Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Semne ale infidelitatii (2)


Recommended Posts

doamne doamne....o dati pe tradati in dragoste de-acuma...scene prin parcari, urmarit prin oras, "am un feeling si stiu eu ca e adevarat"... da daca NU este adevarat? daca omu are probleme la job? daca...daca, pur si simplu NU E ADEVARAT? tare e usor sa faci scenarii de-astea....de la filme americane ni se trage... nu domle, diseara is la serviciu. dar uuups...am scapat mai devreme. asta daca chiar vrei sa creezi o portita sa-l prinzi. dar eu te intreb si altceva: daca este adevarat si il prinzi? ce esti pregatita sa faci? faci fata situatiei? te certi, te impaci, divortezi, va reinnoiti juramintele de la casatorie...? CE faci? sfatul meu? ai putintica rabdare. s-ar putea ca lucrurile sa se indrepte. sau s-ar putea sa alegi o metoda mai demna, eficienta, de bun simt de a avea certitudini legate de inselat. nimic din ceea ce intreprinzi acum, cind esti nervoasa si speriata si panicata nu va iesi cum trebuie. cind vei judeca lucrurile la rece s-ar putea fie sa nu mai ai banuieli, fie sa stii exact ce anume sa faci ca sa ti le spulberi. inca o data: curaj, fruntea sus si rabdare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pisigri, imi plac raspunsurile tale... Si eu trec printro situatie asemenatoare, am fostat la barbatii care insala...dar stiti c emi se pare ciudat, deodata,asa? Ne agitam atata sa aflam dc ne insala, cand, cum, de ce, urmariri, umblat in telefon (cel putin eu asa fac, am o manie deja...). dar pana la urma, chiar conteaza d cne insala sau nu? adica din moment ce are fata de noi respectivul comportament, chiar conteaza cauza? si dc se poarta c aun porc fara sa ne insele, atunci mergem mai departe sii iubim si le spalam camasile, ca na, nu mo baga el in seama, prefera calculatorul, dar dc nu ma insala...chiar nu cointeaza! oare???e normal?? adica dc te porti urat si ma simt ca si cum mai insela, mai conteaza dc ma sau nu ma? asta poate doar ptr a stii cum tratezi problema,da, dar ideea e ca cine ii d alui dreptul sa s epoarte asa...cu sau fara cauza?? barbatii astia sunt tare ciudati, parca ar fi niste copii pe care tr noi sai educa, si sa lentelegem toate mendrele, ca noi ceom fi, de pe alta planeta, sau ce? Adica ei (majoritatea) cum sar purta in astfel de situatii? cum sar purta dc nu iati baga in seama, veniti d ela servici si va duceti direct la tv/calc sau mai stiu eu ce, va aruncati hainele pe jos ca poate stiu singure drumul la cos, si va doaren pix? si mai refuzati si sexul cu lunile. Eu crted ca ar zbura rpd, si nush care din ei siar face atatea procese de constiinta ca noi...ar arunca gaina singur direct la noi, adica ce, doar no fi vina lor....... have a nice day!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, noi chipurile am avut o discutie aseara, si normal ca nu s-a ajuns la nici o concluzie. Adica, singura concluzie a fost ca nu, nu ma inseala[alcool], si ca intr-adevar a fost el nesimtit, ca asa e el de felul lui mai morocanos si i se pare ca lumea tre sa stie deja ce vrea sa zica/faca, fara sa il mai deranjeze cu intrebarile...Ehh, whatever.. Si, nu, nu credeti ca stau toata ziua sa-l spionez, no way...Doar ca acum ceva pare in neregula..Si daca o sa mi se confirme banuielile, daca o sa fac fata? Da, o sa fac, cu greu probabil, dar o sa fac...Mai naspa a fost prima oara ca nu-l credeam in stare si aveam o incredere oarba in el, acum...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii daca te inseala sau nu dar mie mi-a atras atentia asta ... "De exemplu, azi cred ca m-a intrebat de 5 ori daca diseara sunt acasa sau la servici??? Si tot il intrebam nu stiu, de ce? A, nuu pur si simplu...." Adica de ce ii intereseaza asa de mult daca lucrezi in seara respectiva sau nu ?[?] Pe mine ma duce cu gandul ca el vine cu cineva acasa cand tu lucrezi ... ca altfel nu stiu ce motiv ar avea sa te intrebe de 5 ori [:-/]...sau aberez eu pe aici degeaba[bang]. Oricum poate daca iti iei liber de la servici... asta dupa ce te mai intreaba poate afli, nu stiu ce sa zic . Mai intai de toate pregatestete sufleteste [flo] AliVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AVoogt
Nu stii daca te inseala sau nu dar mie mi-a atras atentia asta ... "De exemplu, azi cred ca m-a intrebat de 5 ori daca diseara sunt acasa sau la servici??? Si tot il intrebam nu stiu, de ce? A, nuu pur si simplu...." Adica de ce ii intereseaza asa de mult daca lucrezi in seara respectiva sau nu ?[?] Pe mine ma duce cu gandul ca el vine cu cineva acasa cand tu lucrezi ... ca altfel nu stiu ce motiv ar avea sa te intrebe de 5 ori [:-/]...sau aberez eu pe aici degeaba[bang]. Oricum poate daca iti iei liber de la servici... asta dupa ce te mai intreaba poate afli, nu stiu ce sa zic . Mai intai de toate pregatestete sufleteste [flo] AliVoogt
Exact asa ma gandeam si eu, si cica aseara "pai te intrebam sa stiu cand vin sa mananc".. Hai lasa-ma...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, da a avut o tentativa inainte de casatorie..Acu se jura cu mana pe inima ca de atunci n-a mai calcat stramb si nici nu o sa o mai faca...[alcool] Si se jura ca nu fura dar l-am prins cu rata-n gura ... scuze dar asta mi-a venit in minte[:I]. Pai mai tierry, a vrut sa te insele si ai aflat apoi,dupa casatorie sau l-ai prins cand te-a inselat? Stii.. parerea mea este ca daca te-a inselat o data o s-o faca si a doua si a treia oara... [ispita]. Eu zic sa fii cu ochi-n sapte si sa nu crezi pe cuvant oricat s-ar jura el , gandestete mai intai la tine si nu te lasa prostita pe fata (scuze sper ca nu te-ai suparat [flo]) ChVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...