Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stii de ce te-a parasit sotul tau? [2]


Oaspete marius

Recommended Posts

Khrisu, eu cred ca persoana care vorbeste cu condescendenta despre tarani, nu-i cunoaste. Cred ca a numi pe cineva *taran*, in bascalie sau cu ciuda, e dovada de snobism si de prejudecati. Sigur ca te bucuri ca te-ai nascut unde te-ai nascut, oriunde-ar fi, daca ai amintiri frumoase despre acel loc. Si ca sa revin on topic, mie aceasta poveste nu-mi inspira mare lucru : o alta istorie de familie destramata, ca multe altele, din pacate. Iar initiatoarei nu-i acord nici un dram de credibilitate, din momentul in care a aruncat cu acuzatii de-a dreptul ridicole la adresa fostei sotii si a copiilor. Auzi: e taranca si nu citeste povesti copiilor. Si casa parintilor ei nu-i frumoasa. Si copiii n-or sa fie bine educati de tarani. Haida-de! Imi vine sa rad.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu e "clara mea" [:D][:D].. Am reusit sa citesc primele 9 pagini si nu "ne potrivim". Din pacate mai e o nefericita in tara asta care traieste cam aceeasi poveste ca mine. Doamneeee... si eu ziceam ca numai mie mi se poate intampla asa o telenovela (asta pt ca nu-mi plac deloc delenovelele). Referitor la "a fi taran".. eu am ajuns unde am ajuns..cu o facultate, vreo 2 mastere, etc si mi-am depasit conditia datorita taranilor de parinti care au "sapat cu sapa locul pana a sarit din el norocu'" [asia] KHRISU [gravi] 32+, mamik de baietel [trombon]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu tot de la tara...Si stiu ca inteligenta si buna cuviinta ar trebui sa fie universale. Din pacate, nu-i cazul. Se pare ca atunci cand suntem in lipsa de argumente in sprijinul a ceea ce avansam, suntem, unii (indiferent de origine) tentati sa recurgem la tot felul de ...ciudatenii (ca sa fiu, totusi, respectuoasa). Daca motivele din care acea sotie n-a mai fost buna sunt cele expuse de Clara, atunci acel individ e de plans. De fapt, nici nu stiu care e mai de plans, el sau aleasa lui. Care, la randul ei, are toate sansele sa devina sotia cea lipsita de feminitate si langa care domnul, mai devreme sau mai tarziu, nu se va mai simti barbat. Si asa mai departe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30 Sunt o femeie care face dragoste, inca, si atunci cand are migrene si care prajeste ceapa cu geamul deschis, gatind impreuna cu partenerul ei, facand impreuna tot ceea ce ne permite timpul sa facem, de la gatit si curatenie, pana la excustii, vizionatul unui program tv (fie el fotbal sau film siropos de dragoste), sau pur si simplu la a sta impreuna, duminica dimineata, la o cafea in balcon, intr-o liniste calda, confortabila si placuta, care nu are nevoie de cuvinte fortate.
In sfarsit, afla femeile DC secretul Clarei [:D]: face dragoste cand are migrena (s-m games casazicasa [:D]), prajeste ceapa cu geamul deschis [bis] (aruncati hotele, va pot distruge casnicia :-)), se uita la teveu si bea cafea in balcon. Ne-ai fiert o gramada mai clara, da' pe cuvant ca a meritat toata ziua noastra pierduta pe forum [alcool].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara este o norocoasa. Eu nu am mai facut sex de 8 luni (motive medicale), cand e de treaba nu dau de al meu sot nici cu tunu prin casa, in duminicile linistite,chiar si sambetele ,chiar si restul zilelor il gasesc in fata calculatorului, ne mai si certam si imi spune ca m-am schimbat si eu ii urlu ca ce el nu, oare se gandeste sa ma lase??? Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, Incep prin a va spune ca pe ultimele doua pagini din prima parte a topicului sunt cateva raspunsuri ale Clarei abia moderate. Apoi as vrea sa-i spun ceva Clarei si sper sa observe mesajul meu in ploaia de raspunsuri. Clara, Tu si sotul tau traiti acum o perioada binecuvantata, in care tu ai timp sa fii frumoasa si calma si buna si intre diminetile voastre exista si unele petrecute cu cafeluta pe balcon, discutand politica si ce carte ati mai citit in ultimul timp. Bucura-te de perioada asta. In momentul in care un copil (al tau) va intra in casa ta, toata lumea ta se va schimba dramatic. Casnicia ta se va schimba dramatic. Dupa primele doua luni de nedormit din cauza de alaptat, m-as bucura sa mai ai timp/energie/chef sa nu uiti de tine, de manichiura si pensat. Ar insemna ca esti una dintre mamele care se bucura de ajutor si al carei sot intelege notiunea de casnicie, de roluri, obligatii si drepturi. Sunt putini acesti barbati prin Romania. Povestile pe care le-ai citit pe acest forum sunt al unor femei care dorm putin, care atunci cand stau pe buda trebuie sa fie atente sa nu calce pe niste degetele mici strecurate pe sub usa si sa tina cu o mana de clanta de care de cealalta parte atarna un plod ce oracaie cumplit ca nu e langa/pe mami. Sunt femei care din 8 milioane pe luna trebuie sa cumpere saptamanal pampers si lapte praf, lunar hainute si jucarii, sa mai plateasca si niste facturi si sa le mai ramana si ceva bani de mancare pentru adultii din casa. Sunt femei care merg dimineata la serviciu, dau jumatate din cat castiga (sau mai mult) bonei si cand ajung acasa sunt luate de bune de copil care ar vrea sa se joace, de sot, care ar vrea si el un tricou curat, o mancarica d-aia cu sos ca la mama acasa si de ce nu, putin entertainment in dormitor. Sunt femei care au 30 de kile in plus pentru ca dupa 9 luni de purtat un prunc in pantece si alte cateva luni de alaptat, unele dintre urmasele Evei nu-si mai recapata talia din tinerete. Pentru ca nu au timp de sali de fitness, pentru ca e greu sa tii o dieta (cine n-a tinut in viata lui o dieta sa-si tina gura!) pe termen lung in conditiile in care nu traiesti doar ca sa numeri calorii, pentru ca nu isi permit coafor/cosmetica din 8 milioane sau din 20 sau din 30 cate sunt in casa, daca in medie cheltuie 10-15 cu copilul pe luna. Sunt femei care nu se pricep probabil sa-si faca masti cosmetice cu feliute de castravete sau care daca apuca sa stea intinse in cada plina cu apa, inchid ochii si-i multumesc lui Dumnezeu ca e seara, e liniste, ala micu doarme si sotu' e dincolo la TV. Pe aceste femei tu le faci rele si incerci sa le spui ca rolul femeii e acela de a fi frumoasa, de a se iubi pe sine si de a-si iubi sotul, de a mentine aprinsa flacara iubirii si asa mai departe. Teoria e frumoasa. Realitatea e ca oboseala te inraieste. Ca stressul te face isterica. Si ca barbatii romani ar trebui sa isi inteleaga rolul in familie. Tu bucura-te de ce ai si incarca-te cu linistea si caldura de acum. Daca Dumnezeu iti va oferi sansa de a fi mama, la sfarsitul unei zile incepute la 5 dimineata cu un bebe mestecandu-te, ai sa ai nevoie de astfel de amintiri. Anda, mama Irinei [url="http://community.webshots.com/user/irinavutescu"]domnisoara Irina [/url] [url="http://omieuna.blogspot.com"] Imperfectul simplu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am mai intrebat si nu am primit räspus.si pentru cä am citit paginä cu paginä tot ce s-a scris aici,revin cu nelämurirea mea..de ce te-ai despärtit de fostul??sau de ce te-a päräsit fostul??si mai am o ,,problemä,,ce aveti toate cu ceapä präjitä??am citit pe aici si m-am ingrozit,,brrrrrr,sä te päräseascä bärbatul cä präjesti ceapä??adicä doar de o präjesti cu geamul inchis??ideea e cä am fugit in cämarä ,am luat bunätate de ceapä si am aruncat-o pe geam.adicä prin geam.acum nu mai am ceapä si nici sticlä la geam.dar am bärbat.he,heeee,päi nici nu am pierdut timpul degeaba pe aici.problema e cä nu am balcon[V][V]deci nu avem unde bea cafeaua duminica.tot mä päräseste????[bang][bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma ierte Dumnezeu dar desi nu sunt mama tot nu am timp sa stau botic in botic cu sotul meu si sa ne pierdem unul in ochii celuilalt de dimineata pana seara, nici sa merg la sala, nici sa stau cu castraveti pe ochi. trischa pai atunci eu am o problema si mai mare. Desi am masuta cu toate cele si locul cu pricina tot nu ne bem cafeaua tinandu-ne de degetele. De obicei eu o beau din mers. E clar. Eu incep deja sa am emotii. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui trischa
eu am mai intrebat si nu am primit räspus.si pentru cä am citit paginä cu paginä tot ce s-a scris aici,revin cu nelämurirea mea..de ce te-ai despärtit de fostul??sau de ce te-a päräsit fostul??si mai am o ,,problemä,,ce aveti toate cu ceapä präjitä??am citit pe aici si m-am ingrozit,,brrrrrr,sä te päräseascä bärbatul cä präjesti ceapä??adicä doar de o präjesti cu geamul inchis??ideea e cä am fugit in cämarä ,am luat bunätate de ceapä si am aruncat-o pe geam.adicä prin geam.acum nu mai am ceapä si nici sticlä la geam.dar am bärbat.he,heeee,päi nici nu am pierdut timpul degeaba pe aici.problema e cä nu am balcon[V][V]deci nu avem unde bea cafeaua duminica.tot mä päräseste????[bang][bang][bang][bang]
[:-)))][:-)))][:-)))]esti o dulce Witchie vorbele tale m-au uns la suflet [flo] KHRISU [gravi] 32+, mamik de baietel [trombon]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui Clara30 Sunt o femeie care face dragoste, inca, si atunci cand are migrene si care prajeste ceapa cu geamul deschis, gatind impreuna cu partenerul ei, facand impreuna tot ceea ce ne permite timpul sa facem, de la gatit si curatenie, pana la excustii, vizionatul unui program tv (fie el fotbal sau film siropos de dragoste), sau pur si simplu la a sta impreuna, duminica dimineata, la o cafea in balcon, intr-o liniste calda, confortabila si placuta, care nu are nevoie de cuvinte fortate.
In sfarsit, afla femeile DC secretul Clarei [:D]: face dragoste cand are migrena (s-m games casazicasa [:D]), prajeste ceapa cu geamul deschis [bis] (aruncati hotele, va pot distruge casnicia :-)), se uita la teveu si bea cafea in balcon. Ne-ai fiert o gramada mai clara, da' pe cuvant ca a meritat toata ziua noastra pierduta pe forum [alcool].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Denizel, [:-)))][:-)))][:-)))] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/pilaf_i/my_photos"] Noi [/url] Ce spui sa si infaptuiesti !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...