Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rugam, nu-i mai credeti!


Recommended Posts

Elise a gasit intelegere fiindca de-a lungul timpului multe dintre noi au gasit intelegere la ea, ne-a dat sfaturi...Si, apoi, Elise ne-a anuntat ca si-a lasat amantul, daca ne-ar fi spus inainte, ar mai fi primit chiar si ea cate o....morala. Si Adela a gasit intelegere. Nu de la toata lumea, nu putem spune ca am felicitat-o, dar au fost persoane care au inteles-o si persoane care i-au dat sfaturi (fie sa se desparta de sot daca nu-l mai iubeste, fie sa renunte la amant). Ei, a mai primit si cate o vorba urata... De fapt, noi suntem fete bune. [8D]Ne mai certam, ne mai descarcam, mai scapam cate o vorba mai putin frumoasa...Da, suntem uneori de pareri diferite....Dar s-a intamplat destul de rar sa sarim toate (sau aproape toate), asa, in "bloc" (pardon, in "turma" cum ne-a zis Clara) la cineva. Cum spuneam, daca Clara (nu am stiut sa evit cacofonia) a venit aici ca sa enerveze "semenele" fostei sotii a lui intelectual-orgasmic, atunci chiar si-a atins scopul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Recunosc nu am citit toate postarile Clarei dar ce am inteles eu din ce am citit ca ea nu cunoste copii viitorului sot, asa incit nu este vina ei pt impresia formata despre ei, ci a tatalui lor, pt ca el i-a descris asa si prin asta caracterul lui ca persoana lasa de dorit. Deci ajungem la concluzia "nu-i mai credeti! "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lemoni
Recunosc nu am citit toate postarile Clarei dar ce am inteles eu din ce am citit ca ea nu cunoste copii viitorului sot, asa incit nu este vina ei pt impresia formata despre ei, ci a tatalui lor, pt ca el i-a descris asa si prin asta caracterul lui ca persoana lasa de dorit. Deci ajungem la concluzia "nu-i mai credeti! "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Acuma, ce sa zic ... Am fost si eu "amanta", more or less ca tipul nu era casatorit dar stateau impreuna de multa vreme (in prima faza m-a mintit ca-i singur apoi am aflat dar eram eu prea terminata dupa el). In fine ... ideea e ca mi-a incondeiat-o de mai aveam putin si nu stiam cum sa il "salvez" de o asemenea atrocitate de femeie. Eh ... telenovela a facut sa ne cunoastem. Ei bine, aia parea nu numa' normala, da' chiar o femeie deosebita. Si asta din gesturi. Sa nu mai zic cand a inceput sa vorbeasca. Bai io una stiu: daca imi improsc cu noroi sotul si copiii ... ma improsc pe mine. Ce sa zic mai mult?? Plus ca nu poti incondeia persoane pt ca ai AUZIT ca sunt asa. C'mooon ce naiba ? Si Clara o sa si-o ia peste tot pana se lasa. Stim bine. Asta e. Si nu din cauza ca se iubeste cu nenea asta, ci din cauza atitudinii de superioritate, a agresivitatii primului mesaj si alte d'astea. Degeaba o da ea in mesaje sofisticate lately. Plus ca ea aruncand cu pietre in nevasta si copii uita ceva: INTOTDEAUNA SUNT 2 DE VINA. etc etc etc mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08 http://community.webshots.com/user/my_margaret
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu totdeauna albu-i alb si negru-i negru. Am sa va spun si eu povestea mea. Dupa ani buni in care viata ne-a despartit, m-am intalnit cu prima mea dragoste, fost coleg de facultate. Aveam amintiri comune frumoase despre o dragoste platonica, nefinalizata. Am “finalizat-o” cand ne-am reintalnit, el casatorit, cu un copil, eu iesita dintr-o casatorie, cu doi copii in grija mea. Imi spunea exact asa, ca nu se mai intelege cu sotia, imi detalia multe din neintelegerile dintre ei. Isi iubea cu disperare copilul, si asta era motivul pentru care nu a avut puterea sa divorteze. Dar o va face curand. Are nevoie de sustinerea mea. Eu am gandidt ca voi la momentul ala. Minte, sa nu-l cred. Sa-mi vad de drumul meu, sa multumesc lui dumnezeu ca am trait acest moment minunat impreuna, si sa-l las singur, absolut singur sa-si rezolve problemele. Am plecat la o bursa in state. Nu am raspuns la nici un mesaj primit de la el. Cand am venit acasa in prima vacanta, ne-am intalnit intamplator pe strada si mi-a zis ca este fericit. A divortat. A scapat de cosmar si desi nu a putut sa-si ia copilul, se bucura ca are o relatie buna cu el. Pana sa plec din nou la sfarsitul vacantei, am aflat de la prieteni comuni ca se pregateste sa se recasatoreasca. O alta femeie i-a fost alaturi. Asadar tipul nu mintise. Acum sunt casatoriti de mult, se inteleg minunat, au si un copil impreuna, pe langa cei doi personali din casatoriile lor anterioare. Sa nu-i credem? Intrebarea ramane, dar raspunsuri sunt multe. Fiecare trebuie sa faca ce simte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara,asistent social castiga muuuuult....hm...sa facem un calcul:salar de baza 880 -impozabil adica 650 ..cam pe aici.20 % spor ptr studii superioare, si eventual salar de merit -pe 1 an- 40 % din salar de baza ptr functie de executie si 20 % ptr functie de conducere.Impozabil.La Protectia Copilului- ca banuiesc ca acolo e asistent soc.- nu cred ca se dau bonuri de masa sau bani ptr haine. Vechime -4-5 ani,deci max 50 lei , are peste 27 ani se iau banii ptr celibat -cine e bugetar si n-are copii,stie- so... o doamna contabila sa ne spuna cat e salarul acestei "superioare" doamne?!Ca eu una asa..mai "taranca' si cu "barbatul pe care-l merit" nu prea ma duce capu' la calcule . Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Lemoni, sper ca din toate postarile Clarei n-ai omis s-o citesti pe prima. Putini oameni ar putea scrie ce-a scris acolo Clara.
putiniar simti ce simte ea vis-a -vis de copii.[xx(] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lemoni
Recunosc nu am citit toate postarile Clarei dar ce am inteles eu din ce am citit ca ea nu cunoste copii viitorului sot, asa incit nu este vina ei pt impresia formata despre ei, ci a tatalui lor, pt ca el i-a descris asa si prin asta caracterul lui ca persoana lasa de dorit. Deci ajungem la concluzia "nu-i mai credeti! "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
nu este vina ei pt impresia formata vis-a -vis de fosta familie a "viitorului" sot?![:0] da'ea cica e "superioara"... nu se compara cu noi astea de aici!!![hop] cum sa se lase asa influentata?![:-/]...daca ea e o femeie finutza...nu e o taranca proasta care nu a terminat facultatea.... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Citat:
citat din mesajul lui Clara30 4. si dupa aia si-a lasat femeia insarcinata, au avut o perioada de criza, s-a agravat totul, au ramas impreuna pana dupa nasterea si botezul copilului, apoi ea a plecat la parintii ei, la 300 km distanta, iar el - dupa inca 1 an in care a ramas acolo pentru copii si divort, a plecat in coltul celalalt al tarii dupa dragostea vietii lui...
Probabil ca iti dai si tu seama ca situatia intre ei s-a agravat si datorita faptului ca el "isi aranja apele" cu tine, dar asta nu mai are nici o importanta acum. Dar vroiam sa-ti spun altceva. Exista multi barbati ce au renuntat instant la "dragostea vietii lor" pentru ca aceasta nu a pastrat limitele decentei in caracterizarile copiilor lor. Nu cred ca exista vreun barbat pe lumea asta care, oricat si-ar uri ex-nevasta si copiii, sa se simta fericit cand o alta persoana vine si arunca cu noroi in trecutul lui. E trecutul lui, respecta-i-l, lasa-l pe el sa faca ce aprecieri considera de cuviinta, dar nu-l jigni. Pentru ca a-i vorbi urat copiii inseamna sa-l jignesti si pe el, in egala masura. Poate ca acum apreciaza ca ii esti aproape, hulind persoanele ce considera ca i-au facut rau, insa se poate intampla ca totul sa se sparga in capul tau in final, si sa-ti reproseze ca nu ai pastrat distanta fata de subiecte care nu te priveau direct. Despre mama ce pot sa spun? Ma gandesc ca daca ar fi facut copilul pentru cei 8 milioane, cand acesta ar fi implinit 2 ani vi l-ar fi plantat voua la usa. Totusi asta nu s-a intamplat...
Adina, ma crezi sau nu, sunt de acord cu tine. Mai mult nu are rost sa spun, decat ca, binenteles, desi stie parerea mea vis-a-vis de cele povestite, nu discutam niciodata subiectul de pe acesta pozitie. Nu suntem oamenii care sa ne aducem unul altuia injurii... iar despre faptul ca eu am scris aici lucruri nu tocmai magulitoare, i-am spus si n-a dorit sa citeasca, fiind un forum pentru femei probabil. sau poate a citit, evident, dar nu mi-a spus nimic. Mi-am asumat si asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zepellina
Citat:
citat din mesajul lui Clara30 se intampla cand un barbat este mai interesat de atractia intelectuala decat de cea sexuala... eu ma bucur ca am langa mine un barbat caruia inca nu i-au coborat toti neuronii in pantaloni. Mai ales ca, odata ajunsi impreuna, am descoperit impreuna si calea catre orgasmele cosmice ale adellei... ca, deh, unii au parte de mai mult, altii de mai putin.
Imi mentin aceeasi parere postata prima oara. Viata iti va da raspunsurile. Acum nu crezi, dar ceva e ...putred. La tine. Simti nevoia sa arunci cu niste chestii care nu cred ca ti se par corecte nici tie, dar ai vrea sa te convingi. Parca ai vrea sa fie sotia cat mai idioata, copiii nu stiu cum. Daca era asa perfect nu iti puneai atatea probleme. Daca tu te simteai extraordinar nu stateai aici sa te convingi pe tine ca e ok cum faci. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
zeppellina, ce pot sa-ti spun decat ca omul cat traieste invata, descopera, cerceteaza si se transforma... poate imi plaec doar sa-mi pun cenusa in cap! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...