Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Clara, tot n-am inteles de ce topicul deschis de tine se numea "stii de ce te-a parasit sotul tau?" O parte din DOAMNELE care ti-au raspuns ,cu siguranta au stiut de ce si ptr cine sotul sau ex-sotul a dat bir cu fugitii. De fapt, CUI pui tu intrebare asta?Ca eu asta nu pricep si pace.Nu ai vorbit la modul general despre o situatie sau alta ci ai expus o situatie de viata -A TA! Dincolo de asta.. fostul sot al "tarancii inculte" ti-e doar iubit... de ce nu sot?! Urmatoarea vei fi tu?!Astept topicul "stii de ce te-a parasit iubitul tau?". Dumnezeu intarzie,dar NU UITA! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
1. la intrebarea mea n-a raspuns nimeni, case cosed. de cele mai multe ori, e mai simplu sa dictuti un subiect general prin puterea exemplificarii, decat prin teorii care oricum nu servesc nimanui de aici. 2. pentru ca in orasele mari nu e usor sa gasesti sali libere de pe o zi pe alta si fiecare nunta necesita o perioada de organizare, mai ales daca ai visat de mica sa fie ca din povesti. te astept in decembrie la cununia civila, daca doresti sa ne cunosti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Clara30, mie mi se pare ca esti o femeie foaaaaarte slaba si frustrata, sincer...imi cer scuze pentru alte amante "demne", daca exista, ca o spun. Asta pentru ca ai nevoie de confirmari ca esti in stare sa faci un barbat sa stea langa tine, ca esti mai buna decat fosta sotie, confirmari pe care ti le aduci singura aruncand cu noroi in cealalta femeie, cand ar trebui sa taci si sa iti vezi de viata ta, asa cum e...o cunosti atat de bine, cumva, de zici ca e inculta sau cum o fi ea...???...nu ai pic de respect pentru oameni, implicit nici pentru tine. Ii cunosti copiii si stii cat de destepti sau frumosi sau educati sunt??? Si chiar de i-ai cunoaste, tu ar trebui sa fii ultima care sa ii judece. Un copil e sfant, cum poti tu sa jignesti un copil si sa gandesti rau despre el??? Chiar nu ai pic de rusine??? Iar barbatul de langa tine mi se pare departe de a fi un om bun, perfect...cum de poate vorbi de rau o familie care i-a fost alaturi si care l-a iubit?? E un nimeni! Nu sunt eu genul care sa judec oamenii si ce fac ei, departe de a fi eu perfecta, insa tu ceri sa fii judecata...si nici nu m-as fi bagat in discutie daca nu te legai de copii...jenant, foarte urat din partea ta!!! Sa ai parte numai de bine! Lora, mami de Iustina
Multumesc de urari, Lora. Un copil e o fiinta umana, nevinovata de altfel, dar nu e sfant decat daca e pruncul Iisus. Un copil nevinovat de azi, daca nu este educat de familie, iar mai apoi de societate, maine poate fi hotul si violatorul care sa te nenoroceasca tocmai pe tine, sau amanta care sa-ti ia sotul chiar tie. In general, zic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Clara, de data asta chiar nu m-am adresat tie, ci lui Rufus, referitor la o afirmatie a lui - presupun ca el si-ar da seama despre ce e vorba. Ti s-a inchis subiectul, ai intrat la altul, care nu avea nicio legatura cu tine (doar o tii una si buna ca nu ai fost amanta!) si tot iti continui lupta pentru a-ti dovedi superioritatea. Concluzia: Te rog dispretuieste-ma linistita etc. 1. daca vorbesti de mine, in mod public, eu consider ca mi te adresezi indirect. deci iti raspund. 2. cand topicul "meu" s-a inchis, eu mi-am cerut scuze ca postez un ultim comentariu aici... dar, daca voi continuati sa-mi puneti intrebari, voi continua si eu sa raspund. solutia? ignorati-ma total. O voi face si eu. 3. eu dispretuiesc o singura femeie: fosta sotie a iubitului meu, situatia fiind de perfecta reciprocitate (din fericire pentru toata lumea, ea inca nu e "c***a").o "cunosc" mai bine decat voi, ca sa-mi permit sa fac acest lucru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Clara30, mie mi se pare ca esti o femeie foaaaaarte slaba si frustrata, sincer...imi cer scuze pentru alte amante "demne", daca exista, ca o spun. Asta pentru ca ai nevoie de confirmari ca esti in stare sa faci un barbat sa stea langa tine, ca esti mai buna decat fosta sotie, confirmari pe care ti le aduci singura aruncand cu noroi in cealalta femeie, cand ar trebui sa taci si sa iti vezi de viata ta, asa cum e...o cunosti atat de bine, cumva, de zici ca e inculta sau cum o fi ea...???...nu ai pic de respect pentru oameni, implicit nici pentru tine. Ii cunosti copiii si stii cat de destepti sau frumosi sau educati sunt??? Si chiar de i-ai cunoaste, tu ar trebui sa fii ultima care sa ii judece. Un copil e sfant, cum poti tu sa jignesti un copil si sa gandesti rau despre el??? Chiar nu ai pic de rusine??? Iar barbatul de langa tine mi se pare departe de a fi un om bun, perfect...cum de poate vorbi de rau o familie care i-a fost alaturi si care l-a iubit?? E un nimeni! Nu sunt eu genul care sa judec oamenii si ce fac ei, departe de a fi eu perfecta, insa tu ceri sa fii judecata...si nici nu m-as fi bagat in discutie daca nu te legai de copii...jenant, foarte urat din partea ta!!! Sa ai parte numai de bine! Lora, mami de Iustina
Multumesc de urari, Lora. Un copil e o fiinta umana, nevinovata de altfel, dar nu e sfant decat daca e pruncul Iisus. Un copil nevinovat de azi, daca nu este educat de familie, iar mai apoi de societate, maine poate fi hotul si violatorul care sa te nenoroceasca tocmai pe tine, sau amanta care sa-ti ia sotul chiar tie. In general, zic.
Hm..imi asum riscul... Sa inteleg ca eu daca am crescut la tara pana in clasa a V-a sunt needucata??? Sau tu, ca esti amanta cuiva, sau ai fost, in fine, esti needucata?? Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui zepellina
Citat:
citat din mesajul lui Clara30 se intampla cand un barbat este mai interesat de atractia intelectuala decat de cea sexuala... eu ma bucur ca am langa mine un barbat caruia inca nu i-au coborat toti neuronii in pantaloni. Mai ales ca, odata ajunsi impreuna, am descoperit impreuna si calea catre orgasmele cosmice ale adellei... ca, deh, unii au parte de mai mult, altii de mai putin.
Imi mentin aceeasi parere postata prima oara. Viata iti va da raspunsurile. Acum nu crezi, dar ceva e ...putred. La tine. Simti nevoia sa arunci cu niste chestii care nu cred ca ti se par corecte nici tie, dar ai vrea sa te convingi. Parca ai vrea sa fie sotia cat mai idioata, copiii nu stiu cum. Daca era asa perfect nu iti puneai atatea probleme. Daca tu te simteai extraordinar nu stateai aici sa te convingi pe tine ca e ok cum faci. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
zeppellina, ce pot sa-ti spun decat ca omul cat traieste invata, descopera, cerceteaza si se transforma... poate imi plaec doar sa-mi pun cenusa in cap! :)
:) este ok, fiecare are dreptul sa isi puna cenusa in cap daca asta vrea. Eu sper ca atunci cand te inneci cu aceasta cenusa sa ai curajul sa deschizi un topic despre....cenusa. Bafta "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Clara,asistent social castiga muuuuult....hm...sa facem un calcul:salar de baza 880 -impozabil adica 650 ..cam pe aici.20 % spor ptr studii superioare, si eventual salar de merit -pe 1 an- 40 % din salar de baza ptr functie de executie si 20 % ptr functie de conducere.Impozabil.La Protectia Copilului- ca banuiesc ca acolo e asistent soc.- nu cred ca se dau bonuri de masa sau bani ptr haine. Vechime -4-5 ani,deci max 50 lei , are peste 27 ani se iau banii ptr celibat -cine e bugetar si n-are copii,stie- so... o doamna contabila sa ne spuna cat e salarul acestei "superioare" doamne?!Ca eu una asa..mai "taranca' si cu "barbatul pe care-l merit" nu prea ma duce capu' la calcule . Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
gabriela, cum am mai spus, dar si pentru linistea ta sufleteasca, nu mai practic asistenta sociala tocmai din cauza salarizarii de nimic. intrucat te roade curiozitatea, deoarece am mai facut o facultate (de matematica) si am avut alternativa unui job intr-un domeniu adiacent, am ales sa schimb macazul pentru un salariu care sa ma ajute, la acea vreme, sa sustin singura un credit ipotecar. "fitele" mele, de altfel, se duc pe un credit si un lesing de masina, pe care pot sa le achit fara alt ajutor. chiar daca fiecare meserie isi are onoarea ei si nu e nimic rusinos nici in a sta acasa pentru a-ti creste copiii (si eu voi face asta, pe banii mei sper mai mult decat pe cei de la stat), totusi eu am avut dorinta sa pot trage "foloase materiale" din pregatirea anilor de studiu, cata vreme pot face asta. nu sunt carierista, insa prefer sa muncesc pentru confort si viitor, decat pentru butelie si achitarea cheltuielilor la bloc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Clara30, mie mi se pare ca esti o femeie foaaaaarte slaba si frustrata, sincer...imi cer scuze pentru alte amante "demne", daca exista, ca o spun. Asta pentru ca ai nevoie de confirmari ca esti in stare sa faci un barbat sa stea langa tine, ca esti mai buna decat fosta sotie, confirmari pe care ti le aduci singura aruncand cu noroi in cealalta femeie, cand ar trebui sa taci si sa iti vezi de viata ta, asa cum e...o cunosti atat de bine, cumva, de zici ca e inculta sau cum o fi ea...???...nu ai pic de respect pentru oameni, implicit nici pentru tine. Ii cunosti copiii si stii cat de destepti sau frumosi sau educati sunt??? Si chiar de i-ai cunoaste, tu ar trebui sa fii ultima care sa ii judece. Un copil e sfant, cum poti tu sa jignesti un copil si sa gandesti rau despre el??? Chiar nu ai pic de rusine??? Iar barbatul de langa tine mi se pare departe de a fi un om bun, perfect...cum de poate vorbi de rau o familie care i-a fost alaturi si care l-a iubit?? E un nimeni! Nu sunt eu genul care sa judec oamenii si ce fac ei, departe de a fi eu perfecta, insa tu ceri sa fii judecata...si nici nu m-as fi bagat in discutie daca nu te legai de copii...jenant, foarte urat din partea ta!!! Sa ai parte numai de bine! Lora, mami de Iustina
Multumesc de urari, Lora. Un copil e o fiinta umana, nevinovata de altfel, dar nu e sfant decat daca e pruncul Iisus. Un copil nevinovat de azi, daca nu este educat de familie, iar mai apoi de societate, maine poate fi hotul si violatorul care sa te nenoroceasca tocmai pe tine, sau amanta care sa-ti ia sotul chiar tie. In general, zic.
Hm..imi asum riscul... Sa inteleg ca eu daca am crescut la tara pana in clasa a V-a sunt needucata??? Sau tu, ca esti amanta cuiva, sau ai fost, in fine, esti needucata?? Lora, mami de Iustina
Nu, Lora, esti educata in masura in care te-au educat parintii tai, apoi scoala, societatea etc. Plus masura in care ai avut capacitatea de a te autoeduca. Nu are legatura cu faptul ca ai crescut la tara, ci de faptul ca ai avut sansa ca un dascal bun sa-ti deschida curiozitatea spre educatie si cunostere, ca familia sa te ajute sa constientizezi rolul educatiei (nu neapart didactice), probabil sa te ajute la lectii etc. Nu toti parintii sau bunicii fac asta. DAca ar face-o toti, am simti diferenta. Exact de aceea am tot explicat anterior ca afirmatiile mele erau cu privire la un caz complet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara ... Clara ...Clara Fetelor eu chiar sunt geloasa pe atentia ce i se acorda acestei femei! Incerc de ani de zile sa inventez un topic caruia atata lume sa ii acorde atentie,,,, Daca ne mai 'incita' mult chiar ne vom mobiliza sa i cumparam un cadou cu ocazia casatoriei! Si poate una din noi ii va nasi copilashi aia cu IQ mare si super stilati pe care ea ii va aduce pe lume...fara durere, fara sa fie ciufulit; copii care vor plange la ore fixe astfel incat ea cu Iuby sa poate sa si bea cafeaua in liniste; etc etc (a se citi alte scenarii de film cu copii ideali care se culca la ore fixe, ce nu fac dezordine in casa, care sunt educati la pension , nu se murdaresc, au doar replici inteligente samd). Eu una nu am nimic cu Clara... ea este intr o etapa a vietii in care cauta confirmari; in care este fericita si ii este teama de ce vede in spatele lui Iuby -copii vruti si nevruti, tarani, viitori violatori, raufacatori). Eu sincer tot ce astept de la ea este doar un lucru SCUZE. Pentru felul in care a vb in primul mesaj despre copii si fosta sotie; SCUZE pentru 'vorbele de bine' adresate noua. Ea saraca acum,m chiar daca ar vrea sa dea inapoi nu ar putea ..de frica sa nu para falsa.... Clara ... fi cu ochii pe Iuby... problema ta poate fi EL nu NOI. pe noi poti sa ne placi sau nu dar daca te potcovesti cu el s ar putea sa ai mari probleme in viitor... Apropos unul fara probleme nu ai gasit??? Eu cred ca puteai sa ai pe cineva mai bun... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zepellina
Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui zepellina
Citat:
citat din mesajul lui Clara30 se intampla cand un barbat este mai interesat de atractia intelectuala decat de cea sexuala... eu ma bucur ca am langa mine un barbat caruia inca nu i-au coborat toti neuronii in pantaloni. Mai ales ca, odata ajunsi impreuna, am descoperit impreuna si calea catre orgasmele cosmice ale adellei... ca, deh, unii au parte de mai mult, altii de mai putin.
Imi mentin aceeasi parere postata prima oara. Viata iti va da raspunsurile. Acum nu crezi, dar ceva e ...putred. La tine. Simti nevoia sa arunci cu niste chestii care nu cred ca ti se par corecte nici tie, dar ai vrea sa te convingi. Parca ai vrea sa fie sotia cat mai idioata, copiii nu stiu cum. Daca era asa perfect nu iti puneai atatea probleme. Daca tu te simteai extraordinar nu stateai aici sa te convingi pe tine ca e ok cum faci. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
zeppellina, ce pot sa-ti spun decat ca omul cat traieste invata, descopera, cerceteaza si se transforma... poate imi plaec doar sa-mi pun cenusa in cap! :)
:) este ok, fiecare are dreptul sa isi puna cenusa in cap daca asta vrea. Eu sper ca atunci cand te inneci cu aceasta cenusa sa ai curajul sa deschizi un topic despre....cenusa. Bafta "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
cu siguranta voi face asta pentru tine, mai ales stiind ca vei fi mereu aici sa ma combati. p.s. foarte frumos motto-ul tau, subscriu cu totul la el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adi_dalma
Clara ... Clara ...Clara Fetelor eu chiar sunt geloasa pe atentia ce i se acorda acestei femei! Incerc de ani de zile sa inventez un topic caruia atata lume sa ii acorde atentie,,,, Daca ne mai 'incita' mult chiar ne vom mobiliza sa i cumparam un cadou cu ocazia casatoriei! Si poate una din noi ii va nasi copilashi aia cu IQ mare si super stilati pe care ea ii va aduce pe lume...fara durere, fara sa fie ciufulit; copii care vor plange la ore fixe astfel incat ea cu Iuby sa poate sa si bea cafeaua in liniste; etc etc (a se citi alte scenarii de film cu copii ideali care se culca la ore fixe, ce nu fac dezordine in casa, care sunt educati la pension , nu se murdaresc, au doar replici inteligente samd). Eu una nu am nimic cu Clara... ea este intr o etapa a vietii in care cauta confirmari; in care este fericita si ii este teama de ce vede in spatele lui Iuby -copii vruti si nevruti, tarani, viitori violatori, raufacatori). Eu sincer tot ce astept de la ea este doar un lucru SCUZE. Pentru felul in care a vb in primul mesaj despre copii si fosta sotie; SCUZE pentru 'vorbele de bine' adresate noua. Ea saraca acum,m chiar daca ar vrea sa dea inapoi nu ar putea ..de frica sa nu para falsa.... Clara ... fi cu ochii pe Iuby... problema ta poate fi EL nu NOI. pe noi poti sa ne placi sau nu dar daca te potcovesti cu el s ar putea sa ai mari probleme in viitor... Apropos unul fara probleme nu ai gasit??? Eu cred ca puteai sa ai pe cineva mai bun... ag
adi-dalma, scuzele, desi le-am mai exprimat anterior, nu ma costa nimic: SCUZE pentru tonul vehement al primului post (care a avut un rol voit-instigator), scuze in primul rand pentru ofensa adusa "taranilor", scuze pentru cuvintele grele aruncate persoanelor care mi s-au adresat civilizat. imi cer scuze si pentru aerul constant de superioritate pe care ma acuzati ca il vantur pe aici, acesta e intradevar felul meu de a fi, format din felul in care am inteles sa-mi traiesc si sa-mi construiesc viata pana acum, prin propriile puteri. si mai ales SCUZE pentru ca, facand referire la doi copiii anume, v-am jignit pe toate cele care sunteti mame si va iubiti copiii mai mult decat as putea eu sa-i iubesc pe cei care nu sunt ai mei. nu-mi cer scuze pentru ca iubesc un om cu care, pana acum, sunt pe deplin fericita, nu-mi cer scuze pentru trecutul lui si alegerea pe care el a facut-o in viata, nici pentru ca nu aprob maniera in care "mi s-a spus" ca fosta sotie se ocupa de copiii lor, cu atat mai putin nu-mi cer scuze pentru ca privesc viata intr-un mod pozitiv si am incredere in omul de langa mine si in sansa noastra la fericire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...