Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 3


Oaspete marius

Recommended Posts

Bine ar fi![:D] Nu i-am vazut in viata mea pe Bear Creek astia. Cum va plac tortillas, fajitas, enchiladas si empanadas?[:D] Eu nu pot sa le maninc pe astea. Nu stiu cum, ca in rest le incerc pe toate. Intimplarea face ca sotul meu se imbolnaveste de la mincarea mexicana. Nu ne-am dat seama care poate fi ingredientul, dar s-a intimplat cam de cite ori am incercat mincare mexicana. Cum nu ne dam in vint dupa ea, nici n-am mai insistat. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ANDREEA si RAMONA,beiii,voi numai ma amagiti ca parca vad ca nu veniti[:D]...ANDREEA ma pacaleste de nu stiu cat timp[pup]...RAMONA,stiu ca tu adori zona asta a Floridei,asa ca va astept[pup]...daca veniti in gasca ar fi mai fain,va dati seama ce s-ar juca copii si noi ce chef am trage[pk][:D] Si sa revin on-topic[:D],am folosit otet de mere,eu ala il folosesc la mancare,ala balsamic doar la salate(si nu intotdeauna),nu ma prea impac cu el[:I],chestie de obisnuinta cred. CRISS te astept si pe tine,cand doriti fetelor[pup] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca bine zici Mirela! Niciodata n-am lasat sa treaca asa mult timp intre vizite. De fapt am fost acum doi ani, dar la Orlando, sa-l ducem pe Alexandru. Cumva nici nu simt ca am fost in Florida, daca n-am ajuns in zona voastra, care e favorita mea (asta probabil pentru ca n-am fost la Key West[:D]). Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui philip
Citat:
citat din mesajul lui CRISMIR
RAMONA,eu fac ciorba de fasole asa: ciolan afumat de porc sau curcan,pus la fiert si curatata apa(adica dat de deasupra ce se lasa,hai ca nu sunt buna la explicatii dar ma intelegi tu,nu?![:D]),apoi o ceapa taiata cubulete mici,3-4 morcovi la fel si fasolea(noi facem cam dintr-un kg de fasole,ca suntem mancatori de boabe[:D])(dupa ce las fasolea la inmuiat o zi intr-un castron) si tarhonul taiat marunt...la sfarsit adaug suc de rosii,sare,las sa mai clocoteasca 10 minute apoi o iau de pe foc...si dupa 5 minute pun o jumatate de polonic(depinde cat de mare e,al meu e cam marisor[:D])de otet...asta este tot...sper sa-ti placa,e bun daca are afumatura multa...pofta buna!!![pup] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
noi in moldova spunem a spumui la ce explicai tu acolo :) mey, eu la shrimp vin si maine da' haideti voi la vinete si ardei. philip[pk]&andreea[usa]
Da,da,asta era cuvantul si nu-mi venea[:D][:I]..[pup],mersi de ajutor!!! Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramona, eu ma imapc bine cu mancarea mexicana, ba de cand cu boala ma ajuta ca mai fac ceva cu corn tortillas. al meu sot are probleme dupa ce mananca mancare chinezeasca dar lui cred ca i se trage de ma msg, poate si sotului tau? mirela, eu zau as veni, da' n-am zile de concediu, acu-mi vine soacra si incerc sa mai salvez ceva timp si pt cand vine ea. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place mancarea mexicana, mai ales de cand m-am mutat in California...in Boston nu prea era cine stie ce...Dar aici am avut o colega din Mexic care la fiecare potlock venea cu ceva traditional si cu reteta gata printata, si totul era super bun. Nu ma prea duc la restaurant, ci ma duc la un faimos Taco Truck in ghetou, o zona super scary, dar ei au cea mai buna mancare( au un burito cu limba de vaca de sa cazi pe spate) MSG nu e si in vegeta sau cuburi Knor? Crisss [gravi]23+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crisspoliss MSG nu e si in vegeta sau cuburi Knor? Crisss [gravi]23+
Este. Andreea, nu cred ca de la MSG i se trage, ca maninca de la chinezi si n-are nimic. Nu stiu ce sa fie, precis e un ingredient specific lor, ca nu pateste asa la alte alimente. Si in TX sint mai mult restaurante din astea, spre disperarea noastra.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui philip
am luat iar beef brisket, am sa-l fac la cuptor la foc mic si cu barbecue sos. apoi mai vreau sa fac branza cu smanatana si mamaliga si carnati (am luat de la sam's club, sunt de pui cu mere, f buni) cu varza calita. philip[pk]&andreea[usa]
Wow, astea toate la o cina? Varza calita o faci dulce sau din aia murata? Mie mi-a facut aseara sotul falafel, cu hummus si sos tahini. De aia imi place mie in America, ai de unde alege felurite tipuri de mancaruri la care nici nu visai in Romania. Crisss [gravi]23+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, maica, cum sa le fac pe toate la o cina, asta-i panul pe cateva zile de-acum incolo. le-am zis pe toate ca sa nu scriu in fiecare zi :) acum am realizat ca amine am seara cu fetele asa ca voi rata cina acasa. eu varza calita o fac cu varza murata, dar o clatesc cu apa rece si storc inainte, basca pun si mar cand o gatesc (curatat si taiat micut). iese mai buna si mai parfumata, reteta era pe o cutie de sauerkraut, parca de la del monte. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...