Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In nici un caz nu doream sa fiu ironica sau sa continui discutia aici. Pur si simplu n-am avut unde altundeva sa trimit ultimul meu mesaj. Eu voi continua sa citesc acest forum, pentru multitudinea de subiecte de interes general pe care le atinge. Probabil ca de acum incolo voi si participa la discutii mai des (pana acum n-am facut-o deloc, din lipsa de timp; acum am un job mai lejer, care-mi permite sa mai trag cu ochiul pe aici), sper doar sa nu fiu mereu criticata si combatuta la modul personal, doar pentru ca sutn Clara30. But enough about me... O zi buna tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clara30
sper doar sa nu fiu mereu criticata si combatuta la modul personal, doar pentru ca sutn Clara30.
[:-)))] Stai linistita, oamenii au memorie scurta si femeile si mai scurta... Daca o sa ramai pe DC (si eu cred ca o sa ramai) o sa fii aprobata si/sau combatuta si cand vei fi Clara31, Clara32, Clara[gravi], Clara&[copil], Clara[gravi]&[copil] etc. etc. [cafea]
Honi soit qui mal y pense...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii pe pace, Dc-ul e mare[:D] Go on! [url="www.marius.rdsor.ro"]Pagina familiei[/url] / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=9dxvZ8UCZag"]Video[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clara - crezi ca ai gasit cheia succesului in relatie si vii si dai lectii - crezi cu tarie ca oricine nu aplica aceasta cheie isi va pierde invariabil sotul - itit permiti sa crezi ca ai putea fi o mama mai buna ptr copiii partenerului, o denigrezi pe aceasta desi nu o cunosti - continui sa bravezi pe lucruri superficiale (sunt superficiale, crede-ma) - jignesti, jignesti, jignesti asa ca, ai dreptate. enough about you[recevere] b ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Daca am fi discutat de un baiat (pustan) macar la 14 ani as fi fost mai atent pentru ca putea fi vorba de un copil la care ar putea fi vorba de pubertate ca si etapa a dezvoltarii lui. Insa stiu cu precizie cum arata un copil de 11 ani (baiat) iesit din scoala generala deci undeva prin clasa a V-a nu nicicum vazandu-l in mintea mea nu pot sa mi-l inchipui cu vreo problema de acest gen cu ipoteze de administrare de testosteron (unde!!! in corpul unui copil de 11 ani?) ca sa ii creasca penisul? Pt ca are 4-5 cm? La 11 ani? Recunosc ca m-am revoltat. [url="www.marius.rdsor.ro"]Pagina familiei[/url] / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=9dxvZ8UCZag"]Video[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Marius , "pe vremea mea"[:D] pubertatea "lovea" pe la 13-14 ani , si era chiar normal .Acum , pubertatea apare la 11-12 ani si e chiar normal.Nu poti spune cu exactitate cand intra copilul in pubertate decat daca-l vezi dezbracat, sau daca prinzi prima polutie nocturna. Better safe than sorry , ca au fost parinti care au mers cu fata de 17 ani ca nu i-a venit ciclul , si ea avea de fapt testicule necoborate in scrotul inexistent. Nimeni nu a spus cat trebuie sa aiba un penis la 11 ani pt. ca nu stie nimeni , poate stia doctorul , ca tind sa-l cred pe el , care na , e doctor si l-a vazut pe baiat , si nu pe tine care esti tataic si barbat. In legatura cu amantele.[:D] Din nou , prejudecata ca daca e amanta precis nu este desteapta. Pai cum sa afirmi despre o persoana ca e proasta sau limitata analizand doar viata ei sentimentala sau intima? Ca Sharone Stone care e inteligenta(IQ de peste 170) n-a facut numai alegeri inspirate dpdv sentimental , dar zau ca n-am citit niciunde sa-i fi scazut IQ-ul sau sa fi avut fluctuatii. E ...copilaresc sa te incalzesti cu gandul asta , ca e proasta precis. Pai ma intreb si eu , tot in virtutatea frunzei care bate-n vant , daca amanta e proasta precis , sotia care este in eeeeexact aceeasi postura cu amanta , adica mintita , umilita , dusa cu zaharelul , inselata , cum e ? Martirismul ii ridica IQ-ul iar tupeul amantei scade IQ-ul? SI sa se inteleaga: in opinia mea un om este prost daca nu intruneste "z" lucruri, in nici un caz nu-mi permit sa fac pe cineva prost doar asa , ca nu coincide cu principiile mele , dar discutia asta deraiaza mereu in acelasi loc si chiar sunt si eu curioasa de logica asta. Dar , jos palaria , Fomalhauti , ca in sfarsit vine cineva sa aprinda beculetul pe persoana care face papusile sa vorbeasca: barbatul. (in exemplul acesta , de aici , ca in rest pers. in cauza e F sau M ). daca exista o amanta nu e vina ei , ci a barbatului. Daca exista un amant nu e vina lui , ci a femeii.Daca exista altcineva vina poate sa nu fie a Mf/F exclusiv , ci si a partenerilor de viata. Si , dupa cum foarte bine a spus si Marius , in viata nimic nu este sigur.La partea cu acest topic sunt total de acord cu el (a vorbit frumos si pe topicul Clarei de altfel) "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, ma repet: ai inceput cu stangul...ai atras foarte multa furie. Oricare din femeile care te-au citit, gandind la rece, iti vor da dreptate in unele aspecte. Ca de altfel si eu. Ai dreptate cand spui ca multe dintre noi uitam sa mai fim si altceva decat mame. Corect. DAR, e deosebit de greu sa te imparti intre copil si sotul tau si sa mai ai si timp pentru tine. Sunt convinsa ca, atunci cand vei avea si tu un bebel, vei realiza ca nu poti sa aplici prea bine armonia dintre tine, sot si copil. Cand l-am cunoscut pe sotul meu eram si eu foarte inversunata impotriva fostei sotii si a femeilor ca ea in general...de ce nu a stiut sa tina un barbat langa ea si, mai mult, de ce nu dorea sa renunte la el, sa accepte ca pur si simplu l-a pierdut. DE CE FEMEILE NU SE RESPECTA MAI MULT,DE CE NU SE INGRIJESC MAI MULT, DE CE UNELE NU POT TINE UN BARBAT LANGA ELE? Cu timpul, "iti mai vine mintea la cap". Dar pt asta trebuie sa te pui in pielea unui astfel de personaj. E oare chiar asa de usor sa renunti la o casnicie? E oare chiar asa de usor sa iti accepti esecul? Oare ce simte o femeie cand se uita in ochii copilului ei si realizeaza ca acest copil va creste fara tatal lui alaturi? Daca ai un copil, cat timp mai ai pt sotul tau si pt tine? Oare sotul tau intelege noul tau rol? Uneori, e greu sa renunti...e greu sa mai indrepti greselile....VIATA, Clara, NU E ASA DE SIMPLA...sa fii mama nu e asa de simplu... Iar daca ar exista o RETETA pentru casnicie pana la adanci batranetii, probabil ca nu ar mai exista divorturi. Si, crede-ma, NU E SUFICIENT sa fii FEMEIE si sa il faci pe sotul tau sa fie BARBAT!!! O relatie e mult mai complexa de atat...poate acum crezi ca ai gasit reteta fericirii in cuplu...DAR viitorul iti poate aduce o serie de surprize care iti vor da peste cap toate teoriile. Interventia ta (daca nu luam in considerare tonul agresiv), a fost ok. E un punct de vedere...realist???? NU, cu siguranta NU. Si am explicat mai sus de ce. Cum am spus, multe as avea eu de spus...dar degeaba ti le spun.....va trebui sa iti dai seama singura... Atat mai am de spus: noi, oamenii (barbati si femei) suntem atat de diferiti incat niciodata nu vei putea sa generalizezi...Relatiile/casniciile sunt si ele la fel de diferite...asa ca, nu poti sa generalizezi si sa pretinzi ca stii de ce acestea nu functioneaza!!! Sunt psihologi care isi dedica intreaga viata acestui studiu si nu ajung la nici un rezultat dupa 10 de ani de studiu. Nu exista reteta fericirii in doi universal valabila! Scuze pt off-topic...promit sa revin si cu o postare on topic imediat ce am iar putin timp liber.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio.. off topic:daca mama mea nu are unde sa faca gimnastica medicala(problema cu fractura de col femural..etc),poate avea repercursiuni?! Multumesc anticipat![flo] ps- sa nu degropi securea razboiului de la alte teme ca...[bruta].Chiar intreb ff serios! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin acum cu on-topicul (ca mai am un picutz de timp) Pt autoarea topicului: fara suparare, dar faci aceeasi greseala ca si Clara, GENERAIZEZI! "Sa nu ii credeti!", ei bine, da, probabil ca in 80-90% din cazuri (sau cat vrei tu), asa se intampla. Barbatii mint, ca vor divorta, ca nu mai vor sa fie cu sotia etc. DAR, de ce sa includem aici si barbatii care chiar divorteaza si se recasatoreste cu amanta??? (nu e cazul meu, nu fost amanta sotului meu, desi, as putea sa spun ca prin facultate, am acceptat o relatie cu un barbat cu vreo 15 ani mai mare decat mine, divortat dar cu o prietena la distanta si cu un copil de 2 ani - da asta e alta poveste) Dar sa revin: NU PUTEM GENERALIZA. Stim cu totii cazuri (din auzite, de pe forumuri, de la prieteni), in care sotul si-a parasit sotia pentru amanta si ulterior s-a recasatorit cu ea. Dar, referindu-ne DOAR la acea categorie de barbati care "promite" si cu promisiunile raman....Eu una cred ca orice femeie-amanta isi asuma riscul de "a fi mintita". Haide sa fim serioase: cand procentul de barbati care isi lasa nevestele pt amante e mult mai mic decat a celor care nu o fac, orice amanta STIE ca nu poate sa creada in vorbele barbatului. De ce o fac totusi? De ce raman cu ei? Confort financiar / un job super solicitant care nu le-ar permite sa se dedice unei relatii serioase / evitarea implicarii intr-o relatie ca urmare a unor deceptii in trecut etc. Si DA, si eu consider ca cea mai mare parte ii apartine barbatului. Degeaba acuzam amanta dragelor!!! Nu ea a ridicat coada, ci barbatul (daca putem spune asa). Amanta e disponibila pt un barbat cu sau fara obligatii, corect? Ei bine, barbatul insurat NU AR TREBUI SA FIE DISPONIBIL! Deci, cine ridica coada? EL, desi ar trebui sa isi vada de familie. Cam atat acuma ca trebuie sa plec. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...