Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Darius Andrei - Un Ingeras senin al Cerului


Lory2014

Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cami, draga mea, exact la fel mi-a zis si mie soacra, "nu mai plange, gandeste-te cate probleme avea daca traia" - am urat-o pentru asta...dar oamenii nu stiu ce sa spuna si incearca sa ne consoleze, de cele mai multe ori fiind prost inspirati. Iar cu sotul e la fel, probabil nu stie cum sa te ajute, e frustrant sa-ti vada suferinta...fii sigura ca si el sufera foarte mult, dar nu stie ce sa faca, cum sa o arate. Nu te indeparta de el, e singura persoana care intelege ce simti, spune-i ca iti face bine sa vorbiti despre micutul vostru si ca nu te ajuta spunandu-ti ca e mai bine ca s-a intamplat asa. Sotul meu evita sa vorbeasca despre copil, pentru ca plangeam; il uram, voiam sa divortez, mi se parea ca e un monstru, pentru ca nu varsa o lacrima si incerca sa se comporte normal, radea, muncea, se agita. Cand i-am spus asta a inceput sa planga cum nu l-am vazut niciodata, ma durea pe mine suferinta lui...Stiu ca te doare si o sa doara mereu, n-o sa treaca niciodata, dar nu te izola. Eu sufeream ca un caine, pentru ca tot ce-mi spuneau rudele imi deschidea ranile. Dar nu le-am spus si rau am facut. Ma asteptam ca ei sa stie, sa inteleaga, ca nu trebuie sa ma raneasca. Dar nu e asa, am inteles tarziu ca nu vor pricepe niciodata[V][V][V]. Chiar daca e greu[q][q], spune-le tu ca nu vrei sa auzi consolari de genul "e mai bine asa". [grup] [ruga]Nu peste mult timp [mamica] de [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy nu gandi asa despre sotul tau. (despre soacra ....ignor-o, cum o vei ignora toata viata, a mea nici la botez nu a venit stiind ca Darius sufera de o malformatie de cord....ca oricum nu mai avea sens, sau cum?) Ce simti tu simte si el cu siguranta...dar incerca sa gaseasca un liant care sa ii permita sa traiasca cu aceasta durere in suflet...o scuza..un motiv.....Noi dupa ce l-am pierdut pe Darius al nostru am trecut prin aceste momente, dar cu timpul veti reusi sa intelegeti ca nimeni, nimic, niciodata nu vor putea sa il inlocuiasca. Gandeste-te la Darius ca la ingerul tau, ca la sufletul tau, saruta-l de noapte buna si trezeste-te cu el in gand......asa vei putea trai in echilibru, iti vei putea pastra rationamentul si cumpatul. E ffffffffffff greu altfel....... e o lupta zilnica si permanenta pe care doar timpul iti va permite sa o gestionezi, si din pacate nu sa o castigi. As vrea si eu poze cu Darius. Iti voi trimite si eu cu al meu Darius. Adresa e: ddif_ddoi@yahoo.com Te imbratisez cu drag si ma rog sa ai si tu si sotul tau putere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit intr-un ziar...asa: Multi copii se nasc fara probleme O nastere de 'nota zece'. Un vis implinit. Parinti fericiti. Flori si imbratisari. Prea multi copii nu reusesc sa se nasca (sau mor prea devreme) Chiar daca bat recorduri triste, sunt recorduri statistice. Ei si parintii lor nu trezesc interesul nimanui. Nimeni nu scrie despre ei, doar statisticienii. Nimeni nu vb despre ei, doar rudele care au pierdut 'un pui de om'.Nimeni nu se ocupa de ei, de problemele lor, de nevoile lor. Daca cineva ar fi interesat de ei, ar exista centre de consiliere psihologica. Mamele ''ingerilor cu aripi frante'' nu ar sta, in maternitati, alaturi de cele fericite, indurand un chin sufletesc inutil si inuman. pustai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camy_pus sincer mi-e tare greu sa-mi gasesc cuvintele nu pot sa-ti spun decat sa fii tare si sa fii increzatoare ca odata totul va fi mai bine.nu renunta.Ma rog ca la BB Darius sa-i fie bine acolo unde e in ceruri, desi stiu ca alaturi de tine i-ar fi fost mult mai bine.D-zeu sa-l odihneasca in pace si ne rugam toti pt el crede-ma stiu cat suferi,eu nu am trecut prin ce ai trecut tu, dar o buna prietena a mea da, si acum are un bb sanatos si un altul in burtica.Si atunci m-a afectat foarte tare tot ceea ce s-a intamplat cum m-a afectat si acum si chiar daca de multe ori ma pregateam sa-ti scriu- nu-mi veneau cuvintele si te rog sincer sa ma scuzi ca nu am fost destul de puternica sa-ti scriu mai repede, chiar daca citeam tot ce se intampla si plangeam alaturi de tine si de mamicile de iulie-august2008. Dariusica al tau nu va fi uitat niciodata si toti care au vazut drama ta nu cred ca o sa poata uita vreodata. in ceea ce-l priveste pe sotul tau si eu te-as sfatui sa incerci sa mai discuti cu el- chiar daca acum suferiti enorm- amandoi - daca v-ati deschide sufletele s-ar putea sa reusiti sa va intzelegeti pana la urma. Ne rugam cu totii pt Darius si pt tine si sa fii puternica ca sa poti continua viata asta care acum probabil ca nu are nici o insemnatate pt tine fara copilasul mult dorit si iubit [gravi] 9+ si [mamica] de Daniel(05.03.2006) "http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu sunt tare nesimtita si ai putea sa-mi trimiti si mie pozele cu Darius ti-as multumi foarte tare. mailul meu e zsuzsi_demeter2001@yahoo.com [gravi] 9+ si [mamica] de Daniel(05.03.2006) "http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...