Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamne Dumnezeule, nu-mi vine sa cred ce citesc!!!! Am intrat asa, intr-o doara, sa vad ce mai scrie la subiectul doctorului meu. Ma bucuram ca am vazut atatea pagini noi, desi nu stiam fetele. Ultima pagina m-a socat pur si simplu. O admiram pe Alina pentru felul in care a putut sa mearga mai departe si sa-si adune fortele pentru o noua incercare in iulie. Se pare ca destinul a avut alte planuri cu ea. Dumnezeu sa o aiba in paza si sa se bucure acolo sus de fetita ei!

 

 

 

Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1">

 

Praslea cel voinicid="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore asa e, ieri am fost la dl dr. Mi-a placut caci l-am gasit intr-o dispozitie ok si mi-a explicat tot. Mai glumea, mai era serios..mi-a dat un raport de cateva pagini ale ecografiei.

Mi-a zis ca bebita e frumoasa [olala] si grasana 1202 g la 28 saptamani si 2 zile. ne-a verificat toate cele si suntem bine, a vazut doar o dilatatie mai maricica la un rinichiut dar mi-a zis ca nu e cazul sa ne speriem ca avea si bebe vezica plina si poate de aia..oricum sa tinem acest aspect sub urmarire.

Si m-am progrmat la el la cabinet pt eco morfofetala de trim III cu doctorita respectiva pe 25.05.

 

L-am intrebat dac ane vedem mai des de acum incolo si a zis ca inca nu..dupa 32 saptamani...cand refacem si analizele si secretia.

 

Am mers impreuna cu o colega careia ia placut de dansul, si o alta colega se pare ca se programeaza la el pentru monitorizari si alte chestii de fertilitate caci se ocupa si de asta.

 

Tu cum esti?[pup]

 

[gravi] 28+ [fetita] Eva

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pt grasulina. S-o tina tot asa. Sa creasca mare.

Eu sunt bine. A crescut burtica serios. Fetita mea, ca si fi-meu de altfel, tot lenesa e. Foarte vag, o data pe saptamana, da si ea un semnal. Tot pe 25mai am si eu morfologia de trim 2. Abia astept sa vad ce si cum (la noi nu i se vazuse vezica si zicea dr ca poate e evacuata si de aia; sper sa se vada sa scapam de grija asta si in afara de asta sa vedem daca nu i-a crescut putza intre timp). Tot atunci imi iau si rezultatul la triplu. In rest, nimic impresionant... Asteptam activitati...

Eu nu mai sunt asa de ... nu-mi gasesc cuvantul... ca la prima sarcina. La prima faceam poze saptamanal cu burtica, acum n-am decat o poza... Si tot asa... Sunt mult, mult mai relaxata. [pup]

 

Loredana [gravi]18+ Maia-Raisa [fetita] [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

http://atelierroloco.blogspot.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate ne vedem pe acolo pe 25 mai..numai ca eu sunt programata tarzior la 17:30.

 

Eeee..pai la 18 sapt abia misca bebelici..a mea la 28 sapt misca diferit de la zi la zi...o sa iti dea si a ta suturi in coaste [:D].Si o sa i se vada si vezica..e mititica acum...

 

Ce diferenta o sa fie intre copii tai?

 

[gravi] 28+ [fetita] Eva

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am programare la 12 si apii imediat, vreau sa plec acasa, adica sa vin la Bacau...

 

Cunoastem suturile in coaste. Roni avea una preferata pe care o suta tot timpul. Si cand dadea cate-un picior... Asta ca sa ma satur de miscaturi [:D]

Intre ei, o sa fie o diferenta de 2ani si 7luni. Acum depinde si cand o sa se nasca bebita. El o sa faca 2ani si 7luni pe 8 septembrie, iar eu am DNP pe 29 septembrie...

 

Loredana [gravi]19+ Maia-Raisa [fetita] [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

http://atelierroloco.blogspot.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bun gasit

Am si eu marea rugaminte sa-mi spuneti careva dintre voi (sau mai multe [:)]) cum pot sa ajung si eu pacienta dr-ului Nayel. M-am dus pana acum la unul din doctorii de la Elias, dar inafara de faptul ca este f alergat si uneori te expediaza - avand altfel si multe calitati - nu vreau sa nasc sub nici o forma la Elias.

M-a tot momit Alina Iordache (Dumnezeu s-o odihneasca pe Alunel) sa ma duc la Nayel si mai ca ma convinsese, dar nu am mai apucat sa iau numarul de contact de la ea...

As aprecia toate info pe care mi le puteti oferi... cat e de usor de gasit, cat e de disponibil (cel la care ma duc ma priveste de fiecare data ca si cum ma vede prima oara si m-am saturat rau de tot sa-i tot repet povestea - am avut o sarcina cu decolare in primul sem, acuma pare ca s-a mai "aranjat"), daca poate fi gasit in spital sau merge si pe la tot felul de clinici... nu mai stiu, ce mai credeti voi de cuviinta. Am citit din urma cat am apucat, vad doar de bine, sper sa ma ajutati si pe mine putin.

Va multumesc tuturor si multi [pup]

 

monis [gravi] 14

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Monis,

 

Iti dau eu datele de contact :

 

Cabinetul din Antiaeriana 0214206898 il gasesti intre orele 12:00-15:30 (nu stiu exact daca 12:00 dar suna tu sa vezi...)

Cabinetul din drumul Taberei 0217774870 (dupa ora 16:00 pana pe la 18:30)

 

Oricum orele se pot modifica caci dl dr sta pana la ultima pacienta.

 

Eu iti pot impartasi din experienta me acu dl dr. Merg la dansul inca dinainte de sarcina si acum pe perioada sarcinii (am 30s). Sunt multumita.

L-am gasit in zile incare era obosit, necomunicativ si zile in care a stat s aimi explice din fir-a-par. Oricum chiar daca el nu zice ceva eu il intreb si atunci raspunde f explicit la fiecare intrebare.

Mi-a dat sa fac analize, ecografii, tot ce e nevoie..l-am si intrebat eu..mi-a si recomandat dansul.

 

Cat despre disponibilitate, eu imi fac programamre cam cu o sapt - o sapt jumatate inainte si gasesc loc. Mai aglomerat e la clinica din dr. Taberei dar asta e astept si eu jumatate de ora ca nu o fi foc. Sau il gasesti si la spital dimineata sau cand e de garda (joia) pentru diverse urgente. Eu am fost odata si desi era super grabit tot si-a facut loc si ma consultat si pe mine.

 

Eu zic sa mergi la dansul , sa il vezi chiar tu cum este. Eu nu pot zice decat ca mie imi place de dansul si de aceea am incredere sa merg cu sarcina tot la el.

 

Bafta [pup]

 

 

 

[gravi] s30 [fetita] Eva

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Neata!

Am fost la morfologie azi. Fata noastra e baietel. E mai maricel cu vreo 3zile... Are 462g; cica e lungut... In rest e ok totul...

 

La 17, am fost si la dl dr. Mi-a vazut rezultatele si nitel pe mine (am descoperit o vena varicoasa in zona inghinala si posibil sa fie si o hernie tot inghinala); tre sa stau cumintica in pat, intinsa, ca sa nu apara probleme.

 

Tu ce-ai facut Blanca ?

 

Monis , tu cum esti?

 

Loredana [gravi]21+ [baietel] [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

http://atelierroloco.blogspot.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...