Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (5)


Recommended Posts

INGRID asta-i buna cu ping-pongul [biz] Pai Diana mea mai demult a vazut langa bloc o masa de ping pong si mi-a zis repede :PING PONG! Ce e asa deosebit,ca nu pricep? Din moment ce vorbeste ... si stie pe langa fotbal si minge,de ski / skiuri,rotile,palete ... toate alea sportive ,ce vede sau aude si ea [:D] Vad ca nu s-a incarcat al treilea film,ma pun sa mananc intai,pana atunci sper ca se incarca.Si am si un maldar de corespondenta de deschis pe masa [bang] ,acum mi le-a adus colega de la posta .
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Recunosc, sunt in urma cu cititul, ca de scris.........sau de poze,....[:I] Dar macar sa apuc sa bag doua trei vorbe, cat ma lasa Razvi, care se joaca cica singur (cateva minute, pana-n 5). A mea nu se joaca singura DELOC! Nu face nimic singura. Ba da. Mananca singura, cu mine langa ea. Cand se joaca zice" NE JUCAM?" Asta inseaman ca eu ma joc, ea se uita! [bang]. Eu construiesc, fac puzzele-uri (eventual), eu invat culorile cu niste cercuri si creioane, eu desenez ("Deseneaza pe Ana DODO"). Pana si la nisip "construim". Adica eu construiesc ea se uita. [bang] Asa e ea momentan, ce sa-i fac? Ea stie sa intoarca pe dos cutiile sau cosurile de jucarii. Si uneori se joaca cu papusi, sau alearga de colo colo, sau se uita la Desene. A, da si asculta povesti cand "ne culcam". Deci ma stoarce de energie. Si vad ca weekendul in loc sa fie relaxant a fost cosmar nu gluma. Eu racita, bebe nervos ca nu aveam eu lapte, Ana sa ne jucam, iar tatal lor, absent (de data asta numai cu mintea absent, ca prezent era, vag). Mai greu cu Radu acasa decat singura cu ei doi. Cand sunt cu el, trebuie sa fac si ce faceam oricum, iar in plus sa-mi bat gura sa stie ce unde se pune, de unde se ia, cu ce sa imbrace fata sau ce ar trebui sa manance el si fata (ca mancare apucasem sa fac). [alcool] Nimic! Absolut nimic. habar-nu are sa imbrace un copil, sa faca ceva, orice pe lumea asta. Sunt rea, stiu. Imi trece, sper. Cadouri de Paste? DAA! Haine. Am constatat ca fii-mea e dezbracata. Nu mai are nici o bluzita mai draguta s-o scot din casa. Toate intinse, sau scurte, sau decolorate sau patate. Nimic, nimic bun. Jalnic. Tot Radu e de vina. cand zic ca tb sa cumparam ceva, ma intreaba: "Iar? Dar nu are?" [bang]. Gata, deja zbiara de mult bebele. [pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID gata am vazut si finalul cu pictoritza ta [cool] Numai ca nu am auzit-o,taman acum a venit unul p-aci si nu pot da sonor. Imi place ce-a iesit si mai ales cum manevreaza pensula,ca o profesionista [:D] BEE te cred ca e nasol cu sotz pe dinafara la gospodarit sau ingrijit copii,dar macar consoleaza-te ca aduce banutzii.E adevarat ca sunt si super-mani care le fac pe amandoua,dar mai rar [bang] Si Diana mea prefera sa se joace cu mine,sau sa ii fac/construiesc eu (mai ales la plastelina),dar ea se joaca des si singura si cu diverse.Am noroc ca am inlocuitori pe mami si pe Ghita.Dar cand e doar cu taica-su acasa,se joaca mult mai des singura! Eu haine nu cred ca o sa ii iau prea multe anul asta.Am mare noroc ca inca am o multime pe stoc. Traiasca numarul mare de nepotzele mai mari decat Diana,de la verisoare de prin tara sau de peste hotare [bis].Cel putin la pantaloni,short-uri,tricouri si rochite am inflatie [:D] Cu bluzele cu maneca lunga stam mai prost,dar nu de tot. Eu inca ii mai dau prin casa haine ramase mici,adica cu maneca mai trei sferturi ,probabil se si vede in poze ... la fel pantaloni ramasi cam scurti.Dar in curand le punem si pe alea la pastrare. Tocmai s-a nascut un nepotzel de var, in Oradea ,dar are haine cu duiumul de la cei doi verisori primari mai mari,asa ca le pastrez pentru o fetitza pe ale Dianei. Verisoara din Arad care vrea sa infieze o fetita,doar la vara are sanse sa o aduca acasa,atata birocratie e [bang].Si la 8 luni cat are acum fetita si cat de dolofana e ... cred ca rochiile de vara ale Dianei de la un an jumate ii vor fi mici [bang] Oricum i-am zis sa vina sa isi aleaga ce vrea,numai bine ei stau la 5 case distanta de socru-meu,unde am "depozitul" de haine,acolo e si caruciorul mare,chiar i-am zis sa nu cumva sa cumpere altul.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acina, am vazut pozele, sa-ti traiasca nepotica! [bis] E tare scumpa, dar si Andrei e o dulceatza! Mi-a placut ce haios arata el pictat pe fatza! Alba-ca-Zapada are ceas? [:D] N-am stiut....Oricum locatia era misto, si tobogane si cort si baloane...si..si..Cred ca Dianei i-ar fi placut la maxim. Daniela, e cool "bataia" intre gagici! Cel mai mult mi-a placut filmul in care Ioana ii dadea de papa lui Rares, Doamne, ca scumpi mai sunt amandoi! Si cum a umplut ea paharul ala...plin, nu? [:D] Bee, te inteleg perfect. Eu am o vecina, barbatul ei nu-si pune masa, moare de foame si n-ar umbla in frigider. Ca asa a fost invatat de maica-sa. Si ii e greu acum, in afara de baietelul de 2 ani, mai are si un bebe... Pai de ce crezi ca Diana se joaca singura? Numai cu mine, bine, ea pune, face si desface, dar asteapta laude...neh, sa stii ca asa a invatat de toate, o tot incurajam si o laudam. Ce as mai fuma si eu o tigara, nu pot, mereu zbiara sa vin sa ne jucam. Si chiar daca printr-o minune se joaca singura, eu tot prin camera trebuie sa fiu. Uneori ma simt mama-cangur. Moni, ti-am vazut-o pe Diana, pai sa stii ca toarna frumos orezul, ba mai mult, e isteata si se ajuta cu linguritza, ce tot vrei de la ea? [;)] Mi-a placut aia cu mana stanga, las-o in pace bre, Diana mai "scrie" si cu dreapta uneori si-mi creste pipota de speranta...degeaba, ca dupa max. un minut muta creionul in stanga. Am o rugaminte, deseara, mai baga-mi pe mess un link cu pozele Denisei si ale Deei. Ca iar nu mai gasesc unde sa ma benoclez. Ma pun la joc, am unul fain, cu bilute... Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID ti-am trimis linkul DEEI dar n-are nimic nou. Hellooo DEEA !!! Baga noutati! Al Denisei il am acasa,ti-l pun diseara dupa ce ma intorc de la iesirea cu aradencele.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid merci mult de aprecieri, no sa-ti vina sa crezi, dar toate jucariile alea le avem in casa.Restaurantul este al socrului Andreei, noi sambata noaptea caram jucarii de acasa la Otopeni si amenajam locul.Pare un spatiu de joaca perfect.Ce nu am carat de acasa a fost casuta de plastic si masinile teleghidate si alte prostioare mici despre care am gandit ca nu vor prezenta interes la pici.Oricum s-au distrat f mult , s-au simtit bine. Sa nu crezi ca acasa le avem intinse pe toate pe acolo, nuuu , le rulam ca altfel isi pierd din interesul pt ele... Pupicei tuturor gagici, plecam acasa eu cu fimea[;)] Anca [gravi] 30 sapt+ mami de Buburuz Andrei[copil] (13.02.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ancaspiri"]Pozele Noastre[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028"]Povestea Nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi plecate la fratele meu, stateam in bucatarie la el si imi beam cafeaua, nu stiam de ce e asa cuminte Diana...pai in camera era un iepuroi imens de ciocolata si ea manca...si manca..mi-au iesit flacari pe nas de nervi, mai ales ca toata ziua a postit. Nu a vrut mancare, mi-a plans, auzi: ascunde mama puiul (o pulpa prajita) si orezul...unde dracu sa le ascund? Vroiam sa i le dau, ea nu si nu, "nu vreau mancareeee"....le-am bagat in frigider si i-am zis ca le-am ascuns, na! A servit doar un kiwi mic si jumatate de banana, apoi cioco la fratele meu, si 2 danonino cu branza seara. Sa mori de nervi! La culcare crize, am vrut sa-i fac baie, nuuuu vreauuu, ma rog, am sters-o cu un prosop si gata, ce sa fac? Am vrut s-o las cu tata-su si sa vin in bucatarie sa beau apa, pai s-a pus pe un plans de sarea camesa pe ea, nu plecaaaa mamiiii...nu pleca! Si-a facut cruce sotul... Deci s-a incheiat o zi mirifica, din toate punctele de vedere. Acina, pai tu esti tare, fata! Atatea jucarii faine are Andrei..cred ca e cel mai dotat din toti copilasii pe care i-am vazut pana acum. I-as lua si eu un tobogan Dianei, dar mi-e ca nu mai socializeaza deloc dupa aia, numai in curte va sta. Am plecat la nani, va [pup] pe toate! Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ! Sunt cam obosita dupa iesirea de azi cu aradencele ca nu fu relaxant ca la bile.Am pus cateva din cele 50 poze facute de mine si un filmuletz in drop ,asa o sa va dati seama si de ce [:D] Restul le pun in photobuket. Diana a fost tare cuminte pe-acolo,dar acasa deja a inceput circul,oboseala si-a spus cuvantul. Ce sa va zic,sunt cam necajita de cum s-a comportat.Nu m-am inselat deloc cand v-am mai zis saptamanile trecute: e fix cum eram eu cand eram mica [bang] Efectiv s-a tinut scai de mine,MAMIII HAI ! Nu se ducea singura nici sa se infiga la ... magarusul preferat ,doar sa merg si eu sa o asist si eventual ar mai fi vrut sa mai si dau jos vreun copil,ca sa se urce ea [mariaj] Singurul loc unde a zbughit-o singura era unde nu voiam sa o las,adica pe scari ,la etaj [bang] S-a mai si crizat cand aU urcat alti copii pe magarusul ala ,dar nu a facut galagie mare,doar sarea pe loc si imi maraia plangareatza ... Eu tot i-am explicat sa lase si alti copii,sa aiba rabdare si sa astepte sa se sature ei si cand e gol,atunci sa se infiga ea ... ca majoritatea dupa un minut de stat pe el se plictiseau si plecau.Ea nu. I s-a pus pata pe magarul ala si cum era vacant,cum tzusti pe el ... in final s-a prins cum trebuie procedat sa nu iasa scandal [:D].Ca initial o dadusera practic jos doi baietei,unul se urcase in spatele ei pe el,celalat tragea magarul de urechi - iar ea ma implora cu priviri plangaretze sa o scap de ei.Eu am dat-o jos si atunci s-a enervat rau,dar noroc ca aparuse catzelul viu in zona si am calmat-o.De fapt catzelusa era nu catzel,dragutza foc! Pacat ca au evacuat-o,dar din calea unui asa puhoi de copii era necesar. Cam asta e cu Diana,nu stiu ce sa zic ... Cu fetele mari s-a inteles tare bine,a vorbit cu ele,pe aia mici nu i-a bagat prea mult in seama,dar daca i-am zis sa aiba grija de una micutza, sa o cheme la mamica ei,atat a strigat dupa ea: HAI AICI LA MAMICA EI! [:D] si o mai si tragea de mana ... Cred ca o sa cam aiba conflicte cu baietzii in colectivitate,ca-s ceva mai repeziti si dupa cate o vad ea e cam blegotea ... ca mineeeee [bang] Precis o sa cedeze ea la un conflict,dupa cate o vad,numai sa nu iasa bataie.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragelor!! Bine v-am regasit. .....sper sa nu va suparati o sa dau copy paste de la alt subiect......asa pana-mi intru in ritm. M-am intristat tare cand am citit de mama Anei.[:(] .....noi am ajuns aseara acasa. A fsot bine. Am petrecut un Paste alb ingropati in nameti....daca toata iarna n-am vazut un fulg de zapada la noi ei bine am vazut acum si inca cati. A nins, cam in fiecare zi. Vineri am stat numai in casa, a fost tare frig, ploaie, lapovita si vant. Am vopsit ouale, spre incantarea copiilor. am avut ajutoare de nadejde....din 10 oua pana le-am vopsit au mai ramas 6 intregi, am facut o prajitura , ne-am jucat si......ne-am urcat pe pereti de plictiseala. Sambata am plecat la cumnatii mei, Heinz a lucrat acolo la ei in oras. am avut noroc de vreme buna asa ca ai mei copii au zburdat acolo prin curte, iar seara am plecat mai departe la socrii. Selin urla deja de pe drum "ki ara gaaa " (ski fahren) adica ea vrea la ski!!!! la ora 9 seara. Din pacate. multa zapada, dar ski liftul de langa casa tocmai se inchisese. Dar s-au tavalit prin zapada, s-au dat cu sania, am facut om de zapada, si ne-am uitat la DVD......noroc ca am luat DVD de masina cu noi. ..................si binenteles a venit si iepurasul. Le-a adus la fiecare cate un iepure mareeeee de ciocolata, la David un DVD RAtatoui, la Daria un puzzle cu printese si la Selin un joc pe care binenteles ca nu l-a bagat in seama doar era iepurele de langa el prea mare si prea apetisant. Mira mami de [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346409398/24"] DAVID [/url](15.08.2002) [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346401061/26"]DARIA[/url](20.11.2004) si [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346410279/32"] SELIN [/url](07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Craciun2007"]Poze noi ....cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! MIRA ce ciudat e sa ai un Paste ... cu zapada! Si eu tot ma gandesc la Ana si tot vreau sa o sun sa vad cum e,dar nu indraznesc inca sa o deranjez.Cine stie cum se imparte intre spital si Clara [:(] Sper sa revina ea cu ceva vesti bune ... Va pup,mai intru eu,dar acum m-am apucat de treaba serios,am atatea in plan azi ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...