Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 3


Oaspete marius

Recommended Posts

Sinzi eu asa fac sosul pentru chiftele : tai o ceapa medie si o pun in tigaie cu o lingura de ulei de masline, o las doar 2 minute apoi pun suc de rosii in functie de cit de mult sos vreau. Condimentez dupa gust/inspiratie (sare, piper etc)plus o foaie de dafin si las sa fiarba 10 minute. Apoi desfac 2 linguri de faina cu apa rece si adaug la sos, mai las sa fiarba 5 minute. Adaug chiftelele opresc focul si le las sa stea in sos acoperite citeva minute inainte de a le servi in virful unei farfurii cu cartofi piure. Noua ne plac la nebunie asa. Happiness keeps you Sweet, Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human, Failures keeps You Humble, Success keeps You Glowing, But Only God keeps You Going
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mirela, eu aripioarele le fac la cuptor pt ca nu-mi place cata grasime trag daca le faci in ulei. le spal, tai varfurile si le asez intr-o tava mare pe parchment paper intr-un singur strat la temperatura de 450 F. le intorc dupa 20 de minute si le mai las 20 de minute si pe partea cealalta. deci 40 de minute in total. apoi le pun intr-un vas cu capac si torn buffalo wings sauce (frank's parca, e cel mai bun)din belsug. uneori pun si putin unt, acu' nu prea-mi vine. le amestec bine si le servim cu celery si blue cheese. ciupercile: calesc ceapa in fff putin ulei, adaug ciupercile proaspete taiate felii, le mai calesc acolo, pun ceva chicken broth, apoi amestec intr-un vas smantana cu putin corn starch (poti pune si putin chicken broth rece ca sa se mai subtieze), ii dau dau drumul in oala si amestec incetisor pana se ingroasa, apoi adaug marar si piper. aseara am facut fasolele, au iesit tare bune (am luat numai o gura) dar am crezut ca mor toata noaptea din cauza mirosului, mi-a fost tare rau. criss, stiu de somon, am mancat numai putin. mey da' poftele tale numai usoare nu erau...hehehe. sanzi, notat. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RAMONA[pup],noi nu avem cum sa facem la gratar...dar poti sa scri reteta de marinat,tin minte pt cand mergem in parc la gratarel[:)] ANDREEA[pup],mersi mult...am sa fac si eu ciupercile asa,ii plac sotului mult...dar nu ies prea gretoase?!...de aia mie frica ca eu is sclifosita[:D]..asa deci,faci la cuptor aripioarele,hmm,buna ideea ,ca in ulei nu ma prea incanta nici pe mine,prea uleioase.. SINZI exact ca si ALINTAROMA stiu sosul de chiftelute[:)] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela: 1/4 cana Dijon 1t ulei de masline 2 catei usturoi, minced 2T soy sauce 1/4t ginger (ghimbir) suc de lamiie Cantitatile sint orientative, mie imi place ginger si pun mai mult. Poti sa pui mai mult usturoi, eu nu vreau sa sperii copiii.[:D] Cred ca ies bune si la cuptor facute in felul asta. Noua ne plac atit de mult ca nici n-am mai facut dupa alta metoda de cind cu reteta asta. Plus ca am mai folosit combinatii asemanatoare la pulpe de pui si o alta varatiune si la pork chops. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...