Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pastele catolic-ortodox


Recommended Posts

de pastele catolic in venezuela se mananca peste si tot ce se poate prepara din peste. de pastele crestin ortodox,eu prepar: icre(tarama)pe care le manacam cu oua rosii drob de miel salata "buf" cu srimpi inloc de pui friptura de miel la cuptor cu cartofi noi si salata de castraveti si marar,si pepene rosu murat. aspic de curcan..p care anul acesta am sa-l bag in coaja de ou..am vazut eu pe aici la fetele gospodine. o supa cu galuste ..ptru a doua zi rulada de piept de pui spanac ouale rosii care sau spart si ardei rosu copt sau acru. pasca si inghetata ouale rosii le personalizam ..ptru invitati. ascundem oua de ciocolata si oua rosii prin gradina,cumparam o pereche de iepurasi albi ..ei sunt cei care aduc ouale de ciocolata si le ascund, ca dragalasii copilasi sa le caute[:)] decoram casa cu multe flori si aranjamaente cu iepurasi. deja mor de nerabdare ..sebastian este mai marisor si o sa inteleaga ca ceva se petrece.[:)] [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url] http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu sunt catolica si la noi se face pasca, musai. Va ziceam de acea reteta ce o folosesc eu pt pasca, am gasit reteta, deci: Aluatul: 250 gr faina, 100 gr unt, 3 galbenusuri, 1 ou. sare, 1 ling. zahar, arome, 20 gr drojdie Umplutura: branza de vaci, 3 albusuri, 100 gr. zahar, arome Preparare: se bat galbenusurile cu zaharul, untul, drojdia, laptele bine-bine, dupa care se incorporeaza faina pana se obtine un aluat normal (cantitatea de faina de mai sus e orientativa). Se prepara umplutura de branza: se bat albusurile cu zaharul spuma si se incorporeaza in masa de branza. Se tapeteaza o tava cu faina si se asaza 2/3 di aluat pe fundul tavii, peste care se intinde branza iar deasupra se face un model din treimea de aluat ramasa, un fel de grilaj. Tava astfel pregatita se lasa 1 ora intr-un loc cald sa creasca, dupa care se pune la cuptor 25-30 min. Se serveste taiata patrate si pudrata cu zahar.[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...