Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO Deci... recapitulare: barbat insurat = barbatul alteia!
exact, Happy! amantele/amantii trebuie sa se multumeasca cu putin, au parte doar de resturi, chiar daca se pare ca au si impliniri si satisfactii momentane....dar ce folos....? mereu pe furis, mereu cu teama sa nu se afle, sa nu-i vada cineva, mereu...mereu...cate ceva.... o fi adevarata vorba aceea ca , apele furate sunt mai dulci....poate....dar sapa adanc si lasa urme amare! kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Clara, de data asta chiar nu m-am adresat tie, ci lui Rufus, referitor la o afirmatie a lui - presupun ca el si-ar da seama despre ce e vorba. Nu stiu la ce afirmatii contradictorii ale mele te referi si nici nu ma intereseaza. Nu pot sa spun decat ca pana acum spusele mele s-au confirmat, nu ai plecat de aici, ai ramas sa jignesti si sa tot incerci sa-ti arati superioritatea, mai nou cu sotul tau intelectual si orgasmele voastre grozave. Si permanent tonul acela, ca si cand nimeni in afara de tine nu ar avea parte de sot intelectual si orgasme. Ti s-a inchis subiectul, ai intrat la altul, care nu avea nicio legatura cu tine (doar o tii una si buna ca nu ai fost amanta!) si tot iti continui lupta pentru a-ti dovedi superioritatea. Cred ca cele care au scris despre frustrarile tale au dreptate. Tie incerci sa-ti dovedesti ca ne esti superioara. Incerci sa ne iei pe rand pe fiecare, sa ne arati ca esti mai buna, mai intelectuala, ai sot mai bun si orgasme mai...nu-stiu-cum. Pe noi nu ai cum sa ne convingi. Nu cred ca ai convins pe cineva de aici de pe forum ca esti cine-stie-ce. Am inteles, esti asistent social, dar ti-ai gasit un servici mai bun de atat, castigi bine, ai gasit pe Internet barbatul alteia si l-ai luat, i-ai gasit si servici bine platit si ai orgasme. Bun, am inteles calitatile pe care ti le atribui. Doar ca eu, una nu vad superioritatea ta. Tu o vezi, e OK. Sau, mai corect, daca tu ai vedea-o ar fi OK. Ai fi multumita si ne-ai lasa in pace. Uite care e treaba, din punctul tau de vedere, mie imi esti chiar superioara. Adica, eu am copii, am renuntat la servici, stau acasa "la mana barbatului". Barbatul meu a avut mai multe oferte de servici bine platit si, daca ar fi sa auzi ce spun "gurile rele" din jurul nostru, eu "nu l-am lasat" sa accepte aceste oferte. Deci, probabil, din punctul tau de vedere, eu sunt o proasta...Ce vrei, in prostia mea, eu am alt punct de vedere. Eu am facut copii ca asa am vrut (nu ca nu stiu ce e aceea contraceptie), am plecat de la servici ca asa am considerat eu ca este bine pentru familia mea si nu am vrut ca sotul meu sa accepte anumite posturi tot fiindca asa am considerat ca este bine (si, ca fapt divers, l-am convins ca nu ar fi bine, nu aveam cum sa il oblig). Dar...eu am o parere proasta despre tine si nu mi-o vei schimba: cred ca esti o persoana care vrea sa se certe, altfel ai fi postat pe alt forum; cred ca esti o persoana careia ii displac copiii si, iata, mie nu-mi plac oamenii carora le displac copiii; mai cred ca esti o persoana pentru care banii inseamna foarte mult, de fapt sunt tot ce conteaza (si cred ca asta te supara cel mai mult, ca cel care deocamdata nici macar sot nu iti este cheltuieste niste bani pentru "niste" copii). Concluzia: Te rog dispretuieste-ma linistita, dar lasa-ma si pe mine sa te dispretuiesc linistita, pe tine si pe concubinul tau. In ceea ce priveste demersul tau de-a ma face sa-ti recunosc superioritatea, crede-ma e fara sanse. Avem alte valori, pur si simplu eu nu simt niciun fel de admiratie ca ti-ai luat de pe Internet barbatul pe care l-ai vrut, nici ca ai un servici bine platit, nici ca esti asistent social. Nu am nimic cu persoanele cu servici bine platit, nici cu asistentii sociali, de fapt, cu nicio meserie. Faptul ca un om are o meserie sau alta nu il ridica si nu il coboara in ochii mei (poate mai putin hingherii...). Pur si simplu eu evaluez oamenii dupa alte criterii....Si, dupa criteriile mele, tu esti jos, jos de tot....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a "placut" mesajul asta..citez(daca mi se perimte..nu conteaza [:D]) si, da, apropos, asa se intampla cand un barbat este mai interesat de atractia intelectuala decat de cea sexuala... eu ma bucur ca am langa mine un barbat caruia inca nu i-au coborat toti neuronii in pantaloni. Mai ales ca, odata ajunsi impreuna, am descoperit impreuna si calea catre orgasmele cosmice ale adellei... ca, deh, unii au parte de mai mult, altii de mai putin. adica..ce-am inteles eu de aici... ca ii place sa ironizeze si pe cele din aceeasi categorie cu ea...sa ma ierte Adelle!!....dar era vb de amante si n-am cum sa le zic [:D] adica daca nevestele nu sunt bune,nici amantele nu ... atunci cine?! cat despre neuronii aia de-au mai ramas..si n-au fugit spre pantaloni,ar fi cazul sa gasesti o modalitate sa-i faci sa ramana acolo...ca la barbati(unii [:D]) exista sanse mari sa migreze ..mai jos.... mai ales la cei cu antecedente! Edit: de fapt sa rectific...amantele sunt cele "bune" ca uite ajungi la orgasme cosmice [:D] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Cateodata cand citesc atata ura in mesajele unor sotii sincera sa fiu ma intreb ce frustrari se ascund acolo, ca e chiar anormal comportamentul asta." Mi-am permis sa copiez un fragment din mesajul lui Xio din alta postare pt ca citind acest subiet fara sa vreau, curiozitatea m-a facut sa ajung la subiectul Clarei exact acelasi lucru gandem si eu, cata frustrare este acumulta in unele dintre voi. Apoi imi aminteam de mesajele lui Elise atunci cand spunea ca are amant si cat de multa intelegere a primit de la unele dintre voi! Clara eu una iti doresc o viatza fericita si multa dragoste. Cat despre subiectul deschis de Fomalhauti ajunsesem de mult la concluzia ca amantele sunt si ele victime.(cel putin unele dintre ele) "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lemoni,eu nu cred ca e ura..e prea mult spus... daca ai citit de la inceput si cam tot ce s-a scris..de fapt e doar o reactie la "superioritatea" Clarei... de altfel si eu ii doresc sa fie fericita...insa cred ca ar tb sa-si gaseasca si bucatelele ei de ura si ranchiuna si sa le indeparteze(mai ales de fosta familie a sotuli, ca fata de femei in general,mai ales astea sotii-urate,grase,alea-alea- nu cred)...si sa-si rezolve frustrarile...ca are daca vrea sa demonstreze aici atatea...cand de fapt ar putea f simplu sa paraseasca subiectul cu fruntea sus.... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise a deschis un subeict la bloguri in care spunea ce avea pe suflet in legatura cu o zi decisiva in viata ei, cind a spus la revedere si sotului, si amantului si locului de munca. Dupa aia cineva a decis sa mute acel post de blog in stupul de albine [biz] ca sa fie arsa pe rug :) Nu a venit aici sa ne spuna de ce ne-au lasat barbatii, nu i-a numit pe copiii amantilor tarani si nici pe sotia amantului nu a facut-o proasta si taranca!... E o diferenta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Mesajul anterior se adresa Clarei. ACEST MESAJ NU SE ADRESEAZA CLAREI. Fetelor, de fapt, ce vrea Clara? Vrea sa ne arate ce grozava e ea? Sau vrea doar sa ne enerveze? Fiindca, daca vrea sa ne enerveze, e chiar buna...(Mereu am zis, tot omul e bun la ceva...)
Ohoooo, pe mine chiar a reusit sa ma enerveze, recunosc...chiar se pricepe la asta...n-aveti idee cata furie a starnit in mine faptul ca s-a legat de copii!!! Asta m-a deranjat enorm de mult, nu are importanta cine sunt protagonistii, asta chiar nu ma intereseaza...ce fiinta e atat de josnica incat sa vorbeasca urat despre niste copii??? Raspunsul il stiti si voi. Asta nu are legatura cu faptul ca e amanta cuiva...are prea putina importanta asta pt. mine, fiecare isi traieste viata asa cum alege...dar la sfarsit cu siguranta, va culege....daca ii mai ramane ceva de cules... Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...