Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (3)


Oaspete marius

Recommended Posts

Bine spus, daca o sa-l suporte.Sunt curioasa. El face numai cum vrea el, nu suporta sa ii dai sugestii.Ea, la fel. Doua pietre tari. Pana acum a fost aventura, era palpitant.De acum incolo tb sa se modeleze unul dupa altul, asta daca or reusi. El cu copii, ea cu copil. Or sa apara probleme la care nici nu s-au gandit. Copiii mei doreau sa mearga la nunta lor.A trebuit sa plec din Bucuresti.Cred ca va inchipuiti ce planuri aveau. A vrut cu orice chip sa il aiba.Acum trebuie sa fie multumita. Sunt curioasa cum o sa accepte faptul ca el se invarteste prea mult in jurul copiilor (intalniri, asteptari la 5 dimineata in fata blocului, etc). Pana acum sunt convinsa ca l-a lasat, ca sa nu strice ceva, dar de acum incolo o sa-si impuna punctul de vedere.Ca, de, este doamna directoare.
Citat:
citat din mesajul lui violeta69
hoppe,fa-le pachete si da-i termen sa si le ia... altfel spune-i ca le trimiti la vila cu posta [:D] ma faci sa rad cu "umilirea" ...dar tu ce ai suportat?! cum se numeste? ceea ce ai suportat tu nu are nume....umilirea e un cuvant prea balnd.... in fond ce-ti pasa tie ce spun altii?! ce au trait ei cu tine sa vada suferinta ta?! oricum acum faptul e consumat,iar el nu are nici o scuza....doar asa zisa iubire,care nu e iubire ca iubirea nu face rau,dar asta e un alt subiect, eu cred ca l-ai descris f bine,ca ai inteles exact ce fel de om e...comod si las...si oricum nu mai conteaza,acum are cina sa-l suporte [:D] [pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Este bine pentru tine, inima ta e linistita si curata acum. Mergi mai departe cu fruntea sus. Nu te mai framanta gandurile ca poate se intoarce, ce faci..etc E limpede pentru toata lumea. Nu mai conteaza daca merge su nu casnicia, probabil ca nu. Conteaza ca tu sa reusesti ce iti doresti. Bafta[flo] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea hoppe, Cred ca el s-a cam grabit cu noua casatorie, dar asta nu schimba cu nimic lucrurile intre voi. Divortul vostru era necesar, si probabil el si l-a asumat ca o consecinta a ceea ce traieste el acum. Din tot ce-ai povestit eu inteleg ca nici lui nu i-a fost usor. Nu e usor sa inchizi brusc usa trecutului, a avut momente de cumpana nestiind ce sa aleaga...spui ca momentele astea te-au chinuit peste masura si te cred, am trecut si eu prin asta. As vrea sa-ti spun ca timpul sterge mult. In masura in care vei vrea sa uiti, vei uita, vei putea fi fericita (alaturi de altcineva), vei constata ca exista barbati cu mai multe calitati decat avea sotul tau. E pacat sa extragi din tot ce-a fost intre voi concluzia ca "toti barbatii sunt porci" - nu e deloc asa; poate concluzia asta te ajuta pe moment, insa nu si pe viitor. Spui ca te-a mintit multi ani - eu nu cred ca te-a mintit vreodata (cu exceptia ultimului an). Eu cred ca a fost un om absolut normal, dar barbatii sunt foarte mult condusi de instincte (mai mult decat de ratiune). Ati avut o casnicie frumoasa, aveti impreuna 2 copii minunati - astea nu se schimba datorita ultimului an. Totusi e clar acum ca intre voi doi nu se poate pune problema, cel putin acum, de o impacare. Nici din punctul tau de vedere (nu vei putea uita si ierta ce a facut el), si nici din punctul lui (el isi doreste altceva, de fapt pe altcineva acum). Poate ca punctul lui de vedere se va schimba, dar asta vei vedea si eventual vei hotari tu ce vei dori sa faci, cand va fi sa fie, si daca va fi sa fie. Ca sa-ti revii, in afara de timp, mai ai nevoie si de pofta de viata. De putina incredere ca aceasta "pierdere" pe care ai suferit-o nu te omoara, ci te face mai puternica. Exista multe avantaje ale vietii in 1 fata de viata in 2; probabil ca le vei gusta din plin si vei hotari singura momentul cand si daca vei trece in cealalta tabara. Ai spus ca te-ai convins si tu ca drumul urmat este cel corect, el ti-a oferit acum confirmarea de care aveai nevoie. Drumul e corect, insa pe drumul asta trebuie sa incerci sa te detasezi de calitatea lui de partener, si sa-l percepi doar ca tata al copiilor, fara sa te mai intereseze viata lui amoroasa. Poate sa se mai insoare de 10 ori, sa-si schimbe orientarea sexuala, etc - astea nu te mai privesc pe tine. Tu trebuie doar sa ai grija ca el sa-si poata exercita calitatea de tata, daca o doreste. Spui ca baietii si-ar fi dorit sa participe la nunta lui...ok, sa spunem ca nu e chiar asa important ca nu le-ai ascultat parerea in aceasta problema, insa nu-i pune vreodata sa aleaga intre tine si tatal lor. Pentru ca ei nu au de facut nici o alegere, trebuie sa aiba parte si de tata, si de mama. Au trecut printr-o perioada traumatizanta, si indiferent cine se face raspunzator de aceasta perioada, nu le restrictiona si tu mai mult dreptul la micile lor placeri. Daca ei doresc sa se duca sa-si viziteze tatal, sa-i cunoasca noua lui familie, pe copilul doamnei, etc - lasa-i s-o faca, si nu-i opri datorita durerii din sufletul tau. Pentru ca durerea nu se va micsora asa. Ai grija de tine. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietena mea proceda cam asa dupa ce ex-ul o lasase si se casatorise cu o alta tipa, de cate ori avea ocazia sa se intilneasca cu el faceau sex, un fel de razbunare pt ca si tipa se culcase cu sotul ei atunci cand ei erau impreuna isi lu-a revansa fata si bine facea. Prima luna casatoria lui a mers ca in luna de mire apoi cu toate problemele a inceput sa scartie asa ca a profitat sa isi bata joc de el si sa fie sigura ca afla si noua sotie ca e inselata. Asa cred ca as proceda si eu ca sunt mai [drac][drac][drac] "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am gasit si o gluma. Femeile cred ca daca o pisica fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite. Femeile cred ca daca un caine fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite. Femeile cred ca daca o femeie fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite. Femeile cred ca daca un barbat fuge de acasa este din cauza ca barbatii sunt porci..... "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Anca Vlad
Adina Iulia[asia][asia][asia][flo]! Esti o persoana foarte echilibrata si cred ca i-ai dat cel mai bun sfat lui Hoppe! Ai si un talent real de a exprima clar niste probleme (am citit multe posturi de ale tale)!
Subscriu si eu. Adina, foarte bun sfatul tau. Hoppe, sa aveti o vacanta frumoasa si sa va intoarceti mai linistiti si cu forte proaspete [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, eu cred ca e o mare cruzime sa-i spui Anei asa ceva acum. Oare chiar nu te puteai abtine?[}:)] Hope, sa fii tare in continuare, o sa treaca in mod sigur si perioada asta urata din viata ta. Cineva sigur te asteapta sa te faca fericita, trebuie doar sa iti dorestri asta si sa ii dai voie sa vina in viata ta![pup] Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...