Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum lupta un barbat sa-si mentina casnicia?


Recommended Posts

Asteptam ca d-nul Guestus sa vina la acest subiect cu sfaturi de genul : "Fa-ti timp pentru conversatii din care sa afli ceea ce a facut partenera ta in ultima vreme. Exprima-ti des afectiunea, aprecierea si admiratia pentru partenera ta. Confirma interesele partenerei, chiar si in momentele mai putin importante. Evita: criticismul, dispretul, defensiva (ea urmeaza criticismului si dispretului), si baricadei (apare cand unul dintre parteneri se inchide definitiv si refuza sa mai raspunda)." Se pare ca m-am inselat....[bang] Guestus, daca nu te superi, cand ai oferit ultima data flori sotiei tale? [detectiv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Da, asul de cupa. Are dreptate Guestus, normal ca exista barbati pentru care nu conteaza pedichiura femeii, asa cum exista si femei pe care nu le deranjeaza ca el poarta lunga unghia mica de la mana stanga.
da...hai sa facem un sondaj...citi dintre domni se uita la gene...la unghiile de la picioare...la ruj.... poate iar deviati subiectul aiurea.....nu vorbesc de cazuri gen sprincenele lu Albulescu sau unghii negre. si cind mai auzi pe la TV...."orice femeie trebuie sa aiba un rimel in geanta" [:D]
ei,na..te pomenesti ca atunci cand vezi o femeie cocheta, ,cauti in sacosa sa vezi daca n-ai uitat "pitrinjalul" in piata. Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Luna1
Guestus intrebarea e pertinenta si desi crezi ca tu nu dai doi bani pe manichiura si pedichiura iti garantez ca lipsa ei se va face observata. Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)
Cred ca mai degraba de femei, ca noi ne uitam la asorteuri, manichiuri si coafuri. Aici i-as da dreptate lui Guestus, nu cred ca pe majoritatea barbatilor (cel putin cei pe care-i stiu eu) ii intereseaza chestiile 'marunte'. Observa si ei 10 kg in plus, dar culoarea parului, a ochilor, o rochie noua... mai putin. Pe mine nu ma deranjeaza drept sa spun, nici eu nu ma omor dupa clasamentul zilei in Divizia A sau dupa FIFA 2008 :). Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand a disparut Elodia toata lumea il intreba pe sot acelasi lucru "cum era imbracata in dimineata disparitiei sotia" si toti surprinsi ca bietu om nu stia. Si mi-am verificat si io sotu cum am fost imbracata cu o zi inainte (inclusiv la birou suntem impreuna). S-a uitat gales la mine si mi-a raspuns "elegant". Cum sa nu-l iubesc? Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellej complet de acord insa doua lucruri de specificat: 1) eu pomeneam de relaxarea mea si tratatie cu o manichiura si deci nu are nicio legatura cu sotul, ca femeie trebuie sa stii sa te respecti mai intai tu ca apoi sa ceri de la sotul tau, deci sincer nu vad de ce trebuie sa nu-mi mai fac eu manichiura ca nu observa el. 2) sunt multe lucruri care ei nu le observa, o manichiura, o pedichura, o rochie noua, machiajul insa iti garantez ca lipsa lor se face simtita. Niciun barbat nu stie ce rimel iti face genele mai lungi insa lipsa lui ti le face clar scurte.[:D] Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Am prins teren acum [:D]...voi chiar credeti ca genele alea date cu rimel negru ...care de multe ori se unesc si stau cish....sint sexy? primul gind este ..."cum naiba se poate curata de porcaria aia seara"
Cumpara-i sotiei un rimel de calitate si nu se vor mai lipi genele. Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...