Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Ce, cum si cand le va spune baietilor este problema lui si relatia lor. Nu te baga. Lasa baietii sa se bucure de vacanta! Casatoria lui nu este problema ta si nici umilinta ta, doar din acest motiv ai divortat ca avea pe cineva, nu ca sa-i dai o lectie si sa va impacati. Asa ca este doar un argument ca ai procedat bine si poate fi spus chiar si baietilor ca sa vada ca tata avea iubita. Calmeaza-te ca va iesi soarele si pe strada voastra! O sa aiba grija noua sa mai reduca efuziunile sentimentale ale exului asa ca macar o sa va mai lase in pace. Baietii ar trebui canalizati spre ceva activitati sportive, etc ca sa aiba si alte preocupari decat "aventurile lui tata". Capul sus si zambeste! Ai incheiat cu el si traiesti pentru tine si baieti! Cine l-a luat sa-l stapaneasca cu placere!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sunt in stare de soc! nunta? cum asa? offfffffffffff multa putere si fruntea sus: macar ai scapat de sicanari Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ViatainCanada"]POZE2[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, hope, asteptam sa vii aici sa ne spui ca s-au aranjat treburile intre voi. Sincer de-aia am si crezut ca n-ai mai dat nici un semn de viatza aici. Nu ma asteptam la intorsatura asta, dar... probabil ca asta e un fapt in plus, ca o confirmare, care sa-ti dea liniste interioara ca ai procedat cum trebuie. Daca vreodata ai avut indoieli ca ai mers prea departe divortand, acum ar trebui sa-ti fie clar ca asta a fost de fapt cea mai buna decizie pe care puteai s-o iei. Poate ca vestea asta o sa duca si la o acceptare a situatiei de catre copii (pt ca inteleg ca ei erau inca plini desperanta ca tati va veni acasa intr-o zi). Si-acum probabil toata lumea isi va putea vedea de drumul lui linistit, chiar daca suferinta inca nu s-a terminat pt unii din voi. Imi pare tare rau pt voi ca stiu ca inca sa mai suferiti dupa toate cele din ultimii 2 ani. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope, sint cu gindul alaturi de tine! [flo] Stiu ca te doare aceasta veste, a venit mult prea repede... De abia avusesei timp sa te obisnuiesti cu divortul, cu sentimentele tale... Si acum alta situatie delicata pe care esti fortata sa o intelegi, sa o asimilezi... Si tu, si copiii tai... Continua sa te concentrezi asupra ta si asupra copiilor. Poate nu ar fi rau sa mergeti undeva in vacanta pentru citeva zile! Sper sa nu iti vina gindul sa te duci la nunta sau la petrecere, ce o fi!!... Si nici sa ii trimiti un cadou sau felicitare... Nu merita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Sunt bine. Gestul lui m-a descatusat.Mereu dadea sperante copiilor, chiar si mie. Este un mincinos. Am spus copiilor, deoarece nu am avut de ales.Au reactionat destul de bine. Chiar si dupa nunta i-a mintit pe copii. Neaga ca s-a insurat. Dar eu stiu sigur ca a facut asta, de la invitatii lui, adica fostii nostri prieteni de familie. Una peste alta, suntem bine.Am fost plecata cu copiii in Delta iar acum urmeaza sa plec la mare, la Albena. S-a suparat foarte tare pe cel care mi-a spus ca se insoara deoarece trebuia sa ramana secret, noi sa nu aflam. Si inainte de nunta, si dupa nunta, m-a sunat de mai multe ori, dar nu i-am raspuns. Pur si simplu imi este scarba.Nici macar furioasa nu mai sunt. Un om care si-a chinuit copiii atat, un om care isi cladeste fericirea pe sufeinta a doua suflete nevinovate merita tot dispretul.Putea sa aleaga alta cale sa fie langa iubita lui dar sa-si menajeze copiii, macar pt o peioada mai lunga de timp. Stiti ce mi-a spus un prieten? Ca a facut toate astea pentru ca i-am oferit totul mult prea usor, ca pur si simplu s-a plictisit de viata linistita.Si asa este.Daca stau sa ma gandesc bine el mereu se plictisea.Se plictisea de prieteni, se plictisea de locuurile de munca, totul trebuia reinoit. Pana la urma, poate este mai bine asa.Daca era un om adevarat, de valoare, nu ar fi procedat asa.Se crede puternic, dar de fapt este un barbat slab. Am spus si mai spun: Dumnezeu a stiut intotdeauna ca merit mai mult de la viata iar suferinta mea si a copiilor o sa ne dea putere sa ne gasim locul si fericirea in lumea asta. anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes Hope si Doamne ajuta! Dupa cum vezi lucrurile se limpezesc chiar daca cu multa suferinta. Adevarul este cea mai buna solutie si asa vezi cu certitudine ca nu a fost un accident purtarea lui mizerabila. Tu ai inchis acest capitol la fel si telefonul! Copii probabil ca dupa o perioada mai lunga sau mai scurta il vor reaccepta pentru ca asa sunt ei iubesc neconditionat. Atunci tu sa nu te simti tradata, este mai bine sa nu divorteze si de baieti (asa mizerabil cum este, el este singurul lor tata) iar relatia lor este bine sa o gestioneze ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...