Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum lupta un barbat sa-si mentina casnicia?


Recommended Posts

coltofeanu ,ai dreptate!Umorul este si el foarte important intr-o relatie.Eu am mare noroc de-un glumetz ![olala] Vorba aia,e bine sa stii sa faci "haz de necaz"[:D] dar cel mai important e sa ai cu cine face haz![8D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui oocristina Nu, un barbat nu are nevoie de stabilitate. Se afla intr-o casnicie ca intr-o zona de comoditate. Zona de comoditate la care renunta imediat ce a aparut o noua provocare.
Mai, mai...de unde stii? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Sa ii spun "Invatarea prin exemple?" Pur si simplu sunt surprinsa cit de multi barbati renunta la familie, la copii, la sotie, la ce este a lor, pentru a experimenta "diverse arome". Poate sa spun mai degraba ca ei nu apreciaza ceea ce au? Au impresia ca totul li se cuvine, stabilitatea li se cuvine. Si se arunca apoi, de dragul provocarii, ca la "bungee-jumping". Necontind nimic din ceea ce au. Necontind copii. Necontind costurile materiale. Necontind costurile psihologice. E ok, casnicia este confortabila. Stabilitatea? Ceva plat, fara provocari. Cind nu apreciaza ceea ce au, renunta usor. In locul luptei pentru ceva ce au avut - responsabilitate - mai bine o noua provocare. Lupta pentru ceva nou. Da, barbatii nu apreciaza deloc ceea ce au si renunta foarte usor. Mult prea usor. Lupta exista doar ca provocare, nu ca responsabilitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce ai aprecia ceva ce nu te face fericit? Doar asa, ca scrie in carti ca trebuie sa apreciezi, dar tu nu simti ca te implineste ceea ce ai? Si de ce ar trebui sa ne placa sa ne petrecem viata alaturi de cineva care nu ne face fericit, sau care nu este fericit? Sigur ca notiunea de fericire este interpretabila - eu ma refer la starea in care esti multumit cu viata pe care o ai. Ce inseamna responsabilitate? Ca ai obligatii, si din cauza lor nu ai voie sa fii fericit? Ce fel de obligatii ai fata de partener? Sa-l iubesti pana la moarte, nu conteaza de fapt ce simti? Eu cred ca lucrurile nu stau chiar asa. Exista obligatii fata de partener atata timp cat doresti sa faci un cuplu cu acesta. Daca nu mai doresti, nu vad ce obligatii ai (evident, in afara de faptul ca ar trebui sa-i comunici treaba asta, si sa vedeti cum procedati sa va despartiti in practica) Copiii sunt o alta discutie - mie personal nu mi-ar conveni deloc ca barbatul sa ia copiii si sa plece cu ei in lume, asumandu-si astfel obligatiile fata de ei. Chiar deloc nu mi-ar conveni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina...."lupta" asta pentru casnicie este de fapt o lupta pentru a mentine dragostea in cuplu. Sa nu se ajunga la ceea ce ai descris tu...la lipsa dragostei si a sta langa cineva care nu te mai iubeste sau pe care nu-l mai iubesti. O data ce ti-ai iubit partenerul sau te-a iubit...nu inteleg...chiar asa sa dispara dragostea asta, ca un fum ? Cu intelegere, respect, bunavointa, umor, mici surprize placute, un zambet, o vorba buna etc, eu cred ca se mai poate face ceva. De ce oare aceste sunt intelese diferit de parteneri? O femeie se gandeste de 1000 ori pana face un pas spre despartire, dar unor barbati nu le trebuie prea mult timp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu O data ce ti-ai iubit partenerul sau te-a iubit...nu inteleg...chiar asa sa dispara dragostea asta, ca un fum ? Cu intelegere, respect, bunavointa, umor, mici surprize placute, un zambet, o vorba buna etc, eu cred ca se mai poate face ceva. De ce oare aceste sunt intelese diferit de parteneri? O femeie se gandeste de 1000 ori pana face un pas spre despartire, dar unor barbati nu le trebuie prea mult timp.
coltofeanu....cind e sotu" un mare sef si apare secretara de 20 ani ca un boboc si-l linguseste..si asa si asa...mai sta el sa se gindeasca la vorba ta buna, la respect...la intelegere .. la iubirea de acum 20 ani? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu O data ce ti-ai iubit partenerul sau te-a iubit...nu inteleg...chiar asa sa dispara dragostea asta, ca un fum ? Cu intelegere, respect, bunavointa, umor, mici surprize placute, un zambet, o vorba buna etc, eu cred ca se mai poate face ceva. De ce oare aceste sunt intelese diferit de parteneri? O femeie se gandeste de 1000 ori pana face un pas spre despartire, dar unor barbati nu le trebuie prea mult timp.
coltofeanu....cind e sotu" un mare sef si apare secretara de 20 ani ca un boboc si-l linguseste..si asa si asa...mai sta el sa se gindeasca la vorba ta buna, la respect...la intelegere .. la iubirea de acum 20 ani? [:D]
...cind eu sunt mare sefa si apare "secretarul" de 20 ani ca un boboc si ma linguseste..si asa si asa...chiar imi este mila de el...saracul... va ramane cu lingusela si in plus si cu doua palme dupa ceafa pentru a se trezi la realitate.[:D] De ce femeile reactioneaza diferit? Adica ele isi pot tine in frau hormonii mult mai bine decat barbatii? De ce ei la vederea oricarei puicute nu mai gandesc cu partea corpului cu care ar trebui sa gandeasca? Nu stuntem egale in drepturi cu barbatii sau barbatii cu noi ? E de vina mama natura ? Genele de vanatori mostenite din pesteri ? Ar trebui (pentru egalitate de tratament) sa fim indraptatite sa sarim si noi pe orice tauras sexy lingusitor si sa nu ne mai gindim la vorba sotului buna, la respect...la intelegere .. la iubirea de acum 20 ani?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati de off topic, da' nu se mai poate [:D]. Guestus, azi-noapte pe la 3 radeam cu lacrimi de pedichiurile facute in lighene si unghiile care ar fi bine sa nu zgarie totusi parchetul :-))))))) (bine, am ras de mai multe, da' numai pe asta mi-o amintesc acuma [:D]). Azi rad cu lacrimi de alte alea, de pe la Generale :-)). Unde ai fost in concediu, a? Macar prima litera zi-o! Vreau si eu acolo la anuuuuuuu'!!! :-))). P.S. Daca nu te ridicam in slavi oleaca, eram chiar ne-de-gashca :-)).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu ...cind eu sunt mare sefa si apare "secretarul" de 20 ani ca un boboc si ma linguseste..si asa si asa...chiar imi este mila de el...saracul... va ramane cu lingusela si in plus si cu doua palme dupa ceafa pentru a se trezi la realitate.[:D]
Daca as fi mare sefa cu un secretar de 20 de ani ca un boboc (n-am avut noroc decit de vreo 2 si ambii "gay"...dar ma sfatuiau de bine cum ma imbrac)...cred ca nu m-as imbata cu apa rece ca peste noaptea am devenit Angelica Jolie (poate m-ar gidila la orgoliu, m-as ride nitel, mai fluturi nitel din gene dar "bottom line" este ca stii DE CE te linguseste si e OK cind linia e bine delimitata)...dar garantez ca orice burtos chelios si transpirat se crede instantaneu Brad Pitt si i se CUVINE. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...