Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gelozia poate fi tratata?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu stiu daca exista tratament pentru gelozie, Carmen, odata ce exista... Cred ca doar poate fi tinuta in frau(desi e un efort maaare!). Faptul ca te intrebi unde e si ce face arata ca-ti pasa, dupa mine... Nu prea sunt in masura sa vorbesc despre tehnici de "abtinere", pentru ca si eu reusesc destul de greu sa nu ma "dezlantui"... Incerc sa nu fac scandal(si uneori chiar imi iese)... dar ironii, intepaturi, mici rautati privind intarzierile si alte lucruri de genul asta imi scapa, recunosc... Tu simti ca gelozia e justificata, adica intarzierile astea banuiesti ca ar avea la baza "fapte" demne de bataita(glumesc...) si reprosuri? Daca da... atunci ar trebui sa te mai ajute si domnul sot, adica sa incerce si el sa nu-ti dea motive... Ziana - povestea nasterii: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca au fost la mine prea multe ironi, intepaturi, nu mam oprit la timp, si acum imi face in ciuda, intirzie si mai mult, incerc sa ma controlez cit pot, da macar sal intreb de unde vine tot nu reusesc, desi imi musc limba. of, of, ca tarei greu iar el parcai un copil carei face in ciuda cuiva, e berbec incapatinat, orgolios
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,nu-s plina de experienta de viata,dar din cate am trait pana acum,cred ca iti pot scrie si parerea mea. Am fost o persoana extrem de geloasa!!! Am iubit cu pasiune,obsesie,dependenta! Orice minut in care nu stiam unde e,era ca o tornada in capul meu.Innebuneam la gandul ca ar putea fi cu alta. I-am cautat in telefon,am facut investigatii pe internet.Nimic nu imi era de ajuns.Am vrut sa-l duc la detector de minciuni,dar eram sigura ca si acolo va putea pacali aparatul. El,la fel de gelos !! Am scris pe aici despre relatia mea cu el ! O dezlantuire de forte : batai,injuraturi,stres,plansete si impacari ! Dar m-am vindecat de gelozie si i-am aflat intr-un tarziu si cauza. Nu eram geloasa pt ca asa sunt eu,nebuna.Ci pt ca nu nu-mi oferea incredere,siguranta,tandrete,atentie.Pt ca era ca un foc de artificii relatia noastra,gata in orice moment sa izbucneasca din ce in ce mai puternic si mai obositor! Eu am ales sa renunt la el si am inceput sa ma indepartez,fix dupa ce am citit o carte! Si s-a intamplat si mai mult dupa ce am cunoscut pe altcineva..care imi ofera linistea pe care n-am avut-o niciodata,asta doar privindu-l ! Ca sa nu mai fii geloasa,ai nevoie de incredere si siguranta.Si daca nu le vei dobandi,nu vei putea scapa! Nu-ti spun sa iti faci amant,doamne fereste! La voi e cu totul alta situatie decat a fost relatia mea trecuta. Si ca fapt divers : Si fostul meu era tot berbec![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen123, uite eu chiar in seara asta mi-am propus sa ma schimb.Eu AM FOST geloasa, nebuna, nu putea sa vorbeasca cu nici o femeie, nici macar la telefon...ce sa iti zic, mi-e si rushine sa iti spun ca scene faceam! Cati ani are aia? Cine era aia? De ce te-a privit aia? etc.etc...In seara asta am iesit la o cafea si mi-a zis, sincer si cu durere ca nu se mai poate asa. Sa ma hotarasc daca sunt fericita cu el asa sau mai bine raman singura, dar linistita. Ca nu s-a scuzat in viata lui asa cum se scuza de 3 ani incoace, ca tot timpul se simte sub o lupa, ca nu mai poate...Depinde de mine. Si am ales. Am ales sa am o viata linistita, fericita, am ales sa am incredere chiar daca pic de proasta, am decis sa raman cu el si sa il iubesc, sa fiu o femeie puternica si sigura pe mine. Este greu, necesita autocontrol permanent, dar daca omul de langa tine merita, nu e un efort prea mare! Ma gandesc si la faptul ca daca el alege pe altcineva, este deja problema lui si alegerea lui, nu a mea. Inseamna ca nu ma merita. Inseamna ca nu a fost sa fie. Trebuie sa iti impui sa traiesti, nu sa te chinui. Hai sa ne sustinem reciproc! Si al meu ...tot berbec!Eu sunt pesti, tu ce esti? "Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...