Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (5)


Recommended Posts

INGRID fix asa sunt si eu,mai mult imi place mie sa imbrac papusile alea decat ei [:D] Sunt cu alea listate,dar n-am apucat sa citesc inca de Montessori,ca aseara m-am culcat devreme si azi m-am trezit la 11,30 [biz] Am schimbat lenjeria de pat,am pus haine la spalat,acum merg sa pun mancarea la foc,fac supa de brocoli ,sa vad ce-o sa iasa,am mai facut doar odata (mai mult pentru Diana si atunci) cu reteta proprie presonala .In plus trebuie sa merg peste jumate de ora,sa il ajut pe fratelo cu nu stiu ce la PC,iar printre picaturi ma joc cu Diana.Vrem sa o ducem la circ,dar azi bate groaznic vantul,poate mergem maine dupa amiaza. Iar luni seara ne intalnim cu trupa de aradence si piticii acasa la una,chiar ... aproape de unde sta socrul sta,deci facem si acolo o halta. Nu mai zic ca pe conta de acasa n-am pus mana de o saptamana [bang] Am in plan si asta diseara,dupa ce o ia mami iar pe Diana ,eventual si cat doarme acum,daca scap repede de frate-meu. Dar nu ma mai plang,sanatosi sa fim ... mai intru eu ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Paste fericit celor ce sarbatoresc acum! Ana, imi pare tare rau de vestile despre mama ta. Sper sa fie bine totusi, desi cu siguranta va fi foarte greu. Orice e posibil, cata vreme exista incredere. Noi suntem raciti cobza. Eu mai rau, Radu cam la fel, Razvan deja tuseste si stranuta, doar Ana ce nu da semne (inca, dar nu-mi fac iluzii). Ieri am fost intr-o vizita si Ana a fost tare incantata de copii. A cerut si la WC, desi eram intr-un loc strain. S-a tinut si pe masina si nu a facut nimic. Nici la pranz ieri nu a facut (atat imi trebuia sa faca ceva, ca o culcasem fara scutec si in patul nostru). Musai s-o duc la gradi la toamna, sigur o sa-i placa foarte tare. Moni, cand zici de ore de trezire gen 11.30, imi vine sa leshin. Ai mei parca au limbrici. Ana a cerut lapte la 3.30 noaptea, Razvan s-a trezit si el la aceeasi ora, tot pt lapte. SI el cand se scoala, suge si suge si suge in continuu, pana nu mai rezist si il scol pe Radu sa-l distreze (astazi s-a intamplat asta pe la 6.30). Asta este. O sa-mi pice ochii in gura cu astia mici. [pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Pai mai Brandusa da' cum crezi ca dorm eu pana la ora aia? Cu Diana acasa? Nici vorba,ca doar doarme la mami in WE [:D] Azi m-am sculat pe la 9,30 din pat ca ma durea spatele de atata orizontala. Afara e tot vreme ploioasa ,nasoool .Asa ca m-am apucat de munca,am inceput prin a face ordine pe birou printre hartzoage ca era o harababura completa [bang] Si apoi conta de voie,ca am timp pana apare Diana acasa,pe la ora 13.Daca e tot asa vremea ,mai merge naiba la circ. Imi pare rau ca v-ati racit in halul asta.Uite eu nici acum n-am scapat,tot mai tusesc de la secretiile alea ,dar nici nu pot zice ca m-am tratat serios,chiar asa,ia sa mai iau eu un faringosept macar.De mers sa fac radiografie ... din parti,ca n-am avut vreme. Ma bucur ca Ana a progresat asa cu WC-ul ,bravo ei! Deci o duci la gradi la toamna? Eu m-am cam desumflat parca dupa ce mi-a zis si doctorita noastra de familie sa nu o dau inca,ca e dezastru cati copii sunt bolnavi de la gradi.Uite si vecinutzul de la 8,tocmai s-a intors din spital a doua oara recent - a avut bronsita luata de la cresa [bang]. Stiu ca nu-i musai sa se contamineze toti si e adevarat ca el a fost sensibil de mic,dar parca totusi ... mai bine acasa daca are cine se ocupa de ea. Ca eu doar pentru ca sa stea cu copiii as da-o. Vara nu e o problema ca toata ziua o tine mami pe-afara la bloc sau la locurile de joaca si e intre copii.Iar la iarna ... o sa o duc iar saptamanal la locuri din astea de joaca,la teatru de papusi,eventual in vizite la prietene ce au copii .Poate doar cantecelele nu o putem invata acasa ca n-avem niciunul voce,dar poezii sau alte chestii invata cu mami sau cu mine,de mancat mananca singura,cu WC sta bine.In rest, chiar nu stiu ce ar putea invata in plus pe-acolo - cu socializatul stam foarte bine inca,adica e darnica cu jucariile ei,iar daca nu i le da defel altii pe-ale lor, intelege ca sunt ale lor si ca sunt "copii mai rai" care nu vor sa dea si la altii si nu se lupta pentru ele.Nu stiu ce ar face sa dea peste una precum vecina Ioanei din Eforie,dar cred ca as invata-o efectiv ... sa evite personajul.Asa fac si eu cand nu-mi place cineva,il evit si ma limitez la relatii superficiale ,de amabilitate si atat.Mai greu la copii,dar trebuie sa invete odata si odata si chestia asta ... Abia astept luna mai sa vina iar Mark pe la noi sa vad cum se vor intelege acum cand si vorbesc mai multe amandoi [:D] Voiam sa va mai zic despre jocul asta magnetic cu haine,ca a prins gustul,dar le mai incurca - mai pune pantalonii scurti pe post de bustiere [:D] ,sau incurca incaltamintea de la un picior la altul.Pentru prima zi de joaca,sunt multumita totusi!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi, asta in cazul in care pentru unii mai este dimineata[:D], cum eu sunt sculata de pe la 7 am avut timp sa ma satur de treaba. Am servit copiilor micul dejun si am pregatit si pranzul. Ceva ordine prin casa...Rares a dormit o ora, si Ioana s-a tinut dupa mine. Acum trecem la ceva jocuri educative. ia uite Moni ce am mai gasit. este tare interesant si da chiar exemple despre metoda Montessori http://apa.cudts.ro/ o sa le luam si noi pe rand, cu toate ca experimente de genul acesta cu siguranta am mai facut pana acum, dar le vom lua metodic. Misto jocul magnetic, dar si puzzle-urile care mi le-ai aratat. O sa incerc sa gasesc si eu. Alea care le avem sunt destul de complicate pentru varsta ei. Bee, si noi suntem muciosi toti trei, mai intai eu si Ioana si apoi a venit si rare in rand cu noi. Felicitari pentru progresul cu Wc-ul. eu nu prea inregistrez succese in domeniu. Mai dar ce flower power sunteti. "Live is beach sometime", cu regret spun dar cred ca o las sa invete si lucrurile astea. Nu o pot lua pe sus de cate ori exista o disputa. Sa invete frate sa se apere si sa stie ca atunci cand vrea ceva nu-i este introtdeauna servit pe o tava de argint. Credeti ca o sa intalneasca numai copii darnici si cu bun simt?? O sa fiti non stop in preajma lor? Eu n-am chef sa si-o incaseze non stop si dupa aceea sa-si ceara si scuze. Asta nu cred ca o face mai putin educata, sau sa nu intelegeti ca eu incit la astfel de comportament, dar cand pur si simplu se intampla nu ma bag imediat, o las sa se descurce. si zau ca nu o pot opri pe Ioana sa se joace cu Romina, in marea majoritate a timpului se joaca destul de frumos. Acum plec, pana la jocuri educative Ioana vrea veronica la calculator si urla pe langa mine asa ca trebuie sa eliberez ringul va pupic pe toate daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA ha ha ha flower power???? Mor de ras! Da' ma crezi ca eu nu m-am batut cu nimeni si nici batuta n-am fost ? Cu mici exceptii - la un an am caftit-o pe una de doi ani si de pe la 14 ani in sus mai pocneam colegii (baieti) obraznici ca tot nu puteau riposta - nu bati o fata,nu? [;)] Da' astea nu se pun ... la un an eram prea mica,iar dupa 14 ani nu mai eram copil.Deci se poate si fara [duel] intre copii.Diana e ceva mai razboinica decat mine totusi,a mai ripostat ,rar si doar cand a fost scoasa din sarite.Deci se stie si auto-apara.Eu ma bucur ca nu incepe ea.Mai greu e cu Anutza lui Bee,care chiar e pasnica rau,daca a stat ea sa fie muscata de nas fara sa riposteze [bang] Eu daca vad ca e pe punctul sa inceapa un "razbel" mai serios, intervin si aplanez conflictul. Mersi de site-ul ala ,o sa vad luni la birou ce si cum.Acum inca citesc din asta listat de pe DC si iau notite,dar abia am parcurs o treime aseara ... Eu nu prea am facut cu Diana din experimentele de care am citit,dar am facut altele inventate de mine. Nu e tarziu , o sa recuperez eu.Totusi observ ca experimente din ce scrie acolo,a inceput ea singura din proprie initiativa sa le faca [:D] Vedeti de ce regret eu ca nu stau acasa cu ea? Mie mi-ar placea sa fac toata ziua numai chestii d-astea [biz]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA e super site-ul ,dar am comandat deja si cartea MINTEA ABSORBANTA,am mai citit de ea ca e faina. Am gasit unde ii invata de .... nasturi,capse,catarame,ace de siguranta,sireturi !!!! Si evident cand ii explicasem asta toamna Dianei despre din astea multe au ras in barba [xx(] O sa incep sa o invat cum se leaga sireturile,cum se incheie nasturii,capsele,vad ca ii invata si cum se inchid/deschid toate chestiile astea !!! Sa vedem cata indemanare are.Asta nu mi-a trecut prin cap inca [batcap] La fermoare se descurca ,la descheiat nasturi sau desfacut sireturile si capsele la fel,dar fara sa o invat eu. Of si cate chestii faine sunt,iar eu trebuie sa fac conta [cusca] Sunt chestii atat de faine,de ce nu se pot invata si la o gradinita normala??? Chiar nu inteleg ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

experiment, educatie alternativa, day 1. Cercetez eu lectiile, decid sa incepem cu exercitii de viata practica si anume umplerea unui pahar cu ceva. Pregatesc materialul, boabe de cuscus, pun multe intr-o cana mare se plastic si inca trei paharele mici pe o tava metalica. Ma gandeam sa invete sa umple un pahar, in altul sa puna jumatate si in ultimul sa puna doar cateva(putine). Ea pe langa mine fericita ca o invat un joc nou. II dau cana cu paste in mana si ii explic sumar ce are de facut. rezultat: toate boabele sunt vraf peste unul din paharele. A turnat no limit. Am incercat s-ai arat eu cum se face, am limitat numarul paharelor la unul, ma gandeam sa invete macat sa umple un pahar initial. No way, mereu erau si boabe pe tava, si nu foarte putine. Dupa care a luat boabele si s-a apucat sa toarne in toate recipientele la indemana, dupa care s-a pus pe rontait. Nu va mai spun ca Rares in timpul asta facea ca toate alea ca vroia si el boabe zornaitoare. Am intrerupt activitatea pe ziua de azi. Mai incercam si maine exercitiul asta. Oricum l-a mai practicat cu apa, si nu va spun cata apa era pe masa sau pe jos, deci este musai s-o invat. Moni, oricum asta este pentru copii care au cel putin 3 ani, deci suntem in grafic. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA acum a sosit Diana acasa,am luat serviciul de ceai si merg sa vad ce ii aduc ... orez sau ceva paste marunte,sau boabe de fasole ... vad eu.Si o sa va anunt ce iese [:D]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...