Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna fetelor! Chiar daca noaptea e un sfetnic bun, nu s-a schimbat nimic. Am mai incercat sa il fac sa ma delimiteze de mine de Indra, sa ne gandim DOAR la ea si la viitorul ei, dar fiecare raspuns al lui incepe cu: "dar tu ai facut sau ai zis....", nu reuseste deloc sa ma scoata pe mine din tot ceea ce spune. A zis ca nu are cum, o convietuire pentru Indra inseamna sa ramana alaturi de mine, ceea ce nu mai poate. Mi-a zis acum, dupa 3 luni ca la ultima cearta ( care a fost in decembrie) a fost ultimatumul lui pt relatia asta, a fost ultima oara cand a incercat. Mi-a zis abia acum, nu atunci, ceva de genul" mai femeie, o luam de la inceput si e ultima oara, daca se mai intampla o data eu nu mai continui...", nu- el m-a anuntat acum de ceea ce gandea atunci...[hot] Ma gandeac daca in relatia asta mai eram noi sau doar el cu gandurile si deciziile pe care si le spunea in gand referitor la mine. Nu vreti sa stiti de cate zeci de ori l-am intrebat ce gandeste, ce vrea, ce simte...raspunsul? TACERE! Ca sa aflu si eu acum dupa 6 ani ce gandeste despre mine si dupa 3 luni ca era un ultimatum! Ma intrebati ce am facut pt relatia asta si am spus deja ca nu destule, dar in mod sigur am facut tot posibilul sa comunicam, sa discutam deschis, sa ne spunem nemultumirile si asteptarile fata de celalalt, tot ce am primit din partea lui a fost o privire fixa si tacere, nici macar o vorba nu scotea! Ca sa imi zica acum ca eu sunt egoista si ca el nu mai poate! Ca daca il cunosteam stiam ce vrea! Hello! Ne cunoastem discutand, comunicand nu asteptand ca celalalt sa "ne ghiceasca". Si daca cumva ii spuneam ce cred se supara ca eu mereu interpretez...ce altceva poti face daca omul de langa tine nu scoate un sunet? Decat izbucneste dupa 6 ani ca gata! Asta a fost tot si mai mult nu mai poate! Pe bune acum, mi se pare exagerat! Ce sunt eu ghicitoare in stele?! I-am spus aseara ca oricum din ruptura asta cel mai mult vor suferi fetita si el! Ca eu macar nu ma despart de ea, ea va fi mereu sufletelul meu pt care traiesc, dar el va trebui sa sufere si durerea despartirii de ea, i-am zis ca ma gandesc la Indra in primul rand si apoi la el si relatia lor incredibila si ca vreau sa mai fac ceva doar pt asta! Raspunsul lui? Acelasi: abia acum ma gandesc la asta! Daca eu mai pot acum sa mai dau o sansa, el a dat ultima sansa in decembrie! Dar a "uitat" sa imi spuna si mie asta, nu?! Ia decizii in capul lui si vine si ma anunta cand nu mai e nimic de facut! Super tare! Sincer eu la chestia asta nu mai am replica... http://indra.designit.ro Pentru Barbye-una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nanna, si eu te inteleg. De fapt tu nu l-ai iubit niciodata. Eu era sa ma casatoresc cu un astfel de om, care-mi pusese tot la picioare, bun, iubitor, sigur ar fi fost sotul ideal, dar eu nu-l iubeam cu adevarat. Eram incantata de toata dragostea ce se revarsa asupra mea...Am depus chiar actele. Intr-un moment de inspiratie, mi-am dat seama, ca eu nu vreau sa ma casatoresc, nu asa, in avalansa...si m-am dus la primarie si am semnat ca nu ma voi prezenta la cununie. Apoi am discutat cu el si asta a fost. Toti din familia mea au spus ca nu sunt sanatoasa. Dupa cateva luni l-am cunoscut pe actualul meu sot...care nu m-a ajutat niciodata cu copilul (de fapt nici nu si l-a dorit), care nu face curat, nu face mancare, dar de care sunt indragostita lulea...Anul acesta facem 10 ani de casnicie si inca trei de stat in concubinaj...adica 13 ani in care ne suportam zi de zi...si zilele trecute m-am surprins uitandu-ma la el si spunandu-mi ce barbat frumos am. Ne mai certam dar n-am fost niciodata suparati. Are si el partile lui bune , dar nu este nici de departe sotul ideal, asa cum este vazut aici pe desprecopii...Suntem insa bine...ne iubim cu bune si rele...uneori m-am gandit ca nici nu conteaza prea mult daca ma iubeste...este suficient ca-l iubesc eu...este un sentiment foarte ciudat, dar asta simt. La voi problema este fetita, dar si sa devii o mama frustrata, nu este o solutie. Problemele se agraveaza cu timpul, parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu sa-mi dau cu parerea. CE cred eu despre tot ce am citit. Nu l-ai iubit niciodata. Cred ca i-ai intretinut (fara sa vrei) complexele de inferioritate (daca vrea, o femeie stie cum sa-l faca pe barbatul ei sa se simta "cel mai cel", dar in acelasi timp tot ea stie sa-l faca si sa se simta ultimul om). El te-a iubit si te iubeste, in felul lui, taciturn si necomunicativ. De asta nu poate sa faca distinctie intre relatia lui cu tine si convietuirea cu tine de dragul copilului! Pentru un om care iubeste, e un nonsens expresia "hai sa traim impreuna de dragul copilului!" Pai am doi copii si daca intre mine si sotul meu ceva s-ar rupe, n-ash putea sa mai traiesc cu el de dragul copiilor. Daca tu l-ai fi iubit nu ai fi pus problema asa. "nu sper la o viata sexuala mai activa cu altcineva, tocmai asta am si spus: am renuntat la asta fara nicio problema pt ca am crezut ca asa vrea el. " Foarte ciudat. L-ai intrebat atunci daca are o problema? S-a uitat si atunci la tine cu o privire fixa? Ar fi minunat daca toti am fi extrovertiti, dar nu suntem! Ar fi o fericire totala, toata lumea ar vorbi, nimeni n-ar mai asculta. Sper sa nu iei ce am spus eu ca pe o "critica". A fost doar o parere personala. Si eu am trait cu o persoana de genul sotului tau si stiu cum te duce la disperare lipsa de comunicare. Si cum anumite lucruri "te aleg" sotul meu e tot genul necomunicativ. Dar il iubesc si trag de el desi e greu. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu o inteleg perfect pe Nanna...ba da, l-a iubit!Mi se pare mare lucru ca a reusit sa se desprinda afectiv de el si in felul asta ii este mai usor acum la despartire. Cine nu stie cum este sa incerci sa comunici cu un introvertit,sau sa realizezi ca nu ai stiut o gramada de trairi ale lui ,vorbeste in necunostinta de cauza... Sunt in aceeasi situatie de un an de zile,iar sotul meu ,care nu ma mai iubeste(si care de altfel corespunde EXACT descrierii facute de Nanna)spune "Nu-i vina ta,nu-i vina ta,EU sunt un ciudat,nu reusesc sa ma inteleg nici eu!"...asta in momentele in care eu ,iubindu-l inca ,mai fac cate o incercare disperata de a cere o explicatie pt. ceea ce ni se intampla...si de mila mea ,ca sa nu ma mai vada invinuindu-ma atat ca poate eu nu l-am iubit indeajuns de mult si de asta am ajuns aici;crede-ti-ma am facut tot ce se putea face sa indrept lucrurile,in ideea ca el e perfect iar eu ar fi trebuit sa fiu altfel....de dragul a ceea ce a fost ,de dragul copilului....cand nu mai e iubire .nu mai e nimic....asa ca Nanna e o fericita pana la urma ca nu-l mai iubeste pt. ca asa e cel mai simplu....DA,chiar si pt. copil,pt. ca ce urmeaza de acum incolo nu o sa-l faca mai fericit pe copil. Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanna, cred ca amandoi sunteti foarte orgoliosi. E foarte greu de comunicat cu o persoana inchisa, insa poate ca nici tu nu ai incercat suficient. Eu zic sa va separati pentru un timp, dar sa nu divortati. Poate ca o perioada petrecuta separat va v-a face sa vedeti altfel lucrurile. Poate ca aveti nevoie de o separare, de o gura de oxigen. Nu va grabiti. Separati-va si vedeti cum evolueaza lucrurile. Lasati macar o luna in care sa nu va vedeti deloc. Apoi, incet, incet reluati legaturile "oficiale", si cine stie, poate o sa o puteti lua de la capat. [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=44"]visatoarea[/url] [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25"]la 8 ani[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...