Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingerul meu (despre...EA)


Recommended Posts

Mi-a aparut intr-o dimineata de vara, ca lumina unei stele indepartate in plina zi... O cautam, o asteptam si am gasit in ea acel "ceva" unic. Brusc mi-am amintit de mine, de cine sunt si ce reprezint. Am intalnit-o si viata mea a devenit o calatorie catre inger... si am renuntat la mine pentru a trai. Cea mai minunata calatorie... Ingerul meu apare uneori ca o flacara, alteori este o frunza plutind pe aripile vantului... Ii vad zambetul in fiecare dimineata, ma saluta si ma ia in brate. Seara privirea ii straluceste. Cred ca experimenteaza tot ce-i ofera viata, de la bucurie la tristete, de la fericire la durere. Ii place muzica, e talentata, scrie si rade, si vorbeste, si se bucura. Se intristeaza cand ceva nu merge cum isi doreste, dar isi revine repede. Si iubeste asa cum doar ea o poate face. Iubeste viata si oamenii, si natura si animalele. Detesta raul din oameni si-l accepta pentru ca face parte din ei si din lumea lor. Uneori lupta alaturi de oameni si pentru oameni. Alteori, e ranita, dar isi pastreaza increderea in oameni. Viseaza, planifica, alege, renunta, reactioneaza, traieste... si exista si pentru mine... Intalnirea cu ea mi-a adus intelegere, autocunoastere, magie si bucurie... Si dragostea mea pentru ea. Incerc sa privesc viata prin ochii ei si am ajuns sa realizez cine sunt si de ce traiesc. Am descoperit cu ea ca pot alege drumul pe care doresc sa merg, curajul de a fi eu, dincolo de toate conditionarile si barierele sociale. Intuitia de a vedea dincolo de aparentze si de a descoperi in ea minunea vietii mele. Ingerul meu e raza mea de soare, mangaierea unei ploi calde, zambetul si imbratisarea tandra. Mi-a dat sansa de a iubi. mi-a prezentat oameni care mi-au devenit dragi si care-mi ofera prietenia lor. Ea nu mi-e niciodata prea departe... O chem in gand, in vis si vine. O simt, e cu mine, in mine, exact in clipele cele mai importante si cele mai intense ale vietii mele. Nu stiu daca ea m-a cautat, cert e ca ne-am gasit... si regasit... Inainte de-a ne pierde unul in altul, intr-un amalgam de praf stelar, in galaxia noastra... Alexandru, tati de copil perfect [url="http://bd.lilypie.com/Cb1dp3.png"]Vine bebe2[/url] ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alex, felicitari[gravi][flo] Inseamna mult mesajul de la tine. Inseamna bucuria noastra pt tine, inseamna speranta noastra: SE POATE. Dumnezeu sa fie cu voi, sa fiti sanatosi sa cresteti copiii. O asteptam pe viitoarea mamica pe aici.[flo] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce familie fericita! Tot asa... Sorana [zana][gravi]26+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][Despre Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3"][foto][/url]sunt...lo1.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...