Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da' voi va faceti planuri de mers la cununie/nunta? Hm... Clara pe mine m-a invitat[:D]..da nu mi-a zis ... vin cu... "ala pe care-l am" sau singura?!Ca daca -i pe asa ...io dau locul meu lui Folmahauti.. sa se laude si ea cu "ochincile "alea noi ... fracul lu' barbat-meu i-l dau sotului Catalinei...ca e fara numar[:D]-fracul,bre-fracul si drept "multumire" imi trimiteti poze cu iubi si fursecuri de la patrujopt. Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ricea
nu stiu parerea mea e ca inca ti/e frica de ea.ti/e frica ca intr/o zi se va intoarce la ea. nu te condamn pentruca vorba sa nu spui niciodata,niciodata nimeni nu/si doreste sa fie amanta,o vecina iubea un barbat insurat,si o vedeam cum plange dupa el.il astepta cu masa pusa si facea orice pentru el si stia si faptul ca nu isi va lasa nevasta. il iubea multtt,si ele au suflet a jignit si/a cerut scuze dar ati sarit pe ea si mai faceti si mistouri mai bine ziceti doamne fereste ca nu stiti ce va rezerva viitorul si mie la fel teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU
Da si eu ma rog in fiecare secunda sa mi tina Dzeu mintea intreaga si sa ma fereasca de situatii de genul acesta. Am mai scris si in alte parti acest lucru. Problema noastra cu ea nu o reprezinta faptul ca are un iubit care a fost casatorit ci ca a facut un sport (ca tot e perioada JO) din a jigni copii, foste /actuale neveste samd. Eu una o compatimesc...daca era altfel poate gasea si ceva prietene pe aici...au fost fete care au cautat solotii si chiar au fost privite cu simpatie... nimeni nu e condamnat o data insurat sa ramana singur! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ricea
si/a cerut scuze in felul ei dar stiti care ii chestia ? cum auziti de amante.... cum le taiati craca de sub picioare teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora
Unele dintre noi n-am inteles felul ei de a cere scuze... Sau poate numai eu... Da' totusi,unde erau scuzele.acolo unde ura copiii lui iubi sau unde mama copiilor e taranca inculta si proasta?Ca ,iaca,eu-s mai bleguta asa ,si n-am inteles ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia care sa poarte vina trecutului. Eu tot mai sper ca tatal ala, asa cum e el, sa aiba constiinta si ceva ratiune. E frumos sa traiesti cu pasiune, sa iubesti, dar e pacat sa-ti bati joc de niste copii nevinovati. Mai ales cand ai putea face sa fie bine pe ambele planuri.
Observ ca, din punctul tau de vedere, iubirea si pasiunea exclud total constiinta si ratiunea... ceea ce mi se pare, daca e corect (cel putin in cazul nostru) o mare dilema existentiala: la ce se rezuma, de fapt, sensul vietii unui om: la pariune, sau la ratiune? (nu te obosi sa-mi dai un raspuns, fiecare stim deja cum am ales... iti amintesc insa ca D-zeu a propovaduit in primul rand Dragostea).
E cam aiurea sa postezi tocmai tu despre ce a propavaduit Dumnezeu intr-un subiect cu amante, copii abandonati, divorturi etc. Nu, iubirea si ratiunea nu se exclud neaparat, nu au legatura una cu alta, pot exista amandoua sau pot lipsi amandoua in acelasi timp. Ma gandeam daca tatal respectiv nu-si iubeste copiii (ca nu prea cred ca se poate spune ca si-i iubeste, dupa cum a hotarat sa-i abandoneze asa), ma gandeam ca macar ratiunea ar putea sa-l ajute. In fine. Eu chiar va doresc (si vorbesc serios) sa fiti fericiti, intrucat raul facut in trecut nu se mai poate repara. Poate n-ai sa ma crezi cand am sa zic ca sunt de acord ca fiecare om are dreptul lui la fericire si la a-si reface viata, dar conteaza foarte mult si cum o face. Ah, e atat de usor sa impaci si capra si varza, in loc sa te cufunzi in acuze fara sens si in vanatoare de vinovati... Sper din tot sufletul sa gasiti o solutie in viitorul apropiat sa fiti mai aproape de copii. Sper ca viitorul tau sot sa nu uite niciodata ca undeva in lumea asta exista doua fiinte carora le este TATA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

, scuzele, desi le-am mai exprimat anterior, nu ma costa nimic: SCUZE pentru tonul vehement al primului post (care a avut un rol voit-instigator), scuze in primul rand pentru ofensa adusa "taranilor", scuze pentru cuvintele grele aruncate persoanelor care mi s-au adresat civilizat. imi cer scuze si pentru aerul constant de superioritate pe care ma acuzati ca il vantur pe aici, acesta e intradevar felul meu de a fi, format din felul in care am inteles sa-mi traiesc si sa-mi construiesc viata pana acum, prin propriile puteri. si mai ales SCUZE pentru ca, facand referire la doi copiii anume, v-am jignit pe toate cele care sunteti mame si va iubiti copiii mai mult decat as putea eu sa-i iubesc pe cei care nu sunt ai mei. teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...