Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele(2)


Oaspete marius

Recommended Posts

Nu-i asa ca viata bate filmul? Imi pare bine ca traiesti o mare dragoste.Unic si frumos tot ce traiti voi Adelle dar de ce nu puteti finaliza si fi o familie? Iubirea voastra este un secret tandru si fascinant care poate fi descris atat de frumos (iubire unica, predestinare, sacrificiu pentru familii, erotism, potrivire, etc) dar poate fi etichetat si atat de urat (minciuna, lasitate, neseriozitate, lipsa de respect, dar mai ales lipsa de raspundere). Poate timpul sterge si uzeaza relatia si atunci ferice de voi, veti avea un secret bine pastrat sa va aline batranetea. Dar o dragoste ca a voastra, traita mai mult in lipsa celuilalt are darul sa absolutizeze calitatile partenerului si sa creasca poate neadevarat si fara baze dar sa creasca. In acest caz ce urmeaza? Sa asteptati tristuti si neimplicati setimental cu actualul partener si familie pana va veti trai unica viata spre batranete cu persoana iubita. Si atunci poate va fi asa cum ati visat sau veti descoperi ca persoana din imaginatie era mai grozava si va veti simti pacaliti. Pacaliti ca a trecut viata pe langa voi asteptand o himera, pacaliti ca familia pentru care ati facut sacrificii va reneaga. Nu mai vreau sa amintesc despre fericirea partenerilor vostri care vor afla cu stupefactie pe la 45-50 de ani ca v-ati sacrificat sa stati cu ei si ca in tot acest timp ati trait marea dragoste alaturi de casa, langa ei dar nu cu ei. Cum se vor simti toti sa afle ca au fost familia voastra de mana a doua, in asteptarea voastra catre familia adevarata, perfecta? Dar ce sa spui despre 4 copii care nu vor sti cum este sa stai intr-un camin unde este iubire. Daca va iubiti luptati pentru dragoste si demnitatea familiilor voastre si a celor de langa voi si rezolavati transant situatia. Acesta il numesc eu sacrificiu si proba de iubire!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Violeta...nu m am referit la tine ..in nici-un caz.[flo].Cred ca ai postat doar cu putin timp inaintea mea (eu nu iti citisem postarea) Am teoretizat si eu. Discutiile din ultimele saptamani cu/despre amante mi au creat o stare profunda...de disconfort si indoieli . Fata de mine, de sotul meu, de toata lumea... Copii sufera cel mai mult in urma complicatiilor sentimentale, divorturilor dar la fel de mult sufera cand in familie exista certuri, betii samd . Adultii sufera pt ca isi doresc iubire, intelegere sustinere devotament si nu mereu primesc...si uneori se plictisesc de bine (natura umana deh) Exista si oameni minunati care nu se potrivesc...du exista 'ceva-ul' ala care sa ii faca fericiti. De aceea imi este efectiv FRICA sa judec amantele, amantii, pe Adelle si sunt de a dreptul ingrozita la gandul ca as putea suferi fie ca sotie parasita fie ca sotie adultera...Oricum ca mama as suferi ingrozitor vazandu mi copilul cu sufletul'rupt' in bucati. Am toata admiratia pt fetele care au reusit sa mearga mai departe, sa iubeasca din nou... Pe Adelle nu o inteleg in primul rand pt ca nu am fost in atare situatie (si sincer nu as vrea sa fiu)... iar eu sincer, in orice caz (exceptional) as prefera/tenta o dragoste noua decat supa reincalzita....sau poate as face un dus RECE? ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
fetelor va chinuiti degeaba [:D] Guestus,este si va ramane un barbat enigmatic [:D] asta nu e pt Guestus:da' nu sunt prea sigura ca e barbat!!![;)]...o fi vreuna de vrea sa ne faca zile amare [detectiv] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Si eu care puneam, la alt subiect numeroase intrebari despre Guestus....Iata raspunsul. Multumesc, Violeta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele de rigoare ca n-am apucat sa citesc tot subiectul, tot postez, ca nu vad cum ar putea afecta celelalte raspunsuri raspunsul meu. adela spuena in mesajul ei original:
Citat:
Insa nu regretam nimic din ceea ce ne uneste acum .
Da, si asta e numai din simplul fapt ca deocamdata nu traiti repercursiunile infidelitatii voastre. Daca partenerii vostri ar afla de relatia voastra, ma tem ca ai toate sansele sa apara si regrete la mijloc, mai ales ca se intampla doar odata pe an. Adica merita o casnicie intoarsa cu fundul in sus pt "o data pe an"? Doar tu-ti poti raspunde la intrebare. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...