Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Doamne fereste, nanna.... [help][help][help] Nici nu am putut citi decat prima pagina...si incerc sa ma pun in pielea lui... Cauta sa faci ceva cursuri sau sa-ti gasesti o pasiune ceva... lasa-l in pace ca nu ti-a facut nimic... ba mai mult dupa ce il bati la cap pleaca la cumparaturi... [help][help] Tu daca ai auzi asa ceva de la copilul tau, ce sfat i-ai da??? [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sorana, din afara lucrurile suna asa: v-ati cunoscut cand erati tinerei si entuziasti. V-ati indragostit unul de celalalt (sunt convinsa ca si el era foarte indragostit, din moment ce te-a cerut in casatorie atat de repede). Sper sa nu sune grosolan, dar pentru el ai fost mana cereasca, pt ca tu aveai apartamentul tau in Bucuresti, iar el era baiat sarac, cu salariu mic... El nu s-a straduit foarte mult sa-ti analizeze caracterul si nu si-a pus problema ca, poate, caracterele voastre sunt diferite. Tu erai tanara si frumoasa, vesela si imaginativa (asa cum este o umanista), iar el a fost atras de tine si de perspectiva de a se muta la tine, rezolvand, in acelasi timp si problema lui locativa. Tu erai disponibila si plina de viata, altruista, bine intentionata, si l-ai primit in viata ta, incantata de noul mod de viata pe care il descopereai: viata de cuplu. Probabil ca a fost si o atractie fizica puternica intre voi... Premisele erau bune pt casnicia voastra, a lipsit insa stropul de noroc pe care mizezi atunci cand iei in casatorie pe cineva pe care nu-l cunosti indeaproape. Eu sunt foarte sigura ca l-ai iubit. Si, in plus, ca ai incercat tot ce-ai putut sa-l scoti din mutenie, apatie si ...platitudine. [bang] Faptul ca ai acceptat un lucru atat de grav cum este lipsa intimitatii, imi spune cat de mult ai tinut la familia ta. Cu siguranta nu esti o superficiala. Tu ii stii calitatile si il iubesti si il respecti mult pt ele. Dar, in realitate, el nu este un om prea usor de iubit, pt ca este diferit de tine. My point is: nu au ce sa caute impreuna doi oameni carora nu le plac aceleasi lucruri si nu fac aceleasi lucruri... Nu exista: eu as dansa/eu as sta la calculator; mie imi place muzica house/ mie imi place jazz-ul; eu as vorbi despre ultima carte citita/eu nu am citit decat matematici superioare si carti de programare. Adica n-au ce sa caute impreuna doi oameni carora nu le place sa faca aceleasi lucruri, impreuna. Potrivire inseamna cand va plac si faceti aceleasi lucruri constant. Potrivire inseamna cand puteti vorbi despre diferentele dintre voi si le puteti accepta. E posibil ca el sa fi pastrat un complex din tinerete, iar apoi sa fi dobandit resentimente in ce te priveste. Tu pari sociabila si laxa, nesuparacioasa, el imi pare abrupt si tare introvertit, un soi de pasiv-agresiv. Tu te-ai epuizat pandindu-l, incercand sa-l deschizi, sa-l descui, dandu-i tarcoale si tragandu-l de maneca. El nu poate fi altfel, din pacate si a resimtit eforturile tale ca pe critica. El ti-a purtat pica pt ca ai fost nemultumita de el. La randul tau, ramasa fara metode, l-ai lasat in pace pe el, dar ai continuat sa fii nemultumita. Buboiul a spart si abia acum isi desarta si el tolba. Nu sunt decat doua variante va despartiti (si atunci iti trebuie curaj urias si suflet tare, de fier, ca sa suporti durerea si singuratatea ce va urma), sau sa ramaneti impreuna (si atunci iti trebuie taria de a face o alegere pe viata: de a-l accepta asa cum e, fara sa te mai chinui, ca sa poti si tu sa traiesti). Eu nu cred ca decizia lui este definitiva. Adica eram sigura ca va alege despartirea, din orgoliu si din cauza frustrarilor despre care vorbeam mai sus. Dar cred ca tu inca poti sa dregi busuiocul, daca asta vrei. Of, sunt tare greu de ameliorat, de uniformizat diferentele astea de caracter, era, desigur, de preferat sa nu existe. Iti urez multa putere!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ayleen - scenariul tau este fals. Aceasta este parerea mea. Ai construit un scenariu in care ai introdus elemente false. Prespuse si transformate in certitudini. Nu ii cunosti dar ... nu te superi ok? Vezi prin prisma unei femei care ar dori sa protejeze imaginea unei femei. Ignori viata lor, ignori sentimentele avute de o sotie atunci cand a conceput un copil cu barbatul iubit vezi partea negativa mult amplificata, diminueezi realitatea pozitiva, ignori o gramada de elemente dureros de reale cum ar fi relatia speciala dintre copilul lor si tata, relatie speciala nominalizata de mama, relatie speciala pe care mama nu o are cu acelasi copil si carew relatie nu este deloc a unui om cu un profil psihologic descris de tine. Eu sunt mult mai precaut. Uiti de exemplu ca aceeasi mama si sotie nominalizeaza faptul ca relatia descrisa de ea a fost chiar OK dar a devenit s-a transformat in ceva ce nu si-ar dori, de asemenea ignori stabilitatea pshilogica tatalui in timp ce mama are o oarecare doza de instabilitate fapt ce deriva tocmai din descrierile ei (scuze daca sunt direct!) uiti faptul ca in esenta sotul nu are nimic deosebit sa i se reproseze exceptie fiind faptul ca el prin natura lui este genul introvertit in timp ce ea este extrovertita. Sunt extrem de multe elemente care pledeaza pentru el nicidecum pentru ea si de aceea am fost direct tocmai pentru a incerca sa subliniez din afara cum vad eu de exemplu acest conflict. Si ceea ce imi repugna total este supozitia grosolana (ai avut dreptate cand ai presupus ca ar fi grosolana!!) emisa de tine ca el un sarac a prins pe D0zeu de picior punand mana pe o ea super umanista, super vesela si mai ales dotata cu un apartament de Bucuresti. Ahhh ce noroc pe el saracul cu salariul mic ce brusc se vedea si cu un apartament de Bucuresti si cu o femeie de care sa faca misto in restul vietii. Chiar nu pot sa aloc o astfel de ipoteza mai ales ca din descrierile sotiei lui este un om respectat, cu un caracter extrem de puternic, cu o relatie cu propriul copil nominalizata "speciala", interesat de profesia lui la nivel de clasa.... In sfarsit, am expus doar erorile majore (ca sa nu spun grosoloane) pe care le poti intalni pe internet. Cu parere de rau, un tatic mai batran ca sa zic asa si mai atent la viata de zi cu zi dupa multi/putinii ani de casnicie actuali. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nanna
Sigur, nu am dat niciun amanunt. O voi face acum, voi incerca sa rezum pe cat posibil, de teama sa nu fiu plictisitoare! M-am hotarat sa incep cu imaginea lui de om, sot si tata minunat si mai apoi sa spun care sunt problemele. Este omul pe care l-am admirat cel mai mult din toti pe care i-am cunoscut, este singurul om corect, cinstit si vertical din cati am intalnit. Nu bea, nu fumeaza, nu umbla dupa alte femei, nu este violent. A fost alaturi de mine mereu si am avut foarte multe probleme de sanatate, multe operatii. Cand s-a nascut fetita noastra, acum 4 ani, am vazut un tata care credeam ca nu poate exista in realitate. S-a ocupat de ea din prima clipa, i-a facut numai el baita, a dat-o cu creme, i-a schimbat pampersi, doar el se trezea noaptea cand ea plangea si ii facea biberon, el e si acum primul care o aude plangand in somn si fuge la ea. Intre ei este o iubire incredibila, pur si simplu se schimba amandoi la fata cand se tin in brate, se "adulmeca" unul pe altul, se divinizeaza, ea adoarme numai cu el, noaptea il striga pe el...este ceva greu de descris in cuvinte. Pe mine m-a suportat mereu cu taonele si figurile mele de femeie coplesita de tot felul de dureri sau de neincredere... Castiga f bine, toti banii ii aduce in casa, face si curat si de mancare, ma lasa sa ies cu prietenele si el sta cu Indra (fetita) si ies in parc sau fac curat si de mancare. Nu l-am auzit niciodata spunandu-mi un cuvant urat, nu l-am auzit niciodata injurand pe cineva sau vorbind de rau ori barfind pe cineva. Acesta este barbatul si sotul meu pe care l-am admirat din tot sufletul si pe care vi l-as fi descris cu tot dragul in urma cu ceva timp! ----------------------- mai citeste o data ce ai scris aici. valorile pe care le are el sunt adevarate,"umaniste"..insa din pacate valorile cu care tu ai intrat in relatie, se reduc doar la un apartament si ajutorul parintilor...care nu reprezinta nimic,sunt valori fara valoare ,puerile,valori de care te folosesti ca sa distrugi ,nu ca sa construiesti. spui ca, castiga f bine si se simte comlexat..cred ca tie-ti place sa-l vezi astfel..el daca se simtea complexat cauta o "plebeie" de nasul lui, nu o "mana ceresaca" . acest om pe care tu ni l-ai fi "descris cu tot dragul in urma cu ceva timp" este acelasi,insa,egoismul tau nu te mai lasa sa-l vezi.... ----------------------------------------- Acum vine si cealalta parte, descoperita de mine abia in ultimul timp. Ne-am casatorit dupa 3 luni de cand ne cunosteam, ne-am iubit sau cel putin asa am crezut atunci- acum 6 ani. Copilul a venit dupa 2 ani si l-am dorit amnadoi. Dar adevarul este ca nu am avut niciodata nimic in comun. Suntem completa difetiti. Eu sunt volubila, comunicativa, deschisa, extrovertita - el este inchis in el, nu isi exprima gandurile sau sentimentele. Eu sunt interesata de partea umanista- daca ii pot spune asa- el este cu calculatoare, matematica etc. Pe mine ma pasioneaza anumite filme sau emisiuni, pe el opusul. Eu as povesti tot ce fac peste zi, la tot ce m-am gandit si am simtit, el prefera sa taca. S-a refugiat in munca, a ajuns sa stea peste program f mult si sa lucreze aproape toata noaptea. inainte,acum ceva timp cand ai fi vrut sa-l dai ca exemplu pozitiv de sot,..era diferit..adica vorbea mult,ii placeau aceleasi emisiuni ca si tie ,ura calculatorul ,matematica? Nu mai avem niciun subiect comun, decat copilul. Stam unul langa altul si nu spunem nimic, suntem doi straini care s-au trezit impreuna, legati de un act si de un copil. Abia a cum doua seri mi-a spus ce crede el despre mine. Mi-a conturat o imagine atat de calra pe care el o are despre mine incat m-am speriat. Sunt doar o egoista, o rautacioasa, pe care mereu a interesat-o propria persoana, care mereu a incercat sa il schimbe, care niciodata nu a dat doi bani pe el- desi i-am spus de nenumarate ori cat il admir- dar nu m-a crezut. Are dreptate ca vrei sa-l schimbi...accepti la el numai ce-ti convine ..restul te incomodeaza. ai uitat ca el are propria identitate ..,propriile lui gusturi si propriile lui placeri,ca si tine dealtfel...de ce nu-ti plac tie calculatoarele si emisiunile care lui ii plac,care ar fi diferenta?..si el este un om ca si tine,nu o masina pe care o poti programa dupa bunul plac.... defapt nanna ,tu esti atat de confuza si de imatura,ca nu sti ce vrei. Imi da impresia ca se simte frustrat din cauza mea si schingiuit sufleteste. Analizand si relatiile pe care le-a avut inainte imi dau seama ca defapt sotul meu are o problema: are un complex de inferioritate care iese la iveala intr-o relatie dupa un timp. El are o situatie materiala nu tocmai buna, a venit in relatie cu o pijama si o pereche de blugi, in timp ce eu aveam apartamentul meu si niste parinti care mereu mi-au dat bani si ne-au camparat de toate. Lucrurile astea nu au contat pt mine deloc, Te minti,te ascunzi dupa deget,sub acea pijama si pereche de blugi el a adus in relatie adevarate VALORI, pe care tu le-ai pus pe aceasi balanta cu apartamentul si ajutorul parintilor...ce greseala! deaceea m-am si casatorit cu el. Eu pur si simplu l-am admirat f mult ca om! Am impresia ca in timp aspectul asta l-a apasat atat de mult incat acum nu mai suporta. De cateva zile s-a schimbat complet. Imi vorbeste in sila, nu vrea sa discutam nimic pt ca zice el eu oricum am interpretarile mele. Ieri i-am spus ca am luat hotararea sa divortam. Nu a spus nimic. S-a paucat sa faca curat in casa si s-a dus sa faca cumparaturi. I-am arata ca imi scosesem verigheta si nu a spus o vorba. Oare ce ar mai fi putut sa zica?AIi luat o decizie egoista si imatura..de una singura...apoi tot tu iei decizia sa apelati la speciliast..defapt te joci cu sentimente ,migrezi de la un pol la altul,esti indecisa,trasatura care nu-l caracterizeaza si pe el,om hotarat si cu demnitate. cred ca are toata dreptatea sa nu mai vrea sa continue,tocmai din dragoste ptru fetita..nu vrea sa o cresca intr-o familie lipsita de sentimente. Daca te iubesti cu adevart, cauta un psiholog...problema este la tine. Azi-noapte nu aveam somn si i-am spus ca vreau sa vorbim despre asta. Mi-a zis ca la el inca e verigheta pe deget, la mine nu- asta inseamna ca am laut o haotarare si pt el si nu avem ce sa mai discutam. Azi dimineata a plecat la ora 7 de acasa, la-m sunat si a spus ca o sa conduca sute de km ca sa se paota gandi in linistite la ce e de facut: daca merita incercat ceva sau ramane decizia mea finala. I-am cerut sa imi spune unde se duce si a zis ca nu vrea sa il mai stresez si macar o data in viata sa il las in liniste sa fie singur cu el si cand va avea o hotarare se va intoarce si vom vorbi. Acesta este sotul meu de acum pe care l-am descoperit asa in ultimele zile si pe care il mai cunosc. Ma gandesc la tatal copilului meu pe care ea il adora si la sotul meu pe care nu il mai regasesc! Va multumesc![flo] intoarcete din drum ,intoarcete in timp si vezi unde si de ce l-ai pierdut. stiu ca este dur ce am scris,dar este sincer...daca vrei un sfat...nu mai insista sa reluati legatura ptru binele copilului,lasa apele sa se linisteasca ,apoi inceraca sa rezolvi problema voastra..fara motiv ,copilul,daca voi sunteti bine si copilul este bine. nu insista acum sa rezolvi,sa comunici,da-i timp si lui dar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Hmm...eu cred ca in ambele scenarii este un strop de adevar.... Da,este mare lucru sa accepti ca cel de langa tine este un strain,ca nu insemni nimic ca femeie...cine nu a trait asta ,nu poate sa simta ,oricat ar incerca....asa ca Nanna a incercat deja sa se obisnuiasca cu noul el si nu cred ca este vina ei ca el nu mai este la fel.Da...ce frumos suna"omul asta nu-ti face nimic rau!"....dar ce este mai rau decat ca cel pe care il iubesti sa nu simta nimic pt.tine si sa nu-ti poata oferi nici un pic de afectiune...e rau doar daca il gasesti cu una sau daca te altoieste?E bun cu copilul ,face mancare si cumparaturi(ceea ce ar face oricum ,oriunde ar locui),dar in rest sta peste program la serviciu si nu suporta sa o atinga.....Puteti sa spuneti ce vreti despre egoismul ei ,dar eu cred ca ,calitatile lui ca om l-au pus prea mult pe piedestal si toata lumea vede doar un el care a fost si nu un barbat care-si priveaza iubita de afectiune,atentie..... Cine a gresit mai mult.......?Nu cred ca se poate compara...ea..ca a nu a stiut ca trebuie sa pastreze flacara vie...sau el ca nu a spus la timp(din cauza lipsei de comunicare)care-i sunt nemultumirile si a adunat atatea frustrari iar acum cand a rabufnit nu a mai ramas din iubirea lui(SUPERFICIALA)decat niste resentimenta....... E doar parerea mea,nu contrazic pe nimeni... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Simona R.
Buna seara! Hmm...eu cred ca in ambele scenarii este un strop de adevar.... Da,este mare lucru sa accepti ca cel de langa tine este un strain,ca nu insemni nimic ca femeie...cine nu a trait asta ,nu poate sa simta ,oricat ar incerca....asa ca Nanna a incercat deja sa se obisnuiasca cu noul el si nu cred ca este vina ei ca el nu mai este la fel nu s-a schimbat el,ci s-a schimbat modul ei de al percepe pe EL.Oamenii introvertiti,comunica doar daca simt ca au cu cine comunica,daca simt ca sunt ascultati si acceptati..daca nu, se inchid in carapacea lor.oamenii extrovertiti isi ventileaza fara probleme,ideile, gandurile,sentimentele..asta nu-l face pe extrovertit mai bun si pe introvertit mai rau. nu cred ca relatia lor a fost lipsita de comunicare de la inceput..cred ca acest lucru a aparut cand ea a inceput sa fie nemultumita de diferentele dintre ei, pe care ea a inceput sa vrea sa le modifice,fapte pe care si el le percepea si-l nemultumeau,deoarece orice om vrea sa fie acceptat asa cum este ,fara ca cineva sa se simta responsabil sa-l schimbe. .Da...ce frumos suna"omul asta nu-ti face nimic rau!"....dar ce este mai rau decat ca cel pe care il iubesti sa nu simta nimic pt.tine si sa nu-ti poata oferi nici un pic de afectiune... lipsa de afectiune este reciproca ..cand nu exista un limbaj simplu in comun ,care sa nu distorsioneze, ci sa conserve dragostea pura,atunci sentimentele se inabusa,nu mai sunt lasate sa iasa la iveala. e rau doar daca il gasesti cu una sau daca te altoieste? nu,atunci este doar raul lui..daca nu gasesti mijloc sa te comunici ..este raul amandoura..ea nu stiu sa asculte si el nu stie sa vorbeasca...E bun cu copilul ,face mancare si cumparaturi(ceea ce ar face oricum ,oriunde ar locui),dar in rest sta peste program la serviciu si nu suporta sa o atinga.....Puteti sa spuneti ce vreti despre egoismul ei ,dar eu cred ca ,calitatile lui ca om l-au pus prea mult pe piedestal si toata lumea vede doar un el care a fost si nu un barbat care-si priveaza iubita de afectiune,atentie..... Cine a gresit mai mult.......?Nu cred ca se poate compara...ea..ca a nu a stiut ca trebuie sa pastreze flacara vie...sau el ca nu a spus la timp(din cauza lipsei de comunicare)care-i sunt nemultumirile si a adunat atatea frustrari iar acum cand a rabufnit nu a mai ramas din iubirea lui(SUPERFICIALA)decat niste resentimenta....... E doar parerea mea,nu contrazic pe nimeni... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
[url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url] http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost alaturi de mine mereu si am avut foarte multe probleme de sanatate, multe operatii. Cand s-a nascut fetita noastra, acum 4 ani, am vazut un tata care credeam ca nu poate exista in realitate. S-a ocupat de ea din prima clipa, i-a facut numai el baita, a dat-o cu creme, i-a schimbat pampersi, doar el se trezea noaptea cand ea plangea si ii facea biberon, el e si acum primul care o aude plangand in somn si fuge la ea. Intre ei este o iubire incredibila, pur si simplu se schimba amandoi la fata cand se tin in brate, se "adulmeca" unul pe altul, se divinizeaza, ea adoarme numai cu el, noaptea il striga pe el...este ceva greu de descris in cuvinte. Pe mine m-a suportat mereu cu taonele si figurile mele de femeie coplesita de tot felul de dureri sau de neincredere... Castiga f bine, toti banii ii aduce in casa, face si curat si de mancare, ma lasa sa ies cu prietenele si el sta cu Indra (fetita) si ies in parc sau fac curat si de mancare. Nu l-am auzit niciodata spunandu-mi un cuvant urat, nu l-am auzit niciodata injurand pe cineva sau vorbind de rau ori barfind pe cineva. Acesta este barbatul si sotul meu pe care l-am admirat din tot sufletul si pe care vi l-as fi descris cu tot dragul in urma cu ceva timp! Spune si tu draga Nanna ce i-ai oferit tu lui in tot acest timp cand el facea toate cele zise de tine mai sus?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Principe....eu cred ca el s-a schimbat in sensul ca pana acum nu a avut curaj (?)sa-i spuna ce gandeste cu adevarat despre anumite situatii pt.a nu o ranii,cunoscandu-i conceptiile,iar noul el care o face sa sufere spunandu-i despre ea lucruri dureroase nu este cel pe care ea il cunoaste si asta a speriat-o facand-o sa ia exact masura gresita si anume sa-l indeparteze spunandu-i de divort(pe care eu cred ca nici ea nu si-l doreste,este mai degraba o incercare a ei ,inconstienta,de a obtine de la el o dovada ca ea este inca centrul universului lui....ceea ce din pacate nu mai este).Eu cred ca el a constientizat acum ca ea nu e ceea ce vrea el de la o iubita si poate ca daca ar fi incercat sa rezolve lucrurile la timpul lor,comunicand cu ea(ceea ce introvertitul nu poate face)si nu ar fi tinut in el acumuland frustrari nu se ajungea aici.. Crede-ma.....(vorbesc din experienta proprie..e uimitor cat se aseamana de cazul meu)ca e posibil ca ea nici sa nu fi banuit vreodata ca el ar putea sa perceapa lucrurile cu totul diferit de ceea ce o lasa pe ea sa vada.... Si intr-adevar,acum,daca unul a ridicat niste ziduri(sau cand o fi fost momentul ala in care el s-a inchis in carapace)e cel mai simplu ca celalat sa le intretina...e o chestie pe care nu o faci constient.... Asa vad eu lucrurile...e posibil sa am dreptate?Daca da ,nu e vina lui ca nu a fost sincer cu cea pe care o iubea si nu i-a spus ca felul ei de a vedea lucririle e diferit de al lui?E mai bine asa ca a ajuns sa o vada ca pe o rautacioasa si egoista de care sa vrea sa scape?Ca daca esti un picut egoist si rautacios nu inseamna ca nu-l iubesti pe cel de langa tine .Si eu sunt convinsa ca ea are o gramada de calitati pe care ,din pacate, (in nebuloasa din capul lui acum cand nu o vede decat ca pe oaia neagra)acum le trece printr-o lentila neagra... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, V-am citi fiecare postare, insa nu am mai apucat sa raspund...decat in gand. Nici nu mai stiam ce va fi si am preferat sa mai astept pana voi reveni cu noutati. De duminica a fost f vehement, nu a acceptat nicio solutie sau propunere a mea, tot ce stia era sa zica NU sau sa imi reproseze in continuare lucruri facute sau zise de mine din urma cu ani de zile. Azi trebuia sa se mute, aseara mio-a zis incantat ca si-a gasit un apartam la 2 statii de noi si ca fi langa Indra f usor. Mie mi-a picat cerul...am insistat sa nu plece, am reusit sa il fac sa doarma cu mine( se culcase langa Indra), nu a vrut sa stea decat cu spatele, nu accepta sa ii spun nici macar sa mergem la psiholog, nicio varianta a mea. Am plans si i-am zis iar tot ce m-a durut anii astia, tot ce am incercat, la tot ce am renuntat. I-am zis ca l-am vazut mereu perfect si asta m-a speriat, i-am zis ca am stat 3 ani acasa cu fetita in speranta ca va aprecia ca ma implic atat pt ea, apoi mi-am dat seama ca nici asta nu il facea mandru de mine, asa ca m-am angajat, nici asta nu l-a facut sa spuna ...scuze revin http://indra.designit.ro Pentru Barbye-una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...