Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sa mai suport?de ce?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

S-a invatat,probabil ca el sa urle,sa sparga si faca pe nebunul si tu sa taci.Pacat de /pentru copii.Singura vei gasi calea spre liniste....Mult succes![flo] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna imi pare rau pentru ce ti se intampla.Si eu locuiesc in Italia si stau cu un italian.Acum asteptam si un bebel.La fel era si al meu inainte mai tandru cu mine ma pupacea tot timpul imi zicea de nenumarate ori ca ma iubeste dar acum sa schimbat.Nu mai e ca la inceput imi zice ca ma iubeste odata la luna sau chiar deloc.Am suferit si eu mult si din cauza asta si din altele dar acum am decis sa ma dedic mai mult bebelului care o sa vina.Nu pot sa zic ca se comporta urat cu mine sau ca nu-mi face poftele dar nu mai e tandru cum era si mai ales acum cand am nevoie. Eu sper sa-ti ajute Dumnezeu si sa fii fericita. Te pup si-ti doresc numai bine. Apropo de unde locuiesti in italia? [gravi]+32 apoi [copil]Sebastian [flo][flo][flo] [url="http://community.webshots.com/user/camicreata"] Poze Vacanta[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camicreata
Buna imi pare rau pentru ce ti se intampla.Si eu locuiesc in Italia si stau cu un italian.Acum asteptam si un bebel.La fel era si al meu inainte mai tandru cu mine ma pupacea tot timpul imi zicea de nenumarate ori ca ma iubeste dar acum sa schimbat.Nu mai e ca la inceput imi zice ca ma iubeste odata la luna sau chiar deloc.Am suferit si eu mult si din cauza asta si din altele dar acum am decis sa ma dedic mai mult bebelului care o sa vina.Nu pot sa zic ca se comporta urat cu mine sau ca nu-mi face poftele dar nu mai e tandru cum era si mai ales acum cand am nevoie. Eu sper sa-ti ajute Dumnezeu si sa fii fericita. Te pup si-ti doresc numai bine. Apropo de unde locuiesti in italia? [gravi]+32 apoi [copil]Sebastian [flo][flo][flo] [url="http://community.webshots.com/user/camicreata"] Poze Vacanta[/url]
creata mea draga nu mai fi suparata acum se gandeste sa nu iti faca rau ,sa nu te supere si esti sigur acum mai nervoasa,ai sa vezi ca va fi totul ca la inceput cand vine baietelul [pup][pup] teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lorenyy
Alexandra,ma bagi in ceata draga:fumeaza,ok,dar ce fumeaza fata mea?Ierburi,trabuc??Ca sa stiu cat sa ma bag in seama;-)
[:D]chiar asa l/ai dat afara din casa pentru ca ai aflat ca fuma?????[alcool] teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SInt niste treburi ramase neexplicate aici. personal mi se pare cam mult sa-l dai pe sot afara doar pt. ca fumeaza si bea (depinde cit si ce, tutun sau pot. cit de des? e alcoolic sau nu?). In cazul expus insa e altceva. Eu n-as sta cu un asemenea om. ca de soacra nici nu mai vorbesc. cum adica sa lasi copiii acolo?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui chiccutza
amandoi ne-am dorit un alt copil.sau cel putin el asa mi-a spus,ca-l vrea.desi dupa ani de zile am intelesc ca nu stie ce vrea. ar vrea sa aiba familie,dar sa fie liber.imi reproseaza ca el este inca tanar si trebuie sa se distreze. cand ne-am casatorit ne cunosteam de 6 luni. nu cred ca este vorba de traditionalism.mai degraba nu stie ce este aia familie.sau nu vrea sa stie.vrea sa fie in randul lumii dar sa nu faca nici un efort.e egoist si posesiv.uneori cred ca este gelos pe copii. sunt multe lucruri pe care le-am descoperit de-a lungul timpului.e priceput sa se ascunda in fata lumii.acasa lasa de dorit.mi-a aruncat masuta cu copilul in ea ptr ca am indraznit sa-i spun sa nu mai vina beat ca-l vad copii si au inceput sa inteleaga. acum inteleg de ce italiencele sunt mai mult divortate. acum cativa ani am descoperit ca mai are un viciu [jamaica] in fara de pahar. stiam ceva din trecut dar mi-a jurat ca s-a lasat. cert este ca s-a ascuns tare bine.dupa 8 ani inca mai descopar lucruri noi. MAMA DE FEDE SI DANI
Imi pare rau cand aud asa ceva. Pare un om violent si faptul ca nu v-a lovit pana acuma ar putea fi doar o chestiune de timp. Eu intr-o asa situatie nu as astepta, mai important este ca tu si copii sa fiti ok. Ai spus ca te poti descurca si fara el, poate ca daca te vede hotarata isi reconsidera atitudinea fata de tine si copii. Iar daca nu, cred ca poti fii linistita ca ai luat decizia corecta. In viata daca te resemnezi cu tristetea, traiesti degeaba. Meriti mai mult [flo]. Madalina mami de [bebic] Isabella Andreea http://www.picasaweb.com/bogdanmabo http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
fetelor,saptamana trecuta l-am anuntat ca plec in rom.in prima zi a zis ca e un bine pentu toti,dar dupa discutii indelungi a schimbat ideea.atunci a inteles ca pretentiile mele nu sunt mofturi.e o saptamana de cand sta acasa sau iese numai cu noi.da semne ca ar vrea sa se schimbe.eu nu sunt asa ingenua,dar e mi se pare normal sa-i dau sansa asta.nu a vrut niciodata pana acum sa se schimbe. la prima abatere stie ca plec. am pus si o alta conditie:nu vreau sa mai vad pe nimeni din familia lui.si nici copii nu vreau sa frecventeze"bunicii" astia.copiii mei nu au ce sa caute intr-un loc unde mama lor este vorbita de rau. daaaa...vorbita de rau. cand le-am spus ca am hotarat sa plec(de comun acord cu fi-su,in ziua cu pricina) mi-au spus ca nu pot sa-l las singur pentru ca nu se descurca singur saracul.si daca i se intampla ceva e vina mea. si mi-au reprosat un lucru pe care nu-l iert:de ce am facut copiii,daca vreau sa-l las. adica unu' la inceputul casatoriei tre sa se gandeasca la divort si sa nu faca copii? oricum am hotarat sa incercam ica o data,de data asta cu colaborarea lui.si fara familie[:D](a lui) MAMA DE FEDE SI DANI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ! Iar despre familia lui...de multe ori socrii narozi fac viata grea copiilor/nurorilor/ginerilor ... uneori sint bine intentionati asa ca au o scuza; de multe ori sint pur si simplu rautaciosi.Nu trebuie luati in seama.Da-le ignore si gata. Nu e o decizie usoara ( da a-i da inca o sansa sotului),"tentatii"de toate soiurile fiind la tot pasul (de ex : plec in Romania si incep o viata noua,fara el)dar e cea mai inteleapta. Asta daca tii cont de toate persoanele implicate,nu doar de persoana ta ... (tu,el,copiii). In viata vei avea multe praguri de trecut;asta e doar unul din ele. Mult noroc iti doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...