Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

Revin pentru ca uitasem ceva esential: cand un copil e bolnav, are febra mare, se loveste si sangereaza, orice om normal, mai ales un tata fuge la el. Cu copilul la urgenta, cu copilul la analize, apoi o ajuta pe mama sa ii dea medicatia, pt ca unii copii o refuza si e greu sa-i convingi. Apoi vin prima zi de gradinita, de scoala, serbarile, zilele de nastere ale lui sau ale altora.... vaccinuri si reactii adverse, apendicite, accidente in tabere... nu mai zic de boli grave TU poti fii alaturi de el? SI de copiii lui? Iti dai seama ce iti asumi, atat timp cat nu-i cunosti si nu vrei sa-i cunosti si le dipretuiesti MAMA? Realizezi in ce te bagi? Merita cu siguranta? Sigur ca o MAMA se descurca, pana la urma, cu greu, cu drag, cu sacrificii, invata cum e fara tati si ajutorul lui, dar.... merita copiii aia sa-ti construiesti viitorul peste viitorul lor asa cum vrei sa o faci? Daca il iubesti cu adevarat, si ai reusit sa-l ai langa tine, gandeste-te ca.... nu esti prima si ca asa cum si-a iubit sotia si a luat-o de nevasta si i-a facut 2 copii, si s-a culcat cu ea in timp ce se lamenta cu tine pe mess, o poti pati si tu, cine inseala in halul asta.... o va mai face, eu asa cred, sincer. Poate nu la a te parasi teoretic, insa practic.... painea e la fel de amara. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

clara, ce varsta au copii sotului tau? ca am inteles ca pe cel mic l-a conceput cand vrajea cu tine pe net. Si tu o acuzi pe mama ca nu se ocupa de ei, nu le citeste povesti (asta am retinut). A ajuns deja si cel mic la varsta povestilor? asa de mult a trecut pana sa fiti si voi impreuna si sexual, nu numai intelectual? iar daca tu crezi ca acei copii sunt neglijati, nu sunt stimulati, ai spus ca esti asistent social, chiar nu poti face o ancheta sa vezi cum stau lucrurile, nu tu personal, dar un coleg,o colega.. nu neaparata sa-i ia de la mama lor, daca chiar iti pasa de ei. Nu ti-am inteles atitudinea ta fata de acei copii (cu atat ai mult cu cat esti asistent social)... ce simti tu pentru ei? iti pare rau ca sunt crescuti la tara, ca nu-i educa nimeni cum crezi tu ca ar trebuie, ii urasti ca te-au tinut departe de iubit, ai vrea sa-i ajuti tu mai mult, sau ii consideri din start sortiti esecului, niste viitori infractori pe niste copii din care cel putin 1 teoretic ar trebui sa aiba sub 2 ani? Chiar toti copii de la tara au ajuns dupa gratii? Iar cei de la oras toti cu burse in strainatate? Asa multa cultura ai tu? Nu pot sa cred ca un asistent social gandeste asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot intele un lucru si pace.Cum Dumnezeu se face ca fetisoarele astea dau numai peste barbati insurati?Cand lumea e plina de celibatari,dom'le, din aia 100 de insurati ele gasesc unu'. ps-Clara nu ne poate raspunde,momentan,i-a cazut tzeava de net[:D],ori n-a platit lumina...[:D]. Vaaai,poate a aflat iubi de "iubirea "ei cea mare ptr mama si copilasi si i-a parolat pc-ul din bios[bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:Fetele,va rog,semnati [url="http://www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html"] aici [/url] [asia][flo] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off topic,asta ca sa mai inveselim atmosfera: "Doamne, ma rog sa-mi dai intelepciune sa-mi inteleg sotul; iubire ca sa pot sa-l iert; si rabdare pentru toanele lui.Pentru ca Doamne, daca as cere putere, ma tem ca l-as bate prea tare. Amin !"[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Eu nu pot intele un lucru si pace.Cum Dumnezeu se face ca fetisoarele astea dau numai peste barbati insurati?Cand lumea e plina de celibatari,dom'le, din aia 100 de insurati ele gasesc unu'. ps-Clara nu ne poate raspunde,momentan,i-a cazut tzeava de net[:D],ori n-a platit lumina...[:D]. Vaaai,poate a aflat iubi de "iubirea "ei cea mare ptr mama si copilasi si i-a parolat pc-ul din bios[bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Dragele mele, In weekenduri de obicei nu sunt in oras, iesim la relaxare, deci n-am timp sa va raspund acum... Pe luni! p.s. Pofta mare! Si... o recomandare: http://2smartcherries.blogspot.com/2008/07/grasa-nuntita.html (in loc de desert!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Eu nu pot intele un lucru si pace.Cum Dumnezeu se face ca fetisoarele astea dau numai peste barbati insurati?Cand lumea e plina de celibatari,dom'le, din aia 100 de insurati ele gasesc unu'. ps-Clara nu ne poate raspunde,momentan,i-a cazut tzeava de net[:D],ori n-a platit lumina...[:D]. Vaaai,poate a aflat iubi de "iubirea "ei cea mare ptr mama si copilasi si i-a parolat pc-ul din bios[bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Dragele mele, In weekenduri de obicei nu sunt in oras, iesim la relaxare, deci n-am timp sa va raspund acum... Pe luni! p.s. Pofta mare! Si... o recomandare: http://2smartcherries.blogspot.com/2008/07/grasa-nuntita.html (in loc de desert!)
Ehehei , Clara , daca ti se pare inteligent articolul esti copil in ale relatiilor[:D][:-)))] POfta mare si tie[:-)))] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai nu stiu care pe care se uraste pe aici ca nu urmaresc dar blogul ala e foarte haios. Dar eu sunt fan al chestiilor care nu sunt politically correct. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "You know your god is man-made when he hates all the same people you do."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Eu nu pot intele un lucru si pace.Cum Dumnezeu se face ca fetisoarele astea dau numai peste barbati insurati?Cand lumea e plina de celibatari,dom'le, din aia 100 de insurati ele gasesc unu'. ps-Clara nu ne poate raspunde,momentan,i-a cazut tzeava de net[:D],ori n-a platit lumina...[:D]. Vaaai,poate a aflat iubi de "iubirea "ei cea mare ptr mama si copilasi si i-a parolat pc-ul din bios[bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Dragele mele, In weekenduri de obicei nu sunt in oras, iesim la relaxare, deci n-am timp sa va raspund acum... Pe luni! p.s. Pofta mare! Si... o recomandare: http://2smartcherries.blogspot.com/2008/07/grasa-nuntita.html (in loc de desert!)
Clara, draga, daca nu ti-ai dat seama pina acum, si daca nu ai citit ce ti-au spus si celelalte mamici, site-ul asta este DESPRE COPII, incluzind mamicile si taticii lor. Cauta, fata, un site PENTRU BARBATI sa iti expui talentele si serviciile prestate, si lasa-ne in pace! Ce tot vii cu subtertipuri, metafore si texte subintelese, ca si cum noi am fi proastele tale (ah, am uitat, sintem maritate si avem copii, deci, la mintea ta, intram in categoria aceea). Daca vrei prietene si cineva sa iti inteleaga aberatiile, sa fie pe aceeasi lungime scurta de unda, cauta vreun site PENTRU AMANTE. Probabil le stii deja pe toate. Si daca, in viitor, s-o gindi al meu sa ma paraseasca din cauza ca-s prea grasa, il trimit la tine, sa-l faci tu fericit. Lucky you, e american, poate-o pui si de vreun green card.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
off topic,asta ca sa mai inveselim atmosfera: "Doamne, ma rog sa-mi dai intelepciune sa-mi inteleg sotul; iubire ca sa pot sa-l iert; si rabdare pentru toanele lui.Pentru ca Doamne, daca as cere putere, ma tem ca l-as bate prea tare. Amin !"[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...