Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Marius de data asta te contrazic ,eu cred ca s-a ajuns intr0un punct unde el incearca sa ii scoata ochii pt orice greseala pe care ea o face(dar culmea ca el o determina sa o faca)...cred ca acum chiar ii place sa fie in centrul atentiei. Nanna foarte bine ai procedat ....lasa-l 2=3 zile sa se dumireasca cum e viata fara voi ...te linistesti si tu(trebuie sa ai grija de tine ...coafor,manichiura.o tinuta 2 -3 noi...redescoperate si tu ca femeie ...pt ca el asta incearca sa se redescopere ca barbat|) http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca vrea liniste si stabilitate in gesturi si fapte. Sunt convins ca este derutat de jocul, uite verigheta, nu-i verigheta, ma duc la mama cu copii fac bagajele s.a.m.d. Nu e genul de om care sa fuga dupa imagini, nu cred sa ma insel. Pune foarte mare baza pe fapte si stabilitate nu pe imagini. Nu inseamna ca nu ii va place cum arata dar nu ca si arma de atac sau "arma de recuperare" [:)] Cea mai mare nevoie dupa mine este afectivitatea desi ceva imi spune ca nu va arata asa(ever never). Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by marius
Eu cred ca vrea liniste si stabilitate in gesturi si fapte. Sunt convins ca este derutat de jocul, uite verigheta, nu-i verigheta, ma duc la mama cu copii fac bagajele s.a.m.d. Nu e genul de om care sa fuga dupa imagini, nu cred sa ma insel. Pune foarte mare baza pe fapte si stabilitate nu pe imagini. Nu inseamna ca nu ii va place cum arata dar nu ca si arma de atac sau "arma de recuperare" [:)] Cea mai mare nevoie dupa mine este afectivitatea desi ceva imi spune ca nu va arata asa(ever never). Marius Pernes www.marius.rdsor.ro /
Asa cred si eu, si daca vrei sa crezi, NANA, nu o va arata niciodata, da, va trebui sa accepti sa SIMTI ce gandeste el, ce vrea el. Langa mine am una bucata de barbat introvertit,tot ce ai relatat despre al tau se aseamana . Eu sunt extravertita , deci, intelegi..... Ca sa zic cum te vad eu , extrem de incapatanata, mandra ,sacrifici binele tau doar ca sa fii "vedeta" .Nu te poti opri la timp, nu ai invatat unde sa te opresti. Are si el defectele lui, dar sa nu crezi ca si le vede. Vreau sa stiu daca l-ai asigurat de sentimentele pe care le ai fata de el, i-ai spus ? Daca nu, fa asta pana nu va fi prea tarziu. I-ai aratat vreodata ca il doresti ? Ce fapte si gesturi folosesti cand ii arati afectiunea ta ? Acum copilul e la bunici, profita de duminica asta , pozitiv ,fara sa fortezi nimic .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El vrea stabilitate?Fazele cu uite verigheta,nu-i verigheta,du cipilu'.ia copilu' nu ar fi avut loc daca si el constientiza ca situatia este urata si ca nu trebuie sa astepta doar de la ea sa fie perfecta.El se comporta ciudat,ea reactioneaza;eu cred ca si in conditiile in care ea ar lasa mult de la ea .el tot ciudat s-ar purta,pt. ca el de fapt pe ea nu o mai vrea,dar se tot cramponeaza pt.ca ii este greu sa se desprinda din RELATIE,nu de ea;in sufletul lui e deja clar,i-a spus deja ca o iubeste doar pt.copil si se si comporta ca atare....deja de ceva vreme ei erau doi straini,ea nu mai prezenta interes pt.el ca femeie...am citit pe undeva ca e un fenomen care se cheama"dezindragostire" si nu cred ca e reversibil. Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Simona R.
am citit pe undeva ca e un fenomen care se cheama"dezindragostire" si nu cred ca e reversibil http://community.webshots.com/user/simonarida
Aici te inseli ; e reversibil ! Mi s-a intimplat mie,dupa peste 20 de ani...povestea e foarte personala,nu am timp/resurse s-o relatez acum (poate odata,in viitor) si nu vreau sa divaghez de la subiectul nannei. When there is nothing left but God, that is when you find out that God is all you need ! If you want to learn to love better, you should start with a friend who you hate !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius,eu am scris ca nu am citit tot ce s-a scris aici.Decat primele 2-3 pagini si ultimele postari ! O fi amanta sau nu o fi,o fi orgoliu sau nu o fi..Singurul lucru sigur pt mine este incompatibilitate dintre ei.Isi doresc lucruri diferite,percep diferit lucrurile,reactioneaza diferit.. Ea nu-l intelege pe el, el se simt agasat si il oboseste ea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arinaa,asa m-am gandit si eu.. Adica,ea de ce trebuie sa-i suporte lui comportamentul asta...? Nu-i ofera afectiune,nu o vede ca pe sotia lui,dragoste nu mai fac,de vorbit nu vorbeste. E om bun ..ok ..se ocupa de fetita,de casa,gateste..Dar asta e de ajuns ?? Eu nu m-as mai complica langa un om care nu-mi ofera doza aia necesara de afectiune si atentie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand veti fi casatorite si mame de copii probabil veti avea si alte opinii. Nimeni nu cred ca poate sa sustina ca este usor sa ai o viata de cuplu stabila si durabila iar cand apar si copiii cu atat mai mult multe lucruri se schimba. Asa incat dati-mi voie sa privesc toate aceste opinii prin prisma experientei mele atat ca si sot cat si ca si tata de o bucata de timp nici aceea deloc neglijabila si ceea ce va lipseste din start opinia ca si barbat. Voi presupuneti anumite aspecte eu le inteleg. Mai mult pe el decat pe ea. Insa prin ceea ce am trait nu mi-este foarte dificil sa o inteleg si pe ea. Adica asa sper. Si ceea ce este extrem de important si voua va scapa tare usor dar este explicabil, o relatie cu un sot nu este un pantof. Orealtie cu un sot si un copil nu este nici macar acelasi lucru cu o relatie cu un sot. Exista o doza extrem de mare de responsabilitate, de compromis si de renuntare pentru binele altora incepand din start cu proprii copii. Asta nu inseamna ca nu va dau dreptate dar voua nu cazului de fata. Din punctul vostru de vedere, din experienta voastra si mai ales din lipsa experinetei este firesc sa aveti aceste opinii. Si eu am gandit la fel candva, deci e Ok dar nu este aplicabil. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...