Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele(2)


Oaspete marius

Recommended Posts

Corect, Denizel. Cum spune si bancul (vulgar :)): Pentru fiecare femeie frumoasa exista un barbat care s-a saturat sa o... Statistic vorbind, eu vad printre cunoscuti mai multi barbati care inseala decat femei. Si nici vorba sa o faca din cauza ca respectiva nu mai e feminina - uneori te intrebi cum de nu vede ca ce are acasa e mai bun? dar cea de acasa e "fumata", iar cealalta e "alta". Cred ca noi, ca femei, indiferent de nr de kg sau de nr de ani, trebuie sa fim in primul rand sigure pe sine, dezinvolte si sa se bazam in primul rand pe noi insine. Sa nu ne agatam niciodata de marele EL, sa nu uitam ca pana la urma ne nastem singuri si murim singuri si orice este posibil. Vrea sa stea cu noi, bine, nu mai vrea, noroc bun si cale batuta. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ellej Cred ca noi, ca femei, indiferent de nr de kg sau de nr de ani, trebuie sa fim in primul rand sigure pe sine, dezinvolte si sa se bazam in primul rand pe noi insine. Sa nu ne agatam niciodata de marele EL, sa nu uitam ca pana la urma ne nastem singuri si murim singuri si orice este posibil.
[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui Adina Iulia
[quote]citat din mesajul lui ellej Cred ca noi, ca femei, indiferent de nr de kg sau de nr de ani, trebuie sa fim in primul rand sigure pe sine, dezinvolte si sa se bazam in primul rand pe noi insine. Sa nu ne agatam niciodata de marele EL, sa nu uitam ca pana la urma ne nastem singuri si murim singuri si orice este posibil. subscriu si io total. atitudinea conteaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Ellej, ai dreptate! [pup] Tare rau imi pare ca sunt atatea femei care nu au incredere in ele si care, ooof :-(, apleaca urechea, ajungand sa aprobe, toate ineptiile debitate cu rang de axioma de cei lipsiti de principii si oricand deschisi pt. tradare si minciuna.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Nu-i dragut ca subiectul "Nu-i asa simplu cu amantele" apare ca fiind initiat de Marius?!
[:D][:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,intai de toate va anunt ca sunt treaza de 4:00 a.m iar acum e 0:30,asa ca scuzati-ma daca aberez prea mult! Dupa ce mi-am fript deshtele si mi-am afumat si sufletul alaturi de sotz(ca ne pali de gratar la 8 seara[bang] abia veniram acasa) cu ochii inca incetzoshati de fum va rog,faceti loc sa-mi dau cu parerea! De nu va place,puneti pe seama fumului,mi s-a urcat la cap!![:D] Aveti si nu aveti dreptate! De exemplu sunt de acord cu denizel cind zice ca feminitatea nu consta in decolteuri...etc dar nu sunt de acord cu faptul ca toate suntem feminine sau ca,o femeie cindva feminina nu-si va pierde feminitatea. Voi n-ati auzit expresia "femeia barbat bine"?[:D] Nici nu dau vina exlusiv pe sot cind acesta isi gaseste o "mindra"(cuvintul amanta l-am citit in ultima sapt. pina la saturatie[^]) Sunt situatii si situatii si nu intotdeauna el e porcu` si magaru`(desi cam de obicei[:D] asa e) Eu cred ca ar trebui sa admitem ca nu toate femeile ramin neschimbate dupa un nr. de ani de casnicie(nici barbatii de altfel) si dupa un copil,doi...mai multi,dupa caz[:D] Adevarul este ca multe isi neglijeaza partenerul pe motiv ca acum e mama,este obosita,toata atentia ei ii este acaparata de bebelus. Am citit pe forumul asta o gramada de povesti in care se descrie o casa cu un copil "dam cu sapa in jucarii,mincam in vase de unica folosinta si vizitam bucataria de 5 ori pe an". Vorbim citeodata de violenta verbala.Voi credeti ca numai barbatii sunt violenti verbal?? N-ati auzit de femei carora cum le intra barbatul pe usa incep interogatoriul,acuzatiile fara motiv,banuieli,gelozii,iar cind sunt spuse pe citeva note mai ridicate ,eventual condimentate cu ceva "complimente" la adresa domnului...ohooo,oricine s-ar cam duce in lume. Eu nu zic ca de asta isi gasesc barbatii amante,ca asta e 100% unicul si singurul motiv,nuuuuuuu,nuuuuuu,nici prin cap nu-mi trece. Tot ce vreau sa zic este ca ,nu intotdeauna el e singurul vinovat . Normal ca nici in cazurile in care femeia are partea ei de vina,inselatul nu are o scuza ,dar vreau sa admiteti ca nu toate suntem la fel. Nu toate femeile sunt/ramin delicate,cu o vorba blajina ,cu un zimbet pe buze cind isi vede sotul abatut/nervos/stresat. Nu toate femeile stiu sa abordeze cu tact micile neintelegeri (nici eu nu prea le am cu astea,recunosc). Nu toate femeile acorda aceasi atentie sotului dupa ce devine mama.Prin atentie,nu ma refer sa-i duca cafeaua si ziarul la pat si sa-l gidile in cap. Nu toate femeile ,dupa o zi extenuanta cu un copil cel putin,se cuibaresc seara linga sot pe canapea sa-l mai intrebe de sanatate,de prieteni,de munca...de orice,fara sa uite sa-i zica "te iubesc" ,sa-l stringa la piept. Cred ca suntem de acord ca asta e valabil si reciproc ,dar nu uitati,cum ii educam,asa ii avem!!! Daca barbatul vine obosit de la munca si in loc de o "sueta" gaseste numai lamentari si vaicareli "vai ce greu mi-a fost azi la piata,vai ce m-a chinuit asta micu,sunt plina de nervi..." si tuna si fulgera si face din asta un obicei,efect garantat.Incepe sa se surpe terenul si nici nu-ti dai seama cind devine un hau... Fiecare "poveste" de adulter are un "fir" pe care daca nu-l cunosti cu atentie nu poti da sfaturi adecvate si nici nu il poti acuza doar pe unul din cei trei "implicati" pina nu cunosti exact toate datele problemei. Si cum ma gindesc ca nu le vom cunoaste niciodata ,nu pe ale tuturor,eu imi mentin parerea. Nu toate femeile sunt feminine,nu toate ramin asa. Sper ca ati inteles ceva,ceva,ca eu am inceput sa pierd firul. Risc sa postez,daca e ceva de descifrat,descifrez maine daca nu uit ce incercam de fapt sa zic.[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Hannen mai...[:D] Ce legatura are feminitatea cu "aoleu, nu mai pot, m-au scos din pepeni astia mici si nu mai termin de copt ardeii astia". A? Ce? O femeie care e depasita uneori de toate cate ii sunt in spate, nu mai e feminina sau nu mai e femeie adevarata? Cum vine asta? [:-/] Iar tu, care ai un sot bun, sa nu comentezi, s-a inteles? :-))) Eu nu spun ca nu exista pe lumea asta femei isterice si inchipuite. Exista. Dar...in cele mai multe cazuri, reprosurile si oboseala si ne-cheful de nimic nu sunt altceva decat rezultatul faptului ca partenerul e un fel de mobila in casa. Daca el si ea ar fi un cuplu adevarat (cu tot ce presupune "cuplu") si daca el ar intelege-o si ar ajuta-o pe ea, si ea l-ar intelege si l-ar ajuta pe el, nu ar mai fi certuri si scandaluri si nedelicateturi si boticuri pana in blocul de vizavi. Iar o femeie e feminina pana moare, domle [:D]. Si daca ii cresc o cocoasa si mustata la saptej de ani, tot feminina ramane [^]. Poate sa se schimbe doar daca se chinuie, doar daca vrea ea, doar daca nu ii place ce presupune feminitatea. Da' astea sunt cazuri foarte rare.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Mai Hannen mai...[:D] Ce legatura are feminitatea cu "aoleu, nu mai pot, m-au scos din pepeni astia mici si nu mai termin de copt ardeii astia". A? Ce? O femeie care e depasita uneori de toate cate ii sunt in spate, nu mai e feminina sau nu mai e femeie adevarata? Cum vine asta? [:-/] Iar tu, care ai un sot bun, sa nu comentezi, s-a inteles? :-))) Eu nu spun ca nu exista pe lumea asta femei isterice si inchipuite. Exista. Dar...in cele mai multe cazuri, reprosurile si oboseala si ne-cheful de nimic nu sunt altceva decat rezultatul faptului ca partenerul e un fel de mobila in casa. Daca el si ea ar fi un cuplu adevarat (cu tot ce presupune "cuplu") si daca el ar intelege-o si ar ajuta-o pe ea, si ea l-ar intelege si l-ar ajuta pe el, nu ar mai fi certuri si scandaluri si nedelicateturi si boticuri pana in blocul de vizavi. Iar o femeie e feminina pana moare, domle [:D]. Si daca ii cresc o cocoasa si mustata la saptej de ani, tot feminina ramane [^]. Poate sa se schimbe doar daca se chinuie, doar daca vrea ea, doar daca nu ii place ce presupune feminitatea. Da' astea sunt cazuri foarte rare.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Denizel , organele genitale si celelalte aferente nu-ti daruiesc si feminitatea. Am vazut atatea femei care nu au pic de feminitate, incat a devenit un compliment asta "e inalta , draguta , feminina". [:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, nu ma lasi deloc [:D]. As I said before [:D], feminitate nu inseamna sani, botic tuguiat, muntele Venus si par lung. Feminitatea e un dat al tuturor femeilor. Repet (si ma enervezi pt. asta :-)), feminitatea este ceva inconstient si incontrolabil. Urli feminitate cand intorci capul ca sa te uiti dupa un catel, de ex (na, ca sa te impresionez [:D]). Intr-un fel intoarce capul un barbat, intr-un fel il intoarce o femeie. Femeia intoarce capul fe-mi-nin! Alt exemplu nu-ti mai dau, ca oricum nu citesti :-)). Desigur, exista femei mai feminine decat alte femei. Poate ca feminitatea le este accentuata de anumite trasaturi fizice, de voce, de o anumita blandete. Dar feminitatea aia intrinseca, na, o au toate femeile. Nu lipseste nici uneia!! Doar ca lipsesc multora ochelarii de vedere [:p].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...