Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Semne ale infidelitatii (2)


Recommended Posts

marius, nu ca te-as urmari, dar cand imi fac timp sa mai citesc pe ici, pe colo, unde dau de tine nu se poate sa nu imi atraga atentia postarile tale. Sunt atat de aproape de realitate incat e pacat ca barbatii sunt atat de putin reprezentati pe forum. Pacat, ar mai invata si femeile cate ceva despre ei. Citind postarea ta mi-am adus aminte de niste prieteni.El cativa ani a avut o amanta,ea, sotia banuia dar nu isi batea atunci capul cu asta, din diverse motive.Mai o cearta, mai o impacare, nu exista certitudinea, relatia mergea. Dupa vreo trei ani, timp in care relatia extra a sotului a ajuns la un deznodamant final(amanta plecase din tara) ce le vine lor sa stea asa la taclale si intr-un moment de maxima si prosteasca sinceritate el ii recunoaste ca da, a avut acum trei ani o amanta. Cred ca nici unul nu si-a dat seama de impactul pe care il va avea informatia recunoscuta si asimilata de subconstient asupra casniciei lor. De vreo cinci ani se cearta continuu,fara a se putea hotara ce sa faca, amanta e bine merci plecata de atatia ani si are sotul ei, copilul ei,viata ei acolo peste mari si tari, iar ei traiesc intr-o permanenta tensiune care a atras dupa ea si alte forme de manifestare. La ce bun aceasta informatie? Bineinteles ca acum le pare rau amandorura si mai ales sotiei care recunoaste ca de fapt aflarea adevarului nu i-a adus ei personal nici o satisfactie in orice plan, doar alimentarea orgoliului de a-l auzi pe el ca spune DA si ca peste acest "da" nu mai poate trece pe cand peste "poate"ar fi fost mult mai usor de mers mai departe. Nostim e ca acum ea il acuza pe sot ca de ce a fost atat de sincer, ce daca ea l-a pus sa jure, el putea sa minta. E ciudat totusi cum marea majoritate a oamenilor cred ca barbatii nu au si ei frustarile lor, nu au si ei dorintele lor, e adevarat ca ei sunt mai pragmatici, dar am atat de multi prieteni nefericiti de alegerile facute dar trag inainte pentru ca este peste demnitatea lor sa renunte pentru niste "nimicuri" sufletesti la familie.Si chiar ii admir si compatimesc in acelasi timp. Ma intreb cand are timp lumea sa observe toate aceste situatii.Eu nu am timp sa vad nici daca e patul gol sau e altcineva langa mine.Dar sa mai observ ca telefonul e inchis sau nu,daca e altfel azi decat ieri,iar in privinta sexului, el nici macar nu a observat ca nu il mai practicam de vreo trei ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tierry, eu cred ca e ceva suspect! Daca esti pregatita sa afli, nu-l mai intreba pe el nimik daca te insala sau nu, ca daca ar vrea sa-ti spuna ti-ar fi zis. Daca inseala tine ascuns!!!!! Poti afla tu singura dacachiar vrei sa afli. Te uiti in telefon, vezi daca sunt mesaje sterse(exista un contor de mesaje), vezi daca sunt telefone sterse (fiecare tel inregistreaza un nt=r de numere), vezi ce numar e apelat mai mult, poate trece numarul doamnei sub un alt nume ca sa nu-ti atraga atentia. Eu cand am fost inselata chiar nu banuiam. Se purta la fel ca inainte, ba chiar mai atent. Doar ca erau telefone sterse, etc. Mult succes. Vezi daca merita sa afli. Acum e o banuiala dar daca vei afla o sa suferio enorm. andreea http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrea,adica sa inceapa ea sa ii controbaie prin telefon ?? Eu una,tin toate mesajele si telefoane,iar telefonul e tot timpul langa mine.Noaptea in inchid si e parolat.Deci nu are cum vedea! As putea f bine sa sterg tot si numere si telefoane si mesaje.Ca oricum stiu numerele din cap..deci nu tine faza. Si daca are telefoane sterse ...ce? Inseamna ca o inseala ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slabut articol !! Daca am ajunge sa ne uitam la om cum doarme..daca am ajunge sa-l studiem dimineata ce mananca,cum cat..si dupa asta sa decidem daca ne inseala sau nu...ar fi o mare pierdere de timp !! [alcool] Dar..sunt niste chestii..care e posibil sa fie la general,la femei poate..nu stiu daca si la barbati. Scade pofta de mancare,te machiezi mai des,te parfumezi mai des,esti mai vesela,pici pe ganduri mai usor,ai insomnii si te trezesti mai repede dimineata decat in mod normal. Asta am vazut eu..mai mult..sunt aberatii cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vis a vis de ceea ce ai scris pot sa spun ca tacerea este de aur. Un fapt consumat este un fapt consumat, nu mai poti sa intorci nimic inapoi. Asa incat la ce bun sa aprinzi durerea celuilalt? Este infinit mai bine daca reusesti personal sa tragi anumite concluzii despre tine despre cum crezi ca ai fi privit de cel/cea de langa tine daca ar sti ceea ce sti tu si sa devii mai intelept, mai dedicat celui de langa tine. Cred ca tine de suflet, a iubi pe cel/cea de langa tine este 100% suflet si dedicatie. Tine de profunzime. Nu poti cumpara,, nu poti vinde nu exista adevarat sau fals ci doar exista sau nu exista. Daca nu exista e o problema. Uneori am mai intalnit ceva de genul ii/le iubesc pe amandoi/amandoua dar altfel. Nu stiu cum paote sa fie asta. Este una din enigme pentru mine. De cate ori incerc sa-mi inchipui daca as putea sa fiu astfel schimb rapid rolul. Adica sa spuna sotia ea asta. Ma cutremura un astfel de sentiment. Nu as putea sa merg mai departe. Si de aceea mi-este usor sa nu spun asa ceva eu. Pentru ca nu as putea sa merg mai departe. Si de aceea am spus ca nu o data fac acest exercitiu cu mine insami. Ma pun in situatia contrara. Daca ceea ce resimt este negativ trebuie sa schimb ceva dar repede. Inseamna ca gresesc, c in jurul meu eman ceva negativ. Si cum mie nu mi-ar place nu imi surade deloc ipostaza de a fi acea persoana care face altuia asa ceva. Deci iata ca pot oricand sa incep defpat cu mine. Si inca ceva. Am constatat tot eu ca daca ma uit la problemele care nu imi convin, in proportie covarsitoare rezolvarea lor depindea tot de mine nu de altii sau de altele. Asa incat am mai spus intoarceti-va privirea spre voi si nu este exclus sa gasiti raspunsurile corecte pentru multe din problemele pe care le aveti. Si nu refuzati niciodata o parere ce nu va convine. Contine in mod dur ceea ce ar trebui si sa auziti si sa acceptati. Eu cel putin sunt foarte atent la cei/cele care imi spun pe sleau opinia lor. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tierry nu ai cum sa stii sigur pana nu ai dovezi. Dar parerea mea este ca mai intai ar trebui sa-ti stabilesti tu prioritatile. Ce e mai important pentru tine? Sa aveti o relatie frumoasa sau sa stii sigur daca te insala? Daca prioritatea ta este casnicia si relatia dintre voi, atunci urmaririle, cautarile in telefon si pe mess nu-si au rostul.Tot ceea ce vor face va fi sa-l indeparteze de tine. Eu l-as lua la o discutie (in nici un caz despre faptul ca m-ar putea insela) despre relatia noastra. I-as spune franc in fata ce nu imi mai convine ( in cazul tau faptul ca e mereu morocanos, ca sexul e rar si nesatisfacator, etc) si i-as cere sa gasim impreuna solutii sa fie bine pentru amandoi. Asta e pur si simplu parerea mea. Asa as face eu in locul tau. As proceda asa pentru ca eu consider ca o casnicie respectiv o relatie merge bine doar atata timp cat ambii parteneri isi doresc acelasi lucru. Poate el vrea altceva, sau poate trece doar printr-o perioada mai dificila. Succes! [gravi]30+ [baietel] Dragos si mami de [zana] Cezara (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
acuma am citit postul tau , si ce sa-ti zic , exact asa ceva am patit si eu , fix la fel .De unde telefonul lui statea prin casa peste tot aruncat , deodata il pazea cu strasnicie ( dormea cu el sub perna ) , nu stiu daca era pe silent dar tot ce e posibil , de unde nu statea niciodata pe calculator , sau daca statea pe mess era pret de 5 minute si il plictisea orice discutie , deodata statea pana noaptea la 12- 1 ( cu pretextul ca asculta muzica - ce nu mai facuse pana atunci , si fireste cu messul deschis ),iar din intamplare initial am vazut ca se conversa cu o domnisoara blonda si mereu cu aceeasi persoana ( ca scria cu rosu si bolduit respectiva) , si uite asa azi asa , maine asa , vreo saptamana la rand acelasi lucru acelasi program , pana cand am decis sa fac ceva investigatii si fireste ca banuielile mi s=au adeverit . acuma nu stiu ce sfat sa-ti dau , dar e musai sa aduni dovezi inainte de a vorbi cu el ( pentru ca altfel risti sa arunce tot pe seama geloziei sau a imaginatiei tale ) , oricum o va face :)) . El acuma e iluzionat cu ceva , si isi petrece timpul in lumea lui , acuma depinde de respectiva , daca se intinde numai la vorba cu el , sau nu are scrupule si va merge mai departe .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...