Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum lupta un barbat sa-si mentina casnicia?


Recommended Posts

Nu am succes cu vorba buna [:D]...asa ca incep diferit. Dai in Guestus dai in zicerile lui Sfintului Ioan Gura de aur. "Si daca iti inchini ziua lucrului si prietenilor, si seara femeii; dar ea tot nu este multumita, ci este geloasa dupa mai mult din timpul tau? Nu te necaji de plangerile ei; ea te iubeste, nu se poarta necugetat - mustrarile vin din afectiunea adanca pe care ti-o poarta, si din teama. Da, ii este teama ca ii va fi furat patul conjugal, ca altcineva o va lipsi de cea mai mare binecuvantare, ca altcineva i-l va lua pe cel ce ii este cap. O femeie nu ar trebui sa-si cicaleasca niciodata barbatul....blabla "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Nu am succes cu vorba buna [:D]...asa ca incep diferit. Dai in Guestus dai in zicerile lui Sfintului Ioan Gura de aur. "Si daca iti inchini ziua lucrului si prietenilor, si seara femeii; dar ea tot nu este multumita, ci este geloasa dupa mai mult din timpul tau? Nu te necaji de plangerile ei; ea te iubeste, nu se poarta necugetat - mustrarile vin din afectiunea adanca pe care ti-o poarta, si din teama. Da, ii este teama ca ii va fi furat patul conjugal, ca altcineva o va lipsi de cea mai mare binecuvantare, ca altcineva i-l va lua pe cel ce ii este cap. O femeie nu ar trebui sa-si cicaleasca niciodata barbatul....blabla "
[bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Nu am succes cu vorba buna [:D]...asa ca incep diferit. Dai in Guestus dai in zicerile lui Sfintului Ioan Gura de aur. "Si daca iti inchini ziua lucrului si prietenilor, si seara femeii; dar ea tot nu este multumita, ci este geloasa dupa mai mult din timpul tau? Nu te necaji de plangerile ei; ea te iubeste, nu se poarta necugetat - mustrarile vin din afectiunea adanca pe care ti-o poarta, si din teama. Da, ii este teama ca ii va fi furat patul conjugal, ca altcineva o va lipsi de cea mai mare binecuvantare, ca altcineva i-l va lua pe cel ce ii este cap. O femeie nu ar trebui sa-si cicaleasca niciodata barbatul....blabla "
Astea-s reguli de dinainte de potop [:D] cand masculul aducea acasa ciozvarta pentru tocanita. Azi ne procuram singure tacâmurile si adidashii, ne facem tocanita si la nevoie schimbam si patul [:D] Ne emanciparam, cher monsieur! :) Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus,ca intotdeauna![cool] [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa o casnicie e in primul rand institutia in care te simti natural si esti iubit pentru ce esti tu, nu pentru ce ai putea fi. La fel iubesti pentru ce e el/ea in mod natural nu pentru ce ar putea deveni. Eu nu vreau sa vina vremea cand ma simt obosita sa fiu altcineva doar pentru a ma iubi sotul, de aceea cred ca am reusit sa-i arat de la inceput la ce se inhama. In acelasi timp trebuie respect, ingredientul principal intr-o casnicie. Prin respect inteleg ca dupa 5 zile de treziri din 3 in trei ore sa hranesc pruncul in weekend se trezeste si el doua nopti pentru a ma lasa sa ma odihnesc. Prin respect inteleg ca daca eu gatesc sotul pune mana si aspira si el repede. Nu din obligatie ci din respect si iubire. Prin respect mai inteleg ca daca e fotbal la tv imi iau odraslele si ma car sa poata vedea si el un meci linistit. Si tot din respect el nu gaseste un meci la TV in fiecare seara. Normal ca el ar prefera o bere rece si un meci in fiecare seara, la fel cum as prefera si eu o manichiura, un coafor si un masaj profesional in fiecare seara. Insa cand ne-am luat stiam e urmeaza si am hotarat ca putem renunta din cand in cand la mici placeri doar pentru a fi impreuna. Iar momentul meu preferat al zilei e seara dupa ora 8-9 cand am facut un pact si culcam copiii, apoi e timpul nostru o ora, doua,trei, timp in care ne aducem aminte ca noi suntem un cuplu mai presus de nimicurile vietii, un cuplu puternic si fericit. Cam asa luptam noi amandoi la caruta comuna. Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai enervez lumea putin asa ca intreb si yo...ce e asa importanta manechiura si pedichiura ? Doar sa te auda colega de birou ca ai facut o rezervare la salon....ca sexul opus cred ca nu da nici 2 bani pe unghiile de la picioare si pe ce rimel folosesti. Bine..sa nu zgirii parchetul....da acasa nu merge sa te aranjezi ? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Sa mai enervez lumea putin asa ca intreb si yo...ce e asa importanta manechiura si pedichiura ? Doar sa te auda colega de birou ca ai facut o rezervare la salon....ca sexul opus cred ca nu da nici 2 bani pe unghiile de la picioare si pe ce rimel folosesti. Bine..sa nu zgirii parchetul....da acasa nu merge sa te aranjezi ? [:D]
Guestus.....chiar traiesti in lumea de dinainte de potop.[xx(] Edit : Referitor la manechiura si pedichiura ... preferi sa fi zagariat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus intrebarea e pertinenta si desi crezi ca tu nu dai doi bani pe manichiura si pedichiura iti garantez ca lipsa ei se va face observata. In plus este vorba de relaxare, e placut sa mergi acolo, sa te deconectezi si sa aiba grija cineva de tine. [;)] Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...