Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta (100)


Recommended Posts

[flo]Buna dimineata Constanta! Am stat destul cu ochii pe voi fara sa scriu un cuvintel, asa ca era cazul sa apar si eu pe aici.

 

In primul rand vreau sa felicit burticile - Dodo pui, Irina81,Ege,Mav si Roxanaz, sa creasca mari si sa iasa bb frumosi si sanatosi[:D]. Eu desi sunt innebunita dupa bb mici, deocamdata nu ma incumet sa o iau de la capat.

 

Anca75, bine ai aparut in randurile noastre, eu am auzit numai de bine de gradinita de la lic Pedagogic, am si vizitat-o si mi-a placut, din pacate e numai cu program scurt si extensie, adica dupa-amiaza copii pot ramane, masa in sistem de catering, dar nu au program de somn, daca vor totusi sa se odihneasca sunt nite saltelute pe care se pot intinde. Si mai este ceva, este o gradinita de aplicatie, vin eucatoare in devenire sa faca practica aici, asa ca programul este destul de incarcat. Dar asta din auzite, daca sunt mamici care au avut copii la gradinita asta te pot lamuri mai bine.

 

Si noi ne pregatim de gradinita, m-am hotarat sa mai incerc o data la gradinita din port, matusa mea este noua directoare si vrea sa faca multe schimbari, deja a adus imbunatatiri. Am o mica strangere de inima cand ma gandesc cat de rau i-a facut umezeala de aici, dar acum au renovat si sa speram ca s-a rezolvat problema, si Alex a mai crescut. Pana la urma s-a imbolnavit si in primavara la gradinita 20 (langa Tomis), asa ca asta e colectivitatea, poate s-a mai imunizat. Preventiv ii fac si o cura cu BronchoVaxom, la recomandarea dr. La gradinita din port "Vaporasul Magic" (sunt mandra ca eu cu Alex am botezat-o si toata lumea a agreat numele asta) sunt multe avantaje- aproape de serviciul meu, curte mare, educatoare f draguta si apropiata de copii, asa ca sper ca va fi bine de data asta.

 

Nastasie, patuturi f ieftine si frumoase sunt la Ikea, acolo gasesti tot ce vrei, am impresia ca un cadru de patut cu aparatoare laterala era 75 ron, fara saltea. Totul e transportul, dar dc vor mai multi parinti cred ca se rezolva.

 

Va pup si o zi buna, vb mai tarziu ca ma tot acceseaza sefa

 

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetelor! Venim si noi cu noutati de la gradinita, tot e sezonul discutiilor pe tema asta...merge si Vlad de 3 zile si e jale mare dimineata [q] cu urlaturi intrerupte de declaratii de dragoste la adresa mea, nu va spun cum plec de acolo catre serviciu [bang] am tot citit in stanga si in dreapta despre perioada de acomodare, cica o sa dureze cam 2 saptamani, totul e nou pt mine, ca si cum as fi la primul copil, dar ce sa fac daca n-au iesit dupa acelasi tipar [:D] asa ca actuale sau viitoare mamici de bb2 pregatiti-va pt experiente total diferite, dar parca mai savuroase a doua oara [olala] sau la mine o fi de vina varsta si diferenta mare intre copii, nici eu nu mai stiu ce sa zic.... mygirl, pe unde e gradinita in port, e vb de cea de la far cumva? acum eu l-am dat la gamex, program scurt de acomodare ca are doar 3 ani, dar pt anul viitor vreau sa il inscriu la program prelungit. sper sa revenim cu vesti mai bune, ca nu imi arde de nimic cand stiu ca eu plec si el ma jeleste [:(] mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005) [url="http://www.dropshots.com/vladis"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vladis, e vorba de gradinita de la poarta 2, langa spitalul port, la baza podului. Stiu cum e cu acomodarea, noi am trecut prin faza asta cand am dat-o prima data, la 2 ani. In primavara a mers cu placere, era si motiv de santaj (nu te duc la gradi daca...) si se executa imediat. O sa-i placa, eventual stimuleaza-l, adu-i ceva bun (un ou kinder, ceva ce-i place) in fiecare zi cand il iei de la gradinita, pana se obisnuieste. Bafta!

 

Daca sunteti interesate, la Casa de cultura sunt ore de gimnastica aerobica pentru copii, pe categorii de varsta, incepand de la 3 ani. F frumos, antrenant, profesorul dragutz si dedicat, ii place ceea ce face. 40 lei/8 ore Au si pentru mamici gimnastica aerobica, martea si joia de la 19.30 la 20.30, 50lei/8 ore. ambii profesori-sot si sotie, fosti campioni la gimnastica. Daca sunteti interesate, poate ne vedem pe acolo, mai ales ca vine anotimpul rece si nu mai e timp bun de stat ore in sir afara.

 

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, sa-ti las niste nr de tel pe pm? sau imi spui tu dc ai gasit pe cineva si abia atunci? e ceva foarte ciudat. a gasit multe lipsuri, neconcordante in salariu (de obicei mai mare) functii, sporuri, cu toate actele doveditoare si a obtinut ... 8 lei diferenta. [alcool] Adriana, chiar ma gindeam pe unde esti. de ce nu propui tu parintilor sa vopsiti paturile alea in culori vii, sa lipiti chestii haioase pe pereti? sa cumparati asternuturi vesele si multicolore. sunt sigura ca s-ar schimba aspectul. si eu cred ca ptr dormitoare nu are sens sa muti copilul, si sa imbunatatit situatia e banal dc e putina vointa din partea majoritatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui liris
Cristina, sa-ti las niste nr de tel pe pm? sau imi spui tu dc ai gasit pe cineva si abia atunci? e ceva foarte ciudat. a gasit multe lipsuri, neconcordante in salariu (de obicei mai mare) functii, sporuri, cu toate actele doveditoare si a obtinut ... 8 lei diferenta. [alcool] Adriana, chiar ma gindeam pe unde esti. de ce nu propui tu parintilor sa vopsiti paturile alea in culori vii, sa lipiti chestii haioase pe pereti? sa cumparati asternuturi vesele si multicolore. sunt sigura ca s-ar schimba aspectul. si eu cred ca ptr dormitoare nu are sens sa muti copilul, si sa imbunatatit situatia e banal dc e putina vointa din partea majoritatii.
asa m-am gandit sa le propun , dar abia luni.o sa mai urc odata sus in dormitor si luni, poate totusi nu era nimic pe pereti pentru ca varuisera si ma gandesc eu ca poate pun totusi.oricum eu am vazut si pe net patuturi de lemn simple si cu 250 ron si nu mi se pare mult, avand in vedere ca razvan sta 3 ani acolo.tu cum mai esti?e bine acolo? adriana&[aerob]razvan 01.11.2004 [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamard20041101_-8_My+child+is.png"]varsta lui razvan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Constanta, Si noi am ajuns la gradi azi,de am admirat-o,a fost renovata(gradi de la gara). Adriana pe pereti sigur vor fi pozici,imagini din desene-in functie de educatore.Cat despre patutzuri de regula se accepta propuneri-idei-dar trebuie sa fie pentru toata grupa la fel,si depinde f mult si de parinti si dorinta lor de a da banii. [pup] [grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mygirl Daca sunteti interesate, la Casa de cultura sunt ore de gimnastica aerobica pentru copii, pe categorii de varsta, incepand de la 3 ani. F frumos, antrenant, profesorul dragutz si dedicat, ii place ceea ce face. 40 lei/8 ore Au si pentru mamici gimnastica aerobica, martea si joia de la 19.30 la 20.30, 50lei/8 ore. ambii profesori-sot si sotie, fosti campioni la gimnastica. Daca sunteti interesate, poate ne vedem pe acolo, mai ales ca vine anotimpul rece si nu mai e timp bun de stat ore in sir afara. Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Oana,super,multumesc de pont,poate ne vedem pe acolo(cand mi s-o rezolva piciorul rupt).[flo][pup] asteptam si noi gradinita cu un ochi rade,unul plange:el se bucura,eu alaturi de el,dar ma gandesc cu groaza la cum le va afecta sanatatea si lui,si Anabelei de care este nedespartit....L-am inscris la Comenius. [url="http://s92.photobucket.com/albums/l38/orhidee1/"]Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicuta[/url] http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;86/st/20070722/n/Anabela/dt/-4/k/c8cd/age.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona...wow esti in tara...pai in principiu sunt la serv pana la 17 dupa sunt libera la soare....glumesc...poate ne vedem sambata???tel. meu ti-l las pe PM si mi-l lasi si tu, ok? Oana, si mie mi-ar prii ceva miscare...am inceput insa la modul mai comod...am luat capsula de slabit azi...masaj am inceput de vreo 2 saptamani ...va povestesc ...rezultatele.....Am 10 kg luate in ultimul an....si-s disperata ca nu reusesc sa ma mentin...cantarul imi arata in plus cate 1-2 kg pe luna... in continuare.... Crixia, trebuie sa fii putin mai ferma in privinta dormitului.Este greu...dar tb sa o conditionezi cu ce-i place mai mult....si in timp da rezultate. tb in schimb sa perseverezi tu....stiu cum e....cu Anduta am patit asa...la Bibica...am schimbat foaia din start.... Am emotii cu Bibica cu gradinita....E fff incaqntata ca incepe gradi( asta datorita laudelor noastre)...dar nu stiu practic cum v-a reactiona dupa o zi -doua...nu o sa aiba televizor, nu calculator(e obsedata de el).....of ...om vedea... Pupici tuturor! Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/taniabug"]Noi![grup][/url] Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Constanta!! hello, hello...unde sunteti??? Fac apelul la cafea....Cami, Gabi... cine mai vine??? Ok, Simona...astept! Am promis ca va povestesc experientele mele cu ,,Capsula de slabit,, Am inceput ziua destul de stresata... la vreo 2 ore dupa administrare am avut usoare senzatii de voma...nu stiu daca adevarate sau induse(asta dupa ce seara am citit pe net numai grozavii) ....Simngura schimbare in modul meu de viata a fost faptul ca am baut cam 1,5 litri de ceai(apa nu am putut) ceea ce pt mine e o mare perfomanta, in afara de cafea nu beau apa aproape niciodata. Azi-noapte am adormit la ora obisnuita(11:30), dar m-am trezit peste noapte de vreo 3-4 ori...adormeam la loc imediat... a fost totusi un somn agitat...cam atat...azi merg mai departe. Aaa... si dimineata cand m-am cantarit aveam 600g mai putin. Stiu ca nu e mult si depinde ce am mancat in ziua precedenta...dar psihic....mi-a facut bine sa vad mai putine macar cateva sute de grame....ma sustine cineva????? Pipici tuturor! Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/taniabug"]Noi![grup][/url] Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...