Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gelozia poate fi tratata?


Recommended Posts

mai fetelor ...eu sunt in extrema cealalta...nu sunt geloasa,nu vreau sa-mi fac obsesii pt.simplu fapt ca intarzie acasa(si culmea ca nu intarzie decat atunci cand este chiar necesar)...de ce?pt ca eu una vreau sa fiu sanatoasa,fara ciarcane si riduri pe la ochi,oricum conform studiilor 99% din barbati inseala (din curiozitate,din obisnuinta,din cauza stresului de acasa ei vor sa-si demonstreze ca sunt barbati...si mai sunt n-spe motive).Cineva mi-a zis inainte de a ma casatori ca 5% din barbati inseala si sunt prinsi,5% inseala din unul din motivele enumerate mai sus si 90% se intorc la neveste,eu una am luat-o de buna si nu am sa-mi fac iluzii niciodata ca al meu e sfant....dar totul e sa se poarte ca un domn acasa si sa nu-l aflu....ca jar mamanca http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu sunt sagetator, dabriana tu ce carte ai citit? ma gindeam la ce ai spus. da, intradevar niciodata nu a fost foarte atent, minim necesar, tandrete? nu e el daca ar face asa, atentie? cei aia? e un berbec rece, orgolios, nu stie sa spuna te iubesc, nu stie a comuice, sa rezolve o pb cind apare, ma fierbe pur si simplu in suc propriu, si izbucneste la cea mai mica intrebare, nul pot intreba unde este sau unde se duce ca scandalul e gata, desi il intreb frumos fara istericale, fara tipete, nu intelege de ce trebuie sa spuna unde a foost, desi sustine ca nu are pe nimeni, ma aptin cit pot, dar cind pleaca nu ma pot abtine deloc si tot il intreb unde se duce, desi stiu cal deranjeaza, daca il mai si sun e gata. ce nas da sa nu ma intereseze, sa numi bat capul pe unde naiba umbla, mam gindit sa ma duc la un psiholog, dar nu stiu.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen,si noi am fost la psiholog,dar am renuntat. Pt ca,mi s-a parut ca nu ma intelege psihologul respectiv...sau ..tehnica prin care incerca sa ne impace nu tinea la mine. Vroia sa astupam problemele.Mi-a cerut,din momentul respectiv si traiesc in prezent,sa nu ma mai gandesc la ce a facut.Si mie mi s-a parut exagerat!! Si i-am spus f clar ca eu nu pot trai in prezent daca nu ma impac cu trecutul. Ba mai mult a sustinut ca,e o problema de acomodare intre noi,cand de fapt era o cu totul alta problema.. Si fostul meu facea la fel : Comunicare 0.La el,tentativa de comunicare era urmata de intrebarea : "Acum ce ai,vrei sa ne certam?" Cu toate ca,eu deschideam calm un subiect,el izbucnea,se uita nervos in jur,analiza peretii,mai putin ce vorbeam eu..dupa care ii ziceam :"Bine,hai pleaca ca nici macar nu ma asculti !" Stiu cat de groaznic e sa nu ai cu cine vorbi,sa nu ai cu cine imparti o bucurie,o tristete! Pt ca,el nu se bucura niciodata pt mine. Ba mai mult,stiu cum e sa faci dragoste cu un robot,care nu te mangaie si face sex pe fuga de parca ai fi amanta.Motiv :"Da ce sa pierdem noi timpu cu preludii si prostii de astea?" Stiu cum e sa faci dragote fara sa atingi omul de langa tine.Simtea disconfort daca era atins si faceam dragoste cu mainile pe langa corp! Si cu TOATE ASTEA l-am iubit ca o nebuna,cu obsesie!! Credeam ca asa e normal sa fie,ca eu sunt o defecta si trebuie sa il inteleg,sa-l spirjin,sa trec peste crizele lui de gelozie,isterie si sa continui langa el! Ca el e om bun si nu merita sa-l parasesc! Deci,daca nu primesti ceea ce-ti doresti,daca nu te alinta,nu te mangaie,nu poti vorbi cu el fara sa iti intoarca spatele sau sa-ti spuna vreo vorba urata...ma intreb care mai e implinirea sufleteasca??? Sper ca al tau sa se schimbe(cu toate ca eu nu cred mai cred in schimbari miraculoase,doar in tentative se schimbari..ca si minunile..vreo 3 zile). Nu stiu cati ani ai,dar daca nu te simti implinita,incearca sa faci ceva. Am primit si eu sfatul asta de la toate lumea,inclusiv de la fetele de pe DC,carora le multumesc f mult pt sfaturi si pt minunea de carte,care mi-a schimbat total viata! Si mai mult,m-a facut sa evit oamenii de genul lui si sa ma apropii de un om care,initial aveam impresia ca ma plictiseste..cu toate ca pare aberant cand e un om f cult,calm,calculat,dar cu un simt al umorului f dezvoltat. Dar am ales sa nu dau inapoi chiar daca n-am simtit acea nebunie si chiar daca nu vedeam in el omul care mi-ar putea da vreodata o palma..asta ma intriga si ma facea initial sa dau inapoi..intrebandu-ma :"Bun,dar unde va fi nebunia"?? Si am aflat si raspunsul : N-am nevoie de nebunie!! Nu sunt facuta pt nebunie si nu vreau sa traiesc toata viata in dezordine,certuri si instabilitati! Si am ales : ALTCEVA! Iar acum ma simt implinita,foarte implinita!! Cartea se numeste : Femei care iubesc prea mult si am citit-o la recomandarea lui MissParker.Ti-o trimit cu placere daca imi dai o adresa de mail !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gelozia este o bola foarte grea! Am citit si postarile celorlalti si in special ale Dahrianei. Cred ca exista si gelozie care vine din actiunile partenerului dar mai exista si oameni bolnavi de gelozie care indiferent de ceea ce a r face partenerul multumiti tot nu sunt. Am cunoscut si un timp si celalalt si ambele sunt la fel de grave. Acum tu trebuie sa analizezi foarte bine cand vin in trebarile tale de unde te duci si de unde vii. Daca vin intr-un context in care tu de fapt ar trebui sa stii si de unde vin si unde pleaca nu pra sunt normale. Eu nu sunt geloasa si nici sotul meu nu este. Cate odata mai intrebi si de unde vii da nu cu sensul ca 'nu-i asa ca vii de la ia o pauzari sau de la barbati'. Asa de a te updata pe tine si de a stii ce a facut in ziua respectiva. Daca nu exista nici pasiune, nici mangaieri astea alimenteaza si mai mult gelozia, zic eu. Tu are trebui sa vb cu el si sa-i spui ce vrei de la el. Nu toti barbatii stiu ce vor femeile in pat si viceversa. Relatie sexuala ar trebui cu trecerea timpului imbunatatita si ar trebui sa se imbunatateasca si datorita faptului ca inveti ceea ce ii place celuilalt si viceversa. Acum tu trebuie sa analizezi cand vin intrebarile tale, in ce context, daca lipsa lui de afcetiune exisata de ce este asa si vb deschis. Intr-o casnicie vb este cel mai important. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...