Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Decizie grea


Recommended Posts

Oliv75, nu m-a ofensat, doar ca scopul meu nu era sa explic de ce m-am casatorit asa de repede, caci dupa 6 ani de casatorie nu cred ca asta e buba in relatia mea. Dar multumesc oricum. Guestus, nu stiu daca tipa arata bine, nici asta nu ma intereseaza, si iarasi nu stiu daca asta e cel mai important, un barbat daca inseala nu cred ca ca in principal este pentru ca isi cauta o tipa mai frumoasa, ci care ii ofera alte trairi (dar oricum, stiu ca esti mai ..mistocar..asa ca oricum nu iau in serios ce ai spus [;)]) E adevarat, cred ca trebuie sa vad intr-adevar de ce simte nevoia sa caute pe internet, ce este ce-i lipsestem si lipsa de comunicare este poae ceea ce a cauza toata treaba asa urata. Vroiam doar sa ascult si alte pareri... laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Spune-i ca-l ierti dar stai de 6. Cred ca pana acum a sters deja urmele. Daca nu l-ai 'mirosit' cu nimic este un tip tare diplomat cu relatii aventuriere de delegatie. Nu cred ca te-ar lasa niciodata pentre vreo pipita dar aici depinde daca accepti tu aventurile lui de o nopate la nu stiu cate luni cu o cocota. Trebuie sa mai ai grija sa nu te pricopsesti si cu vreo boala din aceea speciala ... Scuza-ma dar trebuie sa spun la ce te poti astepta ... Nu merita daca a fost o singura data sa-ti pierzi casnicia si mai depinde si daca-l poti ierta tu pentru ce a facut. Daca da mergi mai departe cu semnalul de alarma tras. Bafta multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de lau10 Mie mi-e sila de el, il urasca pentru ce mi-a facut si ne-a facut, mi-a distrus toata incredere..cum mai recu[perez eu totul?
Ai depasit deja faza asta? Mai tii minte cum te-ai simtit in clipa cand ai vazut mesajele si ai realizat ce urma sa faca daca nu gaseai mesajele? Nu mai ai momente in care te intrebi cate or mai fi fost inainte si cate vor mai urma? Ca mie asa mi-ar fi, eu nu as mai putea sa ma pacalesc ca mi-as putea recastiga increderea in el. Iar chestia cu "aproape toti barbatii fac asta" ... mie una nu mi-ar tine de cald, sorry!
Felicia [gravi] 28+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, nici un barbat nu inseala daca a stat intr-o relatie de lunga durata inainte sa se casatoreasca. Eu una nu cred ca e nici o garantie. Sunt barbati care o iau razna dupa 20 de ani, sunt unii care o practica oricum ca de ce nu. Eu sunt convinsa ca intalnirea era aranjata cu o profesionista si sunt convinsa ca nu e prima data. India e aproape sigura si ar fi o sansa ca acolo sa i se fi deschis apetitul. Nu stiu daca inainte a mai fost plecat cateva zile sa aiba timp de ele. Acum, eu cred ca nu are nici un sens sa il faci sa recunoasca, ia-l direct si duceti-va la analize sa vezi cu ce v-ati pricopsit. Si sincera sa fiu nu as fi mirata daca nu are intalniri si cand e acasa. De dimineata pana seara la 8 e destul timp. Eu zic sa faci putina munca de investigatie in finante pe anul trecut si sa vezi unde ar fi extrageri de bani care s-ar fi dus pe asta. Ca pentru ceapa si cartofi presupun ca folositi carduri. De vrut inapoi doar daca ii accepti lifestylul. Ori te impaci cu ideea, ori ii dai papucii. Nu mi se pare ca poti elimina stresul ca o va face din nou oricat s-ar jura. O sa vezi ca parerile sunt impartite despre prostituate. Unele femei le-ar prefera in locul unei relatii sentimentale si invers. Eu una sunt de parere ca daca un barbat nu e in stare sa ajunga cu o femeie in pat fara sa o plateasca e un tont. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu este prima data cand te inseala, tinand cont ca a mai primit un "te iubesc" acum 5 ani pe telefon. Probabil de fiecare data cand pleaca in delegatii are grija sa-si aranjeze si "noptile". O fi el familist dar stii cum se spune...ciorba azi, ciorba maine dar mai vrea omu' si cate o friptura[xx(]. Si mai cred ca un barbat care inseala o data o sa mai insele si a doua si a treia oara ...asa ca e decizia ta , daca ii ierti iesirile...inghiti, el avand grija sa stearga urmele vara ca tu sa-ti dai seama sau va despartiti.Pacat... Maria : ce rautatica iesti [fum] ChVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga lau, imi pare rau ca suferi. dar indiferent ce iti scriem noi aici, decizia trebuie sa iti apartina in totalitate. tu te cunosti, tu stii daca suporti o escapada de-asta la citeva luni, daca te afecteaza sau nu. decit sa traiesti o viata intreaga framintindu-te daca si ce s-a intimplat, mai bine iti faci bagajele acum si pleci, ca aia nu ar fi viata pentru nici unul dintre voi. ce as face eu? as ignora chestiile astea. eu fac parte dintre femeile carora nu le pasa de inselatul asta, atita timp cit nu implica sentimente si nu intra in competitie cu mine. sa explic: nu as ramine cu sotul meu daca as sti ca s-a indragostit de alta. nu as ramine cu sotul meu daca l-as vedea ca din mila sau din alte motive invocate ar ajunge sa isi imparta timpul intre mine si alta. nu as ramine alaturi de sotul meu daca am dramui fiecare ban din casa si el s-ar duce la prostituate. nu as ramine alaturi de sotul meu daca el nu ar fi linga mine cind am nevoie de el. nu ma intereseaza ce face sotul meu in deplasari, am pretentia sa nu contactez boli cu transitere sexuala atita timp cit stiu ca nu le puteam lua decit de la el. nu ma intereseaza ce face cit timp sint la job, atita timp cit nu ne afecteaza relatia. DAR asta sint EU. nu pot sa spun ca asa e bine. asa imi este MIE bine. probabil pentru ca sint convinsa ca daca isi pune in cap sa te insele, te inseala cu tine de mina, si deci nu conteaza de cite ori ii verifici telefonul pe zi. pentru TINE doar tu stii ce e bine. dar ti-am spus, daca genul asta de relatii pasagere de deplasare iti fac rau...mai bine pleci acum. sper sa iti gasesti linistea si sa te cunosti destul de bine incit sa faci alegerea cea mai buna pentru TINE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, Lau: Pimul meu sot a avut o tentativa de a ma insela,am aflat, am facut un mare scandal si am avut un mare soc, dar la insistentele, promisiunile lui am incercat sa trec peste asta si sa ne mai dam o sansa.I-am spus atunci ca increderea mea in el s-a pierdut si ca trebuie sa-mi acorde timp si multa afectiune pana am sa mi-o recapat. A incercat si el sa-mi recstige incredrea in el , am incercat si eu sa uit si sa trec cu vederea dar gandul ma urmarea de fiecare data de cate ori intarzia acasa si il suspectam la orice.Dupa un an de la intamplarea propriu-zisa am divortat,pe motivul ca nu mi-am mai putut recapata increderea in el. Acum Tu stii cel mai bine ce fel de om esti, daca crezi ca poti sa ierti si nu ai sa-l suspectezi la fiecare delegatie in care pleca, atunci mai acorda o sansa, IAR daca crezi ca gandul asta o sa te urmaresca mereu atunci cu parere de rau iti spun ca mai bine va despartiti pt. ca viata ta va fi un haos si un stres total. Numai bine si sper sa faci ceea ce e mai bine pt. tine, pt. voi!!! Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by espiritu
quote:
Originally posted by Dahriana
Ce sunt eu curioasa : cum ai reusit sa-l iei de barbat dupa doar 3 vizionari cum zicea Oliv! Ce a avut asa special ? Cum te-a convins?
cam cum ai reusit si tu sa iti dai seama de acel tip ca e "super,mega" dupa o singura intalnire si 14 conversatii pe net..... Bubbles show made by espiritu.Enjoy! [url="http://www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I"]bubbles show.click![/url] [url="http://youtube.com/watch?v=bHSPBCowpEM"]Ce face omul la plictiseala[/url]
Sorry,dar esti in urma cu vestile!! Daca tot ai vrut sa fi acid/a trebuia sa te informezi intai. Si nu vad nimic asemanator intre relatia mea si a lui lau ! Una e sa iti faci o impresie buna despre un om si alta e sa te casatoresti cu el ! Nu si-a avut rost comentariul tau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...