Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 (18)


Recommended Posts

Offf... si mie asa mi s-a facut un dor de inca un bebe... Ma gandisem ca pe la toamna sa ma reimprietenesc cu nenea doctoru. Dar parca ar fi totusi cam mare diferenta de 3 ani intre frati. Cred ca ma pun de pe acum pe treaba. NU ca pana acum as fi pierdut timpul... Hihihihi... Dar acum sa impusc doi iepuri, ma gandesc....

Va pupacesc pe toate si ma bucur ca avem gravidute noi. Sarcini usoare gagici!!!!

 

 

 

Micul Yanis creste mareid="blue">id="size1">

 

Praslea cel voinicid="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Ia uite ca sa anmat subiectul asta...ce ma bucur..poate mai scriem pe aici caci dl dr. merita.

 

Eu merg la dansul si sunt multumita, eco morfofetale pana acum de trim I si trim II (pest eo sapt) le fac la dr. Herghelegiu si apoi merg cu ecografia si explicatiile la dr. Nayel...

 

Mie imi place de acest dr., imi explica tot ce nu inteleg dar il si intreb, imi face eco sa ma linistesc, mi-a dat toate analizele de facut pana acum...si astept urmatoul control sa mai intreb ce sa mai facem.

 

Cine a nascut cu dansul de curand, sau mai merge la el..hai sa animam subiectul cu dl dr Nayel.[flo]

 

 

 

[gravi] 20+ [fetita]

 

Bubi mic poze

 

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Annisia, hai, mai fa un bebe ca e frumos.

Puiul meu a inceput sa arate si el ca in burtica avem un bebe mic.[olala]

Azi avem 12 saptamani... Abia astept sa treaca inca doua si sa ma duc sa-mi vad puiutul...

 

Eu am mare nevoie de voi, cele care-l cunoasteti pe dl dr; eu nu stiu nimic despre el. Asa ca, poate mai intrati si ne mai povestiti si noua una alta...

[pup]

 

Loredana [mamica] Roni-Cristian [bebic] 08.02.2007 [*]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eheheee, eu am nascut in 2007 cu nea Nayel (asa il alint io...hihihihi), dar parca a fost ieri. Regret ca nu am nicio poza cu el. Si, la urmatoarea nascare, nu scapa nefotat, parol!

Eu m-am inteles excelent cu el. Bine, nici nu l-am solicitat prea mult, ca din trei hei-rupuri am nascut... Am ras si-am glumit, mi-a spus poante si am facut misto unul de celalalt. El era in maiou si am ras de brandu lui nefinisat, iar el a zis ca-s dusa cand primul lucru care ma stresa dupa expulzie fu daca mi s-a intins rimelu, ca vin aia sa ma filmeze si tre sa arat giugiuc.

Mi se pare un tip extrem de uman, de cald si de intelegator. Nu numai ca mi-am dus toate rudele si prietenele la el, dar sunt sigura ca nu m-as lasa pe mana altcuiva. Mare om, mare caracter!

 

 

 

Micul Yanis creste mareid="blue">id="size1">

 

Praslea cel voinicid="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la dl dr. dupa o luna. M-am dus cu eco morfofetala sa uitat peste si mi-a dat ceva medicamente pentru IR-urile mai maricele.

M-am plans de carcei si mi-a dat Magne B6.

 

Tot tanti aia nesuferita la cabinet dar ne-am obisnuit cu ea. Am fost impreuna cu sotul si el o urmarea sa vada ce face si ce zice (se distra si el) si el zice ca a vazut-o de 2 ori sterpelind din sertarul cu bani [alcool][alcool]..cred ca a vazut el gresit..oricum babet ar cam trebui schimbata. La celalalt cabinet e o donsoara draguta care da si chitanta chiar....pacat ca acolo dr. e doar ziua iar eu nu pot ajunge dacat seara la control.

 

Daca mai sunt fete care au nascut de curand cu dansul plsssss...sa scrieti si pe aici.[flo]

 

 

 

[gravi] 22+ [fetita] Eva

 

Bubi mic poze...din burtica

 

Nunta noastra 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blanca tu iei ceva vitamine? Ti-a zis sa iei. Mie nu mi-a mai zis nimic, de nici o vitamina...

Asistenta, primeste si ea partea ei, din ce-am vazut eu, cam de la toata lumea.... Probabil ca-si facuse calculele si isi tragea suplimentul aferent...[:D]

 

Pana la urma am fost vineri la dl dr. Mi-am vazut puiutul. E bine; in grafic... Pe 30 merg la morfologie, la cabinet, la doamna cu care lucreaza dl dr... Abia astept sa vedem ce si cum e bb.

 

Loredana [gravi]13+ [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore..da dl dr. mi-a dat vitamine dar le da dupa primul trimestru. Ti-a dat sa iei acid folic, nu? Stai linistita ca da si vitamine. Mie mi-a dat Materna prin sapt 15 sau 16. Intreaba-l daca ai vreo nelamurire. Eu asa fac de fiecare data...acum il streses la fiecare control cu intrebarea "cand facem secretiile din col?" si el zambeste si zice facem dar mai incolo... Stie el perioada in care sa faca toate cele, eu am incredere. Bafta la morfofetala si felicitari pentru bebe care e in grafic [pup] [gravi] 22+ [fetita] Eva [url="http://good-times.webshots.com/album/568947774JxLREM"]Bubi mic poze...din burtica[/url] [url="http://community.webshots.com/user/blanca_000"]Nunta noastra 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a nimerit sa fie cam aglomerat ultimile doua dati, cand am fost la el... L-am intrebat cate ceva cand eram in cabinet, apoi mi-a facut eco si dupa ce-am iesit de la eco, am uitat sa-l mai intreb odata (ca zicea ca-mi da raspunsul dupa eco) si nici el nu si-a adus aminte sa-mi spuna... Si-mi aduceam aminte, cand eram deja in drum spre casa, ca nu mi-a mai zis nu stiu ce... Am luat acid folic; il luam oricum si daca nu-mi spunea... Eu am luat si duphaston, dar l-am oprit de-o zi (de asta a uitat sa-mi spuna ce si cum), insa pt ca bb e ok si n-am avut contractii sau alte probleme, de la mine putere, le-am oprit... Oricum si la prima sarcina, in aceeasi perioada am oprit tratamentul de sustinere...

O sa merg iar la el, in jur de 16 saptamani si sper sa nu uit iar sa-l intreb daca sa iau sau nu vitamine... Oricum, analizele au iesit ok...

[pup]

Loredana [gravi]13+ [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut cu Nayel...acum ceva vreme..in decembrie 2006!

Per total am fost multumita, atata doar ca in ultimul timp mi s-a parut mai superficial, mai neatent... la modul ca daca nu il intrebam eu de anumite analize despre care eram informata ca era timpul sa le fac, el nu imi spunea nimic.

De exemplu, il intrebam ? Credeti ca ar fi cazul sa iau vitamine? Si el spunea - da, luati elevit si Vit D3 o pastila o data la 2 zile... iar analiza de streptococ B am facut-o pe ultima suta de metri, tot la sugestia mea, pentru ca stiam de la sarcina trecuta ca iesise pozitiv si a trebuit sa mi se administreze antibiotic in timpul nasterii.

 

De curand am mers la dansul sa imi monteze un sterilet, am fost la cabinetul din Antiaerina, a fost foarte dragut, mi-a raspuns la toate intrebarile, mi-a dat informatii.... cred ca depinde si in ce pasa il prinzi, cat este de odihnit sau obosit...

 

Verisoarei mele i-a prescris duphaston din primele zile ale sarcinii...mi s-a parut ciudat atunci pentru ca am mai dus multe prietene insarcinate la el si la toate urmase aceeasi procedura ca si la mine, adica nu a prescris nimic in prima luna in afara de acid folic. Si ei i s-a parut aiurea sa ia medicamente odata ce dr. nu ii semnalase nicio neregula si s-a gandit sa le intrerupa. In luna a treia a pierdut sarcina si ma gandesc ca este si vina lui pentru ca ar fi trebuit sa ii spuna de ce considera el ca trebuie sa ia acel tratament.... cu siguranta ceva a stiut sau vazut daca i l-a prescris. Si apoi are si ea o parte din vina ca nu l-a intrebat...

 

 

 

 

 

Tinaid="purple">, mami de [copil]Patrickid="teal"> id="teal"> si [biz] Mayaid="red"> [foto]

"Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jacksonid="teal">

id="Comic Sans MS"> id="size1">

 

 

www.nuntadelux.ro
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...