Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

Adidalma, nu cred ca vom auzi vreodata scuze, nici nu cred ca avem nevoie de asa ceva acum. Din punctul lor de vedere situatia e clara: si-au gasit vinovatii pe umerii carora sa arunce gunoiul. Indiferent ca e o femeie, niste copii nevinovati; bine ca exista acei cineva care sa poarte vina trecutului. Eu tot mai sper ca tatal ala, asa cum e el, sa aiba constiinta si ceva ratiune. E frumos sa traiesti cu pasiune, sa iubesti, dar e pacat sa-ti bati joc de niste copii nevinovati. Mai ales cand ai putea face sa fie bine pe ambele planuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Adidalma, nu cred ca vom auzi vreodata scuze, nici nu cred ca avem nevoie de asa ceva acum. Din punctul lor de vedere situatia e clara: si-au gasit vinovatii pe umerii carora sa arunce gunoiul. Indiferent ca e o femeie, niste copii nevinovati; bine ca exista acei cineva care sa poarte vina trecutului. Eu tot mai sper ca tatal ala, asa cum e el, sa aiba constiinta si ceva ratiune. E frumos sa traiesti cu pasiune, sa iubesti, dar e pacat sa-ti bati joc de niste copii nevinovati. Mai ales cand ai putea face sa fie bine pe ambele planuri.
Pai daca nu existau ei, nu exista nici un trecut, deci implicit nici o vina... si atunci despre ce-am mai fi discutat noi aici?! :) Observ ca, din punctul tau de vedere, iubirea si pasiunea exclud total constiinta si ratiunea... ceea ce mi se pare, daca e corect (cel putin in cazul nostru) o mare dilema existentiala: la ce se rezuma, de fapt, sensul vietii unui om: la pariune, sau la ratiune? (nu te obosi sa-mi dai un raspuns, fiecare stim deja cum am ales... iti amintesc insa ca D-zeu a propovaduit in primul rand Dragostea).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa acuzi fosta sotie ca nu sunt educati copiii...dar tu, ca tata, ce faci pentru ei??? Fugi la n-spe km departare???? Nu conteaza ca parintii raman sau nu impreuna, conteaza sa se ocupe impreuna de educatia copiilor..si asta e datoria lui de tata, iar daca nu o face, nu poate fi numit tata. Ma intreb daca ar citi acest topic care i-ar fi parerea??? Ce raspunsuri ar da??? Revenind la topicul deschis de Fomalhauti, NU, SA NU-I CREDETI daca terfelesc numele fostei sau actualei sotii si, mai ales, al copiilor...eu, una, consider ca o femeie care e pe punctul de a deveni amanta cuiva care isi vorbeste de rau familia ar trebui sa fuga de el cat mai departe...una e sa spui ca nu-ti merge bine casnicia sau nu te simti bine alaturi de pers. de langa tine si alta e sa continui vorbind-o de rau...mi se pare f. urat si de prost gust...e valabil si invers, cand sotia isi vorbeste sotul de rau...eu, una, nu-i gasesc justificare. Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Clara, tot n-am inteles de ce topicul deschis de tine se numea "stii de ce te-a parasit sotul tau?" O parte din DOAMNELE care ti-au raspuns ,cu siguranta au stiut de ce si ptr cine sotul sau ex-sotul a dat bir cu fugitii. De fapt, CUI pui tu intrebare asta?Ca eu asta nu pricep si pace.Nu ai vorbit la modul general despre o situatie sau alta ci ai expus o situatie de viata -A TA! Dincolo de asta.. fostul sot al "tarancii inculte" ti-e doar iubit... de ce nu sot?! Urmatoarea vei fi tu?!Astept topicul "stii de ce te-a parasit iubitul tau?". Dumnezeu intarzie,dar NU UITA! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
1. la intrebarea mea n-a raspuns nimeni, case cosed. de cele mai multe ori, e mai simplu sa dictuti un subiect general prin puterea exemplificarii, decat prin teorii care oricum nu servesc nimanui de aici. 2. pentru ca in orasele mari nu e usor sa gasesti sali libere de pe o zi pe alta si fiecare nunta necesita o perioada de organizare, mai ales daca ai visat de mica sa fie ca din povesti. te astept in decembrie la cununia civila, daca doresti sa ne cunosti.
Vai,cum sa -ti umbresc eu minunatie de nunta sau cununie civila... eu,biata taranca venita din Vaslui ,cu un salar vai mama lui, mirosind a Spray Farmec 16 ?Da' se poa'?! Eu ma duc la nunta alora de teapa mea...[:D].Noi,bietii functionari publici nu putem "onora" mirii cu un plic subtire... Tu,ca asistent social ...ehe... da chiar, iti ramane de vata pe batz?! ps- Si iubi tot de prin Moldova e plecat..parc-asa spuneai... Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai,clara,daca iti incepi "viata" cu atata dispret vis-a-vis de fosta iti spun ca nu e bine... vad ca mie nu mi-ai raspun,ceea ce ma face sa cred ca ai prea multa ranchiuna(ura,dispret,etc) pt niste oameni care practic nu ti-au facut nimic!nici nu astept raspuns,parol![:D] ia sa fi fost tu sotia si sa fi avut doi copii tarani ...sa vezi cum ar fi fost situatia...da' nu e timpul pierdut la cum te comporti si cum te manifesti aici[alcool] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, daca el considera ca fosta sotie nu-si educa bine copiii chiar poate sa faca ceva - sa o cheme in instanta si sa ceara ca un judecator impartial sa constate asta, poate cere custodia copiilor pentru a-i educa el mai bine, chiar poate sa faca ceva...sau macar sa incerce...totusi, sunt copii lui, nu??? Poate cere ca vacantele sa si le petreaca la el, daca vrea cu adevarat, poate face ceva. Poate greseste undeva si fosta sotie, eu nu am de unde sti, dar asta e ceva intre ei, tu ar trebui sa-i deschizi lui ochii sa faca el ceva pentru viitorul copiilor lui. Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara ! Dilema pasiune versus ratiune este cea care mi a marcat cumva copilaria (fericita sic)! Tata si cu unchiul meu (favorit) au avut un pariu (pe viata , nici acum nu stim castigatorul))). Tata mereu a spus ca fara pasiune nu poti face nimic! Unchiul meu sustine ca fara filtrul gandirii nu poti face nimic! Clara din moment ce voi ati fost iubiti virtuali atata vreme ma intreb ce v a unit de fapt! Pasiunea? Atractia fizica? Ratiunea? Daca esti in faza 'OARBA" deschide ochii bine de tot ! Vorba cuiva mai sus: daca se intampla ceva cu nebuna de nevasta si va trebui sa i cresti tu copii???Daca Iuby, cu sufletul lui curat va fi bantuit de remuscari? Urh ce viata complicata au unii! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor subiectul decshi de Clara (care continua in mod abuziv aici) imi evoca un subiect mai vechi Pretul platit de femei. era un topic cas u kinder cu surprize ...parea ceva dar inauntru altceva... S a demostrat ca e un loc de dat cu capul... Pana la urma subiectul a murit in mod natural... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Gabriela, nu ti-o lua in cap! Clara te-a invitat la cununia civila, nicidecum la masa-ca-in-povesti.... Da, eu zic asa, daca ne invita pe toate, hai sa mergem. Sa vedem intelectualul de pe Internet si intelectuala lui superioara.....
aaaaaaaaaaaaa,[bang][bang][bang][bang],mda,vezi daca nu inteleg?!Adica tre' sa ma duc acolo unde se dau fursecuri de la patrujopt si ei spun "DA" si noi dam cadouri?!Da' oare bonuri de masa ne primeste?! Of,cum mi-ai stricat tot visul! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...