Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stii de ce te-a parasit sotul tau? [2]


Oaspete marius

Recommended Posts

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125081&whichpage=21"]<<<Stii de ce te-a parasit sotul tau?[/url] Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Clara30 primul tau mesaj a exprimat intr-adevar multa furie...dar n-am inteles prea bine fata de cine - fata de noi, "femei ca si tine" sau fata de fosta familie a actualului tau prieten? Ne inviti "sa aruncam cu pietre", acum unele dintre noi au dat cu bolovani.... Esti furioasa ca fosta nevasta te detesta si te ponegreste si ca va strica clipele de fericire. N-ar trebui sa fii furioasa pe ea. Oricat ti-ar fi de greu incearca sa te pui in locul ei, sa vezi prin ochii ei situatia. Cum sa n-ai nici cel mai mic sentiment de mila sau compasiune fata de o persoana care a ramas singura cu 2 copii in ingrijire? Chiar daca lucrul acesta s-a intamplat exclusiv numai din vina ei? Si nici fata de copii? care spui ca plang la telefon? Esti sadica. [url="http://www.articoledepetrecere.ro"]Petrecere pentru copii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Khrisu, da'tu esti taranca? Ca daca nu, atunci nu cred ca e dansa draguta sotului tau...(am vrut sa pun un emoticon cu ranjet dar nu mi-a iesit...)
Am crescut la tara (si ma mandresc cu asta), parintii mei tarani, locuiesc intr-o casa frumoasa intr-un sat din inima Bucovinei. Nu sunt asa de inapoiati cum ii prezinta clara..au apa curenta, canalizare, baie si bucatarie moderna si mult bun simt (cum foarte multi oraseni nu au), . Iar eu chiar ma gandeam ca o sa stau mai mult pe la ei cu copiii, satul (mai nou declarat oras) fiind foarte aproape de orasul unde locuim acum. Nu se potriveste doar chestia cu "mutatul in celalat capat al tarii" dar poate ca au in plan treaba asta si inca nu l-au realizat..viseaza doar cu ochii deschisi. KHRISU [gravi] 32+, mamik de baietel [trombon]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si eu....E o chestie pe care le-am zis-o de atatea ori copiilor mei incat cred ca am invatat-o: pe Internet oricine se poate da drept orice, poate abera, poate scrie telenovele pe care sa le "vanda" ca fiind reale.... Daca ea (Clara) este o naiva (ca altfel nu am voie sa zic ca ma avertizeaza Roxana) si el este un mincinos....I-a povestit ce a avut el chef, a inventat....Si ea l-a crezut. Ce stie Clara? Ca fosta sotie tipa la el. Pai, cine stie ce i-o fi facut. Si cine confirma povestile lui nu-l-pot-numi-ca-ma-prinde-Roxana? Mama si fratele lui... O clipa! Am inteles eu gresit? Fosta sotie a locuit cu sotul, un copil si apoi doi si soacra paralizata? Ceeeeee?! Si mai si lucra? Nu era aici cineva care locuia cu sotul si soacra paralizata? Si soacra, desi paralizata ii facea sicane, cea careia soacra ii asculta telefoanele? Si nu ne scria ea ca nu se mai intelege cu sotul, ca sotul bea....Si apoi a descoperit ca sotul o inseala? Pai, daca e ea, sau daca e altcineva care a trecut printr-o situatie asemanatoare, normal ca tipa la el de cate ori il aude....Nu o chema Mirela? Si avea o fetita. Dar nu retin sa fi fost gravida.... Hai, ca m-am incurcat rau...Deci, el minte, ea crede. El e minunat, fosta e nebuna (si tipa la el de nebuna, nu fiindca ar fi facut ceva rau, bietul baiat bun...) Clara, vad ca esti destul de prompta in raspunsuri...Cine sta acum cu soacra ta paralizata? Cine o mai ridica de jos? Doar nu tu, ca te-ai mutat in cealalta parte a tarii...Si, totusi, Clara nu e chiar asa naiva....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy in to - "In cazul meu am ajuns la concluzia ca menirea lui in viata mea a fost sa ma invete ce inseamna iubirea, rabdarea, iertarea. Si mai ales... sa fie impreuna cu mine atunci cind doua minuni au venit in viata mea, fetitele mele. Pentru ca ele au ales sa fie nascute in familia noastra: eu si el. Iar acum si-a indeplint aceste meniri si a iesit din viata mea, lasind loc unei si mai mari iubiri..." Nu am putut posta cu quote, asa ca am dat copy / paste - nu stiu ce terapie te-a facut sa gandesti asa, dar imi scot palaria! Nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu tot ce scrii, dar paragraful de mai sus mi-a mers la inima, extraordinar de frumos spus![il] Eu nu stiu daca as putea gandi asa, probabil mi-ar trebui o viata de terapie...[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa citesc toate cele 20 de pagini, dar am inceput sa ma enervez.... Clara, am sa-ti spun cateva lucruri: -nimeni nu cred ca apreciaza povestea ta, cel putin de pe acest forum; -fericirea ta e jalnica, ti-ai expus viata crezand ca vei da cuiva exemplu...fara cuvinte..... -iti cladesti fericirea, pe nefericirea altora, pe durerea acelor copii, (chiar daca nu o spun, durerea exista in sufletul copiilor!) nimik temeinic si de durata.... -ceea ce ai semanat, aceea vei culege intr-o buna zi! si schimba acel titlu, care te caracterizeaza poate pe tine, in nici un caz pe noi! sau vrei sa o ataci pe fosta??? Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sti de ce te-a parasit sotul tau?asta a fost intrebarea in topicul asta. Sa spunem ca unele femei nu au avut curajul sa zica : -pt ca nu mai ma culc cu el! -pt ca m-am saturat sa fac mancare si sa am grija de copiii si el sa vina la de-a gata! -pt ca m-am ingrasat ,am riduri si nu am timp sa merg la coafor! -pt ca nu mai sunt ca l-a inceput! -pt ca ma gandesc maine ce sa fac de mancare si nu am cu ce! -pt ca e bolnav tatal meu! -pt ca el joaca poker! -pt ca ii place bautura![alcool] -pt ca are prieteni care il iteleg![grup] -pt ca eu am devenit o adevarata femeie si nu o pustoaica![majoreta] _pt ca eu sunt ceea ce sunt! DAR INAINTE DE TOATE L-AM PARASIT EU!!!! crisanda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosca ca subiectul e mai fierbinte ca orice telenovela. Clara stii care e problema? Citeste si tu subiectul Adelei ca nu-i asa usor cu amantele. Acolo e alt registru, exista decenta daca poate fi vorba de decenta in asemenea situatii. Tu vorbesti ca la usa cortului, desi ai pretentii gramada. O fi sotia rea daca a lasat soacra cazuta pe jos toata ziua, dar...ce mai conteaza? Nu stiu daca o sa ne convingi pe noi aici ca esti mai femeie decat ea; cine a avut de ales a ales si te-a ales pe tine. Pentru sanatatea ta mentala ai face bine sa nu te mai gandesti la fosta lui familie si sa il lasi sa se descurce singur. Tu oricum nu esti si nu vei deveni parte activa in nimic din ce a ramas si anume copiii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...