Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Ouaouh Cati ! Intradevar, pt cineva care nu scrie pe forumuri ai fost foarte prolifica in seara asta ! Nu ma supar deloc daca ideile sau postarile mele nu plac, nu putem fi pe gustul tuturor (si am scris in absoluta cunostiinta de cauza la subiectul asta, stiam ca nu-mi va fi deloc apreciata interventia). In schimb ma supar cand se denatureaza total sensul si se masluiesc "dovezile". Daca folositul lui dupa "parerea mea" inaintea lui "trebuie" - care a generat o indelunga analiza din partea ta - a trecut neobservat si neingrosat, ar fi TREBUIT macar sa observi (nu era greu cu citatul deasupra) ca a fost o figura de stil din partea mea, copiind identic fraza lui Hoppe, inlocuind un cuvant "copii". Ca sa ma indragesti pe deplin si sa nu ma dezmint [:D], uite imi permit sa-ti fac o sugestie de analiza literara viitoare : arta de a scoate lucrurile din contextul lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
Ca sa ma indragesti pe deplin si sa nu ma dezmint , uite imi permit sa-ti fac o sugestie de analiza literara viitoare : arta de a scoate lucrurile din contextul lor.
Ok, Avmaria! Ma voi stradui sa fiu cat mai buna! Acum, ca am lamurit ca suntem pe langa context (sau in afara lui) sper ca vei fi draguta si vei relua mesajul tau sau ideea pe care ai intentionat sa o expui, renuntand la figuri de stil...asa, ca sa intelegem si noi..astia... fara experienta in analiza literara si arta conversatiei! Simplist...Care era substratul mesajului tau? Poate am fost virulenta fara motiv si vreau sa-mi dau seama unde am gresit! Mami de [baietel]Matei (13 ianuarie 2008) [url="www.dropshots.com/CatiM"]SUFLET DRAG[/url] [url="http://www.dropshots.com/CatiM#date/2008-06-20/14:07:00"]..si noi suntem VEDETA![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127974"]Intr-o zi de 13...[/url] AMR 35 ZILE ---------------------------------------------- [url="http://www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html"]Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata in Programul national de Sanatate![/url] ----------------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry! Mie nu-mi place sa ma cert! Poate era mai bine sa stau in banca mea..dar, nah..mai "scap si eu in lucerna"..ca sa folosesc o figura de stil! (de aceea am fost si asa "prolifica") Eu va pup pe toate cu idei placute sau nu! Ceau! Si, btw Avmaria, eu nici nu m-am gandit sa te acuz ca vorbesti in necunostinta de cauza! Ci, am intervenit doar, pt. ca mi s-a parut nedrept (cu figuri de stil sau nu) ce-ai afirmat! Bye Mami de [baietel]Matei (13 ianuarie 2008) [url="www.dropshots.com/CatiM"]SUFLET DRAG[/url] [url="http://www.dropshots.com/CatiM#date/2008-06-20/14:07:00"]..si noi suntem VEDETA![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127974"]Intr-o zi de 13...[/url] AMR 35 ZILE ---------------------------------------------- [url="http://www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html"]Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata in Programul national de Sanatate![/url] ----------------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga cati_magureanu, daca as putea, te-as aplauda la scena deschisa. Expunerea ta a fost pertinenta, completa si inteligenta. Si ai reusit sa faci asta mentinand un ton extrem de civilizat, ceea ce imi pare admirabil in situatia data. Iar tie, avmaria, iti urez ca, atunci cand iti va fi rau, dar cu adevarat rau, in viata, sa ai puterea sa aplici sfaturile pe care le-ai dat tu aici si sa faci fata cu verticalitate unor puncte de vedere de natura celor pe care le-ai adus tu la acest subiect. Mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca m-am infuriat acum cateva zile. Sunteti niste prietene minunate, sprijinul vostru a fost si este important pentru mine.Imi cer scuze. Avmaria, am retinut cele spuse de tine, dar, te rog, nu vreau discutii in contradictoriu pe acest topic. E suficient ca ti-ai spus parerea, dar.....doar atat. Iti multumesc pentru intelegere! anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Contrapunct, cam asta doream sa-i spun si eu avmariei, dar nu cred ca este bine sa doresc rau cuiva. Dar sunt convinsa ca ea este o fiinta atat de puternica incat, in orice situatie, stie sa foloseasca "manualul de utilizare", cum bine a spus cineva pe aici. Ce sa-i fac, pe mine Dumnezeu nu m-a facut asa de puternica. La un momentdat mi-am pus intrebarea daca avmaria nu este cumva "EL".
Citat:
citat din mesajul lui Contrapunct
Draga cati_magureanu, daca as putea, te-as aplauda la scena deschisa. Expunerea ta a fost pertinenta, completa si inteligenta. Si ai reusit sa faci asta mentinand un ton extrem de civilizat, ceea ce imi pare admirabil in situatia data. Iar tie, avmaria, iti urez ca, atunci cand iti va fi rau, dar cu adevarat rau, in viata, sa ai puterea sa aplici sfaturile pe care le-ai dat tu aici si sa faci fata cu verticalitate unor puncte de vedere de natura celor pe care le-ai adus tu la acest subiect. Mult succes!
anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...