Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum lupta un barbat sa-si mentina casnicia?


Recommended Posts

moama,ce brambureala pe aici...de la manichiura,oale si sarmale in foi de vitza ati ajuns la dintii de fildesh si testul Papa Nicolau a lu' Guestus ![:-)))][:-)))][:-)))] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
Guestus are dreptate,nu asa se tine aprinsa flacara iubirii!![:D] nu cu rimelu' si cu pedichiura... vedeti,luati aminte la ce spune un barbat [:D]
In niciun caz nu se tine aprinsa flacara iubirii cu rimelu' si cu pedichiura... Am ajuns la concluzia ca intr-o casnicie daca s-a stins flacara iubirii, s-a stins d-nule...mai poti sa o reaprinzi ? Noi femeile credem ca DA si facem tot ce se poate, ne amagim, ne invinovatim ca nu am fost suficient de frumoase si de devreme acasa, facem tot ce ne sta in putinta sa indreptam relatia pe fagasul cel bun, pe ei ii credem nevinovati([xx(]), cautam diferite metode, etc.Ar fi poate posibil daca si ei ar gandi la fel.Barbatii in general, cred eu, sunt mai radicali : s-a stins flacara si gata. Alta puicuta la rand. Nu mai pierd timpul cu fel de fel de "metode" de reaprins focul si chiar de intretinut. Cauta alta scanteie in alta parte. Trist dar adevarat.( Binenteles sunt si exceptii - fericite -, dar regula ne omoara..... mentalitatea unor cocosi: de ce sa reaprinda un foc cand sunt atatea scantei in jur?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fii nebun ca sa te arda mereu flacara iubirii. Eu, cred ca cel mai bine ar fi sa mocneasca si , din cind in cind sa scoata si fum, asta ca sa te usture ochii si sa te mai trezesti la realitate. ............................................. Doi Trandafiri Albi, in Rasaritul Primaverii. ........................... Reflexia luminii pe suprafata apei se misca neincetat. totusi luna straluceste si nu pleaca nicaieri ea sta, dar se misca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu Barbatii in general, cred eu, sunt mai radicali : s-a stins flacara si gata. Alta puicuta la rand. Nu mai pierd timpul cu fel de fel de "metode" de reaprins focul si chiar de intretinut. Cauta alta scanteie in alta parte. Trist dar adevarat.( Binenteles sunt si exceptii - fericite -, dar regula ne omoara..... mentalitatea unor cocosi: de ce sa reaprinda un foc cand sunt atatea scantei in jur?)
coltofeanu..asa cum mortul de la groapa nu-l mai invii la fel e si cu dragostea asta de care se tot vorbeste atit [:D] daca relatia nu mai merge asta e viata ....tu ai sansa sa gasesti pe cineva nou....yo la fel..care e problema? si ce vrei sa spui...ca daca tu faci sarmale bune + o tunsoare braziliana si yo ma barbieresc pe piept gata...e salvata relatia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus daca relatia nu mai merge asta e viata ....tu ai sansa sa gasesti pe cineva nou....yo la fel..care e problema?
Daca ai varsta de 2o ani iti inteleg punctul de vedere...Cum nu stiu acest lucru nu pot comenta mai mult. Si eu la 20 de ani aveam alte conceptii....dupa ce au aparut copiii s-au schimbat perceptiile mele asupra vietii, cuplului, relatiilor, casniciei etc.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Guestus. Incercam sa ma mint frumos ca daca se doreste cu adevarat o casnicie pana la adanci batraneti trebuie ca ambii parteneri sa lupte pentru ea. Dar se pare ca intr-adevar ( asa cum a spus cineva aici ) este o lupta cu morile de vant. Si nici pedichiura sau barbieritul pe piept nu ajuta cu nimic [:D]. [flo]pentru toata lumea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu
Nu, Guestus. Incercam sa ma mint frumos ca daca se doreste cu adevarat o casnicie pana la adanci batraneti trebuie ca ambii parteneri sa lupte pentru ea. Dar se pare ca intr-adevar ( asa cum a spus cineva aici ) este o lupta cu morile de vant. Si nici pedichiura sau barbieritul pe piept nu ajuta cu nimic [:D]. [flo]pentru toata lumea.
asta e teorie ce spui tu....si nu tine in viata de zi cu zi. casnicia asta e un proces nene...parametrii se schimba de la ora la ora. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus vreau sa spun ca v-am taiat elanul sa mai scrieti bazaconii gen ma dau cu rimel si merg la pedichiura sa tin flacara iubirii aprinsa. [:D]
Aici ai dreptate...(io cind am spus asta mi-am luat pietre-n cap si apelativul de nespalata/neingrijita[:D]). Nu vad de ce trebuie sa "lupt" pentru casnicie...zau asa...asta-i lupta cu morile de vint...e dragoste sau nu e. Degeaba il tin linga mine cu forta daca nu ma iubeste...egala cu 0 relatia in care il oblig sa stea linga mine. Si cind intervin copiii, 2 adulti se pot intelege civilizat. Nu trebuie scandal neaparat. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...