Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Semne ale infidelitatii (2)


Recommended Posts

L-am numit (2), pentru ca a mai fost un topic aici cu acelasi nume, dar care a fost inchis din cauza ca se deviase muuulllt de la subiect...[alcool] Oricum a fost chiar funny subiectul... Insa sa revin la topicul actual: niste chestii petrecute in ultima vreme ma fac sa imi pun niste semne de intrebare vav de fidelitatea sotului meu. Le expun mai jos: - a devenit ft taciturn, raspunde in 2 peri, orice ii zic e ori enervant ori..oricum numai pe placul lui nu (nu era ft vorbaret nici inainte, dar acum e clar o diferenta); - telefon pe silent (never ever pana acum) - sex din ce in ce mai rar (insa ce mi se pare ciudat, cum Dzeu daca nu faci sex sa zic 2-3 sapt sau 1 luna, rezista juma de ora?? Sau de exemplu sambata nici macar nu a putut duce treaba pana la capat, desi ft rar pateste asa ceva - explicatia? "eu am chef dar se pare ca nah, nu ma asculta"); - discutii pe mess catre una bucata donsoara care lucreaza la o firma unde are el o lucrare, de genul: "am muzica pentru tine, daca ma rogi frumos poate ti-o aduc:P", etc. Cam asta e in mare, daca e nevoie o sa mai revin cu detalii...Nu prea ma pricep la chestii de genul, insa simt ca ceva nu e cum ar trebui..De asta va cer o parere, mi s-o fi parand mie? Si ce ar trebui sa fac in continuare??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hobi, are 30 de ani. Si intr-adevar, telefon pe silent? Cam ciudat...am aruncat o intrebare, da s-a eschivat, a deviat de la subiect, oricum n-am aflat cauza... Aarina, crede-ma ca mi-a mai facut-o odata, cand eram doar prieteni. Si atunci la fel spuneam ca sunt paranoica, ba si el spunea, nu intelegeam ce are, etc. Pana cand am descoperit... Insa, de asta am cerut ceva pareri, desi tocmai gasisem un articol scris de un barbat psiholog si erau chestii care se portiveau ca o manusa si nu m-as fi gandit la ele never (gen felul de a dormi al unui barbat care inseala). Ideea e ca nu stiu ce sa fac, sa ii spun ca stiu (desi n-am nici o dovada clara, doar banuiesc cine ar putea fi) sau sa mai astept sa strang probe?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bre...io nu stiu ce sa zic (nu intreba atunci de ce mai postezi???) tel pe silent mai sta si la noi acasa. ori ca n-avem chef sa raspundem, ori ca l-am uitat asa, ori..."e multe" motive. acu...daca la voi nu statea NICIODATA pe silent, poate ar fi bine sa te interesezi ce si cum. da daca oricum dl e taciturn (si acum mai mult decit de obicei), daca il iei la 11 metri de ce tii tu bre tel pe silent??? s-ar putea sa nu ajungeti nicaieri... la faza cu sexul, eu am renuntat la intrat la banuieli dupa cit de repede termina fata de cit de des o facem samd. am ajuns la concluzia (ne-mincatoare de neuroni) ca "chestia aia" are o viata a ei, o minte a ei, si ca....deductiile logice nu prea tin. mai aveam eu o cunostinta care isi punea sotul sa-si bage outele in apa rece: daca pluteau inseamna ca a avut parte de sex in ultimele doua zile, si daca nu cu ea...atunci cu cine, boule si magarule????(casnicia nu a durat). chestia cu taciturneala....acu fiecare are perioade bine sau rele...chef de vorba sau nu...nici aici nu exista o reteta clara si universal valabila... faza cu iti aduc muzica daca ma rogi frumos mie imi suna mai degraba a flirt decit a valeeeeu s-a indragostit de alta. dar aici revenim la topicul ce inseamna a insela intr-o relatie, si asta...e ALT topic. pe scurt si la modul general, nu cred ca exista semne universal valabile ca te inseala. da, daca raspunzi la tel lui si o voce suava te intreaba ce faci iubitule, e probabil sa te insele (asta dupa ce te-ai asigurat ca vocea suava nu a gresit numarul). si e probabil sa te insele cu o amanta, nu sa fi fost o aventura de o noapte (platita in bani, altfel, sau neplatita). altfel....si oricum, nu trebuie sa pierzi din vedere inca un aspect: are timpul fizic sa te insele? ca asa si eu, pot sa ma crizez ca vai de mine ma inseala dupa cum vorbeste cu (foste) colege de servici pe messenger sau cind ne intilnim intimplator...da saracu...cind sa ma insele? ca daca nu sintem la job, sintem impreuna. acasa sau in oras sau unde-o fi...gasca de baieti deja s-a obisnuit ca intotdeauna sint si eu de fata, ba a inceput sa le placa (cred ca pt ca stiu si eu bancuri porcoase si cind le spun nu le spun cu "puncte-puncte' sau cu batai sfioase din gene)... asadar: exista multe probleme intr-o casnicie, in afara de inselat. nu stiu de ce avem tendinta sa facem din inselatul asta un capat de lume, cind sint altele mai grave (si nu ma refer numai la violenta fizica sau verbala). da nu stiu cum naiba, cind e vorba de alte probleme "merge si-asa", iar cind se banuieste (sau se acutizeaza problemele incit se ajunge la) chestia cu inselatul, se termina totul. si sincer, cred undeva in forul meu interior, ca un barbat, cu cit are o sotie mai geloasa si cu cit e mai tinut sub papuc, cu atit va face mai mari belele cind "scapa de sub observatie" un pic. ca sa nu mai zic ca obsesia (unora, nu ma intelege gresit, nu ma refer la tine ci vorbesc la modul general) unora dintre femei ca "orice dar sa nu ma insele", "ce ma fac daca ma inseala", "da nu cumva ma inseala", denota lipsa de respect pt propria persoana si pt partener si neincredere in calitatile tale si in relatia pe care o ai. parerea mea !! acuma...stiu si eu ca au fost prezentate si aici pe forum cazuri in care sotia ar fi bagat mina in foc ca barbatul ei nu a calcat strimb niciodata, si a aflat cu stupoare ca dragul de sfintisor de acasa are de fapt o amanta de nu stiu cit timp, sau da bani pe prostituate etc. dar...astea sint cazuri. majoritatea barbatilor NU au amante. majoritatea doar isi testeaza abilitatile de vinator, ca sa isi demonstreze ca inca mai pot impresiona o femeie (alta decit pe cea de acasa). majoritatea celor care au relatii pasagere le lasa asa, pasagere. adica de o noapte. si in general de astea nu prea afla sotia. deci...fruntea sus, mult curaj, nu mai puneti mereu raul inainte, si incercati ca relatia voastra sa aiba macar o zi pe saptamina...iz de primavara. o zi cu iz de primavara pe saptamina e muuult mai eficienta decit 5 zile pe saptamina de intrebari, cautat prin telefoane, amenintari, lacrimi si certuri... apropos, ca era sa uit: ai grija sa nu cazi in mania "scopul meu in viata este sa-l supraveghez sa nu cumva sa ma insele". cind ajungi sa-i umbli in telefon sa cauti apeluri si mesaje, sa ii citesti arhiva pe YM, sa vezi ce site-uri a accesat si sa il suni la 30 minute sa vezi pe unde e, il stresezi, iti distrugi nervii si iti strici casnicia. ti-o spun din proprie experienta, iti transformi viata intr-un iad, nu mai ai nici o alta grija si nici un alt scop, stai si te agiti DEGEABA si MEREU.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce servici greu, Guestus...e munca de birou combinata cu ceva drumuri prin oras, la modul dus niste acte colo, intalnit cu un nene colo, etc. din astea, merge cu masina si nu cu autobuzul..Si mai are unele zile in care are delegatii (dar nu la zilele alea ma refeream...) Deci si asta a fost unul din motivele care ma face sa il suspectez ..dusuiala asta dimineata cand pleaca, seara cand vine, telefoane pe silent, sex ioc sau lasa de dorit...inainte mai mergeam pe la ai nostri si mai avea chef de vorba cu ei, acu e mut ca un peste, se simte bine doar cand ajunge in fata calculatorului...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic la mine cum functioneaza. Prima data,de la tel pe sunet,telefon pe vibratii,in cele din urma silent! Apoi,sex din ce in ce mai rar-pana deloc. Zambete si veselie,dar din motivele mele,deci nu le stie el..si nu-s comune.Si e usor sa-ti dai seama cand cel de langa tine,e fericit pt un alt motiv care nu te include. Pe urma...indiferenta.Cred ca,cu asta incepe.Eu nu ma port urat,ma port indiferent! Daca m-as purta urat l-as provoca sa ma urmareasca,sa ma banuiasca. Ma port indiferent,uneori mai fac glume...sa nu se simta nimic..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...