Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 (18)


Recommended Posts

Buna Lore...baietel zici..pai sa iti traiasca si sa fie sanatos. Tot ai experienta si hainute pentru baietei [flo].

Am fost si eu ieri la eco, la dna dr Loredana Dragomir (in cabinetul din Antiaeriana)..nu ma dat pe spate..dar cred ca de vina a fost bebita mea care se misca rau de tot, imi facea burta valuri valuri..si nu prea a lasat-o pe dna doctor sa isi faca treaba.

Noi tot fetita, 1750 g, toate la locul lor...dar nu mi-a zis valorile artelelor ombilicale si ma bagat in ceata cu dilatatia de la rinichiut de care stiam.

As fi vrut mai multe detalii..dar asta e. Maine la 15:30 merg cu eco la dl dr si sa ii spun ce ma mai "doare"...sper sa ma lamureasca dansul. Si cred ca facem si analiza din col si eventual alt set de analize.

Te tin la curent [pup]

 

[gravi] s32 [fetita] Eva

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc Blanca.

Sa-ti creasca fetita mare si sa se nasca sanatoasa. [pup]

Doctorita asta din Drumul Taberei care face eco morfologice e ok. Ieri m-a tinut vreo 50minute (m-a verificat bine si pe mine cu vena asta pacatoasa si apoi pe bebe).

A propos pe unde-i cabinetul asta din Antiaeriana? Am inteles totusi ca e undeva pe 13Septembrie?

In trimestrul 2 ai mai facut analize? Nu mai stiu de la prima sarcina [alcool].

[pup]

 

Loredana [gravi]22+ [baietel] [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

http://atelierroloco.blogspot.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Acat e de usor de gasit, cat e de disponibil (cel la care ma duc ma priveste de fiecare data ca si cum ma vede prima oara si m-am saturat rau de tot sa-i tot repet povestea - am avut o sarcina cu decolare in primul sem, acuma pare ca s-a mai "aranjat")
align="right" id="quote2">eu n-am fost decat de doua ori si am avut aceeasi senzatie, ca ma priveste de fiecare data ca si cum ma vede prima oara. aveam impresia ca sunt intr-o situatie mai deosebita si credeam ca o sa ma tina minte (am 4 cezariene, urmeaza s-o fac pe a 5-a), chiar si dupa ce i-am spus care e situatia nu parea sa isi aduca aminte ca am mai fost. ma rog, poate e prea devreme sa-mi fac impresia asta, poate el priveste mai relaxat problema asta cu cezarienele repetate, nu ca alti ginecologi si de-asta n-o fi dat prea multa importanta, cat sa ma tina minte. si nu mi-a placut ca vorbea cu mine si ii fugeau ochii la televizor, la nu stiu ce emisiune sportiva. oricum, sper sa fie bine, la urma urmei astea cred ca sunt mofturi din partea mea, pana acum am fost obisnuita sa fiu privita ca o bomba cu ceas, poate era momentul sa dau de un dr mai relaxat[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aditatu vorbesti de dr. Nayel? Caci Monisvorbeste de un alt doctor la care a mers pana acum.

Ce sa spun..dupa doua vizite poate si la interval de o luna..nu prea are cum sa te retina dupanume sau fatza...Dar daca ii amintesti cazul tau isi aduce aminte?

 

[gravi] s32 [fetita] Eva

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca Moni vorbeste de alt doctor, dar intreba daca Nayel e altfel, eu cel putin asa am priceput, asa ca i-am spus experienta mea cu Nayel, care deocamdata pare tot cam ca cel de la care vrea ea sa plece. inteleg sa nu ma tina minte dupa fata, dar cred ca 5 cezariene nu intalnesti pe toate drumurile, asa ca si el pare genul care sa te priveasca de fiecare data ca si cum te vede prima oara

 

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna fetelor

 

Blancaid="purple"> - ai dreptate.

 

Aditaid="purple"> - ai dreptate.

 

[pup]

 

Una peste alta, vorbeam initial de Ioan Parvu - Elias. SI intrebam intr-adevar daca Nayel este diferit. [:)]

Pana la urma chiar l-am parasit pe Parvu si ma duc la Catalin Haiduc la Filantropia. Am fost doar de 2 ori la el pana acum, pare ok, desi nu e chiar asa ... charismatic precum Parvu [:(][:)]. Ma mai duc marti, ca plec in vacanta si vreau sa stiu ca e totul ok.

 

Va multumesc de raspuns, mai arunc un ochi cand am timp. Sper sa nu fie nevoie sa schimb a3a oara doctorul. [:D]

 

[pup][pup][pup]

 

monis [gravi] 18+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna Lore,

 

Ce sa fac..pe aici..astept. Teoretic intre 22-25.07 am termen dar mai stii...La noi la odisee o fata care avea termen cu mine naste azi [:D]. Oricum noi il asteptam pe dl dr care e acum plecat la un congres pana pe 03.07 daca retin bine si apoi pleac aiar o sap intre 10-19 parca...asa ca dupa cum vezi il asteptam sau nu..[:D]. Oricum daca se intampla cev ami-a dat biletel catre dl dr Tanase de la CF2. Noi suntem insa optimisti si il asteptam...

 

Tu cum esti?

 

[gravi] s37 [fetita] Eva Ilinca

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu binisor. Sunt consemnata la pat (varicea mea vulvara s-a marit foarte mult)... Cred ca ma paste o cezariana de toata frumusetea si nu vreau (mi-e frica de ace de mor, d'apoi de cutit). In rest ne rugam sa ajungem la 40saptamani sanatosi.

 

Loredana [gravi]27+ Eric-Mihai [baietel] [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

atelierul meu

lenjerii copilasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu, Loredana, pentru asa ceva se sta la pat? eu nu m-am gandit sa-l intreb pe dl dr, nici el nu mi-a zis nimic din proprie initiativa legat de subiectul asta, si nu mi-am facut griji prea mari, poate la mine n-o fi fost asa mare(desi mie mi se pare imensa). eu am mai avut asa ceva si la ultima sarcina, dr de atunci mi-a zis ce e si gata, nu s-a agitat cu asta, asa ca am tras concluzia ca nu e ceva grav. si dupa nastere a disparut. asa ca acum n-am bagat problema in seama, nu i-am acordat prea multa atentie si acum ma inteb daca n-oi fi gresit. deci e totusi ceva destul de serios daca esti consemnata la pat, nu?asta mi-ar lipsi, sa trebuiasca sa stau in pat, ce sa fac cu copiii?

 

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...