Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nunta de argint


Recommended Posts

Am revenit [:)]. Ma gandeam sa cumpar eu verighetele, tocmai pentru ca mama mea nu cred ca pregateste asa ceva, asa ca mi-ar placea sa le fac eu cadou acestea la amandoi, poate imi cumpar si mie ceva de argint si atunci vom avea toti ceva de argint de la nunta de argint a lor. Se pare ca voi mai avea niste bani pana atunci asa ca voi cauta si o rama de argint/placata cu argint si voi pune fie o fotografie de la nunta (ei nu au acea traditionala poza inramata in casa [:D]), fie una cu toti 3, recenta, fie un colaj. Un tort m-am gandit sa le fac eu singurica, il voi face tot alb si voi scrie 25 pe el cu bilute argintii de decor [:)], poate gasesc si ceva lumarele argintii. O sa-i impresioneze mai mult decat unul cumparat, cu siguranta. Ma gandeam eu si la slujba, problema e ca mama e foarte credincioasa si tata nu prea [:D], asa ca ar insemna sa o favorizez. Coltofeanu, cred ca nici lor nu le vine sa creada ca au trecut 25 de ani deja [:)]. Sunt firi tare diferite, tata e comunicativ, direct, open-minded, mama e o fire mai inchisa, prefera sa sufere in tacere si are si ceva idei preconcepute (de unele am descotorosit-o eu [:D]), dar e fffffffffff buna la suflet. E si foarte religioasa, tata agnostic, va dati seama ca mai avem si razboaie uneori [:)]. Cam o cearta cu tipete pe an [:D]. Din punctul meu de vedere, tata a lasat mai mult de la el intotdeauna, desi mama are impresia ca ea face mai multe compromisuri, e o treaba de optica, depinde de directia privitorului, in mod sigur [:D]. Oricum amandoi sunt foarte familisti, pot sa bag mana in foc ca niciunul nu a avut vreodata o relatie extraconjugala. Pana sa ajung eu la adolescenta a fost mai liniste in casa, de atunci s-au mai agitat spiritele, mai ales ca intre mine si mama se manifesta constant conflictul dintre generatii [:D]. Totusi, cred ca foarte important in cresterea mea, a fost ca ei nu s-au contrazis absolut niciodata in fata mea, ma refer la chestiuni legata de mine si de educatia mea. Daca aveau pareri diferite despre ceva se consultau pana ajungeau la un punc comun, sau pana accepta unul din ei ideea celuilalt [:D] De la tata am invatat ca e important sa ma cultiv, sa citesc tot timpul, sa am mintea deschisa, sa invat, sa am o gandire neingradita, fara prejudecati, sa fiu hotarata si sa nu accept nimic rau de la un barbat. De la mama cred ca mi s-a dezvoltat sentimentul matern, placerea de a-i ajuta pe ceilalti, ea m-a invatat sa ajut intotdeauna pe cel ce are nevoie de mine. Si ambii m-au sustinut in tot ceea ce am facut, chiar daca uneori, nu era tocmai pe placul lor [:)].
Good things happen to good people.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Vaneaza poze cu ei de cand s-au casatorit si pana acum. Numai momente fericite, evident. Fa un super album. Eu cred ca i-ai impresiona f f tare. Sau un colaj video cu poze si muzica atasata, asa ca un filmulet. Felicitari tie si parintilor tai. mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08 http://community.webshots.com/user/my_margaret
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...