigneste.... Clara, cum se face ca super-masculul a ales-o, intr-un moment al vietii lui pe femeia aceea ne-femeie? Era minor pe atunci? Sau era mai prost pana sa te intalneasca pe tine? A facut si un copil cu ea. Probabil nu stie cum, fiindca inteleg ca la al doilea nu a stiu (sau nu a vrut, nu-mi amintesc si nu intentionez sa-ti recitesc mesajul). Clara, tu o cunosti pe femeia aceea? Inteleg ca nu ai vazut niciodata copiii tarani si psihopati...Asa iti povesteste el? Si tu il crezi...Sincer, ti-ai testat vreodata inteligenta? Incearca, poate afli cate ceva...Si daca sunt psihopati copiii lui, vezi ca vine de la gene si ale cui gene le poarta? Ale ei, ca el nu a stiut ca face copii.... Nu stiu de ce s-a casatorit cu cealalta, dar cred ca ei i-a spus tot ce iti spune tie acum (stii, barbatii au niste "placi"...Mai ales unii...). I-a spus ca e frumoasa si feminina si desteapta si probabil i-a mai spus ca nici nu se compara cu fosta lui prietena, care era taranca si psihopata. Vezi ca poate tocmai acum ii povesteste unei "amice" despre casnicia (sau relatia, nu am retinut) voastra mizerabila. Maine o sa i se faca ei mila de el. Tin sa te anunt ca nu exista "barbat fara cusur". Exista barbati cu defecte acceptabile. Si exista si o alta categorie de barbati, cred ca le-as putea spune "plini de cusururi neacceptabile" (pentru o femeie, cel putin sau pentru ceea ce tu numesti o non-femeie). Este vorba de barbati care isi abandoneaza nevestele si copiii, de barbati care isi barfesc cu "amicele" sotia. Bleah, ce femeie vrea un asemenea barbat? Pardon, un asemenea specimen... Clara, daca ai intrat pe forumul asta ca sa enervezi femei si mame (sau non-femei si non-mame cum le consideri tu), ei, bine, cu mine ai reusit. M-ai enervat rau de tot. E OK pentru tine? Mai ai si alte bucurii in viata? Iti place sa superi - te pricepi. La altceva te mai pricepi? Sa faci rost de un barbat pe care nimeni de pe forumul asta nu da doi bani. Pastreaza-ti-l, daca ai vrut sa ne faci invidioase pe "fara cusur"-ul tau, ei bine, asta nu ti-a reusit. Si daca ai incercat sa trezesti admiratia cuiva, chiar nu ai reusit (vezi ca exista alte forumuri pentru barbati si femei de genul tau...). M-ai enervat. Dar nu te urasc, te dispretuiesc pur si simplu, de fapt va dispretuiesc pe amandoi (si, de fapt, si pe toate viitoarele amante ale actualului tau amant).
[cool] mai bine de-atat nici eu nu ziceam [:D] de la mine[asia] [flo][flo][flo] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
[bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] nici yo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt absolut sigura ca aceasta Clara nu are nimic cu nici una dintre noi, cu nici o femeie din Romania si mai ales cu nici o mamica de pe forumul DC. Pur si simplu se framinta. Ceva o nemultumeste. Poate CONSTIINTA care o roade. De ce ar scrie o femeie ca ea pe acest forum? Daca ar fi fericita, nici nu ar interesa-o sa posteze vreo poveste. Intrnetul ar fi doar divertisment, si orice informatie de aici ar fi neinterasanta. Poate sa fi postat la "Probleme intime", sau la "Discutii Generale". Nimeni nu se apuca sa scrie despre viata ei si despre rautatile ei, daca ar avea viata in regula. Dar cred ca incet, incet, incolteste in mintea ei TEAMA. Si are nevoie sa isi confirme actiunile, sa se confirme pe ea insasi. Nu iti repeti/scrii pe forum ca ceea ce ai facut si modul in care ai procedat este bun, decit daca ai nevoie de confirmari. Urmareste "in special" acest topic! Sa fim seriosi, ce femeie fericita ar fi asa de masochista? Poate doar una cu probleme! Tinde sa isi accentueze punctul ei de vedere. Oare de ce? Cineva i l-a pus la indoiala? I-a cerut cumva cineva socoteala si ea simte nevoia sa "il accentueze"? Cel putin de pe forum, nimeni, dar ea simte nevoia sa "accentueze" aceasta povara pe care o poarta. Povara de a fi luat un barbat de linga 2 copii. "N-am remuscari, n-am nici cel mai mic sentiment de mila ..." Nu te credem Clara. Cred ca aceste cuvinte spun tot. Negarea este fireasca. Si iritarea, rautatea. Sunt manifestari clasice ale unei nemultumiri neintelese. Poate teama, poate frustrare, poate neimplinire. Sa iti amintesc ca CINE SE SCUZA SE ACUZA????? "Pentru ca sunt o femeie impacata cu mine si deloc ipocrita". Da, si de atita "impacare" te-ai hotarit sa vorbesti in termeni duri si uriti? Hai, sa fim realiste. "De ce nasterea unui copil trebuie sa fie un prag al sacrificiului personal, moment in care ai obligatia morala sa te anulezi ca om si sa te dedici doar functiei de parinte? De ce e asa mare surpriza cand un barbat pleaca pentru a fi BARBAT alaturi de o femeie, alegand sa se rupa de o alta femeie care si-a pierdut cu totul feminitatea, de cand e mama? " UUU, vrei sa ramii insarcinata si te temi ca vei fi la rindul tau parasita? Daca inteleg bine, ai in jur de 30 de ani, deci ... ceasul ticaie! Vrei sa ramii singura, tu cu barbatelul, fara copii? Atunci care este problema? Sau te temi de transformarea pe care la rindul tau o vei suferi daca alegi sa devii mama? "Si eu sunt furioasa. Sunt furioasa pe voi, femei ca si mine, pentru ca nu va salvati, pentur ca nu deschideti ochii si nu va asumati realitatea! Pentru ca va ascundeti dupa fantasme, va ingropati noptile in cosmaruri, lacrimi si blesteme si invocati merau fatalitatea ca scuza pentru propria voastra incompetenta in rolul de sotii! Puteti fi mame perfecte, ei pot fi tati perfecti, dar ca femei - intr-un fel sau altul - ati esuat... " NU CLARA, NU AM ESUAT CA FEMEI! Poate tu te simti esuata si neinteleasa. O femeie nu se simte femeie doar daca si-o trage zilnic cu sotul sau amantul ei. Femeie nu inseamna doar feminitate/flirt. Femeie inseamna SI bucuria unui copil, o implinire pe care tu nu ai cum sa o intelegi. Si stii ce? NIMIC nu se compara cu sentimentul pe care il ai cind iti tii copilul in brate! Este ... nici nu pot sa descriu in cuvinte! Si tu vii si ne spui ca barbatul nu se mai simte barbat dintr-o data? Doar pentru ca femeia lui devine mama? Delirezi fata draga! Barbatii impotenti si cu probleme nu se mai simt barbati cind apare un copil. Poate ca asa s-a simtit si al tau? Putin impotent si inutil? Si te-a gasit pe tine, "salvatoarea"? "Imi pare rau pentru voi la modul cel mai sincer cu putinta". Sa nu iti para! Nu are de ce! Ce te roade pe tine de "esuarile" noastre? De ce crezi ca avem nevoie de compatimirea ta, de tine sa ne deschizi ochii? De ce crezi ca ne ajuti cu ceva trimbitindu-ti EGOISMUL pe acest site? Draga mea, mai bine mergi la psiholog putin. Sa te ajute sa iti depasesti sentimentul de vina si frustrarea si rautatea care apar de aici. Te vei intelege mai bine si poate iti vei constientiza faptele si pe tine insati! Fara suparare, dar cred ca acest final cu "alaturi de barbatul care, candva, totusi v-a iubit" e chiar durerea ta! Waw, sincer, este dureros, nu? Incertitudine ... vina ... teama ...nesiguranta ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Ehei, Anca, ce n-as da sa vad un grup de barbatei certandu-se si eu sa ma amuz de pe margine! Auzi: soti contra amanti. Parca-i aud pe amanti : *Pai da, de-aia va lasa nevestele, ca va cresc burtile, sforaiti cand dormiti si uitati sa va mai puneti sosetele murdare la spalat, dupa ce va insurati. Ce, ati uitat cum erati cand s-au indragostit nevestele de voi?...* Nu-i asa ca ar fi amuzant???
Pai daca e valabila teoria de aici coect ar fi sa vedem si reciproca nu? Sunt si astea motive e drept, dat nu cele mai importante. De cele mai multe ori nu de asta se despart doi oameni! Insa pe la subiectele astea vehementa a depasit cota de atentie (daca tot suntem in sezonul inundatiilor), nu prea inteleg rostul efervescentei acesteia! Nu exista doua situatii identice, nici retete, nici adevaruri universale! Fiecare relatie e unica si e foarte greu sa judeci (si cu atata convingere) ceva ce nu cunosti complet (apropo de semnatura lui XIO)! Oricum se pare ca autoarea a vrut doar sa rupa digul... si a plecat... oricum era anonima, ce o impedica sa-si sustina punctul de vedere? Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...