Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

Eu una am fost "amanta" unui barbat necasatorit dar care avea acasa (acasa insemnand in alt oras, lucra doar 6 luni la mine in oras), deci avea acasa o prietena cu o fetita de 2 ani. Vazut poze, vazut ca nu sunt verighete, vazut firma lui (avea propria lui firma de constructii), ma rog...deci omul nu m-a mintit prea mult. Si, mi-a spus de la inceput ca intre noi nu poate fi "mai mult": ne simteam bine, ieseam in oras (prietena fiind in alt oras, nu ne era teama sa iesim de mana pe strazi, deci la nivelul asta nu ne ascundeam). Cat a tinut? 3 luni in care am fost doar prieteni si vorbeam pe mess si 3 luni cu toate implicatiile acestei pseudo-relatii. De ce am acceptat ? Pai, prima data pe fond de alcool, dupa aceea pur si simplu....cred ca incepe sa iti placa sau doar iti convine situatia. In cazul meu, desi financiar nu am castigat nimic(in afara de un cadou de craciun si iesit la reastaurant din cand in cand), fusesem ranita de prima mea iubire si nu cred ca ma interesa sa ma implic emotional in altceva. Cum m-am simtit? Prima data dezgustata de mine, ulterior impacata cu gandul. Chiar el mi-a spus-o "daca nu ai fi fost tu, ar fi fost alta." Intr-un alt oras unde avusese un contract, tot asa...a inselat. Am incercat eu sa-i spun ca mama copilului lui nu merita asa ceva, ca ea e o femeie frumoasa, etc....NU am avut cu cine, oricat incercam sa il dau pe drumul cel bun (oarecunm voiam sa imi spal constiinta prin a-l convinge sa nu isi mai insele prietena) Nu stiu daca povestea mea potae fi considerata un exemplu, pt ca la mine nu era o sotie la care sa se intoarca seara acasa si la mine nu au fost promisiuni de genul " o parasesc pe aia pt tine". DAR, ma gandesc cum ar fi fost daca mi-ar fi promis ca "renunta la prietena pt mine". Dureros....mai ales ca, vrand nevrand, desi eu stiam ca e "fara implicatii" am inceput sa ma indragostesc de el, sa pun si niste sentimente acolo. O amanta sufera...eu doar 3 luni m-am complacut intr-o astfel de situatie si am suferit. Pt ca, la un moment dat, iti faci planuri...te intrebi : "oare cum ar fi daca noi am ramane impreuna?" Oare cum ar fi daca ar lasa-o pe aia si ar fi al meu?" Ma gandesc cum e sa faci asta ani intregi....sa astepti ca barbatul acela sa isi lase sotia/prietena si sa vina la tine cu un inel. Sufera pt ca trebuie sa stea singura, sa isi petreaca sarbatorile singura. Eu mi-am facut sarbatorile singura. El s-a dus cu prietena in strainatate iar eu am stat acasa cu ai mei. Mi-as fi dorit atunci sa fiu eu in locul prietenei lui. Si am gandesc cat de dureros poate fi sa faci fiecare concediu singura, fiecare sarbatoare sa ti-o petreci cu prietenii...ma gandesc cum e ca fiecare noapte sa ti-o petreci singura (la mine nu a fost cazul si totusi am suferit). A fost o experienta de viata pentru mine....tanara si prostuta. Ma bucur insa ca nu mi-am irosit ani in acea pseudo-relatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce am invatat din acea experienta? Doamnelor, majoritatea femeilor care se complac in astfel de relatii SUFERA!!! Daca eu am suferit, cu o pseudo-relatie de doar 3 luni, imaginati-va ce simt cele care se implica in asa ceva ani la randul. Ganditi-va ce insemna sa vina la tine, sa isi satisfaca nevoile si apoi sa plece. Sa iti aduca un cadou de Craciun si apoi sa te lase sa iti petreci sarbatorile singura. Sa plece in concediii cu familia in timp ce tu stai singura. DOARE. Clar. Eu una nu as fi putut sa fac asta ani la randul....cateva luni iti este suficient (si inca eu am fost un caz fericit) Eu una consider ca femeile care se complac intr-o astfel de situatie, o fac constient....asumandu-si toate consecintele. Poate au unele promelme emotionale si le place sa sufere. Nu stiu. Un lucru e clar: daca iti pasa de tine, ii pui capat. Eu i-am pus capat la sarbatori, dupa cele 3 luni...desi ar mai fi putut continua inca 3 luni dupa sarbatori (se lungise perioada in care EL avea treaba prin orasul meu). Dar i-am pus PUNCT. Pt ca nu merita. Si oricat de dzamagita ai fi de barbati, NU MERITA!!!. Eu imi spuneam: "lasa, ca si intr-o relatie normala, barbatul te face sa suferi (v-am zis, fusesem parasita atunci de prima mea iubire). Chiar si asa, NU NU NU!!! Nu orice barbat te face sa suferi! Dar un barbat careia ii esti doar amanta, care nu iti promite nimic, sau, mai rau, iti primite "totul", TE VA FACE SIGUR SA SUFERI!!! Si inca ceva: Doamnelor, nu le mai blamati pe amante!!! Uneori ele sufera mai mult decat sotia (daca va puteti imagina asa ceva). Nu sunt niste femei fericite, chiar daca aparent, vor sa para fericite!!! Si revin cu afirmatia: Nu amanta ridica coada, ci sotul infidel!!! Degeaba discutati cu amanta sau o paruiti, sau mai stiu eu ce....pt ca NU REZOLVATI NIMIC! EL, sotul/iubitul trebuie luat la rost!!! Pt ca, degeaba inlaturati de langa el o amanta, isi va gasi alta (si iar nu vorbesc din carti ci din cazuri cunoscute). Eu, daca as afla ca sotul meu are o amanta, as incerca sa o rezolv cu sotul meu nu cu amanta. Daca conving amanta sa il lase, maine poate aparea alta amanta....si tot asa....Deci unde e problema? La sotul/iubitul infidel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Nu inteleg...voi nu vedeti o relatie intre 2 amanti casatoriti sau nu decit sa stea impreuna cioc in cioc 24/24? Asta e o mare bazaconie. Pot sa stea fiecare la casa lui foarte bine...si sa se vada cind au timp. E mai palpitant asa...corect? Cred ca cele mai multe cazuri sint asa...[:D]...si cei de acasa habar nu au si nici nu se vor prinde never [:D]
Adicalea 'foc de artificii " si gata? Nici ea nici el nu au asteptari;se indragostesc atat cat isi doresc sa se mai intalneasca...se duc apoi repede acasa...eventual sunt in acelasi cerc de prieteni....Uneori cu acordul sotului (sotiei)>? poate suna a swing ... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar de urmatoarea relatie ce ziceti? - ea: casatorita - el: necasatorit motivele pentru care se ajunge aici: - el s-a intamplat sa fie langa ea in momente de genul ...celor in care un pahar zvarlit de domnul sot putea sa-i crape capul, si altele genul acesta,(nu s-a ajuns la bataie niciodata, dar niste chesiti de genul asta, ...te lasa perplex...) si deh...daca el a fost acolo....EL prieten bun cu SOTUL .... - ea si el lucreaza impreuna..desi relatia a inceput mai dinainte de a lucra impreuna - relatie...hm...impropriu zis...pt ca nu s-a mers pana la capat ..desi au trecut 3 ani si ocazii ar fi fost destule. de ce nu s-a mers? mustrari de constiinta din partea ambelor parti. ca sa nu mai punem la socoteala ca SOTULui au inceput sa ii vina minstile la cap..ca sa zic asa. si atunci ea, ..cum sa il insele...desi zice ca il iubeste pe EL ca pe ochii din cap.... de astfel de realtie ce ziceti? ca ati tot vorbit , vad eu, sau poate nu am citit bine si am insel si atunci imi cer scuze, doar de relatioa in care ea este necasatorita si el da. chiar ma intereseaza pararea voastra. sper sa nu dati cu pietre [box] anne-marry mamica lui [copil]teodor alexandru [url="http://photos.yahoo.com/aniuta22111980"]pozele mele [/url] [url="http://community.webshots.com/user/annemarry?vhost=community"]pozele noastre2[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39227"]ziua in care am devenit mamica[/url] NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamaria[flo]! pentru sinceritate! sunt convinsa, ca nimeni de pe aici nu are "ceva" cu amantele care au deschis alte subiecte, doar cu faptul ca in loc sa-si spuna povestea ...au imprastiat venin, despre anume persoane... ce daca e cineva amanta??? poa' sa fie, daca asa vrea! doar sa nu se creada super-desteapta-ultrabuna-...si sa vina sa ne puna pe noi celelalte la punct! anne-marry....nu stiu ce sa zic....sper ca nu-i vb de tine... cred ca subiectul se refera in general, la amanti/amante, casatoriti, necasatoriti. Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
anamaria[flo]! pentru sinceritate! Kari
Kari, multumesc pentru floricica. Am fost sincera pt ca am considerat ca se poate povesti fara sa fiu blamata prea mult. Poate unele invata din chestia aia. Oricum, toata "aventura" a fost pe la 20-21 de ani, cand inca eram la facultate. O varsta la care poate iti permiti sa pierzi timpul in astfel de "relatii". Eu una nu m-am crezut mai presus de prietena respectivului. Nu ma credeam superioara ei. Iar in prezent,nu ma consider mai presus de fosta sotie a sotului meu. Este si ea un om, ca oricare altul, cu calitati, cu defecte...o femeie cu sentimente, cu suflet. De ce sa o vorbesc de rau? De ce sa o fac in toate felurile, taranca sau nespalata sau mai stiu eu cum? Pt unele lucruri o apreciez, pt altele nu. La fel cum a gresit si ea, am gresit si eu. Vrei sa fii amanta? No problem! Asuma-ti doar consecintele care vin impreuna cu aceasta calitate! Nu vreau sa conving nici o femeie ca nu e bine sa fii amanta, ca strici casnicii, ca nu e bine in fata lui Dumnezeu! Este dreptul fiecareia de a alege. Stiti ce imi place cel mai mult pe forumurile astea? TOTI DAM SFATURI!!! Dar ne scapa din vedere un lucru: noi nu cunoastem persoanele sau intraga situatie a persoanelor carora le dam sfaturi!!! Am putea cel mult sa ne exprimam parerea legat de o anumita situatie, sa povestim din experienta proprie si, eventual, sa spunem cum am reactiona NOI in situatia respectiva! Dar nu, pe forumuri, cel mai adesea vezi: "paraseste-l!", "nu-l lasa amantei!", "te minte", "te inseala!" Dar oare stim toata situatia acelor oameni? Avem oare toate informatiile necesare pt a emite astfel de afirmatii? Cu certitudine NU!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cunosc si eu 2 cazuri in care ea-amanta, el-casatorit si cu copii, iar ambele relatii dureaza de ceva timp (7-8 ani), iar ele, sincer vorbind nu au viata, stau si asteapta putinele momente in care se pot intalni, iar concediile, sarbatorile le petrec singure. Sincer vorbind, imi este mila de ele, insa acesta este stilul de viata pe care si-l doresc, consider ca trebuie sa ai o doza de decenta sau de orgoliu si sa faci intr-un fel sa scapi dintr-o astfel de relatie... insa ele asteapta ca partenerii lor sa divorteze....hai sa fim seriosi. Probabil ca sunt relatii in care s-a intamplat acest lucru, si ca au fost fericiti, insa dupa atata amar de timp?!?! Poate ca el, parctic vorbind, ridica coada, insa si femeia este de vina. In momentul in care afli ca este casatorit ii arati calea catre casa lui. Sau mai poate exista situatia in care accepti acest lucru dar nu te implici sentimental, ceea ce este destul de greu in cazul femeilor. Toti barbatii care isi inseala partenerele, le ponegresc in fel si chip in fata amantelor, de parca nu este vorba de alegerea pe care el a facut-o in urma cu ceva timp. Am stat de vorba de-a lungul timpului cu mai multi barbati, ceea ce m-a frapat cel mai tare a fost o replica a unuia care suna cam asa:"amanta nu trebuie sa fie superioara nevestei, pentru ca daca se intampla asta, iti vei parasi cu siguranta familia". Concluzia unui tip care avusese foarte multe amante a fost aceea ca cea mai buna relatie extraconjugala este cea cu o femeie casatorita sau implicata la randul ei intr-o relatie. "Barbatii" reprezinta un subiect foarte vast si foarte interesant in acelasi timp [hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...