Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 9 )


Recommended Posts

Neatza buna mamicilor...da' chiar ca-i buna...s-a trezit Dani la 9.40...l-a culcat aseara tac'su pe la 9.40 dar s-a trezit pe la 11 tusind rau de tot si cu nasu infundat. A vomat o flegma de muci, i-am spalat narile cu ser fiziologic(jaaaaaleeee) dat panadol in 200 ml lapte si a adormit. pe la 5 a marait dar nu suficient cat sa se trezeasca sau sa ma scol eu din pat....asa ca a ramas copilul cu scutecu neschimbat toata noaptea si azidimineata era plin de pishat pana-n gat! tot era imbibat...si boby si pijama... Dodo eu zic ca e foarte bine daca copilu te anunta ca ceva il deranjeaza... Kiabi avem aci...dar in ultimu timp n-am mai vazut oferte bune...nici macar la reduceri.. Angi vai ce rau e cu Mircea...doara doara nu face Iulia la fel...felicitari pt maseluta.. Bambo n-am auzit de firma aia... Dayanara...pai ramai gravida repejor..inainte de a te dezobisnui de scutece, suzete patuturi si nopti nedormite...si eu tot deformata ma vad cand caut tzoale[:D] Primark e foarte foarte eftin... Koko nehotarata mai esti mami...de ce nu i-ai luat ambele culori? I-auzi la ea, are sora pe-aproape...si-inca si-si face casa...na nu-i bai ca o sa avem la cine trage la iarna cand venim la munte... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna sa va fie inima fetelor! mersi de cafa DODO,ca de nu era facuta cred ca mergeam beteaga pana acuma.... DBUNNY.....sormea isi face casa,dar in romania.noi ne pregatim de concediu in romania,adica cumparam una alta,ca de acolo nu prea m-as incumeta cumparand,sant foarte scumpe si mai de proasta calitate.asa ca la iarna tot la mine trageti. :) am gasit adidasi lui pascal,asa cum are sophia.asa mult ma bucur.....insa sotul e mai mult decat terminat.in ultimul timp,eu cumpar si el merge sa schimb.azi am fost impreuna la schimbat papucii,pacat ca adi dasii de santier a lui pascal nu avea nr mai mare si am renuntat la ei,erau asa viu colorati,erau funnky. sotul gateste,copchii dorm si eu stau pe aici band o cafea,ca-mi pocneste capul de durere.e vremea faina si dupa ce se trezesc copii si apoi papa,vom iesi in parcul unde umbla slobozi paunii...aviz ALEXANDRA. pup la toate fetele si splendizii vostrii copilasi! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-atzi prins...e sotzul acasa si nu ma mai satur de el!!!!!! adica..nu ne mai saturam de el! am citit pe sarite..rusinica mie...dar nu-i vreme... fost-a ziua iubitului nostru miercuri...ne-am elegantzit si mers la el la serv sa-l scoatem la o prajitura la cofetarie...ii sarea inima din piept de fericire! am retinut doar ca Mircea e bolnavior tare, sanatate multa din partea mea! m-am amuzat copios la faza cu pensiunea...si alergatul de injectii!!!!!!!![:-)))] de doua zile loveste...i-a dat lui Tudor una peste fatza, dar cu zambetul larg pe buze; explicai copilului ce si cum...dar nik, continua cu aceiasi bucurie; luat plodul de-o mana si mers acasa; potolit repede si iesit afara la aer curat...baiul e ca acu ma pocneste pe mine; nu cand o supar..ci din senin..cred c-o ia mai degraba ca o joaca...asa bucuroasa e cand da...N-a vazut in casa bataie, violeta deloc, la tv iar nu ca nu serveste desene animate decat ce-i iau de pe net de la disney. Acu sfaturi please, si explicatzi ce-i in capshorul ei. maine ne facem curaj si plecam la gratar, primul gratar in natura din viata ei; adica in natura...nu pe langa vreo cabana; avem de mers 12 km la picior, asa ca ramanem pana seara tarziu pe dealuri; daca iese ceva pun luni poze; dayanara poze cu tine cand mai vad? vazui pe sexoasa de Desiree!!! si jucaria noua a Karei, super faina, daca-mi zici si mie cate parale...ca asta e pe locul doi la interes... v-am pupat fara exceptie! [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny da-i Ketof seara inainte de culcare, colargol in nasuc, Karvol intr-un vas cu apa, eu la tuse productiva ii mai dau picaturi ambroxol sau prospan. Primark are si un alt site unde sa pot vedea produsele? Am gasit site-ul oficial dar prezinta numai adresele magazinelor. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, iaca mai apar si eu - mi-am trimis consortul in dormitor - am adormit fata si eu ... pe forum. parca mai greu cu scrisul de and m-am albastrit ... dar na - poate mi-o trece - sau poate nu. M-oi obisnui eu si cu aceasta culoare. Si asa zici Koko? Ca-mi sta bine in albastru? [il][il][il] Pisicuta multzam de aprecieri - te astept in parc - ZILNIC. pe acolo imi fac inca veacul- chiar si de 2 ori pe zi. [pup] si abia astept sa ne vedem. dayanara stai mami pe fundul tau - NU tu ne strici buna dispozitie - ci altele ... care n-au loc de noi. [alcool] desireefusesi fata la stilist? cand ne dai si noua poze sa te admiram? Alex da. de pe acel site sunt hainutele. O prietena are deja cont acolo -i-am trimis pe mail ceea ce vreau si am pus o comanda comuna. Este a doua comanda pe care o fac la ei - de prima nu am fost deloc multumita - am luat ceva pentru Dani si ceva pentru Kara - doar Dani s-a declarat multumit. Acum - de data aceasta - am fost de-a dreptul incantata. Mai repet experienta in iunie si daca e la fel incantarea - imi fac si eu cont. Dodo pupicei la Bodoganelul tau. Cum mai stati cu recuperarea? Bambo nu cunosc produsele de care intrebi. Mi-a placut faza cu iesitul afara si presimtirile. Koko ceva poze cu rochia neagra mulata? [il][il][il] Angy cum e Mircea azi? Cand revine din statiune? [:D] Buey - ochi de soim - ce repede ai vazut tu ca are fii-mea unghile facute. Ia vezi ca am mai bagat niste poze azi - cu [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/OVizitaLaZoo"]vizita facuta la Zoo[/url] - si are deja unghile curatate - deci suntem zilnic ocupate, da? Despre link-ul francez - vezi ca e subiect si aici pe DC - sunt fetele deja experte in acest domeniu. Si DA. trimit in Ro pachete. mayaione si nascute in aceeasi zi - si hainute la fel ... super - vrem poze ... apoi ii trimite un set si la Angy s-o pozeze si pe Iulia si chiar putem defila in trio cu fetite cu fundite. [pup] Dbunny sanatate si multa putere pentru micul Dani.[pup] marani setul de lemne fu doar 10 lei - eftin eftin - numai bun de jucat. M-a mai incant la TCM un set de creioane de colorat - cu care trebuia intai sa colorezi cu ele - apoi adaugai o picatura, doua de apa - si ce ai colorat se transforma in acuarela ... faina idee - si super mari creioanele - gen celor de tamplarie. Cred ca ma duc sa i le iau si pe alea. Astea erau 13 lei. mie imi pica ochii de somn - si voiam sa ma apuc si de ceva croitorie ... cred c-o las pe luni. apropo de luni - pleaca tati in germania ... maine vine mama sa ramana cu noi panase intoarce el ... of of ... mai mai. am plecat si eu la nani [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny - imi pare rau de dani , e naspa rau cu mucii astia,. asa a vomat si ivan mai demult , cateva zile, se ineca cu ei! cand scapam de toate racelile astea?¿ mayaione - nu cred ca au aici biotics , maine e a 7.a zi de antibiotic , gata terminam, de fapt maine dimineata ultima doza, nu mi.a facut inca diaree, oricum i.am dat doar cereale de orez in lapte am cautat si eu haine de primark pe net dar nu au decat ala cu adresele magazinelor, intr.adevar e cel mai ieftin pt a cumpara haine de toate zilele , mai ales pt copii de tavaleala :) apoi asa un rand 2 bune de iesit in lume, mai scumpe, din alta parte marani - si ivan ne pocneste si din senin si cand ii spun ca nu are voie sa faca ceva, oricum ieri in parc i.a tras un copil o palma in cap si el de nervi si.a tras si el una tot lui :))) am pus cateva poze unde.s alea cu adidasii uite mai pun link acum http://good-times.webshots.com/album/562929403SHhlsv cu mine , o sa.mi mai fac dupa ce.mi gasesc blugi si cred ca intr.o luna 2 imi schimb si freza :) kokorina - sora ta e cea care a postat aici nu? daniela parca? eu am crezut ca e o prietena buna :) ce ca lumea ca scrie si ea pe forum l.am anuntat si eu pe sot ca atat ziua de maine cat si seara vor fi petrecute la cumparaturi unde pot sa vad si eu jucaria cea noua a mironei? ca veni vorba de primark si cumparaturi, sotul meu prefera sa.si ia lucururi scumpe si putine, bre eu nu pot, nu ma lasa inima sa stiu ca de exemplu cu 100 de euro cat de el pe.o pereche de levis sau gant eu imi iau 4 :)) si mai bea si.un suc, deci caut disperata multi si frumosi :)) , hai nu 4 dar macar 2 ce naiba, 2 si.o percehe de sandale... va rog eu rugati.va sa gasesc :)) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url] editez: jucaria noua a Karei nu a Mironei, ma scuzati :))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mirona
quote:
Originally posted by dayanara unde pot sa vad si eu jucaria cea noua a Karei ?
iote [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Amalgam/photo#5182688206679895234"]aici[/url] - [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
e interesanta si cred ca l.ar tine ocupat sa bage firul, Dbunny daca ai idee de unde se poate lua asa ceva de pe aici zi.mi si mie, te rog mirona, ca m.ai intrebat zilele trecute si tot uit, da lui ivan tot mancare de bebelusi ii dau, adica piure de legume, piure la borcan de fructe, cereale, dar seara cand mancam noi sta cu noi la masa si ii dau sa manance singur un iaurt, de fapt se joaca dar va si manca, candva, sau bucati de paine, bucati de legume , marunte de tot cand a fost bolnav si n.a mancat , mi.a parut rau ca am insistat cu bucatile, ma gandeam ca un piure e mai consistent si ca acum cat e mic, nu va putea manca bucati tot ce.i pun eu intr.un piure, asa ca.l las cu mancare de bebelusi cat va vrea el , si pana la 5 ani nu ma deranjeaza....probabil ca va incepe de la sine sa manance si altceva cu pofta, oricum bucatile de paine, biscuiti, legume, le mesteca deci nu are probleme in sensul asta despre emigrarea mea :) am facutt.o pt ca m.am saturat sa scriu degeaba, sa dau exemple si sa sustin ce spun doctorii , chiar toti, intoleranta la lactoza se poate face si dupa ce te nasti bine merci la orice varsta, asta e un exemplu, oricum se pare ca in anumite locuri nu ai voie s.o faci, adica ori te nasti cu ea ori la revedere, iti iei adio :)) totusi daca ai de gand sa dai ceva gaze , cu mare grija ca le duce vantul pe la nasuri fine [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aci sunt scriu incet sa nu trezesc babacii si cupilu de langa ei,...[:D][:D] mirona, saptamana viitoare ma aranjez la par fac si poze si abia astept sa-mi spuneti ce bine imi sta marani, loveste...bun....ii refuzi chestii multe? adica are prea multe interdictii?se simte prea incorsetata de reguli? iti cere atentie si nu primeste atunci cand o doreste?nu zic ca asa e dar iti ofer cateva teme de gandire...desi cred ca nu neaparat de frustrari repetate si dese incepe sa loveasca ci este o simpla manifestare a personalitatii sale in formare...nu te adanci prea mult in explicatii atunci cand loveste si e furioasa, ci dupa ce se calmeaza, va asezati la o partida de lugu-lugu si vorbiti despre asta....nu o subestima, va intelege chiar daca nu da semne ...si repetate explicatiile de fiecare data cand face asta...copiii uita repede....promit sa ma documentez vizavi de problema asta si sa revin cu un raspuns documentat pentru tine... dayanara, nu trebuie sa explici nimic nimanui, scrii aici poate fiindca aici te simti ascultata...un subiect de genul fulguletilor, ar trebui sa fie un subiect de informare permanenta, suport,relaxare,unitate in ceea ce priveste cresterea copiilor pentru toate cele implicate in discutii...chiar daca suntem atat de diferite in conceptii...din pacate a incetat de mult sa mai fie asa...tu spui: m-am saturat sa vorbesc degeaba...eu spun: welcome to the club
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi tuturor pentru raspunsuri, eram curioasa de explicatii... Miro super ieftina gasesc jucaria, sper sa gasesc in catun la noi ca tare i-as lua. [pup] Dayanara frumos cupil dar eu vreau poze cu fizicul tau!!!!!!!!! Desiree, am intors problema pe toate partzile, intai analizai eu situatia si apoi cerui help. Deci nu e nervoasa cand face asta. Se intampla din senin, vad ca-i place. Atentie ii dau toata ziua, curatenie facem impreuna, mancare impreuna, cumparaturi impreuna, joaca-harjoana-tavaleala impreuna, colorat si maimutzarit impreuna, dansat impreuna, baie si-alte treburi prin baie tot impreuna... N-are interdictii multe, chiar f putine as zice. Explic toate cele de n ori. Cred ca-i place si face-un joc din asta: ii zic ca ma doare, ca eu nu dau in ea, o intreb dc face, ii spun c-o iubesc si-i arat cum iubeste mama. Atunci pune capul pe mine, strange cu putere si "iubeste" si ea. Dupa care....iar scatoalca peste ureche...Sper sa fie o faza care s-o tina putin.... ma duc sa schimb cupilul ca iesim tustrei in oras! seara placuta [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...